Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Maid Cafe Event 10/09 @ Dasein (by Akai Panda) - Αθήνα


  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#16 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 31 August 2011 - 17:14

Γίνονται δεκτά άτομα εκτώς του forum έτσι (λίγο ιλίθιο αλλά το έχω απορία)???

Posted Image


#17 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 31 August 2011 - 17:29

Γίνονται δεκτά άτομα εκτώς του forum έτσι (λίγο ιλίθιο αλλά το έχω απορία)???


'Οχι,γι' αυτό και για να μπεις θες έναν κώδικα εμφάνισης π διαδίδεται από πριν στο φόρουμ.Π.χ στο τελευταίο παρόμοιο event οι άντρες έπρεπε να ξυριστούν κόντρα,να αφήσουν μουστάκι και να φοράνε ροζ ανοιχτό πουκάμισο με γαρύφαλο στο πέτο και χρυσή καδέναPosted Image





Υ.Γ:Πιστεύω να κατάλαβες την απάντηση στο ερώτημά σουPosted Image

#18 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 31 August 2011 - 17:33

Ε όσο να είναι δυστυχώς πάντα ροτάω για να είμαι 100 % σίγουρος (έχω πέσει σε περίεργες καταστάσεις πολλές φορές) ty man που έκανες την παλίκαρια να απαντήσεις στην βλάκεια αυτη!!!

Posted Image


#19 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 31 August 2011 - 19:05

Nice poster!!! Θέλω και ένα για το δωμάτιο μου....Moe culture...yeeeeahh!!! yooohoooooo!!!!
Ελπίζω και μια maid να είναι ντυμένη Feyris-nyan!


Συνήθως τυπώνουμε μερικές αφίσες παραπάνω. Όποιος θέλει μπορεί να περάσει από το dj booth και να ζητήσει

Γίνονται δεκτά άτομα εκτώς του forum έτσι (λίγο ιλίθιο αλλά το έχω απορία)???

Εννοείται. Όλος ο κόσμος είναι ευπρόσδεκτος.



#20 ZeD

ZeD

    完ぺき.にほかなら

  • Members
  • 257 posts

Posted 31 August 2011 - 19:43

Βασικά ευπρόσδεκτοι είναι είναι όλοι, εκτός του host βέβαια!! :P::clap:
Bruutaro Faitto! // MyAnimeList // tweet!

Flowers in darkness—
We can embrace their fragrance
even without light
-Hideshi's last haiku

Spoiler:


#21 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 31 August 2011 - 21:11

Αν όλα πάνε καλά, θα παρευρεθώ και εγώ στο πάρτυ, μετά απο απουσία 4 και κάτι μηνών απο την κοινότητα.
Μπορεί να κάνω και cosplay με τα ρούχα της δουλειάς μου (στρατός :P).
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#22 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 31 August 2011 - 22:01

cool θα φερω τα yugioh μου XD
εκτος απο yugi να φερουμε και κανα Magic? ψηενεται κανεις ακομα;


Θα έρθω σίγουρα και εγώ εκτός και αν είμαι εκτός αθηνών. Θα φέρω σίγουρα Υugi και Μagic. Επίσης για όσους φέρουν Magic για τι format το ψήνετε;

EDIT: Επίσης μπορώ να φέρω WoW miniature game αν ψήνετε κανείς.

#23 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 31 August 2011 - 22:10

Εγω θα κατέβω από λάμια γιατί τέτοιο event δεν αξίζει να το χάσω!! BTW έχω WOW tcg Deck αλλά και η ιδέα σου Kuzan ακούγετε δεέλαστικη (αν και δεν ξέρω τι θα πρωτοκάνω όταν ερθώ )!!!!

Posted Image


#24 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 01 September 2011 - 00:17

EDIT: Επίσης μπορώ να φέρω WoW miniature game αν ψήνετε κανείς.

Αυτό ίσως να μην είναι και τόσο καλή ιδεά, ιδιαίτερα αν χρειάζεσαι αρκετό χώρο για να στήσεις τις φιγούρες. Ο χώρος των card games είναι σχετικά περιορισμένος και θα έχουμε και τον Yo! Master που προσφέρθηκε να μας κάνει επίδειξη του Tanto Quore που αγόρασε πρόσφατα



#25 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 01 September 2011 - 09:33

Αυτό ίσως να μην είναι και τόσο καλή ιδεά, ιδιαίτερα αν χρειάζεσαι αρκετό χώρο για να στήσεις τις φιγούρες. Ο χώρος των card games είναι σχετικά περιορισμένος και θα έχουμε και τον Yo! Master που προσφέρθηκε να μας κάνει επίδειξη του Tanto Quore που αγόρασε πρόσφατα



Μάλιστα, δεν πιάνει πολύ χώρο σαν στήσιμο, αλλά όντως είχα ξεχάσει οτί πρόκειται για καφέ (ίσως το φέρω και ας μην το στήσω στην χειρότερη δεν είναι και βαρύ). Κάτι άλλο που μου ήρθε στο μυαλό, αν και δεν είναι πολύ γνωστό στην Αθήνα. Ψήνεται κανείς για Tichu?:P

#26 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 01 September 2011 - 13:54

Tichu? Τί είναι αυτό?
Επίσης, απότι βλέπω δεν ψήνει κανείς Maid RPG, ε?
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#27 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 01 September 2011 - 13:59

Επίσης για όσους φέρουν Magic για τι format το ψήνετε;

EDIT: Επίσης μπορώ να φέρω WoW miniature game αν ψήνετε κανείς.


εμ.. με ολα μεσα; :OMG3:
ποιος αλλαζει τωρα το deck.. εχω και κατι proxies μεσα:OMG3::OMG3:
Imagination is the only limit!

#28 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 01 September 2011 - 14:31

εμ.. με ολα μεσα; :OMG3:
ποιος αλλαζει τωρα το deck.. εχω και κατι proxies μεσα:OMG3::OMG3:



Δηλαδή 60 κάρτες deck, μέχρι 4x οι κάρτες, τα πάντα όλα μέσα; Ώρα να ξεσκονίσω τα black lotus μου:P /trollface off

Έπίσης στείλε μου σε Pm τι κάρτες έχεις proxy και αν τις έχω και έχουν μια λογική τιμή θα στις φέρω να ξεμπερδεύεις από τα ενοχλητικά χαρτάκια.

Ακόμα μην ξεχάσεις Yugi. Έχω καιρό να παίξω για πλάκα και θα ήθελα να ξαναπαίξω χαλαρά χωρίς να ανησυχώ για τον επόμενο κατεστραμένο που δίνει το νεφρό του για το επόμενο OMGWTF πιου πιου deck που σε βγάζει πρώτο γύρω.


Tichu? Τί είναι αυτό?
Επίσης, απότι βλέπω δεν ψήνει κανείς Maid RPG, ε?


Το Tichu είναι... Tichu. To παιχνίδι που έχει "κάψει" την φοιτητική κοινότητα του βορά, απίστευτα εθιστικό και πιο hardcore ακόμα και από τα tcg, είχα την τύχη να πάω Νεστόριο (και αλλού) και να παίξω. Έχει δικιά του τράπουλα, αλλά παίζετε και με μια κανονική, αν βρείς να σημαδέψεις 4 χαρτιά με την ίδια πλάτη με την υπόλοιπη τράπουλα.

Maids RPG, δεν ξέρω τι είναι, θα ήθελα να το δώ αλλά από ότι κατάλαβα δεν θα έχουμε πολύ χώρο για κάρτες και miniatures, οπότε αν θέλει πολύ χώρο θα υπάρχει πρόβλημα (χωρίς να ξέρω το Maids, όταν ακούω tabletop rpg μου έρχετε στο μυαλό το χάος του DnD). Αν βρούμε και άλλους και δεν έχουν πρόβλημα οι διοργανωτές είμαι μέσα, πάντως. (Όπως θέλω να δω και τι είναι το Tanto Quore).

#29 ZeD

ZeD

    完ぺき.にほかなら

  • Members
  • 257 posts

Posted 01 September 2011 - 14:43

Spoiler:


Γενικά είμαι Tichu hater...ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΑΜΜΕΝΟΙ ΕΧΕΙ MAID CAFE EVENT ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΧΑΖΕΨΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΜΑΡΙΕΡΑ????????????:lol::lol::lol: και πρωτα απ'όλους το λέω στον εαυτό μου!! L5r any1????
Bruutaro Faitto! // MyAnimeList // tweet!

Flowers in darkness—
We can embrace their fragrance
even without light
-Hideshi's last haiku

Spoiler:


#30 Tsunade-sama

Tsunade-sama

    Special Attack: Chombo

  • Members
  • 309 posts

Posted 01 September 2011 - 15:07

Κάτι άλλο που μου ήρθε στο μυαλό, αν και δεν είναι πολύ γνωστό στην Αθήνα. Ψήνεται κανείς για Tichu?:P


:kill4u: Tichuuuuuu....pick me pick me!

Μια χαρά γνωστό είναι και στην Αθήνα!

x51y7-cover2_zpsaec145a1.jpg