Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Dark Knight Rises


  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#1 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 15 July 2011 - 11:06

Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:



http://www.imdb.com/title/tt1345836/
Ηθοποιοί και Χαρακτήρες





[media]http://www.youtube.com/watch?v=UeDBrQkgRy0[/media]
Posted Image

#2 Guest-67807

Guest-67807

    Anime Freak

  • Members
  • 451 posts

Posted 15 July 2011 - 12:40

οχι παλι ο christian bale...god... why ???:nanteee:

#3 keitaro

keitaro

    19 Χρόνια Φαγούρα

  • Members
  • 20 posts

Posted 15 July 2011 - 13:13

οχι παλι ο christian bale...god... why ???:nanteee:


Μια χαρά είναι ο Christian Bale(αν εξαιρέσεις αυτή τη σπαστική φωνή που έχει όταν κάνει τον Batman).Well,μέχρι στιγμής η ταινία φαίνεται πολλά υποσχόμενη.Το cast είναι πολύ καλό,o Christopher Nolan δεν έχει φτιάξει ακόμα κακή ταινία και γενικά όλα δείχνουν ότι το φινάλε της τριλογίας θα είναι επάξιο των προηγουμένων.Εντάξει και να μην φτάσει ποτέ τα επίπεδα του Dark Knight,αν παραμείνει πιστή στο πνεύμα και στην ατμόσφαιρα των άλλων ταινίων και δεν προσπαθήσει να κάνει o σκηνοθέτης κανά περιέργο plot twist από αυτά που συνηθίζει(π.χ. the prestige) και χαλάσει όλο το σενάριο,τότε το αποτέλεσμα θα είναι αξιοπρεπέστατο.

Πάντως και πατάτα να βγει,μόνο και μόνο που θα έχει μέσα την Anne Hathaway με τη δερμάτινη στολή της catwoman εγώ θα τη δώ:if:

Edited by keitaro, 15 July 2011 - 14:48.


#4 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 15 July 2011 - 13:27

και δεν προσπαθήσει να κάνει o σκηνοθέτης κανά περιέργο plot twist από αυτά που συνηθίζει(π.χ. the prestige) και χαλάσει όλο το σενάριο,τότε το αποτέλεσμα θα είναι αξιοπρεπέστατο.


Εγω παλι κατι τετοιο περιμενω :P
Αγαπαμε Nolan.
Ο Bale επισης μ'αρεσει αρκετα :D
Περιμενω πως και πως, εχω πορωθει
Posted Image


2bbd14fc.jpg


#5 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 15 July 2011 - 13:41

Ωραία πλάτη η Anne (λες και είναι δική της αλλά τέσπα) αλλά δεν μου αρέσει η catwoman σε live-action. Ελπίζω να βγει καλή..

Εννοείτε ότι περιμένουμε την ταινία πως και πως :)

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#6 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 15 July 2011 - 14:45

Eγω πιστευω πως θα κανει την διαφορα και θα ειναι καλυτερη ταινια ακομα και απο το dark knight παροτι δεν εχει joker.Φαινετε για το που βαδιζει η ταινια αλλωστε ειναι και το μεγαλύτερο blockbuster της warner bros αυτη τη στιγμη (μιας και τελειωσε ο χαρι ποτερ επιτελους) δεν υπαρχει περιπτωση να αρκεστουν σε μια μετριότητα ποσο μαλιστα o Nolan.Και απο μεριας cast πιστευω δεν θα μπορουσε να ειναι καλυτερο

Edited by ...xXx..., 15 July 2011 - 14:51.

Posted Image

#7 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 15 July 2011 - 15:03

Σκεφτόμουν σοβαρά να μην τη δω την ταινία γιατί μετά το Dark Knight και χωρίς Joker μόνο να απογοητευτώ περίμενα. Βλέπω όμως ότι έχουμε Catwoman οπότε ίσως να έχει ενδιαφέρον τελικά. Ελπίζω ότι θα καταφέρουν να τραβήξουν το όνομά της από το βούρκο που το έριξε εκείνο το έκτρωμα του 2004.

15fkk04.jpg


#8 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 15 July 2011 - 16:15

Σκεφτόμουν σοβαρά να μην τη δω την ταινία γιατί μετά το Dark Knight και χωρίς Joker μόνο να απογοητευτώ περίμενα. Βλέπω όμως ότι έχουμε Catwoman οπότε ίσως να έχει ενδιαφέρον τελικά. Ελπίζω ότι θα καταφέρουν να τραβήξουν το όνομά της από το βούρκο που το έριξε εκείνο το έκτρωμα του 2004.

Καλη η catwoman(πολυ καλη για την ακριβεια:blush2:)αλλα τον bane τι τον βαλανε?Δεν τους εφτανε η ξεφτυλα του απο το batman and robin?Anyway περιμενω με ανυπομονησια αλλα παιδια μην εχετε υπερβολικα μεγαλο hype!Μια φορα με το Phantom menace δυο με το avatar,μην την πατησουμε και τριτη.(αν και δεν πιστευω να γινει κατι τετοιο).Α και αφου δεν θα ειναι ο βασικος κακος ΜΗΝ ΒΑΛΕΤΕ ΠΑΛΙ ΤΟ SCARECROW ΓΑΙ 2 ΛΕΠΤΑ.Ειναι εκνευριστικο!!!!

sc5bab.jpg


#9 Flameking1

Flameking1

    Ikkaku Rapeface

  • Members
  • 181 posts

Posted 15 July 2011 - 17:13

O βασικός κακός λογικά θα είναι ο raas al ghul, o bane είναι ωραίος χαρακτήρας με δικό του στόρυ πιστεύω θα κάνει καλή δουλειά ο nolan όπως και στις προηγούμενες ταινίες βέβαια λίγο δύσκολο να ξεπεράσει τον σκοτεινό ιππότη, ξέρετε το γιατί.

#10 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 15 July 2011 - 17:22

Προτιμώ να δω κανά νέο Sherlock Holmes καλύτερα. Στο δι@λο υπερεκτιμημένε κύριε Νόλαν...
Posted Image

#11 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 15 July 2011 - 17:45

Στο δι@λο υπερεκτιμημένε κύριε Νόλαν...

δεν εχεις δικιο ειναι πολυ καλος στο στυλ που υπηρετεί και μπορώ να πω πως περιμενω πολλα απο το τελευταιο μπατμαν που θα σκηνοθετήσει, απο ερμηνειες τουλαχιστον
Posted Image

#12 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 15 July 2011 - 17:50

Προτιμώ να δω κανά νέο Sherlock Holmes καλύτερα. Στο δι@λο υπερεκτιμημένε κύριε Νόλαν...

αυτό το post είναι λάθος

#13 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 16 July 2011 - 11:47

αυτό το post είναι λάθος

Εντελως ομως!:Crying2:Εγω πρωτα θα εβλεπα το cowboy bebop live action με τον keany reeves και μετα ενα απο αυτα τα εκτρωματα που νομιζουν οτι ειναι sherlock holmes(μετα το dark knight δεν καταλαβαινω τη λογικη οποιουδηποτε λεει το nolan υπερεκτιμημενο,oh well overrated is overrared:canthelp:).

sc5bab.jpg


#14 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 16 July 2011 - 12:05

Εντελως ομως!:Crying2:Εγω πρωτα θα εβλεπα το cowboy bebop live action με τον keany reeves .


Δεν θελω να σε πληγώσω αλλα δεν νομιζω να βγει ποτε αυτο εχει περασει τοσος καιρος(χρονια) και ουτε ενα τρειλερ ουτε μια εικονα:zetsubou:
Posted Image

#15 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 16 July 2011 - 12:46

Wtf am I reading?

Καταρχάς το sherlock Holmes με τον θεούλη τον Robert Downey Junior ήταν πάααααρα πολύ καλό και μόνο έκτρωμα δεν το λες. Futuristic βικτωριανό στυλ με κόμικ αισθητική, πολύ καλές ερμηνείες που δεν έπαιρνε τον εαυτό του και εντελώς σοβαρά. Τέσπα εγώ το απόλαυσα :P

Κατά δεύτερον δεν πιστεύω ότι ο Νόλαν είναι υπερεκτιμημένος...Δηλαδή και άλλοι έκαναν blockbusters αλλά ήταν γτπ. Πχ Spiderman. Ίσως το inception είναι υπερεκτιμημένο αλλά για αυτό φταίει καθαρά και μόνο το fanbase που το ανήγαγε σε αριστούργημα με βαθιά νοήματα ενώ ήταν απλά μια ταινία δράσης, πάρα πολύ καλή στον τομέα της.

Και για να γυρίσουμε στο θέμα μας, εγώ κάνω κωλοτούμπες με το cast που μου αρέσουν όλοι μα όλοι (Joseph Gordon Levitt <3333) με μια μικρή επιφύλαξη για την Hathaway στο ρόλο της Catwoman...

Και στην πρώτη και στην δεύτερη ταινία, ο Νόλαν είπε μια ιστορία και την είπε ΠΟΛΥ ωραία, αναδεικνύοντας ωραίους χαρακτήρες. Πιστεύω και στο τρίτο θα συμβεί το ίδιο και θα περάσω 2 πολύ καλές ώρες στο cinema...

xbJ3b2w.jpeg