Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kimi no Iru Machi


  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#241 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 12 February 2012 - 11:24

Spoiler:

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#242 Nicktheartist

Nicktheartist

    Anime Fan

  • Members
  • 156 posts
  • LocationAthens,Korydallos

Posted 12 February 2012 - 12:04

Spoiler:

Posted Image
Spoiler:

#243 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 18 February 2012 - 15:01

Spoiler:

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#244 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 18 February 2012 - 22:47

Spoiler:


Spoiler:


#245 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 12 March 2012 - 21:30

Μας έφτιαξε καλά ο Seo αυτήν την εβδομάδα . 2 chapters knim + 1 suzuka . Ειδικά το τελευταίο το καταευχαριστήθηκα και μου άρεσε το crossover με το knim στα hot springs .
Τώρα από περιεχόμενο , το 1ο chapter δεν έλεγε και τόσο πολύ , το 2ο μας θύμισε κάποιες ωραίες στιγμές αν και για εμένα αγαπημένη σκηνή του knim ήταν και θα είναι αυτή με το ποδήλατο
Spoiler:

Τώρα που έχει σχεδόν τελειώσει και το knim θέλω να δω άμα θα ξεκινήσει νέα σειρά .
Btw , γιατί τόσο μωβ ,ροζ και μπλε στα μαλλιά των κοριτσιών , έλεος δηλαδή ! Σαν εξωγήινοι είναι ! Σε 4 μέρες περιμένουμε και το OVA , άντε να δούμε τι έχουν κάνει !

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#246 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 21 March 2012 - 17:59

Δεν ξερω αν κανω καλα που το ποσταρω εδω, αλλα δεν βλεπω να εχει ανοιχτει αντιστιχο thread στις σειρες ανιμε. Σημερα οπως κοιταζα τα καινουρια επισοδεια απο ανιμε που βγηκαν αυτη την εβδομαδα, επεσε το ματι μου στο Kimi no Iru Machi Ova 1, προσωπικα δεν εχω διαβασει το manga. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το αν αξιζει να αυτη η σειρα (απο τη χειμερινη season τα περισσοτερα on going που ειδα ηταν μαπα, οποτε θελω να ξερω αν συμφερει να κατσω να δω τη σειρα). Και αμα ειναι ας ανοιξει καποιος thread στο Σειρες ανιμε, διοτι εψαξα και δεν υπαρχει. ;)

#247 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 21 March 2012 - 18:34

Αν θες να δεις την συγκεκριμένη σειρά στα καλύτερά της διάβασε το manga χωρίς 2η σκέψη , πιστεύω πως θα σε καθηλώσει ειδικά αν είσαι fan του είδους . Πέρα από αυτό το OVA του Kimi no Iru Machi όλοι μας το φοβόμαστε και μάλλον δεν θα προχωράει και πολύ την ιστορία , η οποίο με τίποτα δεν μπαίνει σε μια ταινία . Θέμα στις σειρές anime δεν χρειάζεται αφού ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα για σειρά , παρά μόνο το OVA που έρχεται δωράκι με τον τελευταίο τόμο manga της σειράς . Αν κρίνω μάλιστα από μεταφορά προηγούμενου έργου του συγκεκριμένου mangaka σε anime ( Suzuka ) τότε με τα 1000 manga .

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#248 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 21 March 2012 - 18:37

Ok ευχαριστω, αμα ειναι οταν βρω χρονο θα το ριξω μια ματια στο manga.

#249 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 22 March 2012 - 22:41

Δεν ξερω αν κανω καλα που το ποσταρω εδω, αλλα δεν βλεπω να εχει ανοιχτει αντιστιχο thread στις σειρες ανιμε. Σημερα οπως κοιταζα τα καινουρια επισοδεια απο ανιμε που βγηκαν αυτη την εβδομαδα, επεσε το ματι μου στο Kimi no Iru Machi Ova 1, προσωπικα δεν εχω διαβασει το manga. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το αν αξιζει να αυτη η σειρα (απο τη χειμερινη season τα περισσοτερα on going που ειδα ηταν μαπα, οποτε θελω να ξερω αν συμφερει να κατσω να δω τη σειρα). Και αμα ειναι ας ανοιξει καποιος thread στο Σειρες ανιμε, διοτι εψαξα και δεν υπαρχει. ;)


Και εγω θα σου προτεινα το manga και για εναν παραπανω λογο, το οτι δεν ειναι παραλληλη η ιστορια του OVA με το manga. Ξεκιναει 80-100 chapters μεσα στο manga. Οχι οτι δεν θα καταλαβεις τιποτα (μια χαρα δομημενο φανηκε απο το πρωτο επεισοδιο) αλλα πιο πολυ λογω διαφορας ποιοτητας της ιστοριας.

#250 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 22 March 2012 - 22:50

Crap I didn't know that ! :P
Ξεκινάει από Kazama arc δηλαδή ? Τo rage δεν το γλιτώνουμε με τίποτα ? :P

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#251 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 23 March 2012 - 00:18

Crap I didn't know that ! :P
Ξεκινάει από Kazama arc δηλαδή ? Τo rage δεν το γλιτώνουμε με τίποτα ? :P


Δεν νομιζω να το δειξει.. ξεκιναει απο το schooltrip και με καποια flashbacks δειχνει κομματια της ιστοριας.

#252 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 02 May 2012 - 23:28

Hahaha !!! Επιτέλους , μου είχε λείψει αυτό το humor στο ΚΝΙΜ !! Το τελευταίο chapter ήταν φοβερό .
*reaching second to last page*
Seo , you forgot the fanservice !!!
*last page*
No , I didnt ! Posted Image

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#253 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 03 May 2012 - 17:27

Hahaha !!! Επιτέλους , μου είχε λείψει αυτό το humor στο ΚΝΙΜ !! Το τελευταίο chapter ήταν φοβερό .
*reaching second to last page*
Seo , you forgot the fanservice !!!
*last page*
No , I didnt ! Posted Image


Πραγματι, δεν περιμενα να ξεθαψει την Nagoshi ο Seo, ποσο μαλλον να παρατεινει τα misunderstandings between the two.

#254 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 08 March 2013 - 12:45

To kimi no iru machi θα αποκτησει και τηλεοπτικη μεταφορα από την Gonzo. Α match made in Heaven I say. xD

#255 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 08 March 2013 - 13:38

Το studio που του αξίζει, αναμφίβολα.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||