Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Διαγωνισμος σκακιου - Chess tournament


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#16 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 01 June 2011 - 09:22

Αccepted.
Αν ειναι να παιξουμε αυριο, θα προτεινα περιπου 1:30 το μεσημερι.
Αμα δεν προλαβαινεις και θες την πεμπτη, εγω εχω εξετασεις το πρωι, οποτε σιγουρα θα εχω επιστρεψει κατα τις 10:30.

Να υποθεσω πως καθε αγωνας θα κρινεται απο ενα μονο match?
Καλυτερα να εχουμε ολοι κοινους ορους για να ειμαστε ισοι.

Eπεισης, στο Chess Cube με ζαλιζει με ενα e-mail validation.
Υποτιθεται πως το εχω στηλει 10 φορες αλλα εξακολουθει να μου λεει το ιδιο και να μη με αφηνει να παιξω.
Yποτιθεται πως μου εχει στηλει validation link μεσω e-mail, αλλα δε βλεπω να μου εχει ερθει τιποτα.
Any help?




To mail θα είναι της μορφής

Dear rakuentenshi,

Welcome to ChessCube - we hope you enjoy your stay.

Before you can become a fully-fledged member of our community you will need to validate your e-mail address by clicking here

Validating your e-mail address will allow you to chat in our chat rooms and in games. It will also ensure that you receive our newsletters informing you of exciting new developments on ChessCube.

Happy playing,
The ChessCube Team


Απλά πάτα στο here και ξανακάνεις login και είναι όλα οκ. Εγώ δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Μάλιστα έπαιξα και αγώνα πριν μου έρθει το e-mail.

Tiger-stock-blog-header.jpg


#17 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 01 June 2011 - 11:38

Well, ακουστε τι μου συνεβη. (το λεω εδω σε περιπτωση που αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα)

Βλεπω ξαφνικα να εχω 11 unread e-mails, λογικο, γιατι περιμενα το verification link που μου ειχε σταλει πολλες φορες, αλλα τελικα ολα αυτα ηταν προοριζομενα σε εναν Κινεζο που ειχε παρομοιο e-mail με μενα και επρεπε να ξαναμπει στο facebook.
Eιναι απαραιτητο να εχει κανεις facebook?
Επεισης, αμα δεν σας συμβει τιποτα, ειναι επειδη πρεπει να παιξεις πεντε τυχαιους αγωνες πρωτα.

O6rrvsU.jpg


#18 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 01 June 2011 - 11:57

τα κανονισαμε με τον mchasap αντε καλη επιτυχια παιδια εμεις θα παιξουμε αυριο

#19 monesias

monesias

    Get the Varisteis ready..

  • Members
  • 56 posts

Posted 01 June 2011 - 13:36

matassos-monesias 1-0 :(:Crying2:

#20 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 01 June 2011 - 13:59

Δεν υπάρχει κάπου αποθηκευμένο το log του αγώνα (έστω και σε algebraic notation) για να του ρίξουμε μια ματιά κι εμείς οι υπόλοιποι;

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#21 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 01 June 2011 - 14:18

1η νικη :8): ας ποζεριασω λιγο :hero::hero:
joking joking :P

καλη επιτυχεια σε ολους :thatsit:
χασετε/κερδισετε παιζουμε για τη συμμετοχη (και για να κερδισω εγω :hehehe: :hihi2: /jk) εχουμε και αλλα ματσ στο γκρουπ οπωτε δεν τα παραταμε :P στην τελικη οργανωνουμε και αλλο τουρνουα μετα :Ρ

Δεν υπάρχει κάπου αποθηκευμένο το log του αγώνα (έστω και σε algebraic notation) για να του ρίξουμε μια ματιά κι εμείς οι υπόλοιποι;

αν εννοεις τα επομενα ζευγαρια, δεν τα δινει για αγωνια xD




ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!!!!!!!
οταν παιζετε με χρονο σε καθε κινηση (πχ 30 δευτερα η κινηση) , αν περασει ο χρονος σας χωρις να κουνισετε τπτ ΧΑΝΕΤΕ
προειδοποιηση για να το εχετε υποψιν! (ειδικα αυτοι που επεμεναν για τετοιους χρονους)

#22 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 01 June 2011 - 14:24

Ποια επόμενα ζευγάρια, τον αγώνα μεταξύ εσένα και του monesias εννοώ. Θέλω να δω πως εξελίχθηκε.

http://en.wikipedia.org/wiki/Algebraic_chess_notation

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#23 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 01 June 2011 - 14:27

Ποια επόμενα ζευγάρια, τον αγώνα μεταξύ εσένα και του monesias εννοώ. Θέλω να δω πως εξελίχθηκε.

http://en.wikipedia.org/wiki/Algebraic_chess_notation

ααααααααααα

οχι, δεν καταφεραμε με το chess cube και παιξαμε μεσω facebook μεσω εκεινης της εφαρμογης που προτεινε οπωτε δεν υπαρχει..

καλα που το πες ομως, θα εχει ενδιαφερον :thatsit:

#24 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 01 June 2011 - 14:46

Eπειδη ο αγωνας μου πλησιαζει, και ακομα δεν εχει λυθει το προβλημα, θα σας εξηγησω λιγο καλυτερα τι συμβαινει.
Ενω το verification email που δηθεν μου στελνουν δεν εχει ερθει, ανακαλυψα σημερα ενα σωρο καινουργια μηνυματα που σταλθηκαν σε εναν Κινεζο που εχει το ιδιο e-mail με μενα, απο το facebook.
Συνεχιζαν να μου ερχονται για πολυ, μεχρι που οταν εκανα block σε ολα, δεν βλεπω κατι καινουργιο.
Απ' οτι καταλαβαινω τα δικα μου e-mails πρεπει να πηγαινουν σ' αυτον και τα δικα του σε μενα.
Περιτο να πω πως εγω δεν εχω facebook.
Η πιθανοτητα hacker ειναι μαλλον χαμηλη γιατι εχω antivirus που δειχνει να δουλευει.
Ειναι δυνατον να εχουμε το ιδιο ακριβως e-mail account?
Μηπως ξερετε πως μπορει να λυθει αυτο?
Sorry που το γραφω στο συγκεκριμενο θρεντ, αλλα εχει να κανει και με τον αγωνα μου.

O6rrvsU.jpg


#25 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 01 June 2011 - 15:02

Eπειδη ο αγωνας μου πλησιαζει, και ακομα δεν εχει λυθει το προβλημα, θα σας εξηγησω λιγο καλυτερα τι συμβαινει.
Ενω το verification email που δηθεν μου στελνουν δεν εχει ερθει, ανακαλυψα σημερα ενα σωρο καινουργια μηνυματα που σταλθηκαν σε εναν Κινεζο που εχει το ιδιο e-mail με μενα, απο το facebook.
Συνεχιζαν να μου ερχονται για πολυ, μεχρι που οταν εκανα block σε ολα, δεν βλεπω κατι καινουργιο.
Απ' οτι καταλαβαινω τα δικα μου e-mails πρεπει να πηγαινουν σ' αυτον και τα δικα του σε μενα.
Περιτο να πω πως εγω δεν εχω facebook.
Η πιθανοτητα hacker ειναι μαλλον χαμηλη γιατι εχω antivirus που δειχνει να δουλευει.
Ειναι δυνατον να εχουμε το ιδιο ακριβως e-mail account?
Μηπως ξερετε πως μπορει να λυθει αυτο?
Sorry που το γραφω στο συγκεκριμενο θρεντ, αλλα εχει να κανει και με τον αγωνα μου.

γιατι δεν κανεις αλλο ακαουντ με αλλο e mail? :canthelp:

#26 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 01 June 2011 - 15:13

γιατι δεν κανεις αλλο ακαουντ με αλλο e mail? :canthelp:


To σκεφτηκα, αλλα θα το κανω μονο αν δεν καταφερει να λυθει το προβλημα μεχρι αυριο.
Περα απο τον αγωνα μου, κινδυνευει και ολο το e-mail account μου, οποτε αν μπορει καποιος να βοηθησει με καποιον τροπο ας μου στειλει pm.

ΕDIT:Τελικα το προβλημα μου το ελησε ο Nikos1451.
Aπλα δεν εψαξα στα junk.Δεν φανταστηκα οτι θα πηγαινε απευθειας εκει.
Δεν ειμαι σιγουρος αν το προβλημα με τα accounts εχει λυθει πληρως, αλλα εφοσον καταφερα να ξαναπαιξω στο chess cube, το προβλημα λυθηκε.
Ζητω συγγνωμη για την αναστατωση και καλυτερα να σβηστουν τα τελευταια posts μου.

Edited by Kamui, 01 June 2011 - 15:47.

O6rrvsU.jpg


#27 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 02 June 2011 - 10:40

Kamui-Tenshi 0-1

Well, εγινε καλος αγωνας, και επαιξα καλουτσικα, αντιθετως με τις δεκαδες αποτυχημενες παρτιδες μου στο chess cube.
Βασιστικα ολοκληρωτικα σε ενα ρισκο για mat αλλα την πατησα.

Καλη τυχη σε ολους του αλλους.^^


O6rrvsU.jpg


#28 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 02 June 2011 - 11:56

Αν ειναι αφαντος ο συμπαικτης μου τι κανω ?

Edited by MikamiTeru, 02 June 2011 - 12:28.

Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#29 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 02 June 2011 - 14:30

mchasap - Zeroloke 1 - 0

Ωραίο ματς ήταν στην αρχή ζορίστικα λίγο μετά έκανα ένα κάρφωμα στη βασίλισσα του για όποιον θέλει να δει το ματς:
Spoiler:

The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#30 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 02 June 2011 - 15:09

Mikami - Kuzan 1-0

That was fast...
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image