Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 1 votes

Ποιό πιστεύετε πως είναι το δυνατότερο μέλος του Fairy Tail;


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#16 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 posts

Posted 25 September 2011 - 18:32

Αυτή την στιγμή:
1)Makarov
2)Gildarts
3)Erza

Στόχος του manga βέβαια είναι στο μέλλον(μακρινό η κοντινό) δυνατότερος απο όλους να γίνει ο Natsu :P

Επίσης δεν θα την έλεγα σε καμία περίπτωση δυνατή στο επίπεδο όσων αναφέρθηκαν αλλά η Lucy δεν έχει μαζέψει σχεδόν όλα τα zodiac keys?(έχω χάσει το μέτρημα αλλά σίγουρα έχει πάνω απο τα μισά) οπότε μπορεί να δούμε και σε αυτή κανα τρελό power up όταν τα μαζέψει όλα, αν και να να γίνει αυτό θα γίνει στο πολύ μακρινό μέλλον(και όταν θα γίνει οι υπόλοιποι θα έχουν γίνει επίσης τρελά δυνατοί οπότε πάλι προς το τέλος θα είναι στην κατάταξη :P)
Posted Image

#17 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 25 September 2011 - 22:17

- Natsu
-
-
-
-
-
Makarov
Gildarts
-
Laxus
-
-
Erza
Mira
Posted Image

#18 Maffy

Maffy

    Maffcaekz

  • Members
  • 291 posts

Posted 25 September 2011 - 22:26

Λογικά ο Makarov και μετά ο Gildarts <3
O Natsu θα γίνει ο πιο δυνατός εννοείται και έχουμε Erza, Laxus, Juvia, Gajeel κλπ

Αυτό που λυπάμαι είναι ότι ενώ πιστεύω ότι η Lucy θα μπορούσε να είναι απ'τα δυνατά μέλη, την έχουν φτιάξει τόσο άχρηστη και είναι κρίμα! Έχει τόσο potential /o/

#19 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 25 September 2011 - 22:53

Δεν είναι άρχηστη απλά την δυναμή της την αντιπροσοπεύουν τα "κλειδία" της από τα οποία το μόνο super duper είναι ο loke και μάλλον ο aries μετά τον τελευταίο arc όλα τα άλλα κομπάρσοι είναι επίσης αργότερα ίσως τα βγάζει και δυο δυο που είναι αρκετά καλό για selestial mage .

Posted Image


#20 Maffy

Maffy

    Maffcaekz

  • Members
  • 291 posts

Posted 25 September 2011 - 23:16

Όχι όχι, είναι πολύ πιο άχρηστη απ'ότι θα μπορούσε να είναι. Τα κλειδιά δεν χρησιμοποιούνται καν σωστά. Η βλακεία πάνω στη βλακεία. Είναι η μόνη που μπορεί να χρησιμοποιήσει διάφορων ειδων μαγείας απ'όλους τους άλλους και σχεδόν τίποτα δεν πάει καλά /ο/ Όλα τα spirits που'χει θα μπορούσαν να ήταν τόσο χρήσιμα και τα'χουν κάνει τόσο αδύναμα! Πχ η Virgo στο τελευταίο επεισόδιο ήταν τελείως άχρηστη ενώ υπήρχαν τόσα που 8α μπορούσε να'χε κάνει /ο/
Και το παίρνω προσωπικά γιατί η δύναμή της είναι αυτή που θα'θελα αν ήμουν εκεί και είναι αδικία που κυρίως την έχουν για comedy and fanservice /o/
*rant is over 8D

#21 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 25 September 2011 - 23:46

Πλέον ο Gildarts, αλλα για παλιοτερα 8α λεγα και Laxus, mistogan :P
フカフカ

#22 skasmos

skasmos

    WannaBeEditor[AMV]

  • Members
  • 47 posts
  • LocationAthens

Posted 17 January 2012 - 22:03

1.Makarov(για προφανής πιστεύω λόγους
Spoiler:
)
2.Gildarts(δεν έχω διαβάσει το manga αλλά στο anime μόλις άρχισε η πρώτη ουσιαστική μάχη του)
3.Erza,Natsu(ίδια θέση)
Don't stand too long in front of the mirror,you might realise how rotten your everyday life is,trapped like a mouse into a constantly giving in reality.Hiding your true nature behind emotions and insticts,following fake ideals

Posted Image

#23 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 17 January 2012 - 22:35

Θα διαφωνήσω με την τρίτη θέση.Η Ερζα,κατά την γνώμη μου,είναι πολύ πιο δυνατή από τον Natsu.Άσε που υπάρχουν πολύ πιο δυνατοι από τον Natsu,όπως οι Laxus,Mirajane και τα υπόλοιπα μέλη της Raijinshu....

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#24 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 18 January 2012 - 14:42

O Natsu είναι ξεκαθαρα δυνατότερος από όλους....
Posted Image

#25 skasmos

skasmos

    WannaBeEditor[AMV]

  • Members
  • 47 posts
  • LocationAthens

Posted 19 January 2012 - 13:00

Θα διαφωνήσω με την τρίτη θέση.Η Ερζα,κατά την γνώμη μου,είναι πολύ πιο δυνατή από τον Natsu.Άσε που υπάρχουν πολύ πιο δυνατοι από τον Natsu,όπως οι Laxus,Mirajane και τα υπόλοιπα μέλη της Raijinshu....

Ο natsu έχει μια....pimpαρισμένη :himitsu: έκδοση,που άμα πάρει μπρος δεν ξέρω ποιος θα νικήσει,και για αυτό...3rd place both

Natsu,erza > Raijunshu squad
Laxus is not a Fairy Tail member :kakaka:
Mirajane είναι στο ίδιο επίπεδο με την Erza
Don't stand too long in front of the mirror,you might realise how rotten your everyday life is,trapped like a mouse into a constantly giving in reality.Hiding your true nature behind emotions and insticts,following fake ideals

Posted Image

#26 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 19 January 2012 - 15:23

Natsu,erza > Raijunshu squad


Βασικά πιστεύω πως είναι Natsu >> Fairy Tail World

#27 Hyuuga_Nikorasu

Hyuuga_Nikorasu

    Cine Iubeste Si Lasa

  • Members
  • 374 posts
  • LocationΠάτρα

Posted 19 January 2012 - 17:32

OFFICIAL POWER RANKINGS OF FAIRY TAIL MEMBERS

1. Gildarts
2. Laxus
3. Natsu
4. Gray
5. Gajeel
6. Pantherlily
7. Freed
8. Lucy
9. Happy
10. Wendy
.
.
50. Mirajane
.
.
.
100. Makarov
.
.
.
.
.
9001. Erza
.
.
.
.
.
.
900000001. Cana
900000002. Lissana

Posted Image


#28 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 19 January 2012 - 18:01

Ο natsu έχει μια....pimpαρισμένη :himitsu: έκδοση,που άμα πάρει μπρος δεν ξέρω ποιος θα νικήσει,και για αυτό...3rd place both

Natsu,erza > Raijunshu squad
Laxus is not a Fairy Tail member :kakaka:
Mirajane είναι στο ίδιο επίπεδο με την Erza



Spoiler:

Όσο,για την ντοπαρισμένη έκδοση του Natsu,μην ξεχνάς πως εμφανίζεται ανα 70+ κεφάλαια και διαρκεί,με το ζόρι πέντε με έξι chapters.
Το ζητούμενο κατα την γνώμη μου,είναι ποιος έχει σταθερότερη απόδοση δύναμης για μεγαλύτερο χρονικά διάστημα.

Edited by junpei, 19 January 2012 - 18:33.

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#29 skasmos

skasmos

    WannaBeEditor[AMV]

  • Members
  • 47 posts
  • LocationAthens

Posted 19 January 2012 - 18:21

Ο Laxus στα τελευταία κεφάλαια,επιστρέφει στην Συντεχνία! :tensai:

Όσο,για την ντοπαρισμένη έκδοση του Natsu,μην ξεχνάς πως εμφανίζεται ανα 70+ κεφάλαια και διαρκεί,με το ζόρι πέντε με έξι chapters.
Το ζητούμενο κατα την γνώμη μου,είναι ποιος έχει σταθερότερη απόδοση δύναμης για μεγαλύτερο χρονικά διάστημα.


Still,ντοπαρίζεται όταν πρέπει έστω άμα είναι μία στις 40 φορές,και ο natsu δεν πολεμάει ποτέ σχεδόν σοβαρά όπως η erza.Να σου πω πιο πολύ είμαι erza fan παρά natsu fan αλλά καθαρά αυτοί οι 2 είναι στην ίδια θέση για μένα

Bitch please,i watch the anime :orly:

Για όσους λένε ότι ο Natsu είναι ο καλύτερος...το άλλο με τον Τοτό...?Think again
Don't stand too long in front of the mirror,you might realise how rotten your everyday life is,trapped like a mouse into a constantly giving in reality.Hiding your true nature behind emotions and insticts,following fake ideals

Posted Image

#30 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 19 January 2012 - 18:33

Ρε συγνώμη για το spoiler,νόμιζα ότι διάβαζες το manga.
Κάτσε να βάλω spoiler tag,για κάθε ενδεχόμενο...

Edited by junpei, 13 May 2012 - 14:29.

Posted Image

Avatar & signature by Kai