Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Greek subs


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 05 May 2011 - 22:19

καλησπέρα σας

αναζητώ ελληνικά fansubs για anime.. έχω πετύχει με googling κάποια αλλα είναι encoded με τα anime ενώ εγώ θέλω για την ακρίβεια μονο τα αρχεία .srt .

Ξέρει κανεις που μπορώ να βρω?

#2 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 05 May 2011 - 22:30

srt δεν χρησιμοποιεί σχεδόν κανένας πια, είτε στα ελληνικά, είτε στα αγγλικά.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#3 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 05 May 2011 - 22:33

δηλαδή πρέπει να τα κατεβάζω ολόκληρα?
ε δεν έχω και την πιο τρελή σύνδεση
και όσο νά'ναι κάνω κι αλλα πράγματα με το bandwidth μου.
νομίζω ότι είναι ελεεινό να μην δίνουν μερικά MB στα databases για να τα δημοσιεύσουν και σε srt.....

#4 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 05 May 2011 - 23:29

Λιγότερο θέλουν, αλλά πες μου το πιο ελεεινό... Θα δεις τους υπότιτλους χωρίς video, ή το καλύτερο που έχεις να κάνεις με το bandwidth σου είναι να κατεβάζεις χειρότερο video από αλλού και μετά να προσπαθείς να χρονίσεις εκεί τους υπότιτλους;
Και ξαναλέω, τα srt είναι ξεπερασμένα. Ο κόσμος πλέον δουλεύει με styled subs.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#5 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 05 May 2011 - 23:36

το bandwidth μου το θέλω λόγο δουλειάς. και στο κάτω κάτω δεν έχουν όλοι τέλεια σύνδεση σπίτι τους.
ο χρονισμός για μένα δεν είναι θέμα, τον καταφέρνω με τα ανάλογα tools.



αλλα whatever

#6 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 06 May 2011 - 13:05

Βρε άνθρωπέ μου, πώς θα δεις τους υπότιτλους άμα δε χαλάσεις bw για να κατεβάσεις video;
Θα τους βλέπεις σε μπλε φόντο και θα μαντεύεις τι γίνεται;
Αντί να κατεβάζεις ξένα video και να παλεύεις να στρώσεις τα ελληνικά subs (που επειδή είναι styled θα έχεις και άλλα θέματα πέρα από τους χρονισμούς, με την ανάλυση της εικόνας, τις γραμματοσειρές κτλ), κατέβασε απευθείας το video για το οποίο φτιάχτηκαν τα ελληνικά subs. Τώρα, αν έχεις ήδη κάποιο video (μεμονωμένη περίπτωση) απλώς ζήτα τα *.ass αρχεία από αυτούς που τα κάνουν (αλλά μην τους πρήξεις μετά με ερωτήσεις του στυλ δε μου παίζουν σωστά). Εγώ τουλάχιστον για τα δικά μου τους δίνω, πολλές φορές και σε Patchάκια για εύκολη εξυπηρέτηση, αν δεν είναι δικό μας το encode. Γενικά site με χύμα τους υπότιτλους και σε srt κιόλας δεν παίζει να βρεις, πέρα από κάτι σκόρπια naruto και supernatural, όχι μόνο στα ελληνικά, αλλά μη σου πω και στα αγγλικά. Κάτι ρώσικες databases που έχουν αγγλικούς υπότιτλους πάλι τα *.ass και μαζεμένα τα fonts σου δίνουν.

Edited by Babba, 06 May 2011 - 13:11.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#7 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 06 May 2011 - 13:17

Έχει δίκιο ο Babba.
Πάντως εμείς στο tzatziki-fansubs.com δημοσιεύουμε τα scripts των σειρών που μεταφράζουμε.
ヤクザ   あいしてる!

#8 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 06 May 2011 - 20:13

Βρε άνθρωπέ μου, πώς θα δεις τους υπότιτλους άμα δε χαλάσεις bw για να κατεβάσεις video;
Θα τους βλέπεις σε μπλε φόντο και θα μαντεύεις τι γίνεται;



ρε man το θέμα είναι ότι τα anime τα έχω ήδη, απλά δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να τα ξανακατεβάσω. αυτή ήταν η όλη ιδέα.

#9 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 06 May 2011 - 21:16

Να έχεις όλα τα anime για τα υπάρχουν ελληνικοί υπότιτλοι είσαι λίγο χλωμός.
Επομένως, 2 πράγματα πρέπει να κάνεις.
Να ζητήσεις από τις ομάδες που τα έχουν μεταφράσει υπότιτλους για ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ άνιμε και από 'δώ και πέρα για τα επόμενα να κατεβάζεις στα ελληνικά.
Για πες λοιπόν, ποια άνιμε ψάχνεις;

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#10 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 09 May 2011 - 16:20

στην συγκεκριμένη φάση ψάχνω subs για Kurozuka και Shingetsutan Tsukihime.
κατά καιρούς έχω ψάξει πολλά αλλα στο τέλος τα παράτησα. η υπόθεση είναι μάλλον καμμένη από χέρι.

#11 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 09 May 2011 - 17:55

http://www.ss-anime.info/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=55
Ορίστε patch για Kurozuka για το video των ureshi.
(αν θυμάμαι καλά πρέπει να κάνεις login)
Το tsukihime δεν έχει βγει στα ελληνικά, αν και είχε ξεκινήσει μια προσπάθεια ο nomedor πριν από πολλά χρόνια.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#12 kalidor

kalidor

    Anime Amateur

  • Members
  • 150 posts

Posted 09 May 2011 - 22:18

SORRY παιδες αλλα δεν ξερω που αλλου να ρωτησω...
που μπορουμε να βρουμε υποτιτλους για το
[HQR] Highlander ~The Search for Vengeance~ Movie (D-WOWOW 1280x692 h264 aac 6ch)??
Το κατεβασα και δεν εχει καθολου..!!!!
Posted Image

#13 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 10 May 2011 - 06:49

http://www.megaupload.com/?d=1H4KTHFM
Τους στρώνεις μόνος σου.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#14 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 13 May 2011 - 11:55

http://www.ss-anime.info/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=55
Ορίστε patch για Kurozuka για το video των ureshi.
(αν θυμάμαι καλά πρέπει να κάνεις login)
Το tsukihime δεν έχει βγει στα ελληνικά, αν και είχε ξεκινήσει μια προσπάθεια ο nomedor πριν από πολλά χρόνια.




thnx mate

#15 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 30 April 2013 - 22:54

υπαρχει περιπωση να υπαχουν ελληνικοι υποτιτλοι για τη Sailor Moon . παλια ειχα καποιους απο καποιο fansub που ειχα βρει. Δεν μου αρεσει το greek dub και εψαχνα υποτιτλους ελληνικους για καλυτερα, γιατι θελω να το δωσω και σε μια φιλη που δεν ξερει καλα αγγλικα

Edited by giota83, 30 April 2013 - 22:55.