Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

SUCKER PUNCH


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#31 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 13 April 2011 - 19:30

απο τα τρειλερ και μονο,δεν μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση....κλασσικο bollywood.no sense

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#32 kalidor

kalidor

    Anime Amateur

  • Members
  • 150 posts

Posted 13 April 2011 - 21:10

Ρε παιδια τι θα γινει..??
Να την δουμε η οχι με εχετε βαλει σε μια σταση αμφιβολιας οτι προκειται για 'πατατα' αλλα και εξισου καλη σε σχεση το τι περιμενεις απο τετοιες ειδους ταινια...
Posted Image

#33 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 13 April 2011 - 21:20

Δες τη μόνος σου και αποφάσισε....just a thought :P

Posted Image


#34 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 13 April 2011 - 21:33

Το watchmen δεν το εχω δει


Χθφου σου! :yellowcard:



Μόλις το είδα.

Μα τί είδα; :frozen:

Περίμενα πως και πως αυτή τη ταινία, και ομολογώ ότι απογοητεύτηκα. Περίμενα καμιά μεγαλύτερη ψυχεδέλια, έστω και γελοία, αλλά εδώ δεν υπήρχε ούτε αυτό. Γραφικά, γραφικά, fanservice, γραφικά... σε κάποια φάση κοιτούσα το ρολόι μου: "Ακόμη έχει πολύ;" Σοβαρά, οι χαρακτήρες ήταν σκέτες πέτσες στο υπόβαθρο. Κι άμα δε νοιαστώ για τους χαρακτήρες, να τη βράσω την "υπόθεση" (την.. ποιά; Τέσπα).

Όχι πως δε διασκέδασα. Όχι πως δε γέλασα. Αλλά τέτοια ταινία τη νοικιάζω ρε φίλε... Όχι κινηματογράφο.

Πάντως, τρομερά στυλάτη και "λουστραρισμένη", να το λέμε αυτό. Eyegasm. Αλλά σε σχέση με ότι κάνει μια ταινία, ταινία... μπα.

Posted Image


#35 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 13 April 2011 - 21:54

Ρε παιδια τι θα γινει..??
Να την δουμε η οχι με εχετε βαλει σε μια σταση αμφιβολιας οτι προκειται για 'πατατα' αλλα και εξισου καλη σε σχεση το τι περιμενεις απο τετοιες ειδους ταινια...


Κοιτα η ταινια αποδειχθηκε προς μεγαλη μου εκπληξη διφορουμενη.

Το επαναλαμβανω, ΔΕΝ εχει σεναριο ή τελος παντων ειναι πολυ απλο.

Η ολη ιστορια ειναι το πως εξελίσσεται !

Εμενα μου αρεσε πολυ το δεσιμο των τριων κοσμων και οι εξυπνες σεναριακες ανατροπες που δεν θα εχεις δει σε καμια ταινια του Hollywood.

Η φωτογραφια και η σκηνοθεσια ηταν επισης καταπληκτικες.

Tea-chan να τη βράσω την "υπόθεση" (την.. ποιά; Τέσπα).

Όχι πως δε διασκέδασα. Όχι πως δε γέλασα. Αλλά τέτοια ταινία τη νοικιάζω ρε φίλε... Όχι κινηματογράφο.

Πάντως, τρομερά στυλάτη και "λουστραρισμένη", να το λέμε αυτό. Eyegasm. Αλλά σε σχέση με ότι κάνει μια ταινία, ταινία... μ

H φιλοσοφια μου ειναι :

Παω σινεμα εχοντας μες το μυαλο μου οτι ή θα δω μια Κουλτουριαρικη ταινια ή Μια ελαφρια εφετζιδικη ταινια δρασης.

Απο τη στιγμη που διαλεγω τα εφε δε περιμενω σεναριο ουτε ''ψαγμενους'' χαρακτηρες.

Την πιο πετυχημενη κριτικη την εχω ηδη ποσταρει :
Spoiler:


#36 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 13 April 2011 - 23:09

Δεν έχω δει το Sucker Punch και δε νομίζω ότι πρόκειται πρωτού εμφανιστεί κανά rip, απλά μπήκα για να κάνω το εξής off-topic σχόλιο:

Το watchmen δεν το εχω δει

Χθφου σου! :yellowcard:

Καλά κάνει ο άνθρωπος. Ποτέ του να μην το δει.

Το Watchmen πρέπει να το διαβάσει.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#37 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 14 April 2011 - 00:11

Μόλις γύρισα από την προβολή της εν λόγο ταινίας.

Θετικά:
  • Είχε υπερφανταστικό soundtrack!
  • Σαν ιδέα ήταν πολύ ωραίο καθώς είχε έξυπνες σκηνές που τις έδενε όμορφα.

Αρνητικά:
  • Είχε υπερβολικά πολλά εφέ, με κούρασε αρκετά, συνδύασε Lords of the rings, I robot, Inglorious Basterds, και εγώ δεν ξέρω τι άλλο.
  • Θα μπορούσε να αποδοθεί πολύ πιο όμορφα σκηνοθετικά. Μιλάω για το αλληγορικό κομμάτι της ταινίας.
  • Από κάποια φάση και μετά βαρέθηκα να τις βλέπω συνέχεια με το ίδιο ντύσιμο. Θα ήταν πολύ πιο προκλητικό για τον θεατή να το δείξει σε 1-2 σκηνές, παρά όλη την ώρα.

BONUS

SAMURAI WITH A F@CKIN MACHINE GUN!???!?!?!?!?!?! oO



Γενικό συμπέρασμα που έβγαλα :

Spoiler:

Tiger-stock-blog-header.jpg


#38 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 14 April 2011 - 12:21

Σε μένα κ σε όλη την παρέα μου που πήγαμε σινεμά άρεσε. Στο υπόλοιπο σινεμά απότι κατάλαβα όχι... :P
Posted Image

#39 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 14 April 2011 - 15:43

Από τα τραγούδια που λάτρεψα

Youtube Video



Έρχομαι σε οργασμό κάθε φορά που το ακούω!!!!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#40 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 16 April 2011 - 22:56

Το είδα και εγώ...
Τι σκ@τ@ ήταν αυτό; Στη μισή ταινία γελούσα από τα fail μαζί με τους φίλους μου. Κα, όχι, δεν είναι υπερβολή. Δεν ξέρω ούτε εγώ πόσοι ενοχλήθηκαν με το γέλιο μας.
Spoiler:


Τέλος, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς έγινε;
Spoiler:

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#41 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 18 April 2011 - 12:25

Τέλος, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς έγινε;

Spoiler:



Spoiler:


#42 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 18 April 2011 - 12:36

Spoiler: ending spoiler


dissecting this movie is fun xD

sgouver sorry που στην κακολογώ. προσπαθώ να κανω και συζητηση αν σε παρηγορεί xD

Edited by iristella, 18 April 2011 - 12:41.


#43 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 18 April 2011 - 13:18

Spoiler: ending spoiler


dissecting this movie is fun xD

sgouver sorry που στην κακολογώ. προσπαθώ να κανω και συζητηση αν σε παρηγορεί xD



Spoiler:


#44 Jimking

Jimking

    Anime Amateur

  • Members
  • 134 posts

Posted 24 April 2011 - 13:31

Από την αρχή μέχρι το τέλος έλεγα το ίδιο πράμμα στον εαυτό μου: wtf?
Kαι όταν τελείωσε είπα! χμμ μάλιστα, wtf?
Posted Image

#45 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 03 August 2011 - 12:43

Να πω την αλήθεια μου δεν βρίσκω λόγο ούτε για τόσο praise ούτε για τόσο κράξιμο...Κοινώς διαφωνώ με όλους cause I am special*. :P

Spoiler: *



Η ταινία καταρχάς είχε μια πολύ ωραία βασική ιδέα. Θύμιζε αυτή του inception αλλά για μένα καμία σχέση.

Spoiler:



Εκεί τελειώνει και η οποιαδήποτε ομοιότητα.


Αυτό που θεωρώ το καλύτερο στοιχείο της ταινίας είναι η videoclip-ίστικη, anime, videogame αισθητική της. Μία υπερστυλιζαρισμένη μίξη steampunk, fantasy και sci-fi με το ζοφερό κλίμα του ψυχιατρείου και του καμπαρέ. Σε συνδυασμό με το υπερκαταπληκτικό soundtrack από αισθητικής άποψης η ταινία έσκισε.

Προφανώς ο Snyder ήθελε να φτιάξει ένα παραμύθι που θα περνούσε μηνύματα γυναικείας χειραφέτησης και τουλάχιστον του αναγνωρίζω την πρόθεση.

Το θέμα όμως είναι ότι μέσα σε όλο αυτό το στυλιζάρισμα ξέχασε ότι είχε χαρακτήρες. Δεν έδωσε καμία ευκαιρία στους χαρακτήρες του να ανασάνουν και εκεί με έχασε.

Το μοτίβο εναλλαγής επιπέδων αν και στην αρχή πρωτότυπο κατάντησε επαναλαμβανόμενο και ανέμπνευστο και αυτό ήταν το μεγαλύτερο μείον της ταινίας.

Και στο τέλος τα γ*μησε όλα στο βωμό του υποτιθέμενου shock value. Μια πανηλίθια "ανατροπή" που κατέστρεψε οτιδήποτε έφτιαξε σε όλη την υπόλοιπη ταινία...

Spoiler:


Η ταινία είχε προοπτική που έμεινε ανεκμετάλλευτη και το πιστώνω αποκλειστικά στον σκηνοθέτη.

Παρόλαυτα δεν ήταν χάσιμο χρόνου, θα την έβλεπα και στο cinema :P

xbJ3b2w.jpeg