Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

New Manga Under Construction XD


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#31 KamenoC

KamenoC

    Σοου Φακινγκ Μποουρντ

  • Members
  • 140 posts

Posted 10 April 2011 - 02:54

Η δευτερη μ'αρεσει πολυ.Η πρωτη απο την μεση και πανω ειναι μια χαρα.Τα ποδια λιγο θελουν ενα delete γιατι ειναι σαν αναπυρος :D
Α και το δεξι χερι λιγο, φαινετε σαν σπασμενο στην μεση...

#32 DeLGaDo

DeLGaDo

    Apapapa

  • Members
  • 420 posts

Posted 10 April 2011 - 09:20

Βελτιώνεσαι βλέπω. Συνέχισε έτσι :thumbup:

#33 Killer_Bee

Killer_Bee

    Anime Amateur

  • Members
  • 81 posts

Posted 10 April 2011 - 10:05

Η δευτερη μ'αρεσει πολυ.Η πρωτη απο την μεση και πανω ειναι μια χαρα.Τα ποδια λιγο θελουν ενα delete γιατι ειναι σαν αναπυρος :D
Α και το δεξι χερι λιγο, φαινετε σαν σπασμενο στην μεση...


Thnx!Ναι το ξερω ο δευτερος ειναι σαν παραουρος λιγο χαχαχα.Απλως δε ξερω ακομα πων να κανω διαφορες στασεις καλα >.<

Βελτιώνεσαι βλέπω. Συνέχισε έτσι :thumbup:


Ευχαριστω πολυ!Προσπαθω :P
Its true that in the ninja world, those who break the rules and regulations are called trash.But, those who abandon their friends are eaven worse than trash.If im that kind of trash then i'll break the rules.If that's not what a tru shinobi is,then i'll crash that idea of a shinobi.
--Obito

#34 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 15 April 2011 - 20:45

Είδες? Στο είπα , θα βελτιωθείς :P
Αντε καλή αρχή!
(σκεφτομαι και εγώ για ένα δικό μου με θεμα....το Dodgeball....αλλά σε άλλο επίπεδο :hero:)

v4kFmx.png


#35 Killer_Bee

Killer_Bee

    Anime Amateur

  • Members
  • 81 posts

Posted 15 April 2011 - 21:14

Είδες? Στο είπα , θα βελτιωθείς :P
Αντε καλή αρχή!
(σκεφτομαι και εγώ για ένα δικό μου με θεμα....το Dodgeball....αλλά σε άλλο επίπεδο :hero:)

Ευχαριστω πολυ.ειχες δικιο!Αν θες να ξερεις μονο κ μονο για το δικο σου σχολειο συνεχισα το μανγκα..Οταν ειχα δει τα προηγουμενα ποστ ειχα πεσει σε καταθλυψη κυριολεκτικα.Να γινω μανγκακα ειναι το ονειρο μου κ ενιωσα πολυ ασχημα οταν ειδα τα σχολεια.Κ οταν ειδα το δικο σου κ αυτο που ελεγε στο signature σου(Believe you can and your halfway there) τοτε αποφασισα οτι θα συνεχισω να προσπαθω μεχρι να τα καταφερω!Ευχαριστω πολυ!Α κ γαματη ιδεα αυτη με το dodgeball πολυ προτοτυπο και ενδιαφερον.Ανυπομονο να το δω οταν το φτιαξεις!
Its true that in the ninja world, those who break the rules and regulations are called trash.But, those who abandon their friends are eaven worse than trash.If im that kind of trash then i'll break the rules.If that's not what a tru shinobi is,then i'll crash that idea of a shinobi.
--Obito

#36 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 15 April 2011 - 23:41

Οταν ειχα δει τα προηγουμενα ποστ ειχα πεσει σε καταθλυψη κυριολεκτικα.Να γινω μανγκακα ειναι το ονειρο μου κ ενιωσα πολυ ασχημα οταν ειδα τα σχολεια.

Kακως, οποιος θελει να βελτιωθει πρεπει να δεχεται αρνητικες κριτικες. Σκεψου το, αμα ολοι σου ειχαμε πει οτι τα σχεδια σου ειναι αψογα θα τα αφηνες ετσι οπως ηταν, σωστα?

Και περα απο το θεμα, σκεψου παραλληλα τους ηρωες, κανε διαλογους μαζι τους, παρε τους συνεντευξεις κλπ. Αμα θες καλο shounen, θα πρεπει να δωσεις πολλη σημασια στο character interaction. A! Kαι φροντησε να γεμισεις ενα φουλ προφιλ οπως αυτο http://www.squidoo.com/CharacterProfiles για καθε χαρακτηρα σου ξεχωριστα.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#37 Killer_Bee

Killer_Bee

    Anime Amateur

  • Members
  • 81 posts

Posted 16 April 2011 - 11:05

Kακως, οποιος θελει να βελτιωθει πρεπει να δεχεται αρνητικες κριτικες. Σκεψου το, αμα ολοι σου ειχαμε πει οτι τα σχεδια σου ειναι αψογα θα τα αφηνες ετσι οπως ηταν, σωστα?

Και περα απο το θεμα, σκεψου παραλληλα τους ηρωες, κανε διαλογους μαζι τους, παρε τους συνεντευξεις κλπ. Αμα θες καλο shounen, θα πρεπει να δωσεις πολλη σημασια στο character interaction. A! Kαι φροντησε να γεμισεις ενα φουλ προφιλ οπως αυτο http://www.squidoo.com/CharacterProfiles για καθε χαρακτηρα σου ξεχωριστα.

Εχεις δικιο αν και δε θα τα αφηνα ετσι γιατι και σε εμενα τον ιδιο δεν μου αρεσανε.Κ αυτα που λες τα εχω σκευτει ηδη θα τα συμπληροσω καπια στιγμη XD
Its true that in the ninja world, those who break the rules and regulations are called trash.But, those who abandon their friends are eaven worse than trash.If im that kind of trash then i'll break the rules.If that's not what a tru shinobi is,then i'll crash that idea of a shinobi.
--Obito

#38 Killer_Bee

Killer_Bee

    Anime Amateur

  • Members
  • 81 posts

Posted 18 April 2011 - 14:39

Και αλλες εικονες απο το Μανγκα!
Ο Γιος Του Samael.ο μονος που δεν εχω βρει ακομα ονομα >.<
Posted Image
Καπια minions του Samael.
Posted Image
Dream Reaper.Το Σπαθι του Samael.
Posted Image
Και ο Orathon ο γιος του αγγελου.
Posted Image

Περιμενω τη γνωμη σας =]
Its true that in the ninja world, those who break the rules and regulations are called trash.But, those who abandon their friends are eaven worse than trash.If im that kind of trash then i'll break the rules.If that's not what a tru shinobi is,then i'll crash that idea of a shinobi.
--Obito

#39 Killer_Bee

Killer_Bee

    Anime Amateur

  • Members
  • 81 posts

Posted 18 April 2011 - 21:08

Posted Imageo orathon γτ δε φενοτανε καλα στο προιγουμενο ποστ.

κ ο γιοs παλι σε close-up.
Posted Image
Its true that in the ninja world, those who break the rules and regulations are called trash.But, those who abandon their friends are eaven worse than trash.If im that kind of trash then i'll break the rules.If that's not what a tru shinobi is,then i'll crash that idea of a shinobi.
--Obito

#40 anaktas

anaktas

    Wannabe Mangaka

  • Members
  • 334 posts
  • LocationGreece

Posted 19 April 2011 - 10:59

respect for his son :if:
The Suraido Project


Posted Image

#41 MlovesSolomon

MlovesSolomon

    Starting...

  • Members
  • 27 posts

Posted 19 April 2011 - 11:46

Κατά τη γνώμη μου, ωραία ονόματα είναι Μεφίστο και Σκαρ ή Deathwood.... Κάτι που να δηλώνει εν πάσει περιπτώση την ιδιότητά του.... Είναι ο γιός του Σαμαήλ.... Σκέψου...
Όσο για τον Όραθον, πιστεύω ότι πρέπει να τον κάνεις λίγο πιο φιλικό... :Ρ Κατά τη γνώμη μου πάντα... Όσο για τα σχέδιά σου, δεν είναι άσχημα, αλλά πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.... :)
:lovulovu::joyful::wooi2::awww:

#42 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 19 April 2011 - 13:08

http://www.angel-guide.com/names-angels.html
τσέκαρε αυτό εδώ για ονόματα :P

v4kFmx.png


#43 Killer_Bee

Killer_Bee

    Anime Amateur

  • Members
  • 81 posts

Posted 19 April 2011 - 13:20

respect for his son :if:

haha thnx :D

Κατά τη γνώμη μου, ωραία ονόματα είναι Μεφίστο και Σκαρ ή Deathwood.... Κάτι που να δηλώνει εν πάσει περιπτώση την ιδιότητά του.... Είναι ο γιός του Σαμαήλ.... Σκέψου...
Όσο για τον Όραθον, πιστεύω ότι πρέπει να τον κάνεις λίγο πιο φιλικό... :Ρ Κατά τη γνώμη μου πάντα... Όσο για τα σχέδιά σου, δεν είναι άσχημα, αλλά πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.... :)


Thnx για τα ονοματα θα το συζητησω με τον αλλο κ αμα συμφονησει..εμενα παντως μου αρεσει πολυ το Scar.Οσο για αυτο π με ειπες να ειναι πιο φιλικος ολοι αυτο μ λενε να τον κανω πιο χαρουμενο αλλα εγω σκευτομαι αφου ο κοσμος εχει καταστραφει γινεται πολεμοσ κτλ. πως γινεται να ειναι χαρουμενος??τεσπα thnx για τα καλα σου λογια =]


http://www.angel-guide.com/names-angels.html
τσέκαρε αυτό εδώ για ονόματα :P


εεμ εευχαριστω αλλα δε ψαχνω ονομα για τον αγγελο ψαχνω για τον γιο του Samael(του δαιμονα)
Its true that in the ninja world, those who break the rules and regulations are called trash.But, those who abandon their friends are eaven worse than trash.If im that kind of trash then i'll break the rules.If that's not what a tru shinobi is,then i'll crash that idea of a shinobi.
--Obito

#44 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 19 April 2011 - 13:33

αμα δεις και εκεί , ακι τo Samael όνομα αγγέλου είναι :P απλά γιατι είναι cool όλα αυτά τα ονόματα

v4kFmx.png


#45 Killer_Bee

Killer_Bee

    Anime Amateur

  • Members
  • 81 posts

Posted 19 April 2011 - 14:36

αμα δεις και εκεί , ακι τo Samael όνομα αγγέλου είναι :P απλά γιατι είναι cool όλα αυτά τα ονόματα


omg εχεις δικιο.Εμας μα ειπε ο θρησκυτικος οτι ετσι λεγοταν ο πριγκιπας των δαιμονων απο εκει το εμπνευστικα.αν κ γρφεται διαφορετικα αυτο απο αυτο π εχει στο σιτε.ugh τωρα πρεπει να σκευτω αλλο...
Its true that in the ninja world, those who break the rules and regulations are called trash.But, those who abandon their friends are eaven worse than trash.If im that kind of trash then i'll break the rules.If that's not what a tru shinobi is,then i'll crash that idea of a shinobi.
--Obito