Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Your own hairstyle!


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

Poll: Ποιο ειναι το καθιμερινο σας hairstyle? (100 member(s) have cast votes)

Ποιο ειναι το καθιμερινο σας hairstyle?

  1. Clean Shave (1 votes [1.00%] - View)

    Percentage of vote: 1.00%

  2. Very Short (5 votes [5.00%] - View)

    Percentage of vote: 5.00%

  3. Short and straight (20 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

  4. Short and wavy (14 votes [14.00%] - View)

    Percentage of vote: 14.00%

  5. Short and curly (6 votes [6.00%] - View)

    Percentage of vote: 6.00%

  6. Καρέ (2 votes [2.00%] - View)

    Percentage of vote: 2.00%

  7. Long and straight (15 votes [15.00%] - View)

    Percentage of vote: 15.00%

  8. Long and curly (15 votes [15.00%] - View)

    Percentage of vote: 15.00%

  9. Rasta (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Punk (mohawk, liberty spikes etc) (6 votes [6.00%] - View)

    Percentage of vote: 6.00%

  11. Αλλο (16 votes [16.00%] - View)

    Percentage of vote: 16.00%

Vote Guests cannot vote

#16 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 25 March 2011 - 08:16

Εμένα τα μαλιά μου ήταν "μακριά" με μπούκλες (όπως στην sig και ava) αλλά πριν από ένα μήνα τα έκοψα και τώρα είναι κοντά...Και δεν μου αρέσουν :(

v4kFmx.png


#17 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 25 March 2011 - 09:31

Αυτή την στιγμή, η καλύτερη λέξη για να τα περιγράψει είναι: σκατά.
Δεν μ' αρέσει το μακρύ μαλλί, τι να κάνομε.

#18 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 25 March 2011 - 10:28

Που ειναι η επιλογη emo-ish ?


Σκεφτηκα να το βαλω ως επιλογη, αλλα το emo πανω απ' ολα ειναι μουσικη και κατα μια ενοια, φιλοσοφια.Επειδη απ'οτι ξερω, οι πρωτοι και πιο αφθεντικοι emotional punks δεν ασχολουντουσαν με τα μαλλια τους, αλλα με πιο σημαντυικα πραγματα, δεν ηθελα να καταταξω το emo σε ενα απλο jairstyle.
Οι φραντζες μπορουν να καταταγουν στο short and straight, ή στο long αν ξεπερνουν τους ωμους.

@Lord Leon ειχα σκεφτει να βαλω το balding ως επιλογη, απλα οταν τα διατυπωνα το ξεχασα.

Αμα θελει καποιος moderator να προσθεσει κατι, θα βοηθουσε αρκετα την κατασταση.
Απλα ηθελα το poll μου να ειναι εστω και λιγο σουλουθπωμενο.


Btw λατρεύω να με κουρεύουν.Δε ξέρετε τι χάνετε εσείς που έχετε μακρύ μαλλί.Μακάρι να μπορούσα να κουρεύομαι κάθε βδομάδα:joyful:

:oo::oo::oo:
Ασε... δεν ξερεις τι εφιαλτικες εμπειριες εχω περασει σε κουρεια...:hot:
Οταν καποιος κοβει εστω και ενα εκατοστο του μαλλιου μου, περναει ενα φορβερο ρευμα ανυσιχιας σε ολο μου το σωμα, σαν ηλεκτρισμος.
Καλα που τωρα εχω βρει ενα καλο κομμωτη που οταν πηγαινω (μια φορα το χρονο) για να μου παρει ελαχιστα τις ακρες, κανει ακριβως αυτο που του λεω και δεν κοβει λες και ειμαι προβατο.

Σε αντρικο κομμωτηριο παντως δε σκοπευω να ξαναπατησω ποτε...:madtodeath:

Edited by Kamui, 25 March 2011 - 10:34.

O6rrvsU.jpg


#19 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 25 March 2011 - 10:46

Long and curly για εμένα~ Αν και θα έπρεπε να είναι long and wavy που δεν υπάρχει μέσα στο poll. Αλλά συνέχεια τρώει ίσιωμα :hahaha: Μήπως έπρεπε να επιλέξω το "άλλο";
Αν έχει και υγρασία, αν τα αφήνω χωρίς να ισιωθούν, φουντώνουν τελείως -_-
Ζηλεύω όσους έχουν ίσια μαλλιά από μόνοι τους Τ^Τ

#20 AristidisK

AristidisK

    The white power magician

  • Members
  • 159 posts

Posted 25 March 2011 - 13:04

Long and Straight:hero:
Σαν του Light ενα πραγμα:hehehe:αλλά ποιο ίσιο νομίζω.

[IMG]http://tbn0.google.com/images?q=tbn:A8OX73M6xu8g-M:http://www.justanimeltd.com/images/FullMetalAlchemistEng.jpg[/IMG]:king:THE BEST ALCHEMIST EVER.:chigau:
:mador2:Don't forget it:hehehe::kill4u::head:

#21 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 25 March 2011 - 13:13

Long and Straight:hero:
Σαν του Light ενα πραγμα:hehehe:αλλά ποιο ίσιο νομίζω.


Toυ Light εσεις το θεωρειτε long?
Εγω βαζω αυτο ως τον ορισμο του short and straight.
Γι αυτο εχω και το very short που ειναι κομμενο σιριζα.
Το long ειπαμε πως πρεπει να ειναι πιο μακρυ κι απο καρε.
Aκομα και το hairstyle του L, oπως εβαλες DN παραδειγμα, εγω το κατατασω στα short, γιατι δεν φτανουν για τα καλα τους ωμους, και εχουν ακομα μια spiky ταση.
Για οσους μπερδευεστε, τα short and straight εμπεριεχουν φραντζες, καρφακια, και οτι αλλο ειναι κοντο αλλα εξεχει.
Αν γινεται, mods please διορθωστε ενα ορθογραφικο που εχω κανει στο poll question και αν ειναι βαλτε και κανενα παραπανω option που ζητανε.
(ξεχασα και το afro, sorry)

Edited by Kamui, 25 March 2011 - 13:40.

O6rrvsU.jpg


#22 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 25 March 2011 - 16:53

το κουρεμα ειναι για μενα οπως το ξυρισμα ...τα συχαινομαι! βαριεμαι πολλακις και καταληγω σαν ναυαγος ...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#23 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 25 March 2011 - 16:59

αλλα το emo πανω απ' ολα ειναι μουσικη και κατα μια ενοια, φιλοσοφια.


Dude, you're my hero. :hero: Παίζει να είσαι και ο πρώτος άνθρωπος που γνωρίζω και έχει την ίδια αντίληψη με εμένα πάνω στο θέμα.....

Ον τοπικ, το δικό μου κούρεμα είναι complicated, ας πούμε απλά φράτζα στις αφέλιες.

Να, κάπως έτσι. Posted Image
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#24 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 25 March 2011 - 17:17

Ας συνεισφέρω στη συζήτηση για τρίχες:P

Τα δικά μου πλέον είναι short & curly. Αλλά πολύ curly. Μέχρι πριν 1,5 χρόνο ήσαν long & curly. Αλλά πολύ curly:angry:

Στα μικράτα μου ήταν straight. Τώρα μεγάλωσαν, φαίνεται ότι αναθεώρησαν κάποια πράγματα και δεν είναι πλέον straight:hehe:

Btw η αγαπημένη μου κόμη στις γυναίκες είναι η κόκκινη(red hair girls ftw!) και ''πιασμένη'' αλογοουρά. Κάτι σαν αυτά του Kenshin αλλά σε κεφάλι γυναίκας. Actually this:

Posted Image

#25 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 25 March 2011 - 17:19

Dude, you're my hero. :hero: Παίζει να είσαι και ο πρώτος άνθρωπος που γνωρίζω και έχει την ίδια αντίληψη με εμένα πάνω στο θέμα.....


Δεν ειναι θεμα αντιλυψης μονο, αλλα θεμα σωστου και λαθους.
Δεν εχω ασχολιθει καθολου με αυτο το ειδος μουσικης και γενικα την ολη φαση, αλλα καλο ειναι να ξερουμε πεντε πραγματακια και να μην βγαινουμε στις τηλεορασεις, να λεμε οτι μας κατεβει, και μετα να πηγαινουμε στο χωριο και οι γιαγιαδες να λενε "εσυ τωρα εισαι emo"?

On topic, το δικο σου μαλλον πιανεται για μακρυ.
Αυτο ας ειναι το κοντυτερο απο τα long hair ομως.

O6rrvsU.jpg


#26 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 25 March 2011 - 17:30

Είχε φτάσει μέχρι τη μέση της πλάτης αλλά το έκοψα για να το καθαρίσω και τώρα φτάνει μέχρι το στήθος. Συνήθως είναι ίσιο αλλά ανάλογα με το πως κοιμάμαι/πως το φροντίζω μου έχει τύχει να ξυπνήσω και με wavy. :if:

15fkk04.jpg


#27 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 25 March 2011 - 17:36

μικρο με κυνηγαγε η μαμα μου και ολα τα παιδια της παρεας να κουρευτω ..τοσο πολυ το απεχθανομουν
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#28 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 25 March 2011 - 18:15

Εγω ειμαι κατι σαν αυτο του spike σε λιγο πιο σγουρο!!!

sc5bab.jpg


#29 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 25 March 2011 - 18:49

μικρο με κυνηγαγε η μαμα μου και ολα τα παιδια της παρεας να κουρευτω ..τοσο πολυ το απεχθανομουν


Στο παρελθόν το ψιλοφοβόμουν το κούρεμα. Ως μπέμπης είχα ωραία μαλλάκια αλλά οι άρρενες της οικογενείας δεν τα ήθελαν. Μου τα κούρεψαν και έφυγε το χαμόγελο. Αργότερα έπιασα τα μέταλ ακούσματα, έγινα μαλλιάς αλλά με κούρασαν και τα έκοψα.

#30 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 26 March 2011 - 01:15

Παλια ειχα μεχρι το λαιμο τα μαλλια μου και πιο συγκεκριμενα με μυτες, τωρα τα εχω moikane με μικρη χαιτη.:orly:

Posted Image