Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

manga team assemble!


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#16 Happy

Happy

    Starting...

  • Members
  • 15 posts

Posted 24 March 2011 - 11:19

ο taiki αλλαζει εμφανιση αρκετες φορες μεσα στην ιστορια καθως υπαρχουν πολλες αλλαγες στον χαρακτηρα του.αρχικα εμφανιζεται ομως συχνα με την σχολικη ενδυμασια<think bleach πουκαμισο και παντελονι για τα αγορια και πουκαμισο φουστα για τα κοριτσια> αλλα οταν ασκουν μαγια αυτο αλλαζει και φορουν καμπαρντινα με το εμβλημα του σχολειου που ανηκουν..ρωτησες για οπλο ο taiki δεν χρειαζεται οπλα :P οσο για το μαλλι εχω σκεφτει κατι μακρι που ομως θε φενεται το προσωπο του στην αρχη.....επισης ο taiki εχει ενα σημαδι...μια καθετη γραμμη στο μετοπο του

#17 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 25 March 2011 - 03:38

Πολύ κλισέ μιλάμε η υπόθεση και ο χαρακτήρας.

Κλασσική shounen-ια:hihi2:

Posted Image


#18 Happy

Happy

    Starting...

  • Members
  • 15 posts

Posted 25 March 2011 - 11:21

jiraiya-sama ολα τα shounen κινουνται στο ιδιο στυλ πανω κατω εγω απλα θελω να δειξω πολλα με την ιστορια μου ;)

#19 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 16 April 2011 - 22:32

Και ποιος ειπε οτι το κλισε ειναι κακο?

Εμενα παντως μ' αρεσει.

Να εχεις στο νου σου ομως οτι σχεδον σε καμια περιπτωση δεν θα βγει αυτο που φανταζεσαι στο χαρτι. Οποτε προσπαθησε να το κρατησεις απλο. Φιλικα παντα :D

#20 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 17 April 2011 - 16:52

Xμμ ... Γιατί το story αλλά με αποκορύφωμα αυτό

επισης ο taiki εχει ενα σημαδι...μια καθετη γραμμη στο μετοπο του

μου θυμίζει λίγο (πολύ) τον παρακάτω κύριο ? :P Posted Image

#21 Happy

Happy

    Starting...

  • Members
  • 15 posts

Posted 19 April 2011 - 00:51

μπα καμια σχεση με τον καποτερ! το σημαδι ειναι μια απλη καθετη γραμμη....τωρα το τη ειναι αυτο ειναι αλλο θεμα.....

#22 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 19 April 2011 - 02:28

Το δικό μου...
E - Planet - Μια μέρα θα το σκηνοθετήσω ως φόρο τιμής στα σόνεν :if:
Υπάρχει κάπου ένας πλανήτης ο οποίος δεν περιστρέφεται γύρω από την τροχιά του και έτσι το ένα του τμήμα ειναι θερμό και φωτεινό και το άλλο σκοτεινό και παγωμένο. Οι χαρακτήρες της σειράς χρησιμοποιούν ένα είδος ενέργειας την "Ε" για να βελτιώνουν την ζωή τους αλλά και να μάχονται - την οποία μάλιστα μεταφέρουν σε ειδικά όπλα. Στην κορυφή του παγωμένου τμήματος του πλανήτη βρίσκεται μια αστείρευτη πηγή ενέργειας την οποία είχε ανακαλύψει κάποτε ο IMBA θρυλικός τύπος του manga και κάποτε και νίκησε ενα τέρας...Η πηγή αυτή ονομάστηκε και πηγή των ονείρων γιατί μέσα από αυτήν λέγεται ότι μπορεί κανείς να κάνει ταξίδια στον χρόνο και σε άλλα ηλιακά συστήματα. Η ανακάλυψη της πηγής από τον θρύλικο τύπο παρότρυνε πολλούς επίδοξους ονειροπόλους χρήστες αυτής της ενέργειας να ξεκίνήσουν ενα μεγάλο ταξίδι προς την ευρεση της.

Τον πλανήτη τον κατοικούν και άλλες 6 φυλές πέρα από τους ανθρώπους. Όπως κάτι πράσινα (εξωγηινοειδή όντα που μπορούν να αποθηκεύουν την Ε ενέργεια στην κοιλιά τους), μια άλλη σαυροειδή φυλή που χρησιμοποιεί τις δυνάμεις της φύσεις, και κάποια όντα που ζούνε στην παγωμένη
περιοχή κτλ...

Ο πρωταγωνιστής ο Goldor, απολαμβάνει στο έπακρο, μάχες και γλέντια και κάνει σεξ με όποια βρει μπροστά του - ενώ ταυτόχρονα είναι και ονειροπόλος, χρησιμοποιεί ένα ενεργειακό lightsaber στις μάχες του. Ο συμπρωταγωνιστής ο Сherry είναι μονίμως νοσταλγικός, μελαχγολικός και
καπνίζει ένα περίεργο μπάφο, η υπερκατανάλωση του οποία του δίνει την δυνατότητα να γίνεται - μισός άνθρωπος - μισός σαυροειδές όν. Η Geo είναι η κοπέλα της παρέας που ψάχνει να βρει θέση στον κόσμο γουστάρει τον Goldor (ο οποίος όμως την έχει γραμμένη). Και τέλος ο BeWa είναι το παιδί της φάπας που θέλει να γίνει σαν τον Goldor και τον θαυμάζει σαν θεό.
Αυτά προς το παρόν...xD
Posted Image

#23 Happy

Happy

    Starting...

  • Members
  • 15 posts

Posted 24 June 2011 - 23:06

χμμμμμ εχω καιρο να γραψω ποιος θελει παραπανω???:P

#24 anaktas

anaktas

    Wannabe Mangaka

  • Members
  • 334 posts
  • LocationGreece

Posted 25 June 2011 - 13:43

Εγω!!
The Suraido Project


Posted Image