Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.aNiMe//GR 2010 Anime Awards - Best Supporting Female Character


  • This topic is locked This topic is locked
32 replies to this topic

Poll: Best Supporting Female Character (89 member(s) have cast votes)

Best Supporting Female Character

  1. Isohata Uki (Yet The Town Turns) (2 votes [2.25%] - View)

    Percentage of vote: 2.25%

  2. Kuroneko (Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai) (12 votes [13.48%] - View)

    Percentage of vote: 13.48%

  3. Maria (Arakawa Under The Bridge) (5 votes [5.62%] - View)

    Percentage of vote: 5.62%

  4. Mayaya (Kuragehime) (4 votes [4.49%] - View)

    Percentage of vote: 4.49%

  5. Nanami (Katanagatari) (4 votes [4.49%] - View)

    Percentage of vote: 4.49%

  6. Okinu (House Of five leaves) (3 votes [3.37%] - View)

    Percentage of vote: 3.37%

  7. Olivier Mira Armstrong (Fullmetal Alchemist: Brotherhood) (35 votes [39.33%] - View)

    Percentage of vote: 39.33%

  8. Sa Chan (Gintama) (16 votes [17.98%] - View)

    Percentage of vote: 17.98%

  9. Scanty (panty & Stocking) (3 votes [3.37%] - View)

    Percentage of vote: 3.37%

  10. Yano Ayane (Kimi Ni Todoke) (5 votes [5.62%] - View)

    Percentage of vote: 5.62%

Vote

#16 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 21 February 2011 - 23:56

Τόσες διαφορετικές επιλογές,αλλά τελικά Kuroneko γιατί μετά το game την συμπάθησα αρκετά.Η Maria είναι από μόνη της κατηγορία though(The most awesome supporting female character)

#17 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 22 February 2011 - 03:21

Ευτυχως που τη Sa-chan τη βρισκω εκνευριστικη οποτε εδω μπορω επιτελους να ψηφησω με ανεση snow queen

#18 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 22 February 2011 - 05:39

Έχουμε και λέμε...
Η Ishohata καλή και αστεία, αλλά πολύ λίγη για best support, όπως και το στριμμένο λόλι του oreimo. Η Maria είναι ψιλο-επική χαρακτήρας, αλλά δεν μου έκανε τόσο κούκου όσο άλλες.
Mayaya είχε μπόλικο nerdyness αλλά κατά τα άλλα με εκνεύριζε, την Okinu δεν την πρόσεχες καν μέσα στους τόσους υπέροχους χαρακτήρες, η Scanty πάλι δεν είναι αρκετή και το Kimi ni Todote δεν με συγκινεί, όπως και η Ayane.
Sa Chan όχι γιατί από το λίγο που έχω δει από αυτή την unfunny σειρά (λολζ) μου είχε φανεί πολύ εκνευριστική γκόμενα.

Οπότε είμαι ανάμεσα στη Nanami του Katanagatari, μόνο και μόνο γιατί δεν το έχω δει ακόμα, και στην τιτανοτεράστια Mira Armstrong, μια από τις λίγες χαρακτήρες του FMA που συμπάθησα.
Και quite frankly τη γούσταρα τόσο, που δε με νοιάζει να δω το Katanagatari για να ψηφίσω.
Mira Armstrong φορ δι γουίν!

Posted Image


#19 zulabar

zulabar

    Magna_Zulabar

  • Members
  • 75 posts

Posted 22 February 2011 - 10:39

Μira Armstrong.Τι ειχε τραβηξει ο ερμος ο bro της δεν περιγραφεται xD



Olivier Mira Armstrong (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)
Ακομα βλεπω εφιαλτες...:scared:



Ποσο δικιο εχεις ρε φιλε!!!
Να σκεφτεσαι οτι εισαι τυχερος που δεν τα επαθες ποτε αυτα :oo::oo::oo:
I'm like fire and ice and rage.I'm like the night and the storm and the heart of the sun.I'm ancient,forever and....wonderful.
FEEL THE FURY OF THE LAST OF THE TIME LORDS !!!!
EXTERMINATE !!! EXTERMINATE !!! EXTERMINATE ALL HUMANS !!! (Daleks FTW !!! :hehehe: )
Posted Image
Check this out και αν σας αρεσει ζητηστε μου τα αρχεια η τα links !!! :tensai:
http://2d-domain.blogspot.com/2010/07/la-caste-des-meta-barons.html

#20 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 22 February 2011 - 23:46

Mira Armstrong, αλλιώς θα πεθάνουμε όλοι :Crying2:
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#21 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 23 February 2011 - 00:09

ημουν αναμεσα σε Isohata Uki και Sa Chan.
τελικα με συνοπτικες διαδικασιες επικρατησε η gintama μερια.
Posted Image


#22 Hyuuga_Nikorasu

Hyuuga_Nikorasu

    Cine Iubeste Si Lasa

  • Members
  • 374 posts
  • LocationΠάτρα

Posted 26 February 2011 - 17:37

Δαγκωτό Maria απο αυτες τις επιλογες!!!

Posted Image


#23 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 03 March 2011 - 21:20

Έχουμε και λέμε...
Η Ishohata καλή και αστεία, αλλά πολύ λίγη για best support, όπως και το στριμμένο λόλι του oreimo. Η Maria είναι ψιλο-επική χαρακτήρας, αλλά δεν μου έκανε τόσο κούκου όσο άλλες.
Mayaya είχε μπόλικο nerdyness αλλά κατά τα άλλα με εκνεύριζε, την Okinu δεν την πρόσεχες καν μέσα στους τόσους υπέροχους χαρακτήρες, η Scanty πάλι δεν είναι αρκετή και το Kimi ni Todote δεν με συγκινεί, όπως και η Ayane.


Να σου πω την αλήθεια, δεν νομίζω ότι αυτός ήταν ο στόχος της. Ψήφισα την παραπάνω κοπέλα γιατί ο ρόλος της ήταν supporting(and supportive).

Δεν γνωρίζω αν γίνομαι αντιληπτός, αλλά είναι πρόσωπο ταιριαστό σε αυτόν τον τίτλο/poll .

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#24 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 03 March 2011 - 21:56

Άλλο supportive character και άλλο supporting role όμως :P
Υπήρχαν πολύ καλύτεροι δευτερεύοντες χαρακτήρες, ακόμα και μέσα στην ίδια τη σειρά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν αξίζει η ίδια.

Posted Image


#25 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 03 March 2011 - 21:59

Nanami επειδή ήταν master troll και της άνηκε το καλύτερο επεισόδιο του Katanagatari.

#26 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 03 March 2011 - 22:15

Άλλο supportive character και άλλο supporting role όμως :P
Υπήρχαν πολύ καλύτεροι δευτερεύοντες χαρακτήρες, ακόμα και μέσα στην ίδια τη σειρά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν αξίζει η ίδια.


Μα για αυτό το είπα ότι τα συνδιάζει. Ο ρόλος της είναι αυτός. Και σαν χαρακτήρας το πετυχαίνει με πολύ καλό τρόπο. I mean, δευτερεύοντας χαρακτήρας είναι, δεν είναι τριτεύων, αλλά και ο κάθε δευτερεύων χαρακτήρας έχει τον χαρακτήρα και τον ρόλο του.

Το λέω αυτό γιατί είμαστε σε ένα poll, μόνο με αυτήν μέσα. Οπότε θεωρώ άσκοπο να την συγκρίνουμε με τους άλλους χαρακτήρες της σειράς. Προσωπικά στο τομέα της και στο μέγεθος της τον πέτυχε τον ρόλο της and that is why i vote for her.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#27 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 03 March 2011 - 22:21

Μα το κατάλαβα ότι αυτό είπες βρε. Απλά σου λέω ότι για μένα ούτε στη σειρά ξεχώρισε, σε αντίθεση με άλλους χαρακτήρες των υπολοίπων σειρών. Ενώ αν είχε μπει στο πολλ η άλλη γκόμενα από τη σειρά (δεν θυμάμαι το όνομα) θα ήταν πιο λογικό γιατί εκείνη ήταν δευτερεύοντας χαρακτήρας που πρόσεχες.

Πάντως δεν σε κρίνω που την ψήφισες, συζήτηση κάνουμε, no worries! :P

edit: Iri chwan το ξέρω ότι είναι κατεταγμένη ως main, όλους σε αυτή τη σειρά main τους κάνανε. Αν και πιστεύω ότι η συγκεκριμένη ήταν secondary, and a brilliant one at that!

Edited by Anelis, 03 March 2011 - 22:36.

Posted Image


#28 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 March 2011 - 22:30

For the record την Otake την έχουν κατατάξει ως Main. :3

#29 DeLGaDo

DeLGaDo

    Apapapa

  • Members
  • 420 posts

Posted 03 March 2011 - 23:12

Olivier Mira Armstrong... Απλά δίνει πόνο!!! xD
Beyond the Grave Posted Image

#30 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 03 March 2011 - 23:41

Μα το κατάλαβα ότι αυτό είπες βρε. Απλά σου λέω ότι για μένα ούτε στη σειρά ξεχώρισε, σε αντίθεση με άλλους χαρακτήρες των υπολοίπων σειρών. Ενώ αν είχε μπει στο πολλ η άλλη γκόμενα από τη σειρά (δεν θυμάμαι το όνομα) θα ήταν πιο λογικό γιατί εκείνη ήταν δευτερεύοντας χαρακτήρας που πρόσεχες.

Πάντως δεν σε κρίνω που την ψήφισες, συζήτηση κάνουμε, no worries! :P

edit: Iri chwan το ξέρω ότι είναι κατεταγμένη ως main, όλους σε αυτή τη σειρά main τους κάνανε. Αν και πιστεύω ότι η συγκεκριμένη ήταν secondary, and a brilliant one at that!


Ναι βρε δεν είπα τίποτα. Συζήτηση να γίνεται. Δεν θίγομαι εύκολα εγώ. Οπότε "χώσε".:hihi2:
Μάλλον εγώ την έχω ένα σκαλί παραπάνω :P
Τώρα όσον αφορά την Otake, είναι main γιατί είναι μία από τα "Πέντε Φύλλα". Αλλά είναι και μικρή η σειρά, οπότε το συναίσθησμα αυτό μπορεί να το έχεις. Ή το ποιος εμφανίζεται περισσότερο και ποιος λιγότερο κλπ κλπ.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.