Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR town - 2011 Edition


  • This topic is locked This topic is locked
503 replies to this topic

#496 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 03 March 2011 - 00:52

pikachu (matassos)
Spoiler:

[table=head]# | Username | Character | Ψήφισε στον 1ο γύρο| Ψήφισε στον 2ο γύρο | Ψήφισε στον 3ο γύρο | Ψήφισε στον 4ο γύρο | Ψήφισε στον 5ο γύρο | Ψήφισε στον 6ο γύρο | Ψήφισε στον 7ο γύρο | Ψήφισε στον 8ο γύρο | Ψηφίστηκε x φορές στον τελευταίο γύρο
02 | LucyHeartfilia | Lambo | Hei | Sima Yi | Medicine Seller | Medicine Seller | Kyubey | Kenji Meshiya | Kenji Meshiya | Nao Kanzaki
08 | matassos| pikachu | Nougami Neuro | Erika Furudo | Stocking | Stocking | Kyubey | Roy Mustang | Nougami Neuro | Nougami Neuro
11 | zoro77 | Roronoa Zoro | Sakata Gintoki | Akita Hikaru | Frankenstein | Akisame Koetsuji | Kenji Meshiya | Roy Mustang | Kenji Meshiya | Nao Kanzaki
13 | d.neko-angel | Yuuko Ichihara | Hei | Sima Yi | Akashiya Moka | Stocking | Pikachu | Yuuji Fukunaga | Kenji Meshiya | Griff
14 | didimakia | Griff | Pikachu | Akita Hikaru | Frankenstein | Trafalgar Law | Kyubey | Roy Mustang | Kenji Meshiya | Sakata Gintoki |2
15 | °•πίΟu-πίΟu•°™ | Sakata Gintoki | Hei | Sima Yi | Kenji Meshiya | Kenji Meshiya | Kenji Meshiya | Kenji Meshiya | Kenji Meshiya | Nougami Neuro | 1
20 | Iristella | Stocking | Hei | Sima Yi | Pikachu | Akashiya Moka | Roy Mustang | Gintoki | Zagi | Nougami Neuro
24 | VampireGirlization | Nao Kanzaki | Erika Furudo | Frankenstein | Pikachu | Akashiya Moka | Kyubey | Zagi | Zagi | Nougami Neuro | 3
28 | Sponis | Kenzō Tenma | Akisame Kōetsuji | Sima Yi | Griff | Roy Mustang | Kyubey | Griff | Kenji Meshiya | Griff
[/table]

lol , 3ο γυρο η yuko ichihara [d neko] ψηφησε akashiya, ο γυρος αυτος ηταν ισοψηφια για οποιον δεν θυματε (μεχρι που μπηκε ο μαστανγκ στο τελος και εβαλε ψηφο..), πολυ αμφιβαλω αν ηταν δολοφονος να το ρισκαρε τοσο πολυ (ειδικα στην αρχη του παιχνιδιου)
οσο ο γκριφ φενεται υποπτος για την ησυχια του αλλο τοσο μου φενετε οοοο
kenzo tenma!! ηρθε η ωρα σου!!

Posted Image


πικα~

#497 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 March 2011 - 01:00

Griff

Actually κανεις λαθος. Ο λογος για τον οποιο δεν τους ψηφισα ηταν επειδη ηταν ηδη νεκροι με τοσους ψηφους που ειχαν και δεν ηθελα να με θεωρησετε ατομο "οπου φυσαει ο ανεμος" και οτι ψηφιζω με το ρευμα. Μαλλον φενεται οτι εκανα παλι λαθος κινηση οπως περσυ και θα με φατε τζαμπα. Τουλ αυτην την φορα κρατησα περισσοτερο. Για τον Frankenstain δεν ισχυει το παραπανο. Ο λογος που τον ψηφισα ηταν οτι μιλουσε πολυ XDDD

yuuko Ichihara [d.neko-angel]


Εξω χιονιζει και εγω καθομαι και προσπαθω να πεισω τους αλλους πφφ.


Αnarchy Stocking (iristella)

Posted Image

Αctually δεν κάνω λάθος. Κοίταξα ακριβως τα πρακτικά των προηγούμενων ημερών and I quoted you word by word. Δεν μιλάμε για όπου φυσσάει ο άνεμος όταν μιλάμε για εξακριβωμένους από την στάση τους δολοφόνους. Και σίγουρα το γεγονός ότι τόσο αβίαστα λες ότι κατηγόρησες τον Frankenstein επειδή μιλαγε πολύ και με επιχειρήματα ενάντια σε δολοφόνο αποδεικνύει την ενοχή σου.

Από την μία λες ότι δεν ήθελες να μπεις σε ρέυμα όταν επρόκειτο για εξακριβωμένους δολοφόνους από την άλλη όμως όταν επρόκειτο για άτομο που μιλαγε με επιχειρήματα και ήταν τσίμα τσίμα αυτός και ένας δολοφόνος δεν είχες πρόβλημα να πηδήξεις στο τρενάκι.

Ποιόν νομίζεις ότι δουλεύεις ρε Griff (didimakia)?

Η Yuuko έχει αποδείξει την αθωότητά της για τους λόγους που ανέφερε ο Pikachu. O Τenma είναι επίσης de facto αθώος επειδή τον κατηγορησε ο Pikachu (και όλοι ξέρουμε ότι το αγαπητό μας ποντίκι δεν τα πάει και τοσο καλά από ένστικτο xD /χωρατό)


Edited by iristella, 03 March 2011 - 01:17.


#498 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 03 March 2011 - 01:40

Yuuko Ichihara [d.neko-angel]

Posted Image

Κρατάω και ένα μαγαζί αγαπητέ Griff [didimakia], έχω ήδη πολλέϛ δουλειές και πολλά πράγματα στο κεφάλι μου και αντίθετα με την Stocking δεν έχω αρκετό χρόνο στην διάθεση μου για να κρατήσω σημειώσεις για το τι ακριβός λέει ο καθένας. Τέλος πάντων από ότι φαίνεται ήρθε η κρίσιμη ώρα που πρέπει να δείξω και εγώ τα νυχάκια μου προκειμένου να αποδείξω την αθωότητα μου. Και ξεκινάω με τον επιθεωρητή και παραδέχομαι πως πριν τον υποψιάστηκα τελείως άδικα και αυτό ήταν πολύ μεγάλο λάθος μου! Τουλάχιστον όμως πριν ο τελευταίος δολοφόνος του κλείσει το στόμα πρόλαβε να μας ξεκαθαρίσει ποιούς θεωρεί ύποπτους και ναι όντως έβαλε και εμένα μέσα στην λίστα αλλά πέρα από εμένα έβαλε μέσα στους υπόπτους και την Stocking αλλά και εσένα Griff μου, κάτι που νωρίτερα πολύ προσεχτικά απέφυγες να το αναφέρεις.
Πάντως Griff [didimakia] φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχεις στριμωχτεί και κάνεις άτσαλες κινήσεις. Και που το βασίζω αυτό, στον προηγούμενο γύρο για τον Gintoki [πίΟu-πίΟu] είπες

Εμενα παντως υποπτη μου φενεται η Sakata Gintoki(πιου πιου μπανγκ μπανγκ) η οποια απλα μπαινει, ριχνει ενα ονομα και ουτε καν δικαιολογει και μετα φευγει.

Ενώ για εμένα που σε ψήφισα και εξήγησα που το βασίζω αυτό αμέσως να γυρίσεις να με κατηγορήσεις, δεν λέω λογικό όταν κάποιος σε κατηγορήσει να αντιδράσεις (και εγώ ακριβώς αυτό κάνω τώρα) αλλά πρέπει να αποφασίσεις επιτέλους τι σε ικανοποιεί και τι όχι. Σε ικανοποιεί το να εξηγεί κάποιος γιατί ψήφισε κάποιον ή δεν σε ικανοποιεί όταν κάποιος λέει απλά ένα ξερό σκέτο όνομα. Ποια τελικά είναι τα κριτήρια σου?! Κατάληξε πρώτα μέσα σου τι ακριβώς θέλεις και μετά έλα να μου ξαναπαραπονεθείς και να με κατηγορήσεις όσο θέλεις. Έτσι και αλλιώς εγώ δεν έχω τίποτα να κρύψω άρα δεν έχω και τίποτα να χάσω, και στο κάτω κάτω μετά απο αυτό τον κόσμο για εμένα ξέρω πολύ καλά πως υπάρχει και η επόμενη ζωή :P




χιόνιιιιιιιιι σέλω και εγώ δεν παίζω

Edited by d.neko-angel, 03 March 2011 - 01:45.

rrmr.png


#499 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 03 March 2011 - 01:53

Roronoa Zoro(zoro77)
Posted Image
Playtime is over! Ο δολοφονος με τις πιο πολλες πιθανοτητες ειναι ο Griff γιατι χρησιμοποιει μονομερως την τελευταια δηλωση του επιθεωρητη λεγοντας οτι η Yuuko ichihara ειναι δολοφονα επειδη την αναφερει ως υποπτη ο επιθεωρητης. Παραβλεπει το γεγονος οτι και ο ιδιος ειναι σε αυτη τη λιστα!! Βεβαια μπορει να ισχυριστει οτι γνωριζει τι ειναι ο εαυτος του.
Ομως ο Griff δεν ειναι ιδιος οπως πριν.. Πιο πριν οταν μας ειχαν στριμωξει οι δολοφονοι ειχε ορεξη για κοπελιτσες.. οπως συνηθιζει και η ξανθοψειρα(sanji). Τωρα νιωθω οτι προσπαθει να σωσει το τομαρι του..
Αλλα και να ειναι αθωος παλι κερδισαμε. Ουσιαστικα μετα δολοφονος λογικα θα ειναι η Stocking. που ομως μιλησε πολυ σωστα τωρα. Γι αυτο δινω ελαχιστες πιθανοτητες σε αυτο το γεγονος. Την Yuuko Ichihara την αποκλειω χαρη στην ευστοχη παρατηρηση του μικρου κιτρινου ποντικου που βγαζει ηλεκτρισμο. Και φυσικα την Kanzaki Nao ο επιθεωρητης μονο που δεν φωναξε.. για την αθωοτητα της.
Βεβαια ενα πολυ μικρο ενδεχομενο ειναι να ειναι δολοφονος ο Tenma, θα το δουμε ομως στη συνεχεια αυτο.

2po6sfa_jpg.gif


#500 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 03 March 2011 - 01:56

Kenzo Tenma

Posted Image

Καταλαβαίνετε ότι αυτή τη στιγμή δε μπορώ να αλλάξω τη ψήφο μου. Griff [didimakia] και ελπίζω να είμαι σωστός τόσο καιρό ώστε να μπορέσουμε να ησυχάσουμε από τους δολοφόνους μία κ καλή...

#501 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 03 March 2011 - 03:21

Griff

Εμενα παντως υποπτη μου φενεται η Sakata Gintoki(πιου πιου μπανγκ μπανγκ) η οποια απλα μπαινει, ριχνει ενα ονομα και ουτε καν δικαιολογει και μετα φευγει.
.



Paako

Posted Image


Oi Ζurako-νομιζω πως αμφισβητει τον αντρισμο μας- ΟΙ!

Griff [didimakia]

Edited by °•πίΟu-πίΟu•°™, 03 March 2011 - 08:25.

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#502 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 03 March 2011 - 04:47

Lambo

Θα συμφωνίσω με αυτό το περίεργο μπλε πράγμα και θα ψηφίσω Yuuko Ichihara [d.neko-angel] , κιας η Nao Kanzaki (Vampireκάτι) μου φαίνεται ακόμα ύποπτη.. I've got my eyes on you


pikachu (matassos)

Spoiler:


lol , 3ο γυρο η yuko ichihara [d neko] ψηφησε akashiya, ο γυρος αυτος ηταν ισοψηφια για οποιον δεν θυματε (μεχρι που μπηκε ο μαστανγκ στο τελος και εβαλε ψηφο..), πολυ αμφιβαλω αν ηταν δολοφονος να το ρισκαρε τοσο πολυ (ειδικα στην αρχη του παιχνιδιου)
οσο ο γκριφ φενεται υποπτος για την ησυχια του αλλο τοσο μου φενετε οοοο
kenzo tenma!! ηρθε η ωρα σου!!

Posted Image


πικα~


Xα! Εκανα μπλοφα για την yuuko καλε. Να τος ο δολοφονος. τον ποιασαμε. Ναι σας λεω! Αυτος ειναι ! Ο Lambo
Spoiler:

Edited by didimakia, 03 March 2011 - 04:52.


2bbd14fc.jpg


#503 VampireGirlization

VampireGirlization

    VampireGirlization

  • Members
  • 64 posts

Posted 03 March 2011 - 14:12

Kanzaki Nao


Κριμα που εφθγε ο συμπαθεστατος κυριος επιθεωρητης... ειχα μια ελπιδα πως με αυτον στο παιχνιδι θα βρισκαμε μια διεξοδο για να πιασουμε ολους τους δολοφονους. Σε ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη. Την χρειαζομουν. Ευχομαι να σε βγαλουμε ασπροπροσωπο και να μην ντραπεις για μας.
Θα ακολουθησω το ρευμα λοιπον, μιας και βλεπω πως ολοι ξερουν πως ο υποπτος που ολοι ψηφιζουν κατι κρυβει. Griff (Didimakia) αλλη μια ψηφος προστιθεται διπλα στο ονομα σου.


Και παλι ευχαριστω κ. επιθεωρητα.

Posted Image
The Dream Has Ended....

#504 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 03 March 2011 - 22:44

Η νύχτα ξανάπεσε...Ο φίλτατος Griff δεν κατάφερε να πείσει κανέναν ότι είναι αθώος και πήγε να βρει τους άλλους δολοφόνους στον άλλο κόσμο...

Για όσους δεν το καταλάβατε μέχρι τώρα, σας έχω συγκλονιστικά νέα...Οι δολοφόνοι της Asuka επιτέλους βρέθηκαν, η .aNiMe//GR Town και οι πολίτες της είναι πλέον ασφαλείς, μια νέα μέρα θα ξημερώσει γεμάτη χαρά και ευεξία!

Ο ρόλος μου τελείωσε εδώ :P

Για σχόλια και συζητήσεις θα περιμένετε να ανοίξει το thread της γενικής συζήτησης! Σας παρακαλώ ας μην αρχίσει κάποια κουβέντα εδώ :333333

xbJ3b2w.jpeg