Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Scott Pilgrim (Comic Book)


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#16 Shevliaskovic

Shevliaskovic

    Smoke two joints.

  • Members
  • 204 posts

Posted 26 February 2011 - 01:22

Μόλις είδα την ταινία.
Μπορώ να πω πως ήταν αρκετά ωραία,αν και με ψιλοκούρασε σε ένα-δύο σημεία.
Μου φάνηκε σαν real-life ανιμε.
Θα κάτσω τώρα να διαβάσω και το κόμικ για να δω τι λέει :himitsu:

I can't stop from just smiling
When that damn sun is shining on



#17 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 13 March 2011 - 05:02

για οποιον ενδιαφερεται,στο τελευταιο graphic novel υπαρχει αναφορα στους αγαπημενους μας πειρατες.

μετα το τσεκαρα απο περιεργεια στο νετ κ ειδα πως και αλλοι το παρατηρησαν.

το καρε:

Posted Image

the one piece lovers are everywhere.

^^

παιδια διαβαστε αυτο το κομικ,θα κανει τη ζωη σας ομορφοτερη.

εγω το αγαπησα,για παντα.

#18 Sabaku316

Sabaku316

    Mr. Chau

  • Members
  • 1 posts

Posted 13 March 2011 - 13:05

παιδια διαβαστε αυτο το κομικ,θα κανει τη ζωη σας ομορφοτερη.

εγω το αγαπησα,για παντα.


δεν φαντάζεσαι πόσο σε νιώθω!!
Posted Image :dazed:Kala eisai re?

#19 Aerinos

Aerinos

    ~tHe wInd dAncer

  • Members
  • 41 posts

Posted 16 March 2011 - 02:55

Δεδομένου ότι ο Scott Pilgrim είναι kinda of a douchebag, αν & συμπαθής κατά τ'άλλα (ή because of that), δε ξέρω πως να το εκλάβω το παραπάνω. ;)

Θεωρείς δηλαδή ότι οποιοσδήποτε άλλος συμπαθής και καλοπροαίρετος άνθρωπος (συμπεριλαμβάνεσαι και εσύ), δεν έχει γίνει douchebag σε κάποιο σημείο της ζωής του, έστω και άθελα του?

Ο Scott, με εξαίρεση την αφηρημάδα του, που αποτελλεί προσωπικό του trait, φτιάχτηκε για να αντιπροσωπεύει το μεγαλύτερο ποσοστό των απλών καθημερινών ανθρώπων ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ.

Ο Σκοτ ειναι ο καθένας μας νομιζω είτε αγόρι είτε κορίτσι...

όπως είπε πολύ σωστά το ΣαμπάκουΤρακοσιαΔεκαΕξι.

Από εκεί και πέρα, τα graphic novels ήταν εξαιρετικά και πανέμορφα σαν ανάγνωσμα.
Η ταινία μπορεί να μην έφτανε ούτε στο 70% το μεγαλείο του comic, αλλά αποτύπωνε ωραία όλη την ιδέα της σειράς Scott Pilgrim and/vs ΜπλαΜπλα, και προσωπικά, θα μου άρεσε και χωρίς να έχω διαβάσει τα comic. Ελαφριά, αστεία, με δράση και ενδιαφέροντα σημεία, σε έκανε να την βλέπεις χωρίς να βαρεθείς στην καρέκλα ή να κλάψεις τα λεφτά σου.

Protip: Όποιος λέει ότι τα comic/ταινία Scott Pilgrim είναι hipster και λοιπά νιανιά, να του πείτε να πάει καμιά βόλτα, να δει αν έρχομαι. Η όλη ιδέα σατύριζε, σε ανελέητο βαθμό, τα hipsterοειδή τυπάκια που τελευταία κατακλύζουν το σύμπαν και σπάνε μπάλες σε ρυθμό πολυβόλου.

#20 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 16 March 2011 - 06:05

hipsters are cool
scott is cool
cool is hipster

η κάπως έτσι τέλος πάντων xD

#21 Sabaku316

Sabaku316

    Mr. Chau

  • Members
  • 1 posts

Posted 16 March 2011 - 14:42

hipsters are cool
scott is cool
cool is hipster

η κάπως έτσι τέλος πάντων xD


Νομίζω πως δεν έχει νόημα τι ταμπέλα θα μπει στον Σκοτ σαν άτομο, είναι απλός και καθημερινός γι'αυτο και μπορεί να είναι ακόμα και ο χιπστερας, ο μεταλλάς, ο χίππης. Πάνω απόλα είναι άνθρωπος...και cool.:8):
Posted Image :dazed:Kala eisai re?

#22 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 16 March 2011 - 16:41

Θεωρείς δηλαδή ότι οποιοσδήποτε άλλος συμπαθής και καλοπροαίρετος άνθρωπος (συμπεριλαμβάνεσαι και εσύ), δεν έχει γίνει douchebag σε κάποιο σημείο της ζωής του, έστω και άθελα του?


Σίγουρα δε διαφωνώ ότι όλοι μας (εννοείτε & εγώ) έχουμε υπάρξει douchebags σε διάφορες στιγμές (το λιγότερο).

Αυτό με το οποίο διαφωνώ είναι ότι ο Scott είναι απλώς αυτό. Το γεγονός ότι είναι είναι kinda of a douchebag in general, έστω & ένας χαρισματικός & συμπαθητικός douchebag, είναι από τα κεντρικά σημεία τόσο του comic όσο & της ταινίας, όπως & ότι πρέπει να το συνειδητοποιήσει αυτό (ένα μεγάλο μέρος της χαλαρής συμπεριφοράς & ακόμη & του ότι είναι καλοπροαίρετος έχει να κάνει με το πόσο εγωστρεφής είναι, με το να μη συνειδητοποιεί τον αντίκτυπο που έχουν οι πράξεις του στους άλλους, άμα καν θυμάται / καταλαβαίνει καν τι έχει κάνει - την "αφηρημάδα" του, όπως λες παρακάτω) & να το αντιμετωπίσει.

Protip: Όποιος λέει ότι τα comic/ταινία Scott Pilgrim είναι hipster και λοιπά νιανιά, να του πείτε να πάει καμιά βόλτα, να δει αν έρχομαι. Η όλη ιδέα σατύριζε, σε ανελέητο βαθμό, τα hipsterοειδή τυπάκια που τελευταία κατακλύζουν το σύμπαν και σπάνε μπάλες σε ρυθμό πολυβόλου.


Posted Image
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#23 Aerinos

Aerinos

    ~tHe wInd dAncer

  • Members
  • 41 posts

Posted 16 March 2011 - 22:52

Σίγουρα δε διαφωνώ ότι όλοι μας (εννοείτε & εγώ) έχουμε υπάρξει douchebags σε διάφορες στιγμές (το λιγότερο).

η ερώτηση μου έγινε με αφορμή το ότι

δε ξέρω πως να το εκλάβω το παραπάνω.

όταν το ΣαμπάκουΤρακοσιαΔεκαΕξι παρομοιάσε τον Scott με οποιονδήποτε καθημερινό τύπο, και εσύ φάνηκες να ξενίστικες που ο συσχετισμός με έναν ελαφρώς douchebag σε πήρε μπάλα. Τέσπα, δεν έγινε και τίποτα, περισσότερο ρητορικά ρώτησα εξ' αρχής.

#24 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 17 March 2011 - 01:06

ΣαμπάκουΤρακοσιαΔεκαΕξι παρομοιάσε τον Scott με οποιονδήποτε καθημερινό τύπο, και εσύ φάνηκες να ξενίστικες που ο συσχετισμός με έναν ελαφρώς douchebag σε πήρε μπάλα. Τέσπα, δεν έγινε και τίποτα, περισσότερο ρητορικά ρώτησα εξ' αρχής.


In any case, σε εκείνο το post δεν είχα ξενιστεί or something. I was making a joke. ;)
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.