Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Video games music


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#16 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 28 August 2006 - 12:23

zelda απο ολλα τα παιχνιδια zelda ολλα τα τραγουδια(στο ocarina of time το τραγουδι στο ναό του δασους και το τραγουδι μεσα στον μυλο στο χωριο)
επισης το Kingdom hearts και τα MGS :kakashithumbup: :kakashithumbup: :kakashithumbup:

#17 uzumaki_naruto

uzumaki_naruto

    Anime Fan

  • Members
  • 238 posts

Posted 29 August 2006 - 11:13

απο μουσηκι σε video games μου αρεσει μακρα απο οτιδιποτε αλλο η μουσηκι επενδιση που εχουν τα final fantasy απλα ο Nobue Uemastu ειναι απαιχτος.

#18 Arikkado

Arikkado

    Noctis Filius

  • Members
  • 92 posts

Posted 29 August 2006 - 14:27

Halo: Combat Evolved και Halo 2 [τι λέει ρε το fanboy, το Halo λέει, χαχαχαχα!!].
Χωρίς πλάκα, έχει κερδίσει πολλά βραβεία για το soundtrack του και στα φεστιβάλ μουσικής για videogames, το Halo είναι απο τις πρώτες επιλογές. Το OST του πρώτου ήταν γεμάτο με low-profile ambient ήχους και ελάχιστες κομματάρες. Το δεύτερο νομίζω είναι ακόμα καλύτερο. Τέσπα, αν δεν με πιστεύετε, πιάσ'τε το και δέσ'τε μόνοι σας.
Έπειτα, Wind Waker. Φοβερή, θαλασσινή, ανάλαφρη μουσική. Και το..Max Payne. Θεέ, τι ύμνος είναι αυτός, με το βιολοντσέλο. Και τι τραγούδι τίτλων..Το 'Late Goodbye' των Poets of the Fall, αν ξέρει κάποιος.

#19 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 29 August 2006 - 14:48

Συμφωνω και επαυξανω για το Max Payne(το 2 κυριως...),και ειναι και απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια...
Οσο για το Halo δεν τυχαινει να εχω xbox (αν και το εχω παιξειθ σε φιλους)...
不 林 カ 山
Posted Image

#20 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 31 August 2006 - 13:42

final fantasy 8&9, serious sam ,steet fighter alpha 3 kai και αλλα που δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη.

#21 sokollatos

sokollatos

    .:: Art Is A Lifestyle ::

  • Members
  • 74 posts

Posted 01 September 2006 - 02:04

Και τι τραγούδι τίτλων..Το 'Late Goodbye' των Poets of the Fall, αν ξέρει κάποιος.

Οταν ειχα ακουσει το late goodbye πρωτη φορα ειχα μεινει μ@#$%^ς.Ειναι πραγματικα πολυ ωραιο τραγουδι.
Επεισης τρελο OST ειναι των Silent hill.
Και φυσικα θα συμφωνησω με ολους οσους μιλησαν για το FinalFantasy.
Posted Image
.:: Gungrave, Released By AC ::.
.:: Devil May Cry, Releasing By AC ::.

#22 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 04 September 2006 - 11:06

Tell me why!!!!!!!

#23 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 07 October 2006 - 00:58

Poets of the Fall - Late Goodbye απο Max Payne 2 οπως ειπαν και κατι παιδια παραπανω.

Is this the payne residence? :respect: :respect: :respect:

#24 Sandman

Sandman

    Anime Freak

  • Members
  • 377 posts

Posted 07 October 2006 - 02:25

Robert Holmes- Gabriel Knight.
Χαραγμένη στη μνήμη μου έχει μείνει η εισαγωγική μουσική του Secter of Mana.

#25 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 10 October 2006 - 23:18

Αυτές τις μέρες έχω φάει ένα κολληματάκι με τα αριστουργήματα του Nobuo Uematsu στο Final Fantasy VII! Ο άνθρωπος έκανε φοβερή δουλειά!

#26 Astargatis

Astargatis

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 26 August 2011 - 03:55

Τα κομμάτια απο Metal Gear Solid,Demon's Souls,Silent Hill,Final Fantasy VIII κ.α.

#27 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 26 August 2011 - 15:29

All songs from street fighter
Posted Image

#28 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 26 August 2011 - 17:51

Moυ φενεται περίεργο που δεν εξαιρείται η σειρα Guitar hero xD

H μουσικη απο το Guitar hero λοιπον και επισης απο το Persona 3 και 4 :P Don't judge , απλα μου αφησε καλη εντύπωση το πολυ Engrish και η J-music που ειχε μεσα :P

v4kFmx.png


#29 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 26 August 2011 - 21:20

Τα τραγουδια των crush 40 απο τα παιχνιδια sonic.Πραγματικα χαραμιζονται......

EDIT:Τωρα που το σκεφτομαι και των αλλων καλιτεχνων τα τραγουδια στο sonic γα*μανε!

Edited by Kalamaris, 26 August 2011 - 21:26.

sc5bab.jpg


#30 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 27 August 2011 - 20:54

αφού τα Zelda, Kingdom Hearts και Final Fantasy αναφέρθηκαν, θα πώ από όλα τα Donkey Kong Country.