Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Αγαπημενος Jinchuuriki


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 MangekyouSharingan97

MangekyouSharingan97

    *Cyborg*

  • Members
  • 52 posts
  • LocationZografou

Posted 18 January 2011 - 12:55

Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας Jinchuuriki απο το Naruto ; εμενα ειναι ο Naruto .
"I am lightning . The rain transformed ."

#2 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 18 January 2011 - 16:28

Yo!


2bbd14fc.jpg


#3 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 January 2011 - 17:31

Ε, κάν' τη σωστή τη δουλειά...
Γράψε ποιοι είναι, βάλε και καμιά φώτο τους, βάλε και ένα poll και το συζητάμε :D
Έτσι ξερά...

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#4 Naruto Monkey

Naruto Monkey

    Starting...

  • Members
  • 32 posts

Posted 20 January 2011 - 16:14

Naruto:love:Απλα τελειοςςςςς
Posted Image
I am not Kyuubi,I am Uzumaki Naruto

#5 Killer_Bee

Killer_Bee

    Anime Amateur

  • Members
  • 81 posts

Posted 31 January 2011 - 20:48

Πειτε μου γνωμες ποιο ειναι το αγαπημενο σας tailed beast?:riiight::riiight::riiight:Κατα τη γνωμη μου ειναι το habichi του Killer_Bee.

Posted Image


Posted ImageΑκουω :P
Its true that in the ninja world, those who break the rules and regulations are called trash.But, those who abandon their friends are eaven worse than trash.If im that kind of trash then i'll break the rules.If that's not what a tru shinobi is,then i'll crash that idea of a shinobi.
--Obito

#6 8tails

8tails

    アニメ マスター

  • Members
  • 406 posts

Posted 31 January 2011 - 22:24

To hachibi θες να πεις!
Βασικά εχουμε δει μονο ichibi, hachibi, kyuubi, για τα αλλα εχουμε καμμια εως ελαχιστη ιδέα.
Και μενα το χταποδοβούβαλο μου αρέσει πιο πολυ λόγω τη σχεσης του με τον killer bee, αλλα απο τα τελευταία τσαπτερ και μετα εχω αρχίσει να συμπαθω πολυ και το kyuubi. Πάντως παρομοια σχεση jinchuuriki-bijuu πρεπει να εχει και το nibi (2tails) με την κοπελια, απο το λιγο που ειδαμε στο hidan kakuzu arc.

#7 Killer_Bee

Killer_Bee

    Anime Amateur

  • Members
  • 81 posts

Posted 02 February 2011 - 13:57

To hachibi θες να πεις!
Βασικά εχουμε δει μονο ichibi, hachibi, kyuubi, για τα αλλα εχουμε καμμια εως ελαχιστη ιδέα.
Και μενα το χταποδοβούβαλο μου αρέσει πιο πολυ λόγω τη σχεσης του με τον killer bee, αλλα απο τα τελευταία τσαπτερ και μετα εχω αρχίσει να συμπαθω πολυ και το kyuubi. Πάντως παρομοια σχεση jinchuuriki-bijuu πρεπει να εχει και το nibi (2tails) με την κοπελια, απο το λιγο που ειδαμε στο hidan kakuzu arc.



Δικιο εχεις.Λοιπον εω μια απορια.Αυτος ο Yagura
[IMG]http://3.bp.blogspot.com/_uuRFdNwi2kk/TOdWGuW3vFI/AAAAAAAAAD0/4-mSkuDQ3ME/s1600/Yagura.png[/IMG]
εχει καμια σχεση με τον αλλο τον yagura π ητανε στο ανιμε και πολεμουσε τον rock lee?
[IMG]http://images.wikia.com/naruto/images/0/09/-Yagura-.JPG[/IMG]
Παντως δε μοιαζουν κατθολου.Αλλα μπορει και να εχει αλλαξει εμφανιση.Το Tailed beast του το ειχαμε δει στο filler με τον Yukimaru.
Its true that in the ninja world, those who break the rules and regulations are called trash.But, those who abandon their friends are eaven worse than trash.If im that kind of trash then i'll break the rules.If that's not what a tru shinobi is,then i'll crash that idea of a shinobi.
--Obito

#8 8tails

8tails

    アニメ マスター

  • Members
  • 406 posts

Posted 02 February 2011 - 14:16

Αποκλείεται να υπαρχει σχεση. Ο ενας ηταν ο 4ος μιζουκαγκε ενώ ο αλλος τζενιν της κονοχα. Επίσης ο ο ενας
Spoiler:
ο αλλος στο ανιμε.

#9 Killer_Bee

Killer_Bee

    Anime Amateur

  • Members
  • 81 posts

Posted 02 February 2011 - 16:05

Αποκλείεται να υπαρχει σχεση. Ο ενας ηταν ο 4ος μιζουκαγκε ενώ ο αλλος τζενιν της κονοχα. Επίσης ο ο ενας

Spoiler:
ο αλλος στο ανιμε.

Χμ.Εχεις δικιο.Δε θυμομουν οτι ο ενας εμφανιστηκε στα μανγκα.Αφου ο yagura εμφανιστηκε οταν ο kisame ητανε μικροτερος αποκλειετε να ειναι ο ιδιος.Απλως το σκευτηκα οτι στα ανιμε και μανγκα δεν ειπαρχουν και πολλες συνονημειες.Σα τους αρχαιους ελληνες ενα πραμα :P
Its true that in the ninja world, those who break the rules and regulations are called trash.But, those who abandon their friends are eaven worse than trash.If im that kind of trash then i'll break the rules.If that's not what a tru shinobi is,then i'll crash that idea of a shinobi.
--Obito

#10 Hiken no Angeru

Hiken no Angeru

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 24 April 2011 - 17:17

Αγαπημένος μου Jinchuuriki είναι ο Gaara,
αλλά αγαπημένο μου bijuu είναι το kyuubi!!!!
Posted Image

#11 Spyke88

Spyke88

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts

Posted 04 May 2011 - 19:55

Αγαπημένος μου Jinchuuriki είναι ο Gaara,
αλλά αγαπημένο μου bijuu είναι το kyuubi!!!!


Ο Gaara ειναι λατρεμενο jinchuriki!!! Και φυσικα ειναι το αγαπημενο μου!!! Aλλα απο bijuu το nanabi εστω και απο τα λιγα δευτερολεπτα που το ειδα.

Edited by Spyke88, 06 May 2011 - 01:17.

Ενας ανθρωπος χρειαζεται 4 πραγματα για να ζησει: Λογικη για να λυνει τα προβληματα του, τεχνη για να εκφραζει τα συναισθηματα, του αγαπη για να ειναι ευτυχισμενος και υγεια για να κανει ολα τα προηγουμενα.

Vote Kakashi for president! :kakashithumbup:

#12 scoot

scoot

    Anime Fan

  • Members
  • 137 posts

Posted 05 May 2011 - 15:06

μονο 3 Jinchuuriki ξερουμε (naruto,bee,garaa) τα υπολοιπα τα ειδαμε μονο μερικα λεπτα.
οποτε, ψηφιζω naruto και 9tail

#13 Spyke88

Spyke88

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts

Posted 06 May 2011 - 01:18

μονο 3 Jinchuuriki ξερουμε (naruto,bee,garaa) τα υπολοιπα τα ειδαμε μονο μερικα λεπτα.
οποτε, ψηφιζω naruto και 9tail


Και ο Utakata? Ολοκληρο αrc ειχαν πανω του!!!:hmmm:
Ενας ανθρωπος χρειαζεται 4 πραγματα για να ζησει: Λογικη για να λυνει τα προβληματα του, τεχνη για να εκφραζει τα συναισθηματα, του αγαπη για να ειναι ευτυχισμενος και υγεια για να κανει ολα τα προηγουμενα.

Vote Kakashi for president! :kakashithumbup:

#14 scoot

scoot

    Anime Fan

  • Members
  • 137 posts

Posted 07 May 2011 - 20:31

Και ο Utakata? Ολοκληρο αrc ειχαν πανω του!!!:hmmm:

δεν ηταν filler?

#15 Spyke88

Spyke88

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts

Posted 07 May 2011 - 20:34

Δεν νομιζω να ηταν γιατι τα filler δεν σχετιζονται με το story. Αν εβλεπες το επεισοδειο μετα το arc με τον utakata θα τον εβλεπες νεκρο μετα την αφαιρεση του bijuu. Aν ηταν filler δεν θα τον βλεπαμε μετα το arc.
Ενας ανθρωπος χρειαζεται 4 πραγματα για να ζησει: Λογικη για να λυνει τα προβληματα του, τεχνη για να εκφραζει τα συναισθηματα, του αγαπη για να ειναι ευτυχισμενος και υγεια για να κανει ολα τα προηγουμενα.

Vote Kakashi for president! :kakashithumbup: