Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 1 votes

Αγαπημενος χαρακτηρας απο full metal alchemist brotherhood


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

Poll: Ποιός είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας από full metal alchemist brotherhood? (61 member(s) have cast votes)

Ποιός είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας από full metal alchemist brotherhood?

  1. Edward Elric (10 votes [16.39%])

    Percentage of vote: 16.39%

  2. Alphonse Elric (2 votes [3.28%])

    Percentage of vote: 3.28%

  3. Roy Mustang (9 votes [14.75%])

    Percentage of vote: 14.75%

  4. Winry Rockbell (1 votes [1.64%])

    Percentage of vote: 1.64%

  5. Father (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Kimblee (3 votes [4.92%])

    Percentage of vote: 4.92%

  7. Lust (1 votes [1.64%])

    Percentage of vote: 1.64%

  8. Gluttony (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. Envy (7 votes [11.48%])

    Percentage of vote: 11.48%

  10. Greed (1 votes [1.64%])

    Percentage of vote: 1.64%

  11. Sloth (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  12. Wrath-King Bradley (4 votes [6.56%])

    Percentage of vote: 6.56%

  13. Pride (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  14. Alex Louis Armstrong (4 votes [6.56%])

    Percentage of vote: 6.56%

  15. Izumi Curtis (1 votes [1.64%])

    Percentage of vote: 1.64%

  16. Van Hohenheim (2 votes [3.28%])

    Percentage of vote: 3.28%

  17. Tim Marcoh (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  18. Olivier Mira Armstrong (3 votes [4.92%])

    Percentage of vote: 4.92%

  19. Maria Ross (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  20. Jean Havoc (1 votes [1.64%])

    Percentage of vote: 1.64%

  21. Riza Hawkeye (2 votes [3.28%])

    Percentage of vote: 3.28%

  22. Maes Hughes (5 votes [8.20%])

    Percentage of vote: 8.20%

  23. Scar (4 votes [6.56%])

    Percentage of vote: 6.56%

  24. Lin Yao (1 votes [1.64%])

    Percentage of vote: 1.64%

  25. May Chang (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  26. Fu (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  27. Lan Fan (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  28. Yoki (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  29. Vato Falman (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  30. Heymans Breda (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#31 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 02 January 2011 - 01:55

Πάμε στους 4 χειρότερους.
Ed εκνευριστικότατος και μονοδιάστατος όσο δεν πάει...το κόμπλεξ του με το ύψος του και οι shonenoπρωταγωνιστικές ηθικολογίες του δεν αντέχονταν. Whinry - Κομπάρσα καθαρά και η γκρίνια της ήταν εξίσου εκνευριστική με αυτή του Ed. Και 3ος but not LEAST, ο χειρότερος Main Villain σε Shonen που ξεφύτρωσε από το Φλασκί.
Ας μπει και ένας 4ος στους χειρότερους που μου ρθε τώρα, ο Scar, πολύ μονοδιάστατος αντιήρωας, πολύ εύκολα άλλαξε στάση και απλά δεν το είχε το vegetιλίκι.


Posted Image

Αλλα θα μ πεις... δε περιμενα και κατι καλυτερο...

#32 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 02 January 2011 - 02:19

Ναι για χαρακτηρισέ μου την προσωπικότητα του Father ?
Από τα 32 άτομα που έχουν ψηφίσει, δεν έχει δώσει κανένας ψήφο στον main villain..τυχαίο δεν νομίζω.
Posted Image

#33 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 02 January 2011 - 02:49

ναι παιδιά και για μένα ο Father ήταν λίγο fail..

2po6sfa_jpg.gif


#34 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 02 January 2011 - 02:56

d.dragon:Και επειδη ενας χαρακτηρας δεν εχει ψηφιστει σε ενα poll δημοτικοτητας σημαινει οτι δεν αξιζει, ποσο μαλιστα οταν ανοικει σε μια σειρα με αρκετους σοβαρους χαρακτηρες?

Spoiler:

qzMHWHd.png


#35 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 02 January 2011 - 03:04

Ναι για χαρακτηρισέ μου την προσωπικότητα του Father ?
Από τα 32 άτομα που έχουν ψηφίσει, δεν έχει δώσει κανένας ψήφο στον main villain..τυχαίο δεν νομίζω.

Nαι, δεν είναι τυχαίο για τον απλούστατο λόγο ότι η πλειοψηφία του κόσμου τους αρέσουν ήρωες που ανήκουν σε μία ή περισσότερες από τις παρακάτω κατηγορίες:
1) ρίχνουν ξύλο(στο μεγαλύτερο μέρος της σειράς)
2) είναι cool
3)badass
4)έξυπνοι(δεν εννοώ να είναι ο άλλος διάνοια, αλλά ευστροφος, να πεταει ωραιες ατάκες κτλ δηλαδη)
5)χιουμορίστες

και ο Father δεν ανήκει σε καμία. Εκτός του ότι είναι κακός που λιγότερες πιθανότητες έχει κάποιος να τον προτιμήσει απ' ότι έναν "καλό", του λείπουν τα όποια συναισθήματα εξαιτίας των οποίων θα μπορέσει κανείς να ταυτιστεί εύκολα μαζί του. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι ο Father
Spoiler:


Για τον Ed που αναφέρθηκε πρωτύτερα, εγώ πάλι μετά από OnepieceNarutoBleach και την πλειοψηφία των shounen που έχω πετύχει, τον βρήκα μια χαρά και καθόλου κοινότυπο.:canthelp:

Posted Image

Posted Image


#36 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 02 January 2011 - 03:23

Ναι για χαρακτηρισέ μου την προσωπικότητα του Father ?
Από τα 32 άτομα που έχουν ψηφίσει, δεν έχει δώσει κανένας ψήφο στον main villain..τυχαίο δεν νομίζω.


Το οτι ειναι εσκεμενα ετσι ουτε που σου περασε απο το μυαλο να φανταστω... Κατα τ αλλα με καλυψαν οι απο πανω

Οσο για το κλασσικο οτι να ναι επιχειρημα σου Ι lol'd

#37 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 02 January 2011 - 03:56

Nαι, δεν είναι τυχαίο για τον απλούστατο λόγο ότι η πλειοψηφία του κόσμου τους αρέσουν ήρωες που ανήκουν σε μία ή περισσότερες από τις παρακάτω κατηγορίες:
1) ρίχνουν ξύλο(στο μεγαλύτερο μέρος της σειράς)
2) είναι cool
3)badass
4)έξυπνοι(δεν εννοώ να είναι ο άλλος διάνοια, αλλά ευστροφος, να πεταει ωραιες ατάκες κτλ δηλαδη)
5)χιουμορίστες

και ο Father δεν ανήκει σε καμία. Εκτός του ότι είναι κακός που λιγότερες πιθανότητες έχει κάποιος να τον προτιμήσει απ' ότι έναν "καλό", του λείπουν τα όποια συναισθήματα εξαιτίας των οποίων θα μπορέσει κανείς να ταυτιστεί εύκολα μαζί του. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι ο Father

Spoiler:


Για τον Ed που αναφέρθηκε πρωτύτερα, εγώ πάλι μετά από OnepieceNarutoBleach και την πλειοψηφία των shounen που έχω πετύχει, τον βρήκα μια χαρά και καθόλου κοινότυπο.:canthelp:

Κάταρχην αυτό που λες δεν ισχύει, σε πολές δημοσκοπήσεις έχει αποδειχτεί πως οι κακοί και οι αντιήρωες είναι αυτοί που κατέχουν την μεγαλύτερη βάση οπαδών. Ψάξε και αυτη στο anime.gr...
Άλλωστε και οι περισσότεροι από τους υπόλοιπους κακούς της σειράς αξιζανε περισσότερο.

Και το ότι αναφέρεις το πως ο Father είναι αυτό που είναι, τον κάνει ακόμη πιο αδιάφορο. Αντιπροσώπευε το κακό και ήθελε να κατακτήσει τον κόσμο...χαίρω πολύ...Εξαιρετικός villain.

Και δεν είπε κανείς πως οι OPNarutoBleachόβιοι πρωταγωνιστές είναι καλύτεροι από τον Ed. Απλά είχε αρκετά στοιχεία που μου τον έκαναν ακόμη πιο εκνευριστικό...

Το οτι ειναι εσκεμενα ετσι ουτε που σου περασε απο το μυαλο να φανταστω... Κατα τ αλλα με καλυψαν οι απο πανω

Οσο για το κλασσικο οτι να ναι επιχειρημα σου Ι lol'd

Το ότι είναι εσκεμμένα έτσι δεν δικαιολογεί το ότι δεν έχει προσωπικότητα..όσο για το κλασσικό ότιναναι επιχειρημά μου.. πολύ απλά δεν μπορείς να το απαντήσεις σε αυτό που αποτελεί την απαρχή κάθε fiction ιστορίας, η προσωπικότητα των ηρώων....

d.dragon:Και επειδη ενας χαρακτηρας δεν εχει ψηφιστει σε ενα poll δημοτικοτητας σημαινει οτι δεν αξιζει, ποσο μαλιστα οταν ανοικει σε μια σειρα με αρκετους σοβαρους χαρακτηρες?



Spoiler:


Ε αυτά τα στοιχεία δεν μου είναι αρκετά για έναν villain εμένα.
Α και δεν συγκρίνεταi με τον King από το HxH...

Edited by Nighteyes, 02 January 2011 - 04:30.
spoiler tag fixed

Posted Image

#38 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 02 January 2011 - 04:28

Κάταρχην αυτό που λες δεν ισχύει, σε πολές δημοσκοπήσεις έχει αποδειχτεί πως οι κακοί και οι αντιήρωες είναι αυτοί που κατέχουν την μεγαλύτερη βάση οπαδών. Ψάξε και αυτη στο anime.gr...

Σώπα ρε συ. Λες να μην το ήξερα αυτό;:nosey:
Αυτό όμως ισχύει σε anime όπου οι "καλοί" είναι τόσο μονόπλευροι που οι "κακοί" φαίνονται πολύεδρα! ΚΑΙ πάλι οι κακοί ανήκουν σε κάποια απο τις κατηγορίες που ανέφερα παραπάνω.

Όσον αφορά αυτό για την προσωπικότητα σου απάντησα και εντός spoiler το τι επιπλέον λείπει ώστε να ταυτιστεί κάποιος μ' αυτόν.

Anyway, το αν ψηφίσει κανείς αγαπημένο χαρακτήρα τον father δεν έχει καμία σημασία, δεν καταλαβαίνω καν γιατί ασχολούμαστε μ' αυτόν ειδικά αφού από κακούς
Spoiler:
έχουμε χορτάσει σ' αυτό το anime. Δεκτόν ότι δεν σου άρεσαν αυτά που δεν σου άρεσαν, ας πάμε παρακάτω όμως...

Posted Image

Posted Image


#39 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 02 January 2011 - 04:34

Το ότι είναι εσκεμμένα έτσι δεν δικαιολογεί το ότι δεν έχει προσωπικότητα..


Μα αυτη ειναι η προσωπικοτητα του FFS.Ειναι σκοτεινος χαρακτηρας που μπορει να προβλεπει καταστασεις εχοντας απολυτη εμπιστοσυνη στα σχεδια του
Ενα απαθεστατο, ψυχρο πλασμα που δεν του καιγεται καρφακι για τους υπολοιπους και θεωρει πως ολοι ειναι tools του για τα σχεδια του. Δεν εχει συναισθηματα γιατι τα εχει εγκαταλειψει και ολοι οι υπολοιποι του ειναι αδιαφοροι γιατι τους θεωρει ασημαντους κατωτερους

Πριν μπει σε εφαρμογη το σχεδιο του ειναι ηρεμος και σοβαρος οταν μπει σε εφαρμογη τον βλεπουμε εξαιρετικα ενθουσιασμενο

no personality at all

also after God form = Badass

όσο για το κλασσικό ότιναναι επιχειρημά μου.. πολύ απλά δεν μπορείς να το απαντήσεις σε αυτό που αποτελεί την απαρχή κάθε fiction ιστορίας, η προσωπικότητα των ηρώων....


Ειναι πολυ σοβαρο επιχηρημα οτι δεν αξιζει ενας κακος επειδη 36 ατομα δε τον ψηφισαν αναμεσα απο 30 επιλογες που ειχαν. Τοσο σοβαρο οσο το επιχηρημα σου οτι ''πωλησεις = ποιοτητα''

#40 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 02 January 2011 - 04:38

Δεν χρησιμοποιώ εξολοκλήρου την δημοσκόπηση για να στηρίξω τα λεγομενά μου απλά λέω πως αποτελεί ένα καλό δείγμα για το κατά πόσο έχει πετύχει ο χαρακτήρας ...τέσπα ας το τελειώνουμε εδώ..
Posted Image

#41 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 02 January 2011 - 04:44

κοιτα δεν εχει να λεει τοσο γιατι δεν ειναι δημοσκοπηση αναμεσα σε villain αλλα σε χαρακτηρες της σειρας. και ειναι και 30 παναθεμα τους. οποτε δεν ειναι και τοσο εγκυρο δειγμα για το αν ενας κακος ειναι πετυχημενος η οχι.... τεσπα εληξε το θεμα

#42 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 02 January 2011 - 11:00

θα κάνω κι εγώ μια επισήμανση μόνο.
Spoiler:

Edited by Kenny, 03 January 2011 - 02:14.

2po6sfa_jpg.gif


#43 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 02 January 2011 - 11:09

Πάμε στους 4 χειρότερους.
Ed εκνευριστικότατος και μονοδιάστατος όσο δεν πάει...το κόμπλεξ του με το ύψος του και οι shonenoπρωταγωνιστικές ηθικολογίες του δεν αντέχονταν. Whinry - Κομπάρσα καθαρά και η γκρίνια της ήταν εξίσου εκνευριστική με αυτή του Ed. Και 3ος but not LEAST, ο χειρότερος Main Villain σε Shonen που ξεφύτρωσε από το Φλασκί.
Ας μπει και ένας 4ος στους χειρότερους που μου ρθε τώρα, ο Scar, πολύ μονοδιάστατος αντιήρωας, πολύ εύκολα άλλαξε στάση και απλά δεν το είχε το vegetιλίκι.

Αν και δεν συμφωνώ με τα υπόλοιπα ποστ σου, αυτό το κομμάτι είναι επικό και συμφωνώ 100%. Βέβαια τα ίδια πάνω κάτω πάνε για πάνω από το μισό καστ αλλά δεν πειράζει,

Εμένα μου άρεσε ο Huges γιατί ήτανε χαζομπαμπάς. Γιατί ήτανε ο μόνος που δεν είχε στιγμή κωμικοτραγικής badassilas του στυλ γ@μώ και δέρνω που είχαν όλοι οι υπόλοιποι χαρακτήρες.
Άντε και ο Hohenheim, γιατί αν και op ήταν εντελώς gtp...

Μ άρεσε και η ξανθιά γκόμενα γιατί έσφαζε κόσμο, αλλά μου μύρισε η badassila και ξενέρωσα.

Posted Image


#44 ala1n

ala1n

    Anime Freak

  • Members
  • 330 posts

Posted 02 January 2011 - 13:31

θα κάνω κι εγώ μια επισήμανση μόνο.

Spoiler:


Spoiler:

Edited by Kenny, 03 January 2011 - 02:14.

Posted Image

#45 DeLGaDo

DeLGaDo

    Apapapa

  • Members
  • 420 posts

Posted 06 March 2011 - 15:29

Αγαπημένος και o πιο badass για μένα ο King Bradley :mafia:


Edited by DeLGaDo, 12 January 2014 - 19:11.

Beyond the Grave Posted Image