Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πιο δυνατός saiyan?


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

Poll: Πιο δυνατός Saiyan? (60 member(s) have cast votes)

Πιο δυνατός Saiyan?

  1. Goku (15 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  2. Goten (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. Trunks (2 votes [3.33%])

    Percentage of vote: 3.33%

  4. Gohan (17 votes [28.33%])

    Percentage of vote: 28.33%

  5. Vegeta (5 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

  6. Nappa (6 votes [10.00%])

    Percentage of vote: 10.00%

  7. Bardock (1 votes [1.67%])

    Percentage of vote: 1.67%

  8. Broly (the legendary super saiyan) (11 votes [18.33%])

    Percentage of vote: 18.33%

  9. Raditz (1 votes [1.67%])

    Percentage of vote: 1.67%

  10. Pan (dragonball Gt) (2 votes [3.33%])

    Percentage of vote: 3.33%

Vote Guests cannot vote

#1 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 18 December 2010 - 17:01

Dragonball Z και σε εμάς γίνονται γνωστοί πλέον οι Saiyan...οι πανίσχυροι πολεμιστές του διαστήματος...Ποιος όμως από όλους αυτούς τους Saiyans είναι ο πιο δυνατός..?

Προβλέπω ότι θα γίνει μονομαχία Goku vs Vegeta..αλλά δεν πειράζει...

Εγώ ψηφίζω τον Gohan πιστεύω ότι έχει απίθανη δύναμη...και με κατάλληλη προπόνηση θα μπορούσε άνετα να ξεπεράσει τον Goku αποδεικνύεται άλλωστε στην νίκη του επί του Cell..την δύναμη που είχε από παιδί και γενικότερα

Υ.Γ. Μερικοί Saiyans πχ. Borgos,Fasha (the team of Bardock κι άλλοι saiyans παραλείπονται από το poll..)

Ψηφίζουμε τον πιο δυνατό Saiyan και άμα θέλετε γράψτε και γιατί...:hot:
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#2 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 18 December 2010 - 17:03

Ωραια threads,
Spoiler:


#3 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 18 December 2010 - 17:05

Ωραια threads,

Spoiler:


σωστό αλλά Dragonball=διαχρονική αγάπη-αξία...:wooi2:
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#4 johntheo95

johntheo95

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts
  • LocationThessaloniki

Posted 18 December 2010 - 17:09

ισως να ειναι ο goku ή vegeta παντως και εγω ψηφιζω gohan,επειδη εχω την εντιποση οτι καπου στο z ειχαν πει οτι τα αυτοι που ειναι μισοι-μισοι Saiyan-Human δυναμωνουν πιο γρηγορα απο τους Saiyan αλλα αποδυναμονονται και πιο γρηγορα αμα δεν προπονουνται.Οποτε πιστευω αμα ο gohan συνεχιζε να προπονηται οπως o goku ή vegeta θα τους ξεπερνουσε κατα πολυ οπως και εκανε τοτε με τον cell
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Posted Image

#5 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 18 December 2010 - 17:11

ισως να ειναι ο goku ή vegeta παντως και εγω ψηφιζω gohan,επειδη εχω την εντιποση οτι καπου στο z ειχαν πει οτι τα αυτοι που ειναι μισοι-μισοι Saiyan-Human δυναμωνουν πιο γρηγορα απο τους Saiyan αλλα αποδυναμονονται και πιο γρηγορα αμα δεν προπονουνται.Οποτε πιστευω αμα ο gohan συνεχιζε να προπονηται οπως o goku ή vegeta θα τους ξεπερνουσε κατα πολυ οπως και εκανε τοτε με τον cell


ναι...το είχα δει και γω...και φυσικά ο Gohan με την προπόνηση που έκανε από παιδί (με Πικολλο) ανετα θα ξεπερνούσε τον Goku και τον Vegeta
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#6 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 18 December 2010 - 17:22

Ψηφισα.

Αντιδρωντας στο κατεστημενο,αρνουμαι να ψηφισω τον τρεντο Nappa γιατι στανταρ θα βγει πρωτος και χωρις την βοηθεια μου.I mean ok μερικες απο τις καλυτερες σκηνες σε ολο το Z ηταν με αυτον και τα Saibamen του.

Οποτε ποιος μενει?Ο Turles και ο Toma.Που ειναι αυτοι οι δυο λοιπον?
Δεν μου αφηνεται πολλες επιλογες δυστηχως.

Παμε ρε χαιτη.

Youtube Video

Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#7 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 18 December 2010 - 17:27

Ψηφισα.

Αντιδρωντας στο κατεστημενο,αρνουμαι να ψηφισω τον τρεντο Nappa γιατι στανταρ θα βγει πρωτος και χωρις την βοηθεια μου.I mean ok μερικες απο τις καλυτερες σκηνες σε ολο το Z ηταν με αυτον και τα Saibamen του.

Οποτε ποιος μενει?Ο Turles και ο Toma.Που ειναι αυτοι οι δυο λοιπον?
Δεν μου αφηνεται πολλες επιλογες δυστηχως.

Παμε ρε χαιτη.

Youtube Video


εγώ αναρωτιέμαι με πιο σκεπτικό ψηφίζετε ο Νάπα...:P δεν τους έβαλα ρε γιατί δεν είναι αντάξιοι των άλλων...:P :madtodeath:
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#8 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 18 December 2010 - 17:51

o raditz
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#9 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 18 December 2010 - 17:56

Αν η ιστορία τελείωνε εκεί που έπρεπε να τελειώσει κανονικά (δηλαδή στον Cell)
όπως είχε δηλώσει ο Toriyama οτι ήθελε να κλείσει το Dragonball με τον Gohan σαν τον πιο δυνατό Saiyan από όλους. Για μένα ο Gohan είναι μακράν από τους δυνατότερους Saiyan σε σχέση με τους υπόλοιπους. Όλα τα άλλα είναι επιπρόσθετα powerups! ;)

Tiger-stock-blog-header.jpg


#10 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 18 December 2010 - 18:01

^Ήμουν σίγουρος ήθελε να το κλείσει στον Friezza, μετα τον έβαλαν για τον Cell και αφου οι fans ήθελαν και άλλο έπεσε ο Buu.

qzMHWHd.png


#11 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 18 December 2010 - 18:03

^Κι εγω ετσι το ηξερα...
Gohan κι απο μενα


2bbd14fc.jpg


#12 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 18 December 2010 - 18:03

^Ήμουν σίγουρος ήθελε να το κλείσει στον Friezza, μετα τον έβαλαν για τον Cell και αφου οι fans ήθελαν και άλλο έπεσε ο Buu.


σωστό αν και το buu saga ήταν μέτριο...ο Gohan όντως είναι δυνατότερος όλων...:)
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#13 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 18 December 2010 - 20:07

Ωραια threads,

Spoiler:


Σαν να γυρίσαμε στο dragonball.gr :awww:
Και λίγα λόγια για το Buu saga, ήταν το καλύτερο απ όλα:madtodeath: (πρώην kidBuu speaking)
Bardock θεός!!!!!!!!! Θέλουμε να τον δούμε SS:hero:
Posted Image

#14 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 18 December 2010 - 20:24

Σαν να γυρίσαμε στο dragonball.gr :awww:
Και λίγα λόγια για το Buu saga, ήταν το καλύτερο απ όλα:madtodeath: (πρώην kidBuu speaking)
Bardock θεός!!!!!!!!! Θέλουμε να τον δούμε SS:hero:


δεν συγκρίνετε ρε με το Frieza Saga (απλά θεικό) Όντως παρόλο που τον έχουμε δει τον Bardock μόνο στην ταινία και σε 2 σκηνές είναι σαν ένας σταθερός χαρακτήρας της σειράς!! :hero:
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#15 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 18 December 2010 - 21:50

Pan, Nappa, Raditz & Bardock με ποιο σκεπτικό είναι στην ψηφοφορία;
Αφου στο τέλος του Z αν οι Goku, Gohan, Vegeta & Trunks φτερνιζόντουσαν θα τους διαλύανε!
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image