Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

ΧΡΩΜΑ


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 holborn

holborn

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 14 July 2006 - 10:41

Όλα καλά και όλα ωραία με το Forum και το Theme αλλά τα έντονα κόκκινα γράμματα δεν μου κάθονται καθόλου.
Posted Image
Ίσως κάποιο άλλο χρώμα να "καθόταν" καλύτερα από το τόσο έντονο κόκκινο πχ:
Κανένα πρασινάκι:
Posted Image
ή κατι σε αυτό
Posted Image
ή κανένα απαλό γαλάζιο
Posted Image

#2 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 14 July 2006 - 11:04

Το πρώτο πράσινο είναι ωραίο. Το δεύτερο κουράζει επειδή είναι ανοιχτό και το άσπρο δεν είναι ωραίο. Θα δούμε. Εσύ απλά βρες μου τον κωδικό του χρώματος και θα δούμε αν θα το αλλάξουμε ;) .

#3 holborn

holborn

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 14 July 2006 - 12:24

Τα χρώματα τα πήρα από το forum.
Τα 2 πρασινάκια είναι από το gradient στα icons για νέα posts.
Το 1ο: #42c12c
Το 2ο: #7dee7c
Και το άλλο είναι από τον τίτλο των κατηγοριών
Το 3ο: #cfdddd
Βέβαια μπορείς να πάιξεις αρκετά. Εάν θέλεις μπορώ να σου στείλω το psd που έκανα τα πειράματα και να πειραματιστείς με Color Overlay στα γράμματα.

#4 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 14 July 2006 - 13:03

Ρε 'σείς όμως έχει ήδη πολύ πράσινο δεν συμφωνείτε? Στα new topics και ετσι... sta unread.... εγώ θα πρότεινα κάτι σε απαλό πορτοκαλί ή σε καναρινί που κάνει καλή αντίθεση μεν με το table αλλα δεν κουράζει κιολας ;)
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#5 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 16 July 2006 - 11:47

Εμενα παλι μου τη σπαει που δεν μπορω να βρω τον κερσορα που αναβοσβηνει οταν γραφω ποστ reply επιδη το κουτι ειναι καταμαυρο.... και οτι μερικα emoticons ειναι σαν να ειναι κακοκομμενα χαρτακια(εχουν κατι ασπρακια γυρω τους...)
Τωρα στο θεμα μας.... πιστευω οτι μονο το 2ο απο αυτα που προτεινες μου καθεται καλα τα αλλα ειναι πολυ εντονα... επισης δν νομιζω οτι το κοκκινο ειναι τοσο κακογουστο πια... αφου το κοκκινο παει με το πρασινο.
不 林 カ 山
Posted Image

#6 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 17 July 2006 - 09:23

Το κόκκινο είναι μια χαρά και δένει επίσης μια χαρά.

Τώρα τα smilies, είναι φτιαγμένα όλα για forums με ανοιχτά χρώματα. Τα μη animated μπορεί να τα φτιάξω, αλλά αυτά με κίνηση δεν μπορώ.

~Locked