Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Favourite Naruto/Naruto Shippuden Opening.


  • Please log in to reply
93 replies to this topic

Poll: Favourite Naruto/Naruto Shippuden Opening! (39 member(s) have cast votes)

Favourite Naruto/Naruto Shippuden Opening!

  1. R★O★C★K★S (3 votes [7.69%])

    Percentage of vote: 7.69%

  2. Far Away (5 votes [12.82%])

    Percentage of vote: 12.82%

  3. Sadness into Kindness (1 votes [2.56%])

    Percentage of vote: 2.56%

  4. GO!!! (2 votes [5.13%])

    Percentage of vote: 5.13%

  5. Youth's Rhapsody (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. No Boy, No Cry (2 votes [5.13%])

    Percentage of vote: 5.13%

  7. Wave Wind Satellite (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Remember (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. Wavering (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Hero's Come Back!! (8 votes [20.51%])

    Percentage of vote: 20.51%

  11. Distance (1 votes [2.56%])

    Percentage of vote: 2.56%

  12. Blue Bird (10 votes [25.64%])

    Percentage of vote: 25.64%

  13. Closer (1 votes [2.56%])

    Percentage of vote: 2.56%

  14. Hotaru no Hikari (2 votes [5.13%])

    Percentage of vote: 5.13%

  15. Sign (2 votes [5.13%])

    Percentage of vote: 5.13%

  16. Tōmei datta Sekai (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  17. Diver (2 votes [5.13%])

    Percentage of vote: 5.13%

Vote Guests cannot vote

#31 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 09 October 2008 - 17:02

To ED το τελευταιο μου αρεσει πολυ,αν και λιγο girly,εχουν δωσει εναν τονο μελαγχολικο με την Κουρεναι και τον Ασουμα που απλα τα σπαει.
Posted Image

#32 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 11 October 2008 - 17:04

το ναρουτο γενικα δεν εχει ωραια οπενινγκ σαν ανιμε, βλ.
BLUE BIRD κα. Τα μονα που αξιζουν ειναι το fighting dreamers και το hero's comeback.


:oo::oo::oo:δεν εχει καλα opening?????:deadga6::deadga6::deadga6::deadga6:

#33 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 October 2008 - 17:18

το ναρουτο γενικα δεν εχει ωραια οπενινγκ σαν ανιμε, βλ.
BLUE BIRD κα. Τα μονα που αξιζουν ειναι το fighting dreamers και το hero's comeback.

OMG I found a person who doesnt like the blue bird opening!!! The end is near!!!

Κοίτα γούστα είναι αυτά οπότε λογικό είναι να υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις.. Προσωπικά τα openings του Naruto μου αρέσουν σε γενικές γραμμές. Το blue Bird ειδικά το λάτρεψα από την πρώτη στιγμή που το είδα και σε οποιον το έχω βάλει να το ακούσει (ακόμη και σε παιδια που δεν βλέπουν Naruto) έχω ακούσει πολύ θετικές γνώμες... Aπό εκεί και πέρα το fighting dreamers και το Distance είναι κάποια ακόμη που έχω ξεχωρίσει.....

#34 serenity_chan

serenity_chan

    ~anime is life~

  • Members
  • 45 posts

Posted 11 October 2008 - 17:19

απο το naruto το go!!απο naruto shippuuden μ'αρεσαν ολα τα openings μεχρι τωρα..
Posted Image

#35 sleepless

sleepless

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 69 posts

Posted 11 October 2008 - 17:22

Spoiler:

OMG I found a person who doesnt like the blue bird opening!!! The end is near!!!

Κοίτα γούστα είναι αυτά οπότε λογικό είναι να υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις.. Προσωπικά τα openings του Naruto μου αρέσουν σε γενικές γραμμές. Το blue Bird ειδικά το λάτρεψα από την πρώτη στιγμή που το είδα και σε οποιον το έχω βάλει να το ακούσει (ακόμη και σε παιδια που δεν βλέπουν Naruto) έχω ακούσει πολύ θετικές γνώμες... Aπό εκεί και πέρα το fighting dreamers και το Distance είναι κάποια ακόμη που έχω ξεχωρίσει.....

Spoiler:


βασικα τα οπενινγκ των πρωτων 4 σαιζον ηταν καλα (με εξαιρεση το πρωτο) αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ενα τραγουδι σαν το blue bird ταιριαζει σε ενα ανιμε σαν το ναρουτο....

#36 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 October 2008 - 17:33

Μια χαρά ταιριάζει. Και το τραγουδι αν και μελωδικό είχε ρυθμό ένταση και νεύρο και τα λόγια μπορούσαν να συσχετιστούν με το περιεχόμενο της σειράς. Εν ολίγοις ήταν ένα αισιόδοξο τραγούδι το οποίο εντυπώνεται εύκολα και δημιουργεί την διάθεση να συνεχίσεις να το τραγουδάς και σε άσχετες φάσεις....Αλλά όπως είπα και πρίν γούστα είναι αυτά και λογικό είναι να διαφέρουν.

#37 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 11 October 2008 - 17:34

να λεμε την αληθεια το πρωτο ηταν.........:oo::congrats::nod:για δεκαετια του 80 που ακουγεται εμενα....
και πιστευω το blue bird ταιριαζει απολιτα με το ναρουτο

#38 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 11 October 2008 - 17:37

To αγαπημενο μου opening ανετα το Kanashimi Wo Yasashisa Ni 2nd Opening...Μιας και ηταν πολυ συγκινητικο και ταιριαζε το τραγουδι με το βιντεο και επισης ηταν ολα τα λεφτα που εδειχνει τον Naruto k Gaara μικρους...:wooi2:
Endind δεν μαρεσε κανενα,ολα αθλια,ειδικα αυτο που τραγουδουσανε η Sakura με την Ino,καθε φορα λυνομουνα στα γελια οταν το εβλεπα..:hahaha:

Berserk___Gatsu.jpg


#39 sleepless

sleepless

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 69 posts

Posted 11 October 2008 - 18:11

να λεμε την αληθεια το πρωτο ηταν.........:oo::congrats::nod:για δεκαετια του 80 που ακουγεται εμενα....
και πιστευω το blue bird ταιριαζει απολιτα με το ναρουτο


ou κ λιγα λες το πρωτο ηταν σαν ενα τραγουδι που ειχε στο scarface με τον Αλ Πατσινο :hahaha:

#40 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 12 October 2008 - 22:23

Και ηρθα να προσθεσω εδω μεσα το τραγουδι που διαδεχθηκε το blue bird, το closer το οποιο και ερωτευτηκα αμεσως με το που το ακουσα... Βεβαια θα μου λειψει ΠΑΑΑΡΑ πολυ το blue bird αλλα τουλαχιστον βρηκαν κατι καλο να το αντικαταστησουν!

Eπισης, επειδη στοιχηματιζω οτι λιγοι απο σας εχουν ακουσει το blue bird full και οχι το κομμενο το Opening, σας το ποσταρω εδω (ηταν με το καλυτερο background που μπορουσα να βρω λολ)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rXWzLw5RIgA&feature=related[/youtube]


και οι full στιχοι του εδω
και για οσους θελουν να το κατεβασουν εδω

Edited by °•πίΟu-πίΟu•°™, 12 October 2008 - 22:42.

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#41 serenity_chan

serenity_chan

    ~anime is life~

  • Members
  • 45 posts

Posted 13 October 2008 - 19:10

Endind δεν μαρεσε κανενα,ολα αθλια,ειδικα αυτο που τραγουδουσανε η Sakura με την Ino,καθε φορα λυνομουνα στα γελια οταν το εβλεπα..:hahaha:


τι??? δεν σ'αρεσε κανενα >_<ουτε το akeboshi -wind- (το 1ο)??
Posted Image

#42 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 13 October 2008 - 21:36

Oλα τα οπ και τα εντ τα σπαγανε, nagareboshi ftw, wind ftw, broket youth ftw x20000
Ξερει κανεις αν μπορουμε να βρουμε εστω και Τν version του νεου οπ σε μπ3? τα σπαει κιαυτο
edit: uploaded it : (Για ακομα μια φορα ειναι οι φωτογραφιες της γατας μου, και ΟΧΙ το Νεο οπενινγκ του ναρουτο.

128kbps, op ripped, cd quality.

Edited by Eze, 13 October 2008 - 21:58.

Signature Removed

#43 Earentil

Earentil

    Perverted Hermit

  • Members
  • 27 posts

Posted 16 October 2008 - 14:09

Εγώ θεωρώ καλύτερο το Blue bird .Λυπάμαι που θα γίνω σκληρός αλλά πιστέυω ότι είναι το μόνο που αξίζει μαζί με το πρώτο πρώτο.

Posted Image


#44 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 23 October 2008 - 01:13

Βασικα εμενα μου αρεσαν σχεδον ολα τα opening απο το ναρυτο.Ειδικα της1 σεζον με εχει [πωρωσει απιστευτα οπως επεισης το fighting dreamers και μετα στα shippuuden το heroes come back.To blue bird δεν το 8εωρω και τοσο καλο αλλα τι να ακνουμε γουστα ειναι αυτα ποτε δε ξερεις τι 8α αρεσει σε καποιον:oo:

Posted Image


#45 Kurosaki_Angellust

Kurosaki_Angellust

    Achieved Bankai

  • Members
  • 254 posts

Posted 29 October 2008 - 23:58

το καινουργιο κατι ψηλολει αλλα σαν το blue bird πιστευω δεν ηταν κανενα
Posted Image
Posted Image