Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Avatar: The Last Airbender


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1 Authman

Authman

    Anime Freak

  • Members
  • 345 posts

Posted 12 July 2006 - 08:50

Παιδιά σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το topic για να γράψετε τις εντυπώσεις σας από αυτή τη σειρά, μια και βλέπω ότι δεν είναι πολύ γνωστή στον κόσμο του ADN. Για αμερικάνικη σειρά ομολογώ πως με ενθουσίασε όπως και μια πολύ καλή ιαπωνική.
Η σειρά είναι διαθέσιμη στην αλυσίδα μου για όποιον ενδιαφέρεται... ;)

Αν θέλετε να δείτε ένα αναλυτικό review, ρίξτε μια ματιά στο http://www.tv.com/avatar-the-last-airbender/show/28841/summary.html?full_summary=1&tag=showspace_links;full_summary
Ύστερα από αρκετά ώριμη σκέψη (περιορισμένος ελεύθερος χρόνος κυρίως), αποφάσισα να ξεκόψω τα anime που ομολογώ πως ήταν μια ευχάριστη ενασχόληση για 3 χρόνια. Παρακαλούνται όσοι προγραμματίζουν να μου στείλουν αλυσίδες να μην το κάνουν. Επίσης δηλώνω υπεύθυνα ότι θα εκπληρώσω πλήρως τις υποχρεώσεις μου ως μέλος που συμμετείχε στις αλυσίδες του ADN, στέλνοντας κανονικά τα DVDs που έχω αυτή την στιγμή στους επόμενους...

#2 Mythos

Mythos

    Anime Fan

  • Members
  • 181 posts

Posted 11 July 2007 - 08:00

Ξεθάβω το topic απο το πουθενά:hahaha:
Έχω κατεβάσει τις 2 πρώτες seasons αλλά η 3 νομίζω hasn't been aired yet οπώτε κάνω υπομονή να τα δώ όλα μαζί (αν δεν πάει μακριά η βαλίτσα)
Αυτό που είδα όμως και μου έκανε εντύπωση, ήταν 4 trailerakia που δείχνουν πώς το element του κάθε nation έχει πράμα απο πραγματικές πολεμικές τέχνες

Earth---> Hung Gar
Youtube Video


Water---> Tai Chi
Youtube Video


Fire---> Northern Shaolin Kung Fu
Youtube Video


Air---> Ba Gua
Youtube Video


Enjoy

#3 kisame

kisame

    akatsuki's member

  • Members
  • 20 posts

Posted 17 October 2007 - 19:42

Πολυ καλη σειρα.Εχω αρχισει το book 2:earth και νομιζω οτι ολο το story ειναι πολυ καλο.Επισεις το book:3 fire ειναι το τελευταιο?

#4 Mythos

Mythos

    Anime Fan

  • Members
  • 181 posts

Posted 19 October 2007 - 10:06

Νομίζω οτι θα τραβήξει....είναι πολύ δημοφιλές έξω :)

#5 kisame

kisame

    akatsuki's member

  • Members
  • 20 posts

Posted 22 October 2007 - 14:43

NAI:wooi2:Βγηκε το νεο επισοδιο.Καθε παρασκευη βγαινει καινουργιο επισοδιο...

#6 .::Rey::.

.::Rey::.

    ~Michael Jango~

  • Members
  • 315 posts

Posted 22 October 2007 - 21:15

Φαίνεται πολύ γαμάτο.Μου θυμίζει εικείνη την παιδική ταινία με τα 5 καγκουρώ που το καθένα είχε μια δύναμη της φύσης.

Μπορεί να μου πει κάποιος από που κατεβάζουμε?
Βρήκα εδώ AnimeA - Avatar: The Last Airbender Direct Downloads 41 επισόδεια.Μόνο τόσα έχουν βγει?

Posted Image

.::My Cartoon List::.

Posted Image

Posted Image
BUGGY IS BACK!!!OP FTW!


#7 art

art

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 22 November 2007 - 16:37

Ξέρει κάποιος αν το board game που παίζει ο θείος υπαρχει στα αλήθεια η μονο στο anime???

#8 e3orc1st

e3orc1st

    Bleaching...

  • Members
  • 96 posts

Posted 23 November 2007 - 18:35

προωπικα ξενερωνω με το ακουσμα οτι δεν ειναι japaneese dump.

Posted Image

:tensai: uni2.ogame.gr :tensai:


#9 .::Rey::.

.::Rey::.

    ~Michael Jango~

  • Members
  • 315 posts

Posted 23 November 2007 - 19:48

Ξέρει κάποιος αν το board game που παίζει ο θείος υπαρχει στα αλήθεια η μονο στο anime???

Δεν νομίζω.Τουλάχιστον το μάτι μου δεν έχει πάρει κάτι στο amazon.

προωπικα ξενερωνω με το ακουσμα οτι δεν ειναι japaneese dump.

Μήπως ξενερώσεις ακόμα περισσότερο αν μάθεις ότι είναι αμερικάνικης παραγωγής?

Πάντως η σειρά τα σπάει.Είδα τις 2 πρώτες σεζόν μονορούφι.Ξεκίνησα και την τρίτη αλλά την παράτησα μέχρι να βγει κανά dvdrip της προκοπής.

Ο Σόκα και ο θείος τα σπάνε! :congrats:

Posted Image

.::My Cartoon List::.

Posted Image

Posted Image
BUGGY IS BACK!!!OP FTW!


#10 KataraXAang

KataraXAang

    Ohayou minna!!!

  • Members
  • 6 posts

Posted 16 June 2008 - 15:20

gamati seira!!!i kaliteri pou exo dei os tora!pote dn pisteva oti oi Amerikanoi tha eftiaxnan kati toso teleio kai eidika i Nickelodeon,pou exei ta pio xaza cartoon(p.x.Spongebob Squarepants!aporo pos aresei se kapoious!?:Crying2:)
exo kolisei me to anime*an kai dn mporei na xaraktiristei etsi*!
einai tromero kai dn mporo na perimeno gia to grand finale(teleftaia 6 eps tou book 3)!
makari na vgei kai 4i season...:blingeye2:!!!
kai thelo na rotiso kai kati allo...kserete an vgazoun ta dvd tis seiras edo sta ellinika video clubs? arigato prokatavolika!:ureshii:

Πολυ καλη σειρα.Εχω αρχισει το book 2:earth και νομιζω οτι ολο το story ειναι πολυ καλο.Επισεις το book:3 fire ειναι το τελευταιο?


απο οτι φαινεται,ναι....δυστυχως...ελπιζω να διαψευστω ομως!:nanana:

Edited by Kenny, 16 June 2008 - 19:30.
merged

*anime and manga,my anti-drug,'cause when you are addicted to manga,you can't afford drugs!!!*
:OMG3:
-Avatar:the last airbender RULES!!!:wooi2:

#11 christis_07

christis_07

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 11 August 2008 - 22:51

emena mou exoun pei oti iparxoun 4 seasons ... book 1:water, book 2:earth , book 3: fire kai book 4: air!!

**PS: ego ime apo kipro..kai edo exoume ena knali pou dixni ka8e savatokiriako avatar metaglotismeno...tora dixni to book 3:fire ...

Edited by christis_07, 12 August 2008 - 00:20.


#12 Alarenon

Alarenon

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 11 August 2008 - 23:08

Tο avatar εχει ηδη τελειωσει στο book 3 και δεν εχει παρει τιποτα το αυτι μου για spin-off series {να συνεχιστει δε παιζει , οχι τουλαχιστον με το ιδιο plotline}
Posted Image

#13 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 11 August 2008 - 23:26

Εγω τωρα κατεβαζω την season 1 !

Μου ειχε κανει και μενα εντυπωση το ποσο διασημη ειναι...

#14 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 12 August 2008 - 07:15

Γενικα παρα πολυ καλη σειρα........ Ειχα ριξει πολυ γελιο με το να την παρακολουθω. Μου εκανε εντυπωση που παρα το οτι γνωρισε πολυ μεγαλη αποδοχη δεν την τραβηξανε αλλα επελεξαν να δωσουν ενα πολυ καλο και ικανοποιητικο φιναλε εκει που επρεπε........ Το τελος μου αφησε ορισμενες αποριες ομως οπως για παραδειγμα
Spoiler:


#15 christis_07

christis_07

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 12 August 2008 - 15:45

Σήμερα είδα και το τελευταίο επεισόδιο!
Παιδία ήταν απίθανο!! Δεν θα μπορούσε να τελείωνε καλύτερα!!
**αλλά και εμένα μου έμμηνε η απορία τι απέγινε η μαμά του Ζουκο...