Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Oι πιο manly πρωταγωνιστές σε anime


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#16 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 28 September 2010 - 21:28

Spike από Bebop δαγκωτό μήπως λόγω style και μόνο ;;; Λέω εγώ τώρα...

Κοίτα, style μπορεί να έχει, manliness όμως δεν μπορείς να πεις ότι έχει και πολύ ειδικά αν τους συγκρίνεις με άλλα θηρία. Άποψή μου, τουλάχιστον.

#17 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 28 September 2010 - 21:34

τον οποίο χωρίς να θέλω να φανώ κάκος δεν μου έμπνεει καθόλου για gar από την στιγμή που από υπέρτατος πρίγκηπας του σκότους γίνεται ένας απλός οικογενειάρχης :hehehe: [/SPOILER]).


Oι μισοι που εχουν ειπωθει δεν ειναι ο βασικοι πρωταγωνιστες των ανιμε τους. Ο vegeta ειναι πολυ περισσοτερο απο οτι ειναι ο takamura, o hiko seijuro η ακόμα και ο kamina.

οσο για το oικογενειαρχης που λες, οταν ακουω την λεξη manly συνηθως σε κατι τετοιους παει το μυαλο μου, που συνδιαζουν δουλεια, οικογενεια και κανουν τα παντα για αυτους.Oποτε why not και σε ανιμε.

Για το gar που λες ουτε ξερω τι ειναι ,ουτε με νοιαζουν τα 4chan meme

#18 Revan

Revan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 87 posts

Posted 28 September 2010 - 21:35

Όλο το cast του Cromartie.


this ή o ADAM BLADE

btw αυτο το thread χρειαζεται ενα poll απο πανω imo
Posted Image

#19 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 28 September 2010 - 23:12

Nice thread!

Λοιπον,οσοι μου ερχονται στο μυαλο αυτη τη στιγμη.Αν παραλειψω καποιον τον προσθετω αργοτερα.Εχουμε και λεμε:


Mouri Kogoro-Meitantei Conan

Posted Image

O ορισμος του middle aged dedective down on his luck.Aπιστευτος.



Captain Goto-Patlabor
Posted Image

Falling hair,chain smoker,athlete's foot....what more could you ask for? :if:

Akagi Shigeru - Akagi

Posted Image

Taking GAR-liness to another level since 1992.


Shira - Blade of the Immortal
Posted Image

Most badass motherfucker ever.Chaotic Neutral gone totally wrong.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#20 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 29 September 2010 - 00:39

Λοιπόν,για να δούμε...:
Archer (Fate Stay Night)
Spoiler:

Gennosuke (Basilisk)
Spoiler:

Saitō Hajime (Rurouni Kenshin)
Spoiler:

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#21 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 29 September 2010 - 01:52

didimakia, το Veritas δεν το 'χω διαβάσει καθόλου αλλά η σελίδα που παραθέσατε ήταν υπεραρκετή για να με πείσουν. :riiight:

Λολ ρε γτ με μιλας στον πλυθιντικο? XD

Ουτε μεγαλυτερος σε ηλικια ειμαι ουτε ειμαστε 2 ατομα. μην σε παρασερνει το username. xD

Παντως must read ειναι το veritas για τους shonen, martial arts fans ;)

και για να ειμαι on topic : Xanxus απο Katekyo Hitman Reborn. his pet is a lion :P
Spoiler:


2bbd14fc.jpg


#22 exonvirus

exonvirus

    Nihilistischen Rächer

  • Members
  • 76 posts

Posted 29 September 2010 - 13:07

Eγω δε μπορω να πω πως εχω δει και πολλα ανιμε, παντως ολα αυτα που εχω δει ειχαν μια απιστευτη ποικιλια χαρακτηρων..Μολαταυτα, ο μονος που εβγαλε μια αντριλα κατα τη γνωμη μου (και δεν μου περασε ουτε μια στιγμη απο το μυαλο η συνηθης φραση"αυτος ειναι κρυφογκέις":kakaka:)ηταν ο Captain Bravo απο Busou Renkin..Ηταν αντρας χωρις να γινεται γλοιωδης! ;)
Posted ImageFor those who never learned to fail, failure is thought to be the one who
made them reach the bottom...For those who learned to fail, failure was a
chance to reach the top and be successfull !!


ExoNViruS
<+bezdim> psofen Sie bitte

#23 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 29 September 2010 - 23:23

- Oι μισοι που εχουν ειπωθει δεν ειναι ο βασικοι πρωταγωνιστες των ανιμε τους. Ο vegeta ειναι πολυ περισσοτερο απο οτι ειναι ο takamura, o hiko seijuro η ακόμα και ο kamina.
- οσο για το oικογενειαρχης που λες, οταν ακουω την λεξη manly συνηθως σε κατι τετοιους παει το μυαλο μου, που συνδιαζουν δουλεια, οικογενεια και κανουν τα παντα για αυτους.Oποτε why not και σε ανιμε.

- Προσωπικά όσους χαρακτήρες ανέφερα είναι πρωταγωνιστές ακόμα κι ο Kamina που είναι συμπρωταγωνιστής με τον Simon.
- Μάλλον δεν έπιασες το αστείο της υπόθεσης. Πέρα τ' ότι οι περισσότεροι manly πρωταγωνιστές σε anime/manga δεν είναι καν οικογενειάρχες τ' ότι είσαι οικογενειάρχης δεν σε κάνει απαραίτητα άνδρα 100% καθώς μπορεί να είσαι μαλθακός, άχρηστος, να σε κάνει φου ο άνεμος και να ρίχνει κάτω ή να σου φοράει η γυναίκα σου τις δύο παντόφλες στο ένα πόδι.

Τώρα όσο αφορά τον Vegeta από την στιγμή που χαλάει ο χαρακτήρας του όταν παντρεύεται (ναι, παρατάει ακόμα και τα σχέδιά του να κατακτήσει τον κόσμο κι αφοσιώνεται στην οικογένειά του) τότε δεν μπορώ να τον δω ως manly χαρακτήρα. Για badass ίσως (πριν παντρευτεί, φυσικά).

Λολ ρε γτ με μιλας στον πλυθιντικο? XD

δεν ειμαστε 2 ατομα. μην σε παρασερνει το username. xD

Εμ, εσύ φταις που έβαλες τέτοιο παραπλανητικό username! :bleh:

#24 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 01 October 2010 - 13:07

Πραγματικά απορώ πως δεν τον είπε κανένας:

Posted Image

15fkk04.jpg


#25 papp0us

papp0us

    Clean-Up Batter

  • Members
  • 515 posts

Posted 01 October 2010 - 13:16

Takamura και Adam Blade .-

Και φυσικά.... MAMORU-KUN
Spoiler:

Angroid.gr Android à la Ελληνικά


#26 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 01 October 2010 - 15:29

lol win thread! XD kudos vetus-san και θα συμφωνίσω με την λίστα σου (Gai, Kenshiro κλπ)
ξεχωρίζοντας όμως τον έναν και μοναδικό Kamina-sama!

Spoiler:



Επίσης, 2 ακόμα top χαρακτήρες στον "τομέα"


Captain GARlock

Posted Image

και ZenGAR Zombolt (super robot wars)

Posted Image

Over levels reading over 9000 :8):

#27 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 02 October 2010 - 03:40

Aπορία Νο1: Tελικά τι παίζει με τον Captain Garlock; Kάτι διάβασα στο TvTropes ( http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/TengenToppaGurrenLagann ) αλλά και πάλι...
Απορία Νο2: O Zengar είναι σε κάποιο από τα anime του Super Robot Wars; Aν ναι πες μου σε ποιό για να πάω να το δω αμέσως. :8): Αφού πρώτα τελειώσω με το καλό το GaoGaiGar.
Kαι λέγοντας για GaoGaiGar το παρακάτω 4panel strip αφιερωμένo για σένα:

http://danbooru.donmai.us/post/show/348807/4koma-amuro_ray-comic-irui_guneden-monochrome-paro

Even the most gar character can't resist to the moe power! :if:

#28 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 02 October 2010 - 04:03

[media]http://i561.photobucket.com/albums/ss53/nicopopolis/DarkSchneider.jpg[/media]

Dark Schneider από Bastard!

για μια στιγμή μπήκα στον πειρασμό να βάλω Shinji από NGE XD

#29 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 02 October 2010 - 04:35

ενας και μοναδικος
Posted Image

ezgif.com-resize.gif


#30 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 02 October 2010 - 10:08

Aπορία Νο1: Tελικά τι παίζει με τον Captain Garlock; Kάτι διάβασα στο TvTropes ( http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/TengenToppaGurrenLagann ) αλλά και πάλι...


Spoiler: Tengen Toppa Gurren Lagann


Απορία Νο2: O Zengar είναι σε κάποιο από τα anime του Super Robot Wars; Aν ναι πες μου σε ποιό για να πάω να το δω αμέσως. :8): Αφού πρώτα τελειώσω με το καλό το GaoGaiGar.
Kαι λέγοντας για GaoGaiGar το παρακάτω 4panel strip αφιερωμένo για σένα:

http://danbooru.donmai.us/post/show/348807/4koma-amuro_ray-comic-irui_guneden-monochrome-paro

Even the most gar character can't resist to the moe power! :if:

ROFL λύθηκα με το strip!! :hihi2: indeed~~~
Yeap, o Zengar εμφανίζεται σχεδόν σε όλα τα super robot wars anime (όπως το divine wars) με το πιο αξιόλογο να είναι τo 2d OVA του OG (αν και έχει λίγο screentime, αλλιώς θα καταστρεφόταν το σύμπαν)

τσέκαρε εδώ ----> [media]http://www.youtube.com/watch?v=h9GQNKD0-9Y[/media] ;p


p.s. GaoGaiGAR power! :hero: