Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Dragonball vs Dragonball Z vs Gt vs Kai


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

Poll: Dragonball vs Z vs Gt vs Kai (43 member(s) have cast votes)

Dragonball vs Z vs Gt vs Kai

  1. Dragonball (το πρώτο) (18 votes [41.86%])

    Percentage of vote: 41.86%

  2. Dragonball Z (14 votes [32.56%])

    Percentage of vote: 32.56%

  3. Dragonball Gt (2 votes [4.65%])

    Percentage of vote: 4.65%

  4. Dragonball Kai (9 votes [20.93%])

    Percentage of vote: 20.93%

Vote Guests cannot vote

#16 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 10 October 2010 - 10:20

ψηφίζω με 1000 dragonball Και. το ότι έχουνε κόψει όλες τις γελοίες και βαρετές σκηνές που κοιτιούνται με τις ώρες είναι σκέτη πώρωση. άλλωστε έχει φάση που είναι widescreen

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#17 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 10 October 2010 - 10:22

ψηφίζω με 1000 dragonball Και. το ότι έχουνε κόψει όλες τις γελοίες και βαρετές σκηνές που κοιτιούνται με τις ώρες είναι σκέτη πώρωση. άλλωστε έχει φάση που είναι widescreen


azanoth...πλακα με κανεις?? σχεδον σε κανεναν δεν αρεσε η αργη πλοκη..που κοιταζονταν 3 επεισοδια...και μετα επεφτε το ξυλο...
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#18 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 10 October 2010 - 10:36

proton δεν με λένε azanoth, δεύτερον αφού συμφωνείς με αυτό που είπα γιατί σου φαίνεται περίεργο το ότι ψήφισα το και? είναι το ανώτατο dragonball για αυτό και το ψήφισα. εσύ πλακα με κανεις?

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#19 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 10 October 2010 - 10:42

proton δεν με λένε azanoth, δεύτερον αφού συμφωνείς με αυτό που είπα γιατί σου φαίνεται περίεργο το ότι ψήφισα το και? είναι το ανώτατο dragonball για αυτό και το ψήφισα. εσύ πλακα με κανεις?


xD...το εκτέλεσα το ονομα σορρυ..:D...btw ανακαλω το post μου...λαθος μου...παντως νταξ δεν ειναι και πωρωτικο το Και...
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#20 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 10 October 2010 - 10:58

δεν καταλαβαίνω. you asked για την γνώμη μας. έδωσα την δικη μου και μου λες πως έχω άδικο. θέμα γούστων δεν είναι? αν εξαρχής ήτανε να απορρίψεις τις απόψεις μας ας ονόμαζες το thread: διαφορετικά dragonball, αυτό που μου αρέσει είναι το καλύτερο, ελάτε να μου πείτε πως έχω δίκιο να χαρώ

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#21 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 10 October 2010 - 11:06

δεν καταλαβαίνω. you asked για την γνώμη μας. έδωσα την δικη μου και μου λες πως έχω άδικο. θέμα γούστων δεν είναι? αν εξαρχής ήτανε να απορρίψεις τις απόψεις μας ας ονόμαζες το thread: διαφορετικά dragonball, αυτό που μου αρέσει είναι το καλύτερο, ελάτε να μου πείτε πως έχω δίκιο να χαρώ


azathoth...λεω οτι δεν ειναι πωρωτικο το Κai...απλα ειναι το dbz χωρις τις ανοητες σκηνες...να δουμε τι αλλο θα πουλησουν για να υπαρξει η φημη του dragonball...οπως λες την γνωμη σου λεω κι εγω την δικη μου...κουλαρε λιγο...χαλαρωσε...
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#22 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 10 October 2010 - 12:08

Για προφανείς λόγους θα πω πως μου άρεσε το 1ο Dragonball. Είναι κλάσης ανώτερο γιατί δεν είχε τις ανούσιες μάχες, διαλόγους και 1002 άλλα.

Tiger-stock-blog-header.jpg


#23 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 10 October 2010 - 12:23

το καλυτερο με διαφορα κατα τη γνωμη μου ειναι το z!!!!!!!θεϊκες μαχες,θεϊκο story και θεϊκοι αντιπαλοι........

το πρωτο ηταν επισης πολυ καλο αν και δε με ξετρελανε τοσο οσο εσας δεν ξερω γιατι.......

και το gt ηταν μετριο..........

το kai απο την αλλη λιγο που το ειδα δε με πολυτραβηξε γι'αυτο δεν μπορω να εχω και ολοκληρωμενη αποψη.........

#24 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 10 October 2010 - 12:35

ρε μια χαρα ειναι το Ζ...αμα δεν ειχε ομως την πολυ αργη πλοκη που εχει και οτι επαναλαμβανονται τα επεισοδεια κλπ. θα ηταν ακομα καλυτερο
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#25 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 10 October 2010 - 14:02

Το πρώτο Dragonball το λατρεύω και μπορώ να το δω άνετα ακόμα και τώρα. Εν αντιθέσει με το Ζ, το οποίο δεν μπορώ να το παρακολουθήσω πλέον λόγω της αργήηηηηηηης εξέλιξης. Πάλι καλά που βγήκε το DB Kai.

E5VV38U.jpg


#26 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 10 October 2010 - 14:32

Το πρώτο Dragonball το λατρεύω και μπορώ να το δω άνετα ακόμα και τώρα. Εν αντιθέσει με το Ζ, το οποίο δεν μπορώ να το παρακολουθήσω πλέον λόγω της αργήηηηηηηης εξέλιξης. Πάλι καλά που βγήκε το DB Kai.


Νταξ εχω αντιθετη γνωμη με το Και...παντως αυτο για το Ζ ισχυει...Προσφατα αρχισα να βλεπω dragonball για να θυμηθω τις epic μαχες...ομως σταματησα πριν το cell saga επειδη αργουσε πολυ,,,και δεν ειχα χρονο....
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#27 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 10 October 2010 - 14:39

τόση ώρα λες πως το μονο που στην δίνει στο Z είναι το ότι είναι αργό, δεν έχω καταλάβει ακόμα τι σε ενοχλεί στο Και που είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με το Z με την εξαίρεση ότι ΔΕΝ είναι αργό.
Spoiler:

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#28 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 10 October 2010 - 15:19

τόση ώρα λες πως το μονο που στην δίνει στο Z είναι το ότι είναι αργό, δεν έχω καταλάβει ακόμα τι σε ενοχλεί στο Και που είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με το Z με την εξαίρεση ότι ΔΕΝ είναι αργό.

Spoiler:


Το Και...ακομα ενα κολπο για να κρατηθει η φημη που ειχε δημιουργησει το Dragonball....
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#29 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 10 October 2010 - 15:23

ναι αλλα από την στιγμή που είναι καλοφτιαγμένο και όχι μια αηδία που είναι το κακό?

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#30 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 10 October 2010 - 15:25

Οσοι είμαστε 20+ και βλέπαμε στον ant1 το πρωτο dragonball δύσκολα να βάλουμε το Ζ πάνω απο αυτο.
Ακόμα θυμαμαι τα goku vs master roshi, goku vs tenshinhan, goku vs red ribbon . Τον goku να σκαει σαν teen πλέον στο τουρνούα να πολεμήσει τον junior και όλοι να μένουν μ@λ#κες,

οh memories..