Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Dragon Ball GT??


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#16 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 13 July 2006 - 14:08

otan les na stamatisei to spamming??

#17 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 13 July 2006 - 16:49

Δηλαδή να μην chatάρεις απλά να περιμένεις να απαντήσει και κανένας άλλος :D

Βλέπεις δεν ήμαστε μόνοι μας εδώ μεσα....
¶μα κάποιος θέλει να ρίξει την γνώμη του στο thread αυτό και έχει δεί όλο αυτο το chatάρισμα το πιό πιθάνο είναι να μην κάτσει να το δει κάν. ¶σε που είναι και αντιαισθητικό να βλέπεις μόνο 2-3 άτομα να συζητάνε πάνω σε ένα τόπικ :P

Κάνε λίγο υπομονή και περίμενε τουλάχιστον 3-4 απαντήσεις απο άλλους! :kakashithumbup:

--------------------------------------------------------------------------------------

[u]και άμα θέλεις κάνεις edit ξανά όπως εγώ τώρα πάνω στο ίδιο μην. :bleh: 8D




edit by Date80 : Σεμνάαα... ;)
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#18 Dae-su

Dae-su

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 13 July 2006 - 20:47

ego pantos oses fores eida to dbz ta 3imeromata einai otan xenixtousa!!!! eimoun tifla evlepa kai dbz!! :P :P

kai ego to eixa petyxei to eblepa na koimitho pantos methismenos den imoun eixa pioi omos polu redbul (flying me e-friend)
Posted Image

#19 Authman

Authman

    Anime Freak

  • Members
  • 345 posts

Posted 13 July 2006 - 21:24

Φαντάζεστε να έδειχνε τα uncut DBZ/DBGT? Τότε θα ήταν που θα γινόταν πανικός με άτομα σαν την Λουκά και βάλε... Πιστεύω όμως ότι έτσι θα γινόντουσαν ακόμα πιο δημοφιλή (όχι ότι δεν είναι τώρα). Απλά θα γινόταν μια φάση σαν τον κώδικα da Vinci, όπου το μόνο που κατάφερε η Ορθόδοξη Εκκλησία ήταν να διαφημίσει τσάμπα το βιβλίο και την ταινία σε όλη την Ελλάδα...
:lol: :lol: :lol:
Ύστερα από αρκετά ώριμη σκέψη (περιορισμένος ελεύθερος χρόνος κυρίως), αποφάσισα να ξεκόψω τα anime που ομολογώ πως ήταν μια ευχάριστη ενασχόληση για 3 χρόνια. Παρακαλούνται όσοι προγραμματίζουν να μου στείλουν αλυσίδες να μην το κάνουν. Επίσης δηλώνω υπεύθυνα ότι θα εκπληρώσω πλήρως τις υποχρεώσεις μου ως μέλος που συμμετείχε στις αλυσίδες του ADN, στέλνοντας κανονικά τα DVDs που έχω αυτή την στιγμή στους επόμενους...

#20 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 14 July 2006 - 01:12

synfono apolytos mazi sou Authman.. pragmati an edixne tis kommens skines apo dbz(pou itan kai to pio viaio) 8a ginotan ntoros..

kapou kapou omws auto katanataei kourastiko mwre... eleos pia!! :despair: :despair:

#21 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 16 July 2006 - 02:29

Elete re seis paidia eimaste pseftila ase re mas bgalan tin psixi me to dbz kai kolane sto dbgt 8umame ontan palios(min koitate ta post xaxaxa ekana kairo gia na sas bro)otan imoun sto dragonball.gr, animexclusive-info oti mas eneferan oti den to xrimetodotoun m@l@k3s 100kardinalion ekanan 3xronia gia na oloklirosoun to z kai tora kolane sto gt re entapsi eimaste parakmiaki oute mia tenia den diksane ti na leme tora xalaroste den ksere tis sinthikes to kalitero anime(kata tin gnoki mou alla kai gia tous perisoterous 8elo na pisteuw)kai mas ksenerosan agria pou einai to dbgt oeo pou einai i tenies oeo ainte kai g@m1nt1a den mporo allo ta ekanan sk@t@ leuta gia tipota i alloi goustaroune sto eksoteriko kai emeis ante na min po ti kanoume..... sorry kiolas!!! :mad2:
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#22 Matthew

Matthew

    Anime Amateur

  • Members
  • 88 posts

Posted 16 July 2006 - 13:47

εγω δεν συμφονω με τον fant0m.. πιστευω πως γενικα τα anime δεν ειναι αποκλιστικα για παιδια.... εγω ειμαι fan του dragon-ball. :clap: :clap:

#23 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 16 July 2006 - 20:01

Φαντάζεστε να έδειχνε τα uncut DBZ/DBGT? Τότε θα ήταν που θα γινόταν πανικός με άτομα σαν την Λουκά και βάλε...
:lol: :lol: :lol:


Την Uncut έκδοση έδειξε στην Ελλάδα. :mellow:


Βασικά δεν ξέρω από ποια χώρα έφεραν το DB / Z στην Ελλάδα, αλλά από ότι έχω παρατηρήσει μερικά επεισόδεια είχαν κομμένες σκηνές, και μερικά άλλο όχι. Πάντως σαν τα αμερικάνικα που έχουν κόψει 3-4 λεπτά από κάθε επεισόδειο (και όλες τις βίαιες σκηνές), δεν είναι :)

E5VV38U.jpg


#24 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 16 July 2006 - 20:10

Φαντάζεστε να έδειχνε τα uncut DBZ/DBGT? Τότε θα ήταν που θα γινόταν πανικός με άτομα σαν την Λουκά και βάλε...
:lol: :lol: :lol:


Την Uncut έκδοση έδειξε στην Ελλάδα. :mellow:


Βασικά δεν ξέρω από ποια χώρα έφεραν το DB / Z στην Ελλάδα, αλλά από ότι έχω παρατηρήσει μερικά επεισόδεια είχαν κομμένες σκηνές, και μερικά άλλο όχι. Πάντως σαν τα αμερικάνικα που έχουν κόψει 3-4 λεπτά από κάθε επεισόδειο (και όλες τις βίαιες σκηνές), δεν είναι :)


Πες τα Phantom..... Οτι να ναι δειχνουν στην Ελλάδα...
I put up my headphones and listen to the deftones

#25 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 17 July 2006 - 14:15

den kserw poia ekdosi edeikse stin ellada alla tha ithela poli na dw autes tis fimismenes komenes skines... kamia idea gia to pws mporw na to kanw... :? :question:

#26 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 17 July 2006 - 15:42

Μπορείς να πας εδώ http://www.anime.gr/forum/viewtopic.php?t=288 και να πάρεις μέρος στην αλυσίδα με όλα τα DBZ. Είναι η αυθεντική Uncut έκδοση

E5VV38U.jpg


#27 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 17 July 2006 - 20:04

den kserw poia ekdosi edeikse stin ellada alla tha ithela poli na dw autes tis fimismenes komenes skines... kamia idea gia to pws mporw na to kanw... :? :question:

στον Phantom Duck μιλουσα
I put up my headphones and listen to the deftones

#28 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 18 July 2006 - 03:22

kala pou yparxoun kai tetoia forums me alysides kai mporoume na vlepoume animes gia na goustaroume.. kai oxi gia na 3eneronoume!!! :kakashithumbup: ;)

#29 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 19 July 2006 - 09:15

εγω δεν συμφονω με τον fant0m.. πιστευω πως γενικα τα anime δεν ειναι αποκλιστικα για παιδια.... εγω ειμαι fan του dragon-ball. :clap: :clap:


Εγώ αντιθέτως........ πιστεύω οτι το dbgt μπορεί να ήταν καλούτσικο αλλα απευθηνότανε σε κοινό απο 12+ οπότε σε συγκριση με το dbz με τις κομμένες που απευθηνότανε σε 16+ είναι λιγότερο προσεγμένο και καθάρα εμπορικότερο... ;)
Κατα την γνώμη μου αν παιζόταν τώρα γενικά το dragonball θα έπιανε πάτο και το ξέρουμε πολύ καλά οι περισσότεροι..... ΠΡΟΣΟΧΗ εννοώ σε σύγκριση με αυτά που βλέπουμε τώρα.... έτσι? :smart:
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#30 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 19 July 2006 - 10:12

Καλα ειδα το DBGT δεν είχε εκεινο του DBZ οπως αρκετοι ήρωες να πολεμανε.. Ολοι πανω στο Goku ελέγαν σωσε μας και etc πολυ βαρετο
I put up my headphones and listen to the deftones