Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Introducing : OniRadio


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 Kakashi_sensei

Kakashi_sensei

    Like me or not, that's me

  • Members
  • 73 posts

Posted 17 August 2010 - 03:39

Καλησπέρα σε όλους. Λοιπόν στο θεματάκι μου τώρα. Σήμερα δημιουργήθηκε ενας νέος "οnline" ραδιοφωνικός σταθμός. Πρός το παρών γίνεται απλο "Streaming" Ιαπωνικής μουσικής όλων των ειδών και σύντομα θα αρχίσουν και εκπομπές. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στην σελίδα. Είναι ακομα σχετικά υπο κατασκευή αλλα το ράδιο, το chat, και το forum είναι σε λειτουργία.

www.oniradio.com

Tune In~ :burningbe3:

#2 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 17 August 2010 - 06:29

Επισκέφτηκα την σελίδα και μου άφησε πολύ καλή εντύπωση, μπράβο για την πρωτοβουλία σας παιδιά, ανυπομονώ να οργανωθείτε και να ξεκινήσουν οι εκπομπές! Συγχαρητήρια και πάλι. :ureshii:
Posted Image

#3 Kakashi_sensei

Kakashi_sensei

    Like me or not, that's me

  • Members
  • 73 posts

Posted 17 August 2010 - 13:41

Σε ευχαριστώ πολυ για τα λόγια σου Geutella. Οι εκπομπές ίδη ετοιμάζονται σιγά σιγά απο διάφορα άτομα και ελπίζουμε οτι απο την επόμενη ευδομάδα θα ξεκινήσουν κανονικά!

#4 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 17 August 2010 - 14:01

Μπραβο σας. ωραιο το design. ελπιζω και εγω στις εκπομπες. καλη συνεχεια ^^


2bbd14fc.jpg


#5 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 18 August 2010 - 10:41

Μπραβο guys,μολις αρχισα και εγω να ακουω,ολα τα λεφτα...
Tελειο desing

Υ.Γ. ΠΟ ΜΟΛΙΣ ΕΒΑΛΕ ONE PIECE!!!!:if:
Posted Image

#6 Kakashi_sensei

Kakashi_sensei

    Like me or not, that's me

  • Members
  • 73 posts

Posted 21 August 2010 - 00:06

Ευχαριστώ για τα λόγια σας και το ενδιαφέρων σας. Αύριο (Σάββατο) στης 10 το βραδάκυ θα κάνουμε την πρώτη μας εκπομπή με διάρκεια 2 η 3 ώρες, πάντα ανάλογα την όρεξη του κοινού! Θα χαρώ να σας δώ όλους στο Chat Room του σταθμού και συνδεμένους στην εκπομπή!

#7 johntheo95

johntheo95

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts
  • LocationThessaloniki

Posted 21 August 2010 - 00:20

ωραιο το site,η πρωτοβουλια και η ιδεα τους,εγω παντος θα τους ακουω:yahoo:
ερωτηση θα μπορουμε να κατεβαζουμε το τραγουδι που ακουμε?

Edited by johntheo95, 21 August 2010 - 00:30.

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Posted Image

#8 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 21 August 2010 - 01:03

φαινεται πολυ ωραιο...μπραβο guyz ^^ great idea :)

ωραιο το site,η πρωτοβουλια και η ιδεα τους,εγω παντος θα τους ακουω:yahoo:
ερωτηση θα μπορουμε να κατεβαζουμε το τραγουδι που ακουμε?


νομιζω οτι με το realplayer γινεται .;p
フカフカ

#9 Kakashi_sensei

Kakashi_sensei

    Like me or not, that's me

  • Members
  • 73 posts

Posted 21 August 2010 - 04:30

Ευχαριστώ για τα λόγια σου. Δεν είμαι σίγουρος για το Realplayer, απο όσο ξέρω σε αφήνει να κατεβάσεις ένα video ενώ το βλέπεις σε κάποια σελίδα (πχ. youtube) αλλα δεν νομίζω να γίνεται σε απευθείας streaming μουσικής εκτός και αν έχει επιλογή ο ίδιος ο player τον οποίο δεν έχω. Δυστηχώς αυτήν την επιλογή δεν μπορώ να την δόσο εγώ απευθείας γιατί απαγορεύεται απο της εταιρίες που μου παρέχουν της διάφορες υπηρεσίες να παρέχω Direct Download. Παρόλα αυτά οι τίτλοι των τραγουδιών θα υπάρχουν είτε στους player είτε μπορείτε να με ρωτήσεται στο chat την ώρα της εκπομπής και τα περισσότερα κομμάτια υπάρχουν στο youtube οπότε μπορείτε να τα κατεβάσετε απο εκεί.

#10 johntheo95

johntheo95

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts
  • LocationThessaloniki

Posted 21 August 2010 - 13:44

το oniradio ειναι ελληνικο ή βοηθανε και ελληνες?
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Posted Image

#11 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 21 August 2010 - 15:56

Ρε σι να ρωτησω,για να ακουσουμαι την εκπομπη πρεπει απλα να κατεβασουμε το playlist η να συνδεθουμε καπως αλλιως???


Posted Image

#12 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 21 August 2010 - 16:14

Ω, Gintama OST :music:

Θα προσπαθήσω να σας ακούσω απόψε.

#13 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 21 August 2010 - 16:48

Ρε σι να ρωτησω,για να ακουσουμαι την εκπομπη πρεπει απλα να κατεβασουμε το playlist η να συνδεθουμε καπως αλλιως???


Πρεπει να κατεβασεις την playlist. kαλο βεβαια θα ηταν ενα streaming radio :P


2bbd14fc.jpg


#14 BlackRoseOfDestiny

BlackRoseOfDestiny

    !°°AnimeOtaku °:-d

  • Members
  • 49 posts

Posted 21 August 2010 - 16:51

καλα κομματαρες παιζει αφου εβαλε το op του lovely complex θα πρεπει να περιμενουμε τα παντα. οντως πολυ καλη πρωτοβουλια. θα ειναι στα ελληνικα η εκπομπες?
Food glorious foood~~~~:hahaha:
"The Black Rose Of my destiny fades away with my dreams as i am walking down this valley of sins wondering do i belong here?" By BlackRoseOfDestiny:smokingg:

#15 Kakashi_sensei

Kakashi_sensei

    Like me or not, that's me

  • Members
  • 73 posts

Posted 21 August 2010 - 16:58

Παιδιά το ράδιο είναι καθαρά δικό μου, οπότε ναι, είναι "ελληνικό" αν και δεν θέλω να αποθαρύνω τους υπόλοιπους απο το απλό streaming το οποίο στο κάτω κάτω είναι "ασιάτικο". Όσο για της εκπομπές. ναί, προς το παρών ότι ετοιμάζεται είναι ελληνικό.

Για να ακούσετε απλός "ανοίγεται" το playlist με οτι πρόγραμμα σας βολέυη, υπάρχει σε διαφορετικές "μορφές" ώστε να λειτοθργεί σε πολλούς player. Θα μπορούσα φυσικά να προσθέσω και έναν player σε σελίδα αλλα πιστέυω είναι πιό καλά με τα αρχειάκα, στο κάτω κάτω 1kb είναι :hihi2: