Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Fall 2010 Anime Listing


  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#16 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 14 August 2010 - 15:47

Bakuman και Deadman Wonderland σιγουρα (πως και πως τα περιμενα να βγουν σε ανιμε)!
Επισης Tegami Bachi Reverse (εχει πολλα να μας δειξει μετα απο τετοιο τελος που ειχε το prequel του) και Iron Man.
Αρκετα ακομα μου κινησαν το ενδιαφερον οπως Shinrei Tantei Yakumo, Togainu no Chi και Goulart Knights (μοιαζει με το DW σε σχεδιο).
Και φυσικα οτι αλλο προκυψει (Να δω πως θα τα προλαβαινω φετος που μειωνεται ο ελευθερος χρονος).

Edited by Jorg, 14 August 2010 - 21:32.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#17 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 14 August 2010 - 15:50

Εχουμε και λεμε

Hyakka Ryouran Samurai Girls
Togainu no Chi
Kani Nomi zo Shiru Sekai
Shinrei Tantei Yakumo
Bakuman
Goulart Knights
Deadman Wonderland
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis:

#18 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 14 August 2010 - 15:59

Άλλη μια ψιλοαδιάφορη season για μένα.

And wtf is Despera ??

Anyway bakuman μάλλον μόνο για μένα, και ίσως τσεκάρω later κάνα Togainu no Chi ή Shinrei Tantei Yakumo ή και Deadman Wonderland που με τραβάνε λιγάκι και λόγω σχεδίου.
Αυτά και βλέπουμε.

Edited by Radagast, 14 August 2010 - 16:18.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#19 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 14 August 2010 - 16:03

Πολλά από αυτά τα έχω ήδη διαβάσει σε manga, οπότε I'll pass για τα περισσότερα εξ αυτών.

Κάνω δύο μεγάλες εξαιρέσεις για τα Shinrei Tantei Yakumo και Deadman Wonderland, για τα οποία δηλώνω fanboy. Ελπίζω μόνο η BEE TRAIN να μην σκοτώσει το πρώτο στη μεταφόρα. >__<

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#20 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 14 August 2010 - 16:46

O σκληρος μου δισκος θα φρακαρει φετος δεν παιζει.
Αρκετα promising και η φθινοπωρινη λιστα.Με ενδιαφερουν οι περισσοτεροι τιτλοι αν και το γενικο ξεκαθαρισμα θα γινει με τα πρωτα επεισοδια γιατι ενα promotional poster δεν αποκαλυπτει πολλα.

Παιρνοντας το απο την αρχη ας αναφερω ποια μου κινησαν το ενδιαφερον:

Hyakka Rouran Samurai Girls: Μετα το Sengoku Basara,τα νεα Digimon και το Tono to issho τωρα αυτο.Ο Tokugawa και η παρεα του θα στριφογυριζει στον ταφο της.Αλλα whatever θα δω μερικα ελπιζοντας να μην αποδειχτει moeshit (who am I kidding...)

Iron man:Θα το δω σιγουρα και ας μην εχει μουστακι ο Stark.

Togainu no chi:Καλο φαινεται ξερω γω.Και επειδη οι A-1 Pictures κανουν καλη δουλεια συνηθως, θα το δω.Το οτι προερχεται απο shonen ai game αφηνει μερικα ερωτηματα ως προς το που θα το παει αλλα θα δειξει.Η περιγραφη παντως πιο πολυ για Gar μου κανει παρα για yaoi xD

Soredemo Machi wa Mawatteiru: Σιγουρο watch

Το αλο με τις fujoshi το Κuragehime επισης πρεπει να χει πλακα.Καιρος να δουμε και τπτ μη εξιδανικευμενες γυναικες σε ανιμε.

Bakuman και deadman wonderland θα τα δω επισης λογω καλου source material.

Also what the fuck με τα δυο tantei shows στη σειρα.Ε και φυσικα θα προτιμησουμε το ΤANTEI OPERA MILK....ok kidding.Shinrei Tantei λοιπον και ΝΑΙ εχω προσδοκιες.

Απο κει κε περα κατι Starry Sky,Goulart Knights και Otome Youkai δεν εχω ιδεα τι παιζει με την παρτη τους αλλα ισως ριξω κανα βλεφαρο.

Προβλεπεται dignified λιωσιμο.

Edited by Hanzo, 14 August 2010 - 16:52.

Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#21 Usopp MZ

Usopp MZ

    The COOL-GUY

  • Members
  • 492 posts

Posted 14 August 2010 - 17:51

Το Bakuman το περίμενα με λαχτάρα!!! Είναι σίγουρα στην λίστα...! :burningbe3:

Ενδιαφέρον μου φαινόταν και το Iron Man, αλλά ακόμα δεν ξέρω αν θα το παρακολουθήσω... Ίσως τσεκάρω τα πρώτα επισόδεια, έτσι, τιμής ενεκεν.

Στη συνέχεια, ίσως τιμήσω το Hyakka Ryouran Samurai Girls, το Togainu no Chi και επίσης τα Goulart Knights και Deadman Wonderland... Άντε με το καλό να 'ρθουν! :x3:
Posted Image

#22 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 14 August 2010 - 20:26

Το Togainu no Chi είναι στα check list μου, αλλά αναρωτιέμαι πόσο αλλά και πως θα αποδώσουν το shounen-ai/yaoi εκεί μέσα. Ή αν θα αφήσουν μόνο το action.
)[/SIZE]


Τοgainu no Chi ειναι yaoi ? Ξενέραααααα.....
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#23 Sakura!!!

Sakura!!!

    tu turuuuu!!

  • Members
  • 226 posts

Posted 14 August 2010 - 21:22

Bakuman---> πρώτο πρώτο περιμένω πως και πως!!!!!:clap:^^
Otome Yukai Zakuro
Shinrei Tantei Yakumo
Deadman Wonderland
Starry Sky
Goulart Knights : not sure..
Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος υπογραφής: 500 KB

The .aNiMe//GR Team.

#24 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 14 August 2010 - 21:28

Τοgainu no Chi ειναι yaoi ? Ξενέραααααα.....

Ίσα ίσα... αν κρατήσουν το yaoi κομμάτι μπορούν να αποδώσουν καλύτερα τις "θέσεις" των χαρακτήρων στην διαλυμένη κοινωνία της πόλης τους. Αν το αποστειρώσουν εντελώς, χάνεται κομμάτι του βάθους των χαρακτήρων. Δεν είναι πάντα το BL διακοσμητικό στοιχείο.

#25 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 14 August 2010 - 21:37

DEADMAN WONDERLAND FUCK YEAH!

#26 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 14 August 2010 - 22:13

Let's see

- Pokemon Best Wishes (already know about that. Will watch as soon as i finish D/P)
- Tegami Bachi! Woohoo!
-Bakuman
- Shinrei Tantei Yakumo (ενδιαφερον αν και ο τυπος φαινεται σαν wannabe Light)

#27 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 14 August 2010 - 22:19

Ξέρω πως μιζεριάζω,αλλά η σεζόν εισπράττει την πλήρη μου αδιαφορία,εκτός και αν κάτι αλλάξει ουσιαστικά.
Τέτοια νίλα που ο νέος κύκλος πόκεμον μου φαίνεται το πλέον ενδιαφέρον πράγμα.

#28 unagi

unagi

    Anime Fan

  • Members
  • 154 posts

Posted 14 August 2010 - 22:19

Περιμένω σίγουρα τα :
Togainu no chi
Soredemo machi wa mawatteiru
Shinrei tantei yakumo
Deadman Wonderland

Θα ρίξω και μια ματιά στα:
Bakuman
Gulard knights

Καλό φαίνεται το φετινό φθινόπωρο.

#29 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 14 August 2010 - 22:22

well τπτ δε με ενθουσιασε απο περιγραφη, περιμενω s2 arakawa και οταν βγουν θα τσεκαρω μερικα .....

#30 Omoikane

Omoikane

    Victim of Random Injustice

  • Members
  • 483 posts

Posted 14 August 2010 - 22:23

Tegami Bachi FTW! :joyful:
Και να μην ξεχασω το Iron Man.2 χρονια τωρα το περιμενουμε.Για το Wolverine μαθαμε τιποτα καινουριο?
"If life should treat you bad,don't get even,get mad."