Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

New Thundercats anime series by Studio 4°C


  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#31 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 03 June 2010 - 22:58

/manlytear

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#32 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 June 2010 - 23:53

Γουσταρω!!! :kill4u: Ειχα μανια με τους thundercats οταν ημουν μικρη! Ελπιζω μονο να εχουν ενα πιο mature στιλ αυτην την φορα μιας κι εχω μεγαλωσει τωρα πια.
Λάιoνοοο~! :awww:


Και ομως οταν ειχα πρωτοδει τη σειρα το 1985, νομιζω η ερτ την εβαζε 10.30 με 11.00 το βραδυ με υποτιτλους, και ο πατερας μου πολλες φορες δε με αφηνε να δω (αυτος καθοταν και εβλεπε) και με πιεζε να κοιμηθω. Σκετο μαρτυριο!

Τοτε την βλεπαν και μεγαλοι τη σειρα. Δυσκολο να διανοηθει κανεις σημερα το σεβασμο στα κινουμενα σχεδια και το κοινο εκεινη την περιοδο

#33 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 04 June 2010 - 01:11

Και ομως οταν ειχα πρωτοδει τη σειρα το 1985, νομιζω η ερτ την εβαζε 10.30 με 11.00 το βραδυ με υποτιτλους, και ο πατερας μου πολλες φορες δε με αφηνε να δω (αυτος καθοταν και εβλεπε) και με πιεζε να κοιμηθω. Σκετο μαρτυριο!

Τοτε την βλεπαν και μεγαλοι τη σειρα. Δυσκολο να διανοηθει κανεις σημερα το σεβασμο στα κινουμενα σχεδια και το κοινο εκεινη την περιοδο

lol το θυμάται κι άλλος αυτό; Θυμάμαι ήταν καλοκαίρι, ήμουν σε κάτι συγγενείς στην θάλασσα, βαριόμουν την ζωή μου και κοίταξα το πρόγραμμα στην εφημερίδα και ο τίτλος ήταν "Κινουμενα σχέδια για μεγάλους". Οι άλλοι μιλούσαν κι εγώ προσπαθούσα να το δω σε ασπρόμαυρη τηλεόραση με χαμηλά την φωνή για να μην ενοχλώ (και μου το αλλάξουν). Ηταν στα αγγλικά με υπότιτλους. Το 1987 ήταν btw. Είμαι σίγουρη γι αυτό. Ήταν όντως μετά τις 10 το βράδυ. Το χειμώνα το βάλαν σε εβδομαδιαία βάση γύρω στις 6 το απόγευμα. Ή μήπως ήταν κάθε μέρα; Δεν είμαι σίγουρη γι αυτό.

Όχι δεν νομίζω ότι το έβλεπαν μεγάλοι πέρα εξαιρέσεων. Ο πατέρας σου ήταν μια απ αυτές πιστεύω. Ο τίτλος του προγράμματος ήταν παραπλανητικός. Πάντως με είχε εντυπωσιάσει γιατί δεν ήταν παιδικό-παιδικό.

Edited by Nighteyes, 04 June 2010 - 07:27.

Posted Image

Posted Image


#34 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 04 June 2010 - 02:45

γνωρίζουμε καθόλου για ημέρα "παραγωγής" πλεόν ?

"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"


#35 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 04 June 2010 - 09:40

YEAH!!!
I think it's gonna be so freaking awesome!!!

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#36 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 04 June 2010 - 12:02

Και να το ποιασει καποιο ελληνικο group.

Αρχαια πνευματα του κακου, μεταμορφωστε αυτο το σαπιο σωμα στον MUMM-RA ΤΟΝ ΠΑΝΤΟΤΙΝΟ!



[media]http://www.youtube.com/watch?v=v6JT-skPSrA[/media]
cookies κανεις??!!

Posted Image


#37 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 04 June 2010 - 13:11

Και ομως οταν ειχα πρωτοδει τη σειρα το 1985, νομιζω η ερτ την εβαζε 10.30 με 11.00 το βραδυ με υποτιτλους, και ο πατερας μου πολλες φορες δε με αφηνε να δω (αυτος καθοταν και εβλεπε) και με πιεζε να κοιμηθω. Σκετο μαρτυριο!

Τοτε την βλεπαν και μεγαλοι τη σειρα. Δυσκολο να διανοηθει κανεις σημερα το σεβασμο στα κινουμενα σχεδια και το κοινο εκεινη την περιοδο

Δεν ηξερα πως εβγαινε και με υποτιτλους... εγω το εβλεπα το 1996 μεταγλωτισμενο σε ενα καναλι αποκλειστικα για κινουμενα σχεδια που το εβαζε σε τυχαιες ωρες μαζι με ενα σωρο απο εκεινα τα παλια νοσταλγικα anime :wooi2:.

γνωρίζουμε καθόλου για ημέρα "παραγωγής" πλεόν ?

Ειναι νωρις ακομα για να την ανακοινωσουν Τ^Τ

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#38 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 June 2010 - 13:30

lol το θυμάται κι άλλος αυτό; Θυμάμαι ήταν καλοκαίρι, ήμουν σε κάτι συγγενείς στην θάλασσα, βαριόμουν την ζωή μου και κοίταξα το πρόγραμμα στην εφημερίδα και ο τίτλος ήταν "Κινουμενα σχέδια για μεγάλους". Οι άλλοι μιλούσαν κι εγώ προσπαθούσα να το δω σε ασπρόμαυρη τηλεόραση με χαμηλά την φωνή για να μην ενοχλώ (και μου το αλλάξουν). Ηταν στα αγγλικά με υπότιτλους. Το 1987 ήταν btw. Είμαι σίγουρη γι αυτό. Ήταν όντως μετά τις 10 το βράδυ. Το χειμώνα το βάλαν σε εβδομαδιαία βάση γύρω στις 6 το απόγευμα. Ή μήπως ήταν κάθε μέρα; Δεν είμαι σίγουρη γι αυτό.

Όχι δεν νομίζω ότι το έβλεπαν μεγάλοι πέρα εξαιρέσεων. Ο πατέρας σου ήταν μια απ αυτές πιστεύω. Ο τίτλος του προγράμματος ήταν παραπλανητικός. Πάντως με είχε εντυπωσιάσει γιατί δεν ήταν παιδικό-παιδικό.


Τοτε καπου εκει, δηλ αρχες ή ανοιξη 87 πρεπει να το ειδα γιατι το καλοκαιρι δεν ειχαμε τηλεοραση στο καμπινγκ. Ναι καθε εβδομαδα το βαζαν. Ε καλα, καλοκαιριατικα τηλεοραση θα βλεπουμε;
Πριν το καλοκαιρι σιγουρα θα το βλεπανε,εστω οι τοτε αρκετα υπολογησιμοι εφηβοι και νεοι, μιας και ηταν σε ωρα prιme tιme.
Κατι αναλογο καναν και με τα ιαπωνικα, πχ yαmαtο, g-fοrce κλπ.
Κατι δηλ σα το τωρινο cιne+.
Αλλη αιγλη εχει παντως να το προβαλλει βραδυατικα και αλλο να το προβαλλει πρωι για τα παιδια.

#39 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 04 June 2010 - 13:47

γνωρίζουμε καθόλου για ημέρα "παραγωγής" πλεόν ?


Τί είναι, γάλα ή αυγά???
Posted Image
Posted Image

#40 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 04 June 2010 - 13:56

^ Έτσι μεταφράζεται η λέξη production στα ελληνικά...

Εντωμεταξύ με το που είδα τα νέα άρχισα να χοροπηδάω από τη χαρά μου...Cunt dripping etc :hihi2:

Λάτρευα τόοοοοσο αυτή τη σειρά μικρή :moeee:

xbJ3b2w.jpeg


#41 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 04 June 2010 - 14:03

^ Έτσι μεταφράζεται η λέξη production στα ελληνικά...


Το ξέρω. Η απορία μου ήταν για τη λέξη "ημέρα".
Ρωτάει ποια ημέρα θα ξεκινήσει η παραγωγή του anime?? Για ποιο λόγο? Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι πότε θα προβληθεί.
Posted Image
Posted Image

#42 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 04 June 2010 - 14:10

Το ξέρω. Η απορία μου ήταν για τη λέξη "ημέρα".
Ρωτάει ποια ημέρα θα ξεκινήσει η παραγωγή του anime?? Για ποιο λόγο? Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι πότε θα προβληθεί.


Και απαντας εσυ γαλα η αυγα!! Που κολαει ομως αυτο που ρωτησες μ αυτο π απαντησες??

Posted Image


#43 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 04 June 2010 - 14:12

THUNDERCATS ΡΕ!

αφηστε τα μπλαμπλα και τις εξυπναδες(!) και ντρουλαρετε οπως πρεπει~~


Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#44 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 04 June 2010 - 14:22

Posted Image

Am I doing it right?:hihi2:

xbJ3b2w.jpeg


#45 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 04 June 2010 - 14:37

Και απαντας εσυ γαλα η αυγα!! Που κολαει ομως αυτο που ρωτησες μ αυτο π απαντησες??


Δεν απάντησα, ρώτησα.


tl;dr
Sarcasm - you fail at it.
Posted Image
Posted Image