Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Help,please? :3


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 insanemuffin

insanemuffin

    conductor of madness

  • Members
  • 35 posts

Posted 02 June 2010 - 18:11

Γεια χαρα σε ολους!ηθελα να ρωτησω: υπαρχει κανεις εδω που να εχει μια καλη ιστορια για comic/manga και να χρειαζεται εικονογραφο?αν ναι,παρακαλω πειτε μου!η κατασταση μου ειναι ελεινη,δεν τα παω καθολου καλα με το γραψιμο...α!και αν ενδιαφερεστε να γραψουμε κατι μαζι,πειτε μου!

Μην αφισετε την εικονογραφο να απελπιζεται...:emptyonexg1:

#2 VampireGirlization

VampireGirlization

    VampireGirlization

  • Members
  • 64 posts

Posted 02 June 2010 - 18:52

ειναι ενδιαφερον...
εχω παρα πολυ φαντασια..!!!

αλλα εγω ειμαι του romance..!
Posted Image
The Dream Has Ended....

#3 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 02 June 2010 - 18:55

Αχ βαχ και εγώ στην ίδια φάση βρίσκομαι
Νομίζω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να προσπαθήσεις και μόνη σου διότι μπορεί να σου στείλουν πολύ κακά σενάρια και να αναγκαστείς να τα κάνεις από υποχρέωση (been there δυστυχώς).

Καλή τύχη και καλή υπομονή με την αναζήτηση σεναρίου πάντως, θα την χρειαστείς XD

Also τσέκαρε και το fanart subforum αν θελήσεις να ποστάρεις και δουλειές σου στο forum, ne? :)

Posted Image


#4 insanemuffin

insanemuffin

    conductor of madness

  • Members
  • 35 posts

Posted 02 June 2010 - 19:32

ειναι ενδιαφερον...
εχω παρα πολυ φαντασια..!!!

αλλα εγω ειμαι του romance..!


καλη φαση και αυτο...!
αν σκεφτεις καμια καλη ιστορια ,ειμαι μεσα! (αφου απο τα αγαπημενα μου manga ειναι το Dramacon....μπορεις να καταλαβεις..!)

#5 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 02 June 2010 - 19:36

Πολυ ωραια ολα αυτα, αλλα βεβαια δεν ειναι εδω το κατάλληλο μερος για αυτη τη συζητηση :). Οπως ειπε και η Anelis το σωστο μερος για αυτο ειναι "fan art subforum". Απο κει και περα αν αποφασισετε για κατι μπορειτε ειτε να κανετε ποστ σχετικα με το θεμα, ή να στειλετε PM η VM ! ;)

Tiger-stock-blog-header.jpg


#6 insanemuffin

insanemuffin

    conductor of madness

  • Members
  • 35 posts

Posted 02 June 2010 - 19:38

Αχ βαχ και εγώ στην ίδια φάση βρίσκομαι
Νομίζω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να προσπαθήσεις και μόνη σου διότι μπορεί να σου στείλουν πολύ κακά σενάρια και να αναγκαστείς να τα κάνεις από υποχρέωση (been there δυστυχώς).

Καλή τύχη και καλή υπομονή με την αναζήτηση σεναρίου πάντως, θα την χρειαστείς XD

Also τσέκαρε και το fanart subforum αν θελήσεις να ποστάρεις και δουλειές σου στο forum, ne? :)


ασε...εχω τυχει κ εγω σε τετοια φαση...και μαλιστα μου πηραν και την ιδεα μετα!
προσπαθω εδω και καιρο να σκευτω κατι,αλλα δεν δουλευει το ρημαδι...για αυτο ειπα να κανω μια αναζητηση,ποτε δεν ξερεις!

ευχαριστω παντως! :D

oραια θα το κοιταξω!arigato for the information!:gotit:

Πολυ ωραια ολα αυτα, αλλα βεβαια δεν ειναι εδω το κατάλληλο μερος για αυτη τη συζητηση :). Οπως ειπε και η Anelis το σωστο μερος για αυτο ειναι "fan art subforum". Απο κει και περα αν αποφασισετε για κατι μπορειτε ειτε να κανετε ποστ σχετικα με το θεμα, ή να στειλετε PM η VM ! ;)


ναι αλλα το "fan art" δεν εχει να κανει με δουλιες που κανεις πανω σε αλλα manga/anime?πειτε μου αν κανω λαθoς,ειμαι καινουρια εδω και ακομα δεν τα ξερω ολα... :(

Edited by yami, 02 June 2010 - 20:50.


#7 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 02 June 2010 - 19:53

ναι αλλα το "fan art" δεν εχει να κανει με δουλιες που κανεις πανω σε αλλα manga/anime?πειτε μου αν κανω λαθoς,ειμαι καινουρια εδω και ακομα δεν τα ξερω ολα... :(


Ρίξε μια ματια εδώ και σίγουρα θα βρεις αυτο που θέλεις και ατομα που ισως μπορουν να σε βοηθησουν!!


Επισης για να μην κανεις διπλα ποστ, υπαρχει το κουμπακι που λεει "edit" στο ποστ που ηδη εχεις κανει!! (και απλα γραφεις επιπλεον αυτα που θες!) ;)

Edited by Tenshi, 02 June 2010 - 19:58.
forgot to add link

Tiger-stock-blog-header.jpg


#8 insanemuffin

insanemuffin

    conductor of madness

  • Members
  • 35 posts

Posted 02 June 2010 - 20:03

στο fan art subforum? ενταξει θα το κοιταξω,αν και ομολογω πως δεν εχω καταλαβει πως μπορει να βοηθησει :S αλλα για να το λετε εσεις κατι θα ξερετε!ευχαριστω παντως!

ε...θα φανω πολυ noob αν πω πως δεν καταλαβα για τι πραγμα ειναι αυτο με το edit?χαχα μην με παρεξηγειτε εχει παθει βλαβη το μυαλο μετα τις πανελληνιες....:emptyonexg1:

#9 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 02 June 2010 - 20:03

ναι αλλα το "fan art" δεν εχει να κανει με δουλιες που κανεις πανω σε αλλα manga/anime?πειτε μου αν κανω λαθoς,ειμαι καινουρια εδω και ακομα δεν τα ξερω ολα... :(

Ναι κανονικά fan-art αυτό σημαίνει, αλλά εδώ είναι με την πιο ευρεία έννοια. Ο καθένας ποστάρει τις δημιουργίες του οι οποίες ούτε χρειάζεται να είναι μόνο μάνγκα, ούτε ήδη υπάρχοντες χαρακτήρες.
Προσωπικά πάντως θα ήθελα πολύ να δω τη δουλειά σου.

Posted Image


#10 insanemuffin

insanemuffin

    conductor of madness

  • Members
  • 35 posts

Posted 02 June 2010 - 21:06

Ναι κανονικά fan-art αυτό σημαίνει, αλλά εδώ είναι με την πιο ευρεία έννοια. Ο καθένας ποστάρει τις δημιουργίες του οι οποίες ούτε χρειάζεται να είναι μόνο μάνγκα, ούτε ήδη υπάρχοντες χαρακτήρες.
Προσωπικά πάντως θα ήθελα πολύ να δω τη δουλειά σου.


μου πηρε λιγο να το καταλαβω αλλα οκ...χαχα
ανεβασα ενα post με καποια απ τα σκιτσα μου στο fan art !αν θελεις μπορεις να τα δεις εκει :)

thanks again!