Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Zura's corner


  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#46 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 22 August 2010 - 19:51

Ήρθε η ώρα να ανεβάσω καινούρια πράγματα. Και για να μη κουράσω κανέναν (όποιον μπει σε αυτό το thread τέλος πάντων) τα μάζεψα σε εικόνες, μην μαζευτούν πολλές για. Και συγγνώμη για το μεγάλο size.

Μια καινούρια χαρακτήρας που έφτιαξα για να περάσει η ώρα:

Spoiler:


Μία από τις παλιές μου χαρακτήρες (my stalker-chan :8): )

Spoiler:


Fanart sketchdump

Spoiler:


Original Sketchdump

Spoiler:


Και κάτι sigs που έκανα επίσης για να περάσει η ώρα~
Spoiler:


#47 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 August 2010 - 19:57

SW :8):

Spoiler:


Epic!!! Respect!!! Φοβερο.:blingeye2:

#48 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 22 August 2010 - 21:39

1. Tomato girl oc? Με γεια, φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα :gotit:. Της εχεις φτιαξει καποιο στορυ/background?

2. Kaiyo is back :if:, μου ελειψε η stalker. Βλεπω εχει και ωραιο ντεκορασιον στο δωματιο της (κλασσικη περιπτωση) :kakaka:. Τι εχει μεσα το κουτι που βρισκεται στα δεξια της; :himitsu:
3. & 4.
Η kappa της ravenrock? Tελεια ^_^, απο την αλλα ο Αγης με σκιαζει :OMG3:, kowai ne....
Εκανες και τον daddy σου σε ανιμε στυλ; Tι σου ειπε οταν του το εδειξες;

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#49 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 22 August 2010 - 21:45

Πραγματικα υπεροχες. η Μaria Arakawa με ξετρελανε παντως.


2bbd14fc.jpg


#50 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 22 August 2010 - 22:45

Epic!!! Respect!!! Φοβερο.:blingeye2:


Thank you!! :8):

1. Tomato girl oc? Με γεια, φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα :gotit:. Της εχεις φτιαξει καποιο στορυ/background?

2. Kaiyo is back :if:, μου ελειψε η stalker. Βλεπω εχει και ωραιο ντεκορασιον στο δωματιο της (κλασσικη περιπτωση) :kakaka:. Τι εχει μεσα το κουτι που βρισκεται στα δεξια της; :himitsu:
3. & 4.
Η kappa της ravenrock? Tελεια ^_^, απο την αλλα ο Αγης με σκιαζει :OMG3:, kowai ne....
Εκανες και τον daddy σου σε ανιμε στυλ; Tι σου ειπε οταν του το εδειξες;


Ευχαριστώ πολύ! Δεν το έχω δουλέψει ακόμη αρκετά. Σκέφτομαι να κάνω και άλλους χαρακτήρες βασισμένους σε λαχανικά XD

Χαχα, και να φανταστείς είναι παλιό το fanart. Από το 2009 έχει xD Εμ τι τώρα; Και σχεδιάζει να βάλει και άλλα OHOHO. Νορμάλ DVDs μαζί με ταινιούλες που τράβηξε η ίδια :hehehe: you know what I mean,

Χαίρομαι που σου άρεσε ^-^ και που άρεσε και στην ίδια. χαχαχα τόσο τρομακτικό είναι; xD
Βασικά δεν ξέρω αν είναι άνιμε στυλ, το έκανα στα γρήγορα στο χωριό γιατί όλη την ώρα μου έλεγε ότι ζωγραφίζω, αλλά ποτέ δεν ζωγραφίζω αυτόν. Προς μεγάλη μου χαρά, του άρεσε. Άσε που τον θυμίζει και πραγματικά όμως xD

Πραγματικα υπεροχες. η Μaria Arakawa με ξετρελανε παντως.


Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! ωω χαίρομαι που σου άρεσε, γιατί ήταν από αυτά που δεν είχα ενθουσιαστεί. Τόσες φορές την είχα ζωγραφίσει την Maria και ακόμη fail μου φαινόταν :sadist: έπρεπε να βάλω όλο το όνομα του anime πάντως. Arakawa Under The bridge.

#51 johntheo95

johntheo95

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts
  • LocationThessaloniki

Posted 22 August 2010 - 22:57

veri nice pics :blingeye2::lovulovu:
μονη σου εμαθες να ζωγραφιζεις ετσι???:hmmm:
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Posted Image

#52 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 22 August 2010 - 23:00

Ευχαριστώ πολύ! :)

Ναι, μόνη μου, αλλά με βοήθεια πολλές stock pics, και tutorials. Ακόμη χρησιμοποιώ reference πχ, ειδικά για τα χέρια (damn -_-).

#53 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 22 August 2010 - 23:20

Eίχα καιρό να μπώ εδώ μεσα και τολμώ να πώ ότι όσα βλέπω είναι ολοένα και καλύτερα. Και οι επεξεργασίες στο photoshop και τα σκίτσα και όλα. Μπράβο και συνέχισε έτσι. ^^

#54 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 22 August 2010 - 23:42

Χαχαχα, τι χαμόγελο είναι αυτό που έχει η Tomato Girl... Ούτε ο Chesire Cat να ήταν. :hahaha:

Πολύ ωραίες δουλειές και πάλι, ειδικά η Maria από το Arakawa. ^^

Το κορίτσι στην υπογραφή σου το έχεις σχεδιάσει εσύ; Άψογο είναι. :nod:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#55 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 22 August 2010 - 23:50

Eίχα καιρό να μπώ εδώ μεσα και τολμώ να πώ ότι όσα βλέπω είναι ολοένα και καλύτερα. Και οι επεξεργασίες στο photoshop και τα σκίτσα και όλα. Μπράβο και συνέχισε έτσι. ^^


Ευχαριστώ πολύ! Με χαροποιεί αυτό το γεγονός.
Thank you again! :joyful:

Χαχαχα, τι χαμόγελο είναι αυτό που έχει η Tomato Girl... Ούτε ο Chesire Cat να ήταν. :hahaha:

Πολύ ωραίες δουλειές και πάλι, ειδικά η Maria από το Arakawa. ^^

Το κορίτσι στην υπογραφή σου το έχεις σχεδιάσει εσύ; Άψογο είναι. :nod:


Χαχα, αυτό ήθελα να πετύχω. :kakaka:

Ευχαριστώ πολύ :3 και χαίρομαι που ακούω ειδικά για το συγκεκριμένο.

Δυστυχώς, όχι :nanteee: Είναι μία από τις δημιουργίες του Tamaru Tokihiko. Λατρεύω το σχέδιο του. Έχει και άλλα, και πολύ καλύτερα από αυτά. Απλά this girl is adorable.
http://www.pixiv.net/member.php?id=63742

Edited by Zura, 03 September 2010 - 09:37.


#56 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 22 August 2010 - 23:59

εχεις τελεντο...παρα πολυ ομορφα...αρκετα σχεδια...μαρεσαν ^^ keep up :D
フカフカ

#57 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 23 August 2010 - 23:51

Βασικά δεν ξέρω αν είναι άνιμε στυλ, το έκανα στα γρήγορα στο χωριό γιατί όλη την ώρα μου έλεγε ότι ζωγραφίζω, αλλά ποτέ δεν ζωγραφίζω αυτόν. Προς μεγάλη μου χαρά, του άρεσε. Άσε που τον θυμίζει και πραγματικά όμως xD

Kαι εμενα η μανα μου μια απο τα ιδια:sadist:, και μου το ζηταει παντα οταν δεν εχω ορεξη. Παντως βλεπω εχεις κρατησει τα χαρακτηριστικα του προσωπου του (οπως το πιγουνι για παραδειγμα), διολου περιεργο που του αρεσε :)

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#58 DeLGaDo

DeLGaDo

    Apapapa

  • Members
  • 420 posts

Posted 24 August 2010 - 00:00

Πω Zura όλα τα σχέδια σου είναι "πολύ μπροστά"

Συνέχισε τη καλή δουλειά :P
Beyond the Grave Posted Image

#59 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 25 August 2010 - 17:30

εχεις τελεντο...παρα πολυ ομορφα...αρκετα σχεδια...μαρεσαν ^^ keep up :D


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! 8D

Kαι εμενα η μανα μου μια απο τα ιδια:sadist:, και μου το ζηταει παντα οταν δεν εχω ορεξη. Παντως βλεπω εχεις κρατησει τα χαρακτηριστικα του προσωπου του (οπως το πιγουνι για παραδειγμα), διολου περιεργο που του αρεσε :)


Το έχουν οι γονείς φαίνεται αυτό με το θέμα του να τους σχεδιάσουν τα παιδιά τους. Ναι, σε καταλαβαίνω. Και εμένα τότε μου το ζητούσε. Πάλι καλά που εκείνη την μέρα είχα xD
Ναι, προσπάθησα ^-^ thank you again :)

Πω Zura όλα τα σχέδια σου είναι "πολύ μπροστά"

Συνέχισε τη καλή δουλειά :P


Ευχαριστώ πολύ! :blingeye2:

#60 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 30 August 2010 - 08:19

Νew sigs and stuff :joyful:

με original pics~

Spoiler:


ένα άλλο, set όμως, με original pics~

Spoiler:


Yankee-kun To Megane-chan

Spoiler:

Edited by Zura, 30 August 2010 - 13:07.