Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Masturbation Master Kurosawa


  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#16 Sadman

Sadman

    The one that's forever away

  • Members
  • 531 posts

Posted 18 April 2010 - 20:37

Το τελείωσα και εγώ σήμερα(από το απόγευμα ατό διαβάζω :canthelp:)
Ωραίο στορυ,το σχέδιο μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερο...,αρκετές ομοιότητες με Death note και code geas(ειδικά στην φώτο).Το τέλος κάπως απότομο...αλλά σε γενικές γραμμές ήταν απολαυστικό.

Recommended.
Δεν έχω υπογραφή :oo:

#17 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 20 April 2010 - 19:35

Το τέλος κάπως απότομο...αλλά σε γενικές γραμμές ήταν απολαυστικό.
Recommended.

Συμφωνω, ηθελα να δειξει κι αλλα πραγματα πριν τελειωσει
Spoiler:

Oπως και να εχει, ηταν αρκετα καλο ,και ειμαι πολυ απαιτητικη στον τομεα romance) ενω το σχεδιο με το μολυβακι χωρις χαρακα δεν με πειραξε καθολου, ισα ισα που μου αρεσε :)
Eνα αλλο αξιοσημειωτο στοιχειο που μου εκανε εντυπωση ηταν το point of view του πρωταγωνιστη (των οποιο λατρεψα απο το 4ο chapter XD) καθως και ολο το ρεαλιστικο character development.

P.S.:Στο γυμνασιο ειχα τα ιδια προβληματα που ειχε η kitahara.

Edited by Kenny, 20 April 2010 - 19:53.
spoilers

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#18 iris 生活 kurosaki

iris 生活 kurosaki

    Dum Spiro Spero

  • Members
  • 238 posts

Posted 20 April 2010 - 19:45

οντως το στορυ ηταν πολυ καλο και τελειωσε πολυ αποτομα αλλα ενα δεν καταλαβα
γτ ο κουροσαουα εκανε οτι εκανε στις ΓΥΝΑΙΚΙΕΣ κ οχι στις ανδρικες τουαλετες :hmmm:

Posted Image


#19 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 20 April 2010 - 20:01

γτ ο κουροσαουα εκανε οτι εκανε στις ΓΥΝΑΙΚΙΕΣ κ οχι στις ανδρικες τουαλετες :hmmm:

Just to give it an extra thrill... XD

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#20 iris 生活 kurosaki

iris 生活 kurosaki

    Dum Spiro Spero

  • Members
  • 238 posts

Posted 20 April 2010 - 20:03

μα τι ευχαριστηση παραπανω να χει?
8α ναι διαφορετικη η μυρωδια? :hihi2:

Posted Image


#21 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 20 April 2010 - 20:16

Masturbation master ακούστηκε και μαζεύτηκε κόσμος....αν ήταν γραμμένος ο τίτλος με τον Ιαπωνέζικο όρο Onani Master Kurosawa δεν θα μαζευόμασταν ούτε οι μισοί...
Posted Image

#22 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 20 April 2010 - 20:51

Χειραγωγει το πληθος ευκολα ο Jiraiya απο οτι φαινεται...xD

Σοβαρα τωρα,εγω τουλαχιστον τσεκαρω παντα καθε καινουριο τοπικ εδω στην κατηγορια μανγκα.Μπορει να μην κανω reply σε ολα,αν νομιζω οτι αξιζει θα γραψω κατι....

#23 FallenSpiritGR

FallenSpiritGR

    ~From Hell i came~

  • Members
  • 248 posts

Posted 22 April 2010 - 18:29

πάντως το manga τα σπάει παΐδια έτσι βουρ διαβάστε το!!!!
Posted Image
Spoiler: AnimeList

#24 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 22 October 2010 - 14:20

Bump!

Το τελείωσα μόλις τώρα, και πρέπει να πω πως μα την πίστη μου δεν περίμενα ποτέ να είναι τόσο καλό! Ένα manga (η μάλλον, doujinshi, wth δλδ) που με εξεπληξε μπορώ να πω, και καθώς το διάβασα ανέδειξε τον εαυτό του ως ένα πολύ καλά κρυμμένο διαμαντάκι στο χώρο.

Αρχίζει αρκετά κάφρικα και είναι και ο λόγος που το άρχισα, ειδικά από το chapter 4 και μετά γίνεται απολαυστικότατο και πολύ αστείο με τα death note parodies :P
Ύστερα από ένα διάστημα όμως το manga αλλάζει ύφος, παρόλαυτά πρέπει να πω ότι αυτό με έκανε να το λατρέψω ακόμα περισσότερο! Ειδηκά αν αναλογιστούμε πως πρόκειται για doujinshi, το character development φτάνει σε επικά επίπεδα ξεπερνόντας μάλιστα πολλά περίφημα manga και anime! Hell, το manga με έκανε ακόμα και να βάλω μουσική καθώς το διαβάζω για ατμόσφαιρα! To romance είναι επίσης πολύ πειστικό και ωραίο, and I'm a sucker for these things xd

Kenny δεν καταλαβαίνω προς τι το Rage, αν και το τέλος ήτανε λίγο απότομο προσωπικά το βρήκα πολύ όμορφο και fitting~

All in all highly recommended manga for everyone! well... not everyone but w/e ;p Διαβάστε το και δεν θα χάσετε!

p.s. Το σχέδιο είναι στην πραγματικότητα αρκετά καλό, απλά δεν είναι φινιρισμένο για μελάνι~

Edited by Six Winged Angel, 22 October 2010 - 14:51.


#25 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 24 October 2010 - 03:22

Το διαβασα και εγω... Πραγματικα πολυ ομορφο manga... Αυτο που μ'εκανε και εμενα μεγαλη εντυπωση ειναι το εξης

Eνα αλλο αξιοσημειωτο στοιχειο που μου εκανε εντυπωση ηταν το point of view του πρωταγωνιστη (των οποιο λατρεψα απο το 4ο chapter XD) καθως και ολο το ρεαλιστικο character development.

Πραγματικα πολυ καλος ο mangaka σε αυτον τον τομεα... αυτο βασικα μ'εκανε να λατρεψω το manga...

Οσο για το τελος ηταν οντως αποτομο και ψιλοξενερωσα... σε αφηνει μια γλυκοπικρη γευση.

Συστηνω να διαβασουν αυτο το manga ατομα τα οποια θεωρουν τον εαυτο τους ως αντικοινωνικο...
Give it a try ;)


2bbd14fc.jpg


#26 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 24 October 2010 - 09:51

http://www.mangafox.com/manga/onani_master_kurosawa/v01/c002/3.html μεγαλες και παγιες αληθειες
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#27 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 25 October 2010 - 23:14

*reads post #1*
.
.
.
.
.
.
.
.
.
WTF????

#28 Daz

Daz

    私は新幹線になりたい

  • Members
  • 771 posts

Posted 26 October 2010 - 06:43

heh εγω ηξερα απο πριν τι σημαινει onani, θυμιζει και αυναν, η ριζα πρεπει να ειναι η ιδια :P

μεχρι τωρα εχω διαβασει τα πρωτα και φανηκαν πολυ ενδιαφεροντα, μου θυμισε λιγο την ταινια choke, που εδινε εμφαση στο "τιποτα" που νιωθεις οταν... αλαφρωνεις και ξεχνας τα προβληματα σου. ειναι εμφανες απο την αρχη οτι ο kurosawa εχει κενα στην ζωη του, δεν εχει φιλους κλπ και ειναι εθισμενος στο να ξεχνιεται με αυτον τον τροπο

Posted Image
Posted Image

ALSO i survived the new forum change thing... we need a new tag.


#29 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 26 October 2010 - 08:42

χμμμ αυναν ... yunan ...masturbation goes cloud!
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#30 Daz

Daz

    私は新幹線になりたい

  • Members
  • 771 posts

Posted 26 October 2010 - 11:19

οκ το διαβασα ολο, τελικα βγηκε ψιλομαπα.

ειναι λιγο σαν κλασσικη παραμυθενια ιστοριουλα που ξεκινας με προβληματα αλλα στο τελος they lived happily ever after προσαρμοσμενη στην παρανοια της ιαπωνικης κοινωνιας των shut-ins και otakus :P

τεσπα, στη μεση του περιπου ειναι πολυ δυνατο, και σε κανει να νιωθεις οτι εισαι κομματι της ιστοριας και να ταυτιζεσαι με τον πρωταγωνιστη, αλλα αργοτερα και ειδικα
Spoiler:
μεχρι και το τελος ειναι βαρετο και κουραστικο αλλα και υπερ-αναλυει τα παντα. το τελιως τελος τελος εχει ενδιαφερον αλλα ειναι πλεον αλλη ιστορια.

Posted Image
Posted Image

ALSO i survived the new forum change thing... we need a new tag.