Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Θέμα anime στην Τατιάνα Στεφανίδου


  • This topic is locked This topic is locked
148 replies to this topic

#1 mac13

mac13

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 12 April 2010 - 11:33

Χαιρετώ όλους τους Anime-fans!!!
Είχα ακούσει ότι μετά το Πάσχα θα γινόταν μια εκπομπή της Τατιάνας Στεφανίδου με θέμα τα Anime αλλά και γενικότερα την Ιαπωνική κουλτούρα. Ξέρει κανένας τίποτα γι'αυτό? Αν έγινε ή πότε θα προβληθεί? Δυστυχώς λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω να παρακολουθώ τα νέα και δεν έχω μάθει τίποτα νεότερο για το θέμα. Φυσικά ούτε την εκπομπή της Τατιάνας παρακολουθώ, αλλά θέλω να δω τι χαζομάρες θα ακουστούν εκεί μέσα!!!
Όποιος ξέρει κάτι τον παρακαλώ να απαντήσει. Ευχαριστώ. :hi:
TRUST NO ONE...

#2 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 April 2010 - 12:59

δεν θα την έβλεπα αυτή την εκπομπή ακόμη και αν είχε γυμνούς όλους τους Ikemen
της Ιαπωνίας....σιγά μην κάτσει να κάνει τέτοια εκπομπή η Τατιάνα.
Αν δεν έχει κάνει τέτοια εκπομπή η Όπρα τότε σίγουρα δεν κάνει και η Τατιάνα.

#3 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 12 April 2010 - 13:20

Απάντηση στην από πάνω. Παραθέτω ένα μαζικό mail που στάλθηκε από τον Holborn σε όλα τα μέλη του AnimePlanet. Είχε postαριστεί και στη Μαύρη Τρύπα.

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη μας.

Tην περασμένη εβδομάδα έλαβα ένα e-mail από έναν δημοσιογράφο της εκπομπής Αξίζει να το Δεις του Ant1.

Θέλουν να κάνουν θέμα για τα anime τα manga και γενικότερα την ιαπωνική κουλτούρα και θέλουν κοινό για την εκπομπή τους το οποίο φυσικά να μιλήσει για το αντικείμενο καθώς επίσης να παρουσιαστούν και αρκετά cossplay.
Κυρίως τους ενδιαφέρει κόσμος από την Αθήνα αλλά αν υπάρχει και αρκετό ενδιαφέρον από την Θεσσαλονίκη τότε μπορεί να γίνει κάποιο video το οποίο να παιχτεί στην εκπομπή.

Η εκπομπή θα γίνει πριν το Πάσχα εφόσον εκδηλωθεί ενδιαφέρον άμεσα.

Οπότε όσοι είστε από Αθήνα ή Θεσσαλονίκη και θα σας ενδιέφερε να συμετάσχετε στην εκπομπή παρακαλώ επικοινωνήστε άμεσα μαζί μου με e-mail.

Ευχαριστώ.


Mac13, η εκπομπή ήταν να γίνει πριν το Πάσχα, επομένως μάλλον τη γλιτώσαμε. Βέβαια δεν μπορούμε να αποκλείσουμε το γεγονός ότι δεν θα ασχοληθεί κάποια άλλη στιγμή, όμως προς το παρόν όσα ξέρεις ξέρουμε.

E5VV38U.jpg


#4 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 April 2010 - 16:30

σιγά μη γίνει....

#5 DmJapan

DmJapan

    音乐 , 音楽 , 음악

  • Members
  • 95 posts

Posted 12 April 2010 - 16:39

σιγά μη γίνει....


Μα γιατί? Άσε να γίνει να γελάσει και λίγο το χειλάκι μας. Ειδικά αν πιάσουν στην ανάλυση τίποτα ecchi και hentai. Εκεί να δεις πλάκα. :hihi2:

Όπως επίσης την πρώτη φορά που θα γίνει αυτό :

Stranger : Και με τι ασχολείσαι?
Erisadesu : E , βλέπω άνιμε....Διαβάζω κάνα μάνγκα.
Stranger :Αααααααα ναι!!! Ξέρω τι είναι!! Τα έχω δει στην Τατιάνα!!
Erisadetsu :.........................:sigh2:
Overclocked Remix
Promoting videogame music as a form of art.
Posted Image

孤單時有人把你想念...

#6 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 April 2010 - 16:45

Ο κύκλος μου ξέρει τι είναι anime...και δεν μιλάω σε ξένους.

#7 DmJapan

DmJapan

    音乐 , 音楽 , 음악

  • Members
  • 95 posts

Posted 12 April 2010 - 16:50

Ο κύκλος μου ξέρει τι είναι anime...και δεν μιλάω σε ξένους.


Συγνώμη. Διορθώνω αμέσως τον διάλογο.

Friend of friend of Erisadesu : Και με τι ασχολείται?
Friend of Erisadesu : E , βλέπει άνιμε....Διαβάζει κάνα μάνγκα.
Friend of friend of Erisadesu :Αααααααα ναι!!! Ξέρω τι είναι!! Τα έχω δει στην Τατιάνα!!
Friend of Erisadesu :......................... :sigh2:

:hihi2:
Overclocked Remix
Promoting videogame music as a form of art.
Posted Image

孤單時有人把你想念...

#8 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 12 April 2010 - 17:00

Mac13, η εκπομπή ήταν να γίνει πριν το Πάσχα, επομένως μάλλον τη γλιτώσαμε.

Posted Image

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#9 AristidisK

AristidisK

    The white power magician

  • Members
  • 159 posts

Posted 12 April 2010 - 17:22

:ureshii:Εγώ πιστεύω ότι θα ήταν καλό να γίνει μια τέτοια εκπομπή , φυσικά πάντα με anime fans:tensai: να μιλάνε γτ ποτέ δν ξέρεις τι μπορούν να πουν αυτοί που δν ξερουν(:hihi2::hihi2::hihi2:).Επίσεις θα έκανε και καλή διαφήμηση:thatsit::thatsit::thatsit:

Οπότε γτ όχι;;;
[IMG]http://tbn0.google.com/images?q=tbn:A8OX73M6xu8g-M:http://www.justanimeltd.com/images/FullMetalAlchemistEng.jpg[/IMG]:king:THE BEST ALCHEMIST EVER.:chigau:
:mador2:Don't forget it:hehehe::kill4u::head:

#10 NiPPa!!!

NiPPa!!!

    Hinamizawa Loonatic!

  • Members
  • 48 posts

Posted 12 April 2010 - 17:33

:ureshii:Εγώ πιστεύω ότι θα ήταν καλό να γίνει μια τέτοια εκπομπή , φυσικά πάντα με anime fans:tensai: να μιλάνε γτ ποτέ δν ξέρεις τι μπορούν να πουν αυτοί που δν ξερουν(:hihi2::hihi2::hihi2:).Επίσεις θα έκανε και καλή διαφήμηση:thatsit::thatsit::thatsit:

Οπότε γτ όχι;;;


Και γιατι να διαφημησουμε κατι που γουσταρουμε?
Αστους στην απωξω :cry5:
Εμεις να μαστε καλα...

Ετσι και αλλιως ολοι ξερουμε τι θα γινει στο τελος
δημοσιογραφοι με ωραια μπουτια και στηθοι θα προσπαθησουν να το πεξουν εξυπνοι και να μας φανερωσουν χαμενους στον κοσμο μας...:redcard2:

#11 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 12 April 2010 - 17:37

:ureshii:Εγώ πιστεύω ότι θα ήταν καλό να γίνει μια τέτοια εκπομπή , φυσικά πάντα με anime fans:tensai: να μιλάνε γτ ποτέ δν ξέρεις τι μπορούν να πουν αυτοί που δν ξερουν(:hihi2::hihi2::hihi2:).Επίσεις θα έκανε και καλή διαφήμηση:thatsit::thatsit::thatsit:

Οπότε γτ όχι;;;

ΟΧΙ

1) γιατι απλουστατα θα φερναν το χειροτερο ειδος ανιμαδων, και οχι τους ψαγμενους μορφομενους που εχουν να πουν κατι παραπανω απο ανιμε με ξυλο..
2) γιατι και να ειχαν αλλους παλι τους 1 θα φερναν
3) γιατι δεν θα στοχευαν στην κατανοηση του κοσμου στο τι ειναι ανιμε και γιατι ασχολιουμαστε με αυτα, αλλα με στοχο το κουτσομπολιο και την παραπληροφοριση και να βγαζουν τρελους εμας για να γουσταρει ο κοσμος τα επομενα "εμο"
4) γιατι εδω με φιλους μας μιλαμε και μας λεν οτι βλεπουμε παιδικα οσο και αν προσπαθουμε να τους πεισουμε, φαντασου να το βγαλει μια ανιδεη δημοσιογραφος
5) γιατι το ελληνικο κοινο ειναι ανιδεο, και ακομη και να μην γινει κατι απο τα παραπανω και παρουσιαστει σωστα και ευπρεπος το θεμα, παλι θα την πιστεψουν την @@κια τους γιατι είναι προκατελημενοι οσο και αν θελουν να δηλωνουν ελευθεροι
6-απειροι ακομη λογοι υπαρχουν αλλα κατανταει κουραστικο..

ας μεινουν τα πραγματα οπως ειναι, και πιστεψε οποιος θελει να ψαχτει και να ασχολιθει θα βρει το δρομο του δεν χρειαζεται τη σημερινη τηλεοραση να τον ενημερωσει.

#12 DmJapan

DmJapan

    音乐 , 音楽 , 음악

  • Members
  • 95 posts

Posted 12 April 2010 - 17:40

ΟΧΙ

1) γιατι απλουστατα θα φερναν το χειροτερο ειδος ανιμαδων, και οχι τους ψαγμενους μορφομενους που εχουν να πουν κατι παραπανω απο ανιμε με ξυλο..
2) γιατι και να ειχαν αλλους παλι τους 1 θα φερναν
3) γιατι δεν θα στοχευαν στην κατανοηση του κοσμου στο τι ειναι ανιμε και γιατι ασχολιουμαστε με αυτα, αλλα με στοχο το κουτσομπολιο και την παραπληροφοριση και να βγαζουν τρελους εμας για να γουσταρει ο κοσμος τα επομενα "εμο"
4) γιατι εδω με φιλους μας μιλαμε και μας λεν οτι βλεπουμε παιδικα οσο και αν προσπαθουμε να τους πεισουμε, φαντασου να το βγαλει μια ανιδεη δημοσιογραφος
5) γιατι το ελληνικο κοινο ειναι ανιδεο, και ακομη και να μην γινει κατι απο τα παραπανω και παρουσιαστει σωστα και ευπρεπος το θεμα, παλι θα την πιστεψουν την @@κια τους γιατι είναι προκατελημενοι οσο και αν θελουν να δηλωνουν ελευθεροι
6-απειροι ακομη λογοι υπαρχουν αλλα κατανταει κουραστικο..

ας μεινουν τα πραγματα οπως ειναι, και πιστεψε οποιος θελει να ψαχτει και να ασχολιθει θα βρει το δρομο του δεν χρειαζεται τη σημερινη τηλεοραση να τον ενημερωσει.



Βασικά όσο πιο πολύ σημασία του δώσει κάποιος.... you know the rest.
Ακόμα και να γινόταν...Ακόμα και να είχαν όλοι την χειρότερη γνώμη και να έπεφτε η παραπληροφόρηση του κερατά...Ακόμα κι αν έβγαιναν με δάδες να μας κάψουν ως άλλες μάγισσες του Χάρλεμ...Δεν θα άλλαζε τίποτα στο πως το βλέπουμε εμείς και πως γουστάρουμε αυτό που κάνουμε. Όποτε να κι αν τον κάνει να κι αν δεν το κάνει. Εγώ προσωπικά παίζει να γέλαγα και πολύ. :P
Overclocked Remix
Promoting videogame music as a form of art.
Posted Image

孤單時有人把你想念...

#13 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 12 April 2010 - 17:44

Βασικά όσο πιο πολύ σημασία του δώσει κάποιος.... you know the rest.
Ακόμα και να γινόταν...Ακόμα και να είχαν όλοι την χειρότερη γνώμη και να έπεφτε η παραπληροφόρηση του κερατά...Ακόμα κι αν έβγαιναν με δάδες να μας κάψουν ως άλλες μάγισσες του Χάρλεμ...Δεν θα άλλαζε τίποτα στο πως το βλέπουμε εμείς και πως γουστάρουμε αυτό που κάνουμε. Όποτε να κι αν τον κάνει να κι αν δεν το κάνει. Εγώ προσωπικά παίζει να γέλαγα και πολύ. :P

Ναι οκ, προσωπικη αποψη δεν αλλαζει, φαντασου ομως τις συνεπειες στην κοινωνια!:hihi2:
εμεις οι μαθητες ακομη θα τρογαμε το δουλεμα στην ταξη, τα παρτυ δεν θα γινοταν λογο φανατικων αντιανιμιστων, στο ιντερνετ θα υπηρχε λογοκρισια, οι χαρουχιστες δεν θα μπορουσαν να δηλωνουν τη θρησκεια τους και πολα αλλα!:kakaka:

#14 DmJapan

DmJapan

    音乐 , 音楽 , 음악

  • Members
  • 95 posts

Posted 12 April 2010 - 17:46

Ναι οκ, προσωπικη αποψη δεν αλλαζει, φαντασου ομως τις συνεπειες στην κοινωνια!:hihi2:
εμεις οι μαθητες ακομη θα τρογαμε το δουλεμα στην ταξη, τα παρτυ δεν θα γινοταν λογο φανατικων αντιανιμιστων, στο ιντερνετ θα υπηρχε λογοκρισια, οι χαρουχιστες δεν θα μπορουσαν να δηλωνουν τη θρησκεια τους και πολα αλλα!:kakaka:


Hahahahahahha! Well said m8. Οπότε το επόμενο σχέδιο είναι να ισοπεδώσουμε τα στούντιο του Αντ1.
Overclocked Remix
Promoting videogame music as a form of art.
Posted Image

孤單時有人把你想念...

#15 ChopperFan93

ChopperFan93

    Anime Amateur

  • Members
  • 122 posts

Posted 12 April 2010 - 17:52

Hahahahahahha! Well said m8. Οπότε το επόμενο σχέδιο είναι να ισοπεδώσουμε τα στούντιο του Αντ1.

Η απλα να μην ξανασχοληθουμε...Προσωπικα πιστευω πως τα περισσοτερα ατομα που βλεπουν anime κ ειναι γενικοτερα φανς της Ιαπωνιας εχουνε την κριση για να καταλαβουν τους πραγματικους σκοπους της συγκεκριμενης εκπομπης...Οποτε δεν νομιζω να γινει ποτε αυτο το θεμα εκτος κ αν ειδoποιηθει το παλικαρι που ειχε παει στο Greek Idol:hihi2:
Posted Image