Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Δωρεάν αγκαλιές


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 11 April 2010 - 21:45

Καθώς περπάταγα με την παρέα χθες στην πλατεία στο Μοναστηράκι το βλέμα μας πέφτει σε μια τύπισα με μια ταμπέλα που έγραφε "Δωρεάν Αγκαλίες". Η δε τύπισα αγκάλιαζε όποιον έβρισκε μπροστά της (από την παρέα πρόλαβε ν' αγκαλιάσει τους μισούς τουλάχιστον). Όταν ανέφερα το συγκεκριμένο περιστατικό στην ξαδέρφη μου μ' ενημερώνει ότι οι "Δωρεάν Αγκαλιές" αποτελεί άλλη ένα ξενόφερτο φαινόμενο (campaign για την ακρίβεια) που μας ήρθε στην συνέχεια και στην Ελλάδα (το πότε ακριβώς πρωτοήρθε δεν γνωρίζω κι ούτε μ' ενδιαφέρει):

http://www.freehugscampaign.org/

Mια χαριτωμένη χειρονομία σε μια κοινωνία που της λείπει η ανθρώπινη επαφή ή μια δικαιολογία για να γεμίσουν τον χρόνο τους ένα μάτσο αργόσχολοι; Όσο κακός και ν' ακούγομαι ψηφίζω το δεύτερο. :himitsu:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=vl_W73ZTCxY[/media]

#2 ChopperFan93

ChopperFan93

    Anime Amateur

  • Members
  • 122 posts

Posted 11 April 2010 - 21:58

Ειλικρινα πιστευω πως ειναι πολυ ωραια χειρονομια γτ στην εποχη μας που ολα ειναι απροσωπα και οι σχεσεις υπερβολικα περιορισμενες η μονο μεσω social networks μια τοσο απλη κινηση οπως ειναι η αγκαλια, που διαρκει μονο ελαχιστα δευτερολεπτα μπορει οχι μονο να μας φερει πιο κοντα αλλα και να μας γεμισει με υπεροχα συναισθηματα και γιατι οχι να αλλαξει πολυ περισσοτερα οσον αφορα τη σταση μας στη ζωη.
Posted Image

#3 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 11 April 2010 - 23:53

τους πετυχα και εγω.
δεν τους αγκαλιασα γιατι πιστευω "οτι πληρωνεις παιρνεις" :himitsu:.

#4 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 12 April 2010 - 00:01

Αυτο εχει γινει και στην Αμερικη. Ειχα δει πριν απο 1-2 χρονια στο youtube Free Hugs.
Τωρα ειναι και εδω. πραγματικα υπεροχη χειρονομια !! :)

Tiger-stock-blog-header.jpg


#5 Shiro_Tamori

Shiro_Tamori

    Ryu

  • Members
  • 207 posts
  • LocationDeni-Kai Dojo, Greekugan

Posted 12 April 2010 - 02:44

Αποτέλεσμα της αποσύνθεσης του κοινωνικού ιστού...

dragonclan21.jpg
You all know your destiny, deny it at your own peril.
Togashi Yokuni

 


#6 predictor

predictor

    Know your place!

  • Members
  • 95 posts

Posted 12 April 2010 - 06:38

Μοναστηρακι και free hugs δεν συμπορευουν. Κατι τετοια πρεπει να γινονται εκει xD. Anyway, στο θεμα μας τωρα' I would pass' συγχαινομαι τα hugs, handshakings κ.λ.π ..... (δεν ξερω γιατι ... δεν μου "πολυ"αρεσουν). Τωρα, για το ...

Mια χαριτωμένη χειρονομία σε μια κοινωνία που της λείπει η ανθρώπινη επαφή ή μια δικαιολογία για να γεμίσουν τον χρόνο τους ένα μάτσο αργόσχολοι;

part ...

Α) Σε τετοια κοινωνια, η επαφη μονο ανθρωπινη δεν θα ειναι .... εφοσον μιλαμε για ανθρωπους ...
Β) Δεν πιστευω πως υπαρχει (υγιης) ανθρωπος σε αυτον τον γαλαξια που να θελει να "γεμισει" τον χρονο του αγκαλιαζοντας οποιον βλεπει μπροστα του ...

{Παντως, μπραβο στους ανθρωπους' αυτο που εκαναν ειναι καινοτομο, αξιολογο και πανω απ' ολα (νομιζω) μη κερδοφορο}.

Edited by predictor, 12 April 2010 - 07:22.


#7 DmJapan

DmJapan

    音乐 , 音楽 , 음악

  • Members
  • 95 posts

Posted 12 April 2010 - 06:46

τους πετυχα και εγω.
δεν τους αγκαλιασα γιατι πιστευω "οτι πληρωνεις παιρνεις" :himitsu:.


:kakaka::kakaka::kakaka:


Αν και η σκέψη είναι καλή και υλοποιήθηκε με επιτυχία σε αρκετά μέρη του κόσμου...ε δεν θέλω να με αγκαλιάζουν άγνωστοι και όχι δεν πρόκειται να με κάνει να χαμογελάω για 2 εβδομάδες και να βρω το θάρρος να πάω σε εκείνη την ρημάδα την συνέντευξη.
Overclocked Remix
Promoting videogame music as a form of art.
Posted Image

孤單時有人把你想念...

#8 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 12 April 2010 - 07:39

free sex παιζει να βρουμε πουθενα???

#9 Saf520

Saf520

    Περιστασιακός χρήστης anime ουσιών

  • Members
  • 154 posts

Posted 12 April 2010 - 09:03

Εγω νομιζω οτι ειναι μια πολυ ωραια χειρονομια... Κ μονο απο τις αντιδρασεις μερικων εδω περα που δεν θα ηθελαν να τους αγκαλιασουν, επιβαλλεται να συνεχιστουν οι "δωρεαν αγκαλιες" !!!!



free sex παιζει να βρουμε πουθενα???



:hihi2::hihi2: In your dreams !!! :hihi2::hihi2:

sigpic10697_5.gif


#10 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 12 April 2010 - 09:15

Free hugs? Δε θα μου έλεγε και πολλά μια τέτοια χειρονομία εκτός αν ήμουν στο χείλος της απελπισίας. Για να έχει νόημα η αγκαλιά οι συμμετέχοντες πρέπει να γνωρίζονται και να έχουν τουλάχιστον φιλικές σχέσεις. Διαφορετικά ας πάμε να αγκαλιάσουμε μια κούκλα βιτρίνας, το ίδιο είναι πάνω κάτω.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#11 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 12 April 2010 - 09:56

Ενδειαφερουσα και γλυκια κινηση...γενικα λατρευω τις αγκαλιες αλλα δεν ξερω αν θα αγκαλιασα αυτους για τον παραπανω λογο που ανεφερε ο/η Keiki

Για να έχει νόημα η αγκαλιά οι συμμετέχοντες πρέπει να γνωρίζονται και να έχουν τουλάχιστον φιλικές σχέσεις.



2bbd14fc.jpg


#12 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 12 April 2010 - 10:29

το freehugs το πρωτοπέτυχα στην Ελλάδα πριν από 2-3 χρόνια στο φεστιβάλ της βαβέλ αφού είχα δει τα σχετικά βιντεάκια
δεν έχει σημασία αν ξέρεις τον άλλο, για εμάς που συμμετείχαμε ΕΙΧΕ νόημα

Posted Image


#13 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 12 April 2010 - 10:53

free sex παιζει να βρουμε πουθενα???

http://www.tokyotosho.info/index.php?cat=4

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#14 imm0rtal

imm0rtal

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 12 April 2010 - 12:00

http://www.youtube.com/watch?v=vr3x_RRJdd4&feature=fvst
personaly, μου αρεσει πολυ η ιδεα των free hugs οσο κι αν δεν μετραει για αλλους κι αλλους μια απλη αγκαλια:canthelp:... μπορει στην τελικη απλα να μην τους νιαζει γτ ετσι εχουν μαθει στο σκεπτικο τους η στο πως εχουν συνηθισει :thatsit:

also, θα συμφωνησω με anelis κι ας μην εχει τυχει να παρω μερος μεχρι τωρα :) (μια μπλουζα που φοραω που κ που "free hugs" με σταμπα μετραει? :P)
Posted Image

#15 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 12 April 2010 - 13:02

free sex παιζει να βρουμε πουθενα???


Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι:riiight:

Σχετικά με το θέμα μας τώρα.Αν ήταν καμιά (ωραία) κοπέλα δε θα χα πρόβλημα να με αγκαλιάσει.Τώρα αν ήταν κανάς μουσάτος για το καλό του ας μην τολμούσε να το κάνει:redcard2:

Posted Image