Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

COMICDOM CON ATHENS 2010


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#16 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 April 2010 - 14:03

Εμενα τα κομικς και εκπαιδευση με ενδιαφερει. Πολυ ενδιαφερον. Αραγε θα παραστουν εκπαιδευτικοι ή κανα σχολείο ή τα σνομπαρουν ακομα;

#17 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 15 April 2010 - 14:24

Θα το παρακολουθήσω σίγουρα, επομένως ανάμενε εντυπώσεις. Πάντως είναι το μόνο εργαστήριο που δεν χρειάζεται εγγραφή από πριν, οι θέσεις είπαν πως θα πάνε με σειρά προτεραιότητας. Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, όμως θα φροντίσω να είμαι εκεί αρκετά πιο πριν ώστε να μην το χάσω.

E5VV38U.jpg


#18 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 15 April 2010 - 22:29

Επειδη ψαχνω στο σαιτ του Comicdom και δεν βρισκω τις ωρες, μπορει καποιος να τις κανει ποστ? Θα περασω απο κοντα το μεσημερι και ελεγα να πεταχτω και απο εκει να ριξω μια ματια.

#19 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 15 April 2010 - 23:06

Επειδη ψαχνω στο σαιτ του Comicdom και δεν βρισκω τις ωρες, μπορει καποιος να τις κανει ποστ? Θα περασω απο κοντα το μεσημερι και ελεγα να πεταχτω και απο εκει να ριξω μια ματια.


τα χει κανει ο phadonduck πιο πάνω νομιζω ρε συ xD(για το 8εατρο)
anyway...
εγω πάντος..λογικα 8α περασω το μεσιμερακι (ισως και τις 3 μερες) :P

BY THE WAY: http://www.comicdom-con.gr/ ^^
フカフカ

#20 Glaurung

Glaurung

    Anime Fan

  • Members
  • 234 posts

Posted 16 April 2010 - 00:30

Θα πάω από πρωί αύριο , κάποια πράγματα δεν χάνονται :P
Posted Image

Να κανονίσουμε κάποια συνάντηση άμα είναι στο 3ημερο
Posted Image

#21 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 16 April 2010 - 00:35

Εγώ θα βρω τον PK σίγουρα και τον Serestrum.Θες να συννενοηθείς με αυτους μπας και βρεις κι εμένα;

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#22 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 16 April 2010 - 00:47

Και εμένα για Κυριακή με βλέπω να τα καταφέρω. Αλλά θα έρθω!

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#23 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 16 April 2010 - 01:04

Νέο Τέζα :oo: Και απ' ό,τι διάβασα στο internet θα κυκλοφορήσει αποκλειστικά στο Comicdom σε 250 αντίτυπα. Περιττό να πω πως έχει φύγει για αγορά ήδη με συνοπτικές διαδικασίες.

Btw με βλέπω να κατασκηνώνω στην Ελληνοαμερικανική ένωση αυτό το τριήμερο, όποιος κάνει μια γύρα θα με πετύχει στάνταρ. Αν είναι κάποιος που δεν έχουμε ξαναβρεθεί στέλνει ένα ΠΜ και όλα κομπλέ. Με τον Zade θα βρεθώ στάνταρ, αν και είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα πετύχω άτομα από το forum, όπως κάθε χρονιά άλλωστε.

E5VV38U.jpg


#24 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 16 April 2010 - 07:11

αν και είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα πετύχω άτομα από το forum, όπως κάθε χρονιά άλλωστε.


Το δύσκολο είναι να *μην* πετύχει κανείς, μιας & το μισό forum περνάει από εκεί!
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#25 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 18 April 2010 - 00:08

τα χει κανει ο phadonduck πιο πάνω νομιζω ρε συ xD(για το 8εατρο)


lol yeah..., βασικα εννοουσα τι ωρες ξεκινουσε καθε μερα. Τεσπα πηγα την Παρασκευη. Περισσοτερες εντυπωσεις αυριο που θα εχω χρονο να γραψω.

Spoiler:


#26 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 18 April 2010 - 00:33

εγω σημερα πηγα (σαββατο) και ειχε πολυ ενδιαφεροντα 8εματα....^^...παρακολου8ησα αυτο με τους 7 Ελληνες σημιουργους(ομιλια-συζητηση) και το "αφιερομα" ...το ανιμε με τους χαρακτηρες του "Osamu Tezuka"....μπορω να πω μια χαρα περασα ολη μερα :) :blush2:

και πιστευω ηταν και η πιο καλη μερα στο comic-dom ..(για μενα) χτες δεν ειχε τιποτα που να με ενδιεφερε xD κι'αυριο μια απτα ιδια :P anyway...

P.S: ευχομαι & ελπίζω να περασατε ολοι ωραια =)

Edited by GhostPrince, 18 April 2010 - 08:58.

フカフカ

#27 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 18 April 2010 - 13:37

ετσι και πετυχω τον αλητη που πηρε το Noise του Nihei Tsutomu, που το ειχα κρυψει κιολας, την εβαψε... και δεν θα του αρεσει καθολου το χρωμα...

anw...

1η φορα πηγα, παρασκευη και σαββατο για λιγες ωρες, παρα πολυ πραμα, ωραιες ευκαιριες σε τιμες. μερικα απο τα κομματια στην εκθεση ηταν φοβερα, ειχα και τον PK να droolαρει σε 1,2 XD

κοσμο συναντησα, γνωρισα, ωραια περασα, πηρα και 2 καλουδια και ευχομαι να μπορεσω να ξαναπαω και τις επομενες φορες!

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#28 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 18 April 2010 - 13:46

ναι δυστυχώς και εγώ πέτυχα κόσμο από το anime.gr στο con, τι να κάνουμε δεν μπορούν να είναι όλα ρόδινα... :bleh:

ελπίζω του χρόνου να έχουν καλό κλιματισμό πάντως γιατί μας ψήσανε φέτος

Edited by Anelis, 18 April 2010 - 14:10.

Posted Image


#29 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 18 April 2010 - 22:10

Λοιπον παρακολουθησα την ομιλια "Κομικς και εκπαιδευση". Στην αρχη ειχε αρκετο ενδιαφερον αλλα απο την στιγμη που η φιλολογος σταματησε να μιλαει και αρχισε ο αλλος ο εικονογραφος (που μας εφαγε τα αυτια να μας λεει οτι δεν ειναι σκιτσογραφος αλλα εικονογραφος, για να μην αναφερθω στην γελοια διαφημιση του βιβλιου του...) τα επιπεδα ενδιαφεροντος επεφταν δραματικα. Ηταν λες και καποιος πατησε το repeat και ακουγα ξανα και ξανα τα ιδια...

Τελος παντων, δυστυχως εκανα την βλακεια να μην γραφτω σε workshops αλλα του χρονου δεν θα μου ξεφυγει τιποτα :kill4u:

Πολυ καλες οι τιμες σε αρκετα περιπτερα (φτηνα μανγκα!), βρηκα και τις συνεχειες του Trinity :kakaka:, αλλα ηταν μερικα.... ονοματα δεν λεμε...
Και η εκθεση αρκετα ενδιαφερουσα. Mighty Mouse, Dick Tracey & Felix :awww: was awesome!

Αληθεια ειδε κανεις αλλος εκεινον τον Ιαπωνα που τριγυριζε με τις ωρες μεσα? Εδω ηρθε να βρει φιγουρες και μανγκα :hmmm:

#30 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 19 April 2010 - 07:07

Ο John Romita Jr. πλέον με ξέρει σαν τον "that disco guy!", yes! :8):
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.