Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

Puchi Eva: Evangelion@School


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 27 February 2010 - 14:58

~Puchi Eva: Evangelion@School~

Posted Image

~AniDB~AnimeNewsNetwork~AnimeNfo~Official Site~



Για όσους αναρωτιούνται πόσο ακόμα θα αρμέξει η μαμά GAINAX την αγελάδα που λέγεται Neon Genesis evangelion, το Puchi eva είναι η απάντηση...Η παρωδία της σειράς με τους chibi πρωταγωνιστές δημοσιεύθηκε αρχικά στο Shōnen Ace και μεταφέρθηκε το 2007 σε 24 3D CGI OVAs του ενάμιση περίπου λεπτού το καθένα από τα studio Bandai Visual στο overall production και την XEBEC στο animation production.

Posted ImagePosted Image

Ακολουθεί η υπόθεση η οποία περιέχει πιθανά spoilers για όσους δεν έχουν δει την αρχική σειρα...

Η σειρά είναι παρωδία του Neon Genesis Evangelion, στην οποία οι πρωταγωνιστές της αρχικής σειράς είναι τώρα καθημερινοί μαθητές που πάνε όλοι μαζί στο Γυμνάσιο στο Tokyo-3. Στην σειρά εμφανίζονται 3 "αδερφές Rei" : η μία είναι μικρότερη από τους υπόλοιπους βασισμένη στην "Rei 1", η δεύτερη βασίζεται στη "Rei 2" ( Η Rei που βλέπουμε στο μεγαλύτερο μέρος της αρχικής σειράς) και η τρίτη Rei ουσιαστικά βασίζεται στην υπερκινητική και λίγο "ατσούμπαλη" εκδοχή της Rei που βλέπουμε στην εναλλακτική πραγματικότητα της ακολουθίας των ονείρων των τελευταίων επισοδείων. Επιπλέον το Evangelion Unit 01 είναι και το ίδιο ένας από τους συμμαθητές τους αλλά αυτή τη φορά ως ένα ρομποτ σε ανθρώπινο μέγεθος που παριστάνει τον νταή της τάξης...

H σειρά δεν έχει διαλόγους και ουσιαστικά βασίζεται στα gags και στους chibi χαρακτήρες που όλοι ξέρουμε και αγαπάμε (εκτός από την Asuka ~We hate that bitch:kakaka:)

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να την κατεβάσει από εδώ

Trailer δεν βρήκα γιατί η σειρά είναι πολύ μικρή αλλά δείτε το πρώτο επισόδειο για να πάρετε μια ιδέα...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xB1bz7Ewy2U[/youtube]

Posted Image



xbJ3b2w.jpeg


#2 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 27 February 2010 - 16:07

"εκτός από την Asuka ~We hate that bitch" well said!
φαίνεται πολύ γλυκούλι!!! θέλω να το δω όλοοο!!

μ' αρέσει το άρμεγμα που κάνουν σε αυτή τη σειρά γιατί είναι σα να βγάζουν όλα τα ωραία doujinshi/fanfictions που όλοι οι φανς θέλουν να δουν (chibi rei, evas <3 ), μόνο το original hentai μας λείπει

Posted Image


#3 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 28 February 2010 - 00:07

εκτός από την Asuka ~We hate that bitch:kakaka:)


κρίμα που θα μολύνω το thread σου τότε:kakaka:

την σειρά την έχω παρακολουθήσει και την βρήκα πολύ καλή. Τα αστειάκεια μου αρέσαν πάρα πολύ
Spoiler:

το όλο σκηνικό με τα σχέδια είχε πλάκα αλλά πολλές φορές ήταν πολύ απλό. παρόλα αυτά είναι ευχάριστο και βλέπεται άνετα.
Μπράβο για το πολύ καλό σου thread mono-chan!:riiight:

#4 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 28 February 2010 - 11:42

Oh noes...

Posted Image


#5 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 02 March 2010 - 00:17

:hahaha::hahaha::hahaha:

Τι καϊδι είναι αυτό? Το ξεκίνησα και δεν μου έχει μείνει νεφρό όρθιο. Ντάξει είναι όλα τα yen η σειρούλα. Πολύ μικρούλια τα ΟNAs και πολύ γούτσου γούτσου (και ενίοτε κάφρικα).

Φεύγει σε χρόνο μηδέν.

PS: I almost died with chibi kaworu. SOOOOOOOOOOO CUTE! <3

Edited by iristella, 02 March 2010 - 00:34.


#6 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 02 March 2010 - 22:10

kaoru is pure epicness!!!, in every version he pwns!!
εννοείτε ότι και εγώ έχω λιώσει με τη σειρά και σίγουρα μπαίνει από τώρα κιόλας στη λίστα για rewatch

Posted Image


#7 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 25 March 2010 - 09:11

Τα έχω δει πριν κάμποσο καιρό, μονοκοπανιά εννοείται. Πολύ αστεία σειρούλα, που παρωδεί με πολύ ωραίο τρόπο τη σειρά. Ομολογώ πάντως πως θα ήθελα κι άλλο...

Spoiler:


#8 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 25 March 2010 - 16:07

γιατί την λένε Πούτσι???

#9 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 26 March 2010 - 00:47

Γιατί puchi σημαίνει μικρό...:P

xbJ3b2w.jpeg