Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Maid Cafe, side events and after j-music party 20 Μαρτίου @ Dasein (by Akai Panda)


  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#31 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Φεβρουάριος 2010 - 18:58

Κοίτα. Θα πρέπει να περάσουν τα Ten Trials για να αποδείξουν ότι αξίζει να τους δωθεί μια ευκαιρία να προσπαθήσουν να μπούν.
Τώρα, άμα τα περάσουν αυτά, θα πρέπει να βρουν τον Gatekeeper of Darkness, ο οποίος θα τους θέσει έναν γρίφο. Έχουν x δευτερόλεπτα να τον λύσουν, όπου x οι μέρες από την τελευταία πανσέληνο, πολλαπλασιασμένες με το μονοψήφιο άθροισμα της ημερομηνίας γέννησης του καθενός. Όταν λύσουν τον γρίφο, θα γνέψει, και θα τους στείλει να κλέψουν ένα αντίγραφο του Eternal Key, το οποίο φρουρείται από τον Bashgathorn των Χιλίων Κλεμμένων Ματιών. Όταν το καταφέρουν αυτό, ο Gatekeeper θα μεταφέρει τα επιτεύγματά τους σε όσους είναι ήδη μέσα, ώστε θα θέσουν σε κίνηση τα γρανάζια της τελικής διαδικασίας.
Το όνομα, ημερομηνία γέννησης, ζώδιο (Κινέζικο και Ευρωπαϊκό ωροσκόπιο) και μέγεθος παπουτσιού θα γραφτούν πάνω σε πάπυρο με το αίμα του applicant, και θα δωθούν μετά της καθιερωμένης τελετουργίας στον Τυφλό Δικαστή του Περάσματος, ο οποίος θα σκεφθεί και θα μεταδώσει την απάντηση του στους παρευρισκόμενους, αυτοί στον Gatekeeper και τέλος ο Gatekeeper σε όποιον θέλει να μπει.
Ομαδικές συμμετοχές δεν επιτρέπονται, ο καθένας περνάει αυτή την διαδικασία μόνος του.
Να σημειωθεί ότι με την αρχική θέληση να μπούν αυτομάτως παραδίδουν τα δικαιώματα για την δημιουργία shounen anime που θα περιγράφει την περιπέτειά τους, καθώς και όλων των merch που θα προκύψουν από αυτό (games, manga, κουκλάκια, ταινίες, μπρελόκ, ρούχα, στυλό, βιβλία, action figures, σελιδοδείκτες, αυτοκόλλητα, μπλοκ ζωγραφικής κτλ.)

Ελπίζω να βοήθησα^^

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#32 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Φεβρουάριος 2010 - 20:24

Θέτω ερώτημα για τις επόμενες συνάξεις.

HOST CLUB πότε θα οργανωθεί;


I second that! :P:P

Πω πω αν έχει και πάρτε μετά λιώμα θα γίνουμε. Τέλεια!:hihi2:


Edit:

και πιστευετε οτι υπαρχει αγορι οτακου αρκετα ομορφο(μπισουνεν) για να μας σερβιρει.
Μαλλον για μαλλιαδες,μουσατους,μπυροκοιλια,και ακμη θα εχουν οποτε θα καταστραφει και η εικονα των Host club(νταξι μην τα παραλεω,απλα τα αγορια οτακου δεν μπορουν να φτασουν αυτο το επιπεδο ομορφιας χοχοχο)
Επισης,κανενα ευπαρουσιαστο μη οτακου αγορι δεν θα δεχοταν να κανει κατι τετοιο ..οποτε!
Το καλο βεβαια ειναι πως οι Maids ειναι πολυ ωραιες,οποτε θα ειναι ο παραδεισος των Yuri φαντασιωσεων και του ουλτρα ΜΟΕ attack
Last edited by Affwys; Yesterday at 23:40..


Δεν μου αρέσει να βγαίνω εκτώς θέματος αλλά έχουμε κάποια αρκετά καλά bishonen στο community μας. Αλλά και αλλιώς να το πάρεις, θα είχε χαβαλέ anyway.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Wabbit: 26 Φεβρουάριος 2010 - 16:20

Δημοσιευμένη  εικόνα


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#33 Affwys

Affwys

    of the lighting...

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Φεβρουάριος 2010 - 23:19

Θέτω ερώτημα για τις επόμενες συνάξεις.

HOST CLUB πότε θα οργανωθεί;

και πιστευετε οτι υπαρχει αγορι οτακου αρκετα ομορφο(μπισουνεν) για να μας σερβιρει.
Μαλλον για μαλλιαδες,μουσατους,μπυροκοιλια,και ακμη θα εχουν :P οποτε θα καταστραφει και η εικονα των Host club(νταξι μην τα παραλεω,απλα τα αγορια οτακου δεν μπορουν να φτασουν αυτο το επιπεδο ομορφιας χοχοχο)
Επισης,κανενα ευπαρουσιαστο μη οτακου αγορι δεν θα δεχοταν να κανει κατι τετοιο ..οποτε!
Το καλο βεβαια ειναι πως οι Maids ειναι πολυ ωραιες,οποτε θα ειναι ο παραδεισος των Yuri φαντασιωσεων και του ουλτρα ΜΟΕ attack

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Affwys: 25 Φεβρουάριος 2010 - 23:40

Δημοσιευμένη  εικόνα

#34 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Φεβρουάριος 2010 - 23:33

karaoke,,maids,,προβολες,,,GAMES,,,,,,:if: WOOOW ακουγετε τελειο ενοιτε πως θα δωσω το παρον.

Και επειδη το μερος τον games θελω παρα πολυ να γινει και να πετυχει ειμαι προθημος να βοηθησω σε οτι χρειαστη,,,στην τελικη θα ερθω με το xbox μ στα χερια :P

#35 Affwys

Affwys

    of the lighting...

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Φεβρουάριος 2010 - 23:38

παιδια παιζει να εχετε και Guitar Hero?Τωρα που ειπαμε για Xbox?
Δημοσιευμένη  εικόνα

#36 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2010 - 02:58

I second that! :P:P

Πω πω αν έχει και πάρτε μετά λιώμα θα γίνουμε. Τέλεια!:hihi2:



I third that..!!
ω ναι! κ ας μην είναι bishonen, το θέμα είναι ΚΑΙ ο χαβαλές της υπόθεσης..
Δημοσιευμένη  εικόνα
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#37 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2010 - 04:57

Για το καραοκε, τα κομμάτια που εχω δηλώσει ειναι

*Nowhere (Madlax)
*Tasogare no umi (.hack//sign)
*1000 no kotoba (Final Fantasy X-2)
*Higurashi no naku koro ni (1st season OP)
*Yoake umare kuru shoujo (Shakugan no Shana)

Υπάρχει μια μικρή πιθανότητα για ντουέτο με το Inori~You raise me up (RomeoXJuliet)

....φυσικά θα κουβαλάω μαζί μου ενα memory stick με τις καλύτερες επιλογές της συλλογής μου, για τυχων ενδιαφέρον απο καποιον την τελευταία στιγμή.

#38 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2010 - 05:08

και πιστευετε οτι υπαρχει αγορι οτακου αρκετα ομορφο(μπισουνεν) για να μας σερβιρει.
Μαλλον για μαλλιαδες,μουσατους,μπυροκοιλια,και ακμη θα εχουν :P οποτε θα καταστραφει και η εικονα των Host club(νταξι μην τα παραλεω,απλα τα αγορια οτακου δεν μπορουν να φτασουν αυτο το επιπεδο ομορφιας χοχοχο)
Επισης,κανενα ευπαρουσιαστο μη οτακου αγορι δεν θα δεχοταν να κανει κατι τετοιο ..οποτε!
Το καλο βεβαια ειναι πως οι Maids ειναι πολυ ωραιες,οποτε θα ειναι ο παραδεισος των Yuri φαντασιωσεων και του ουλτρα ΜΟΕ attack


well...εγω μπορω να σκεφτω υποψηφιους :hiding_something: patience girls ;) *_*

#39 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2010 - 10:47

well...εγω μπορω να σκεφτω υποψηφιους :hiding_something: patience girls ;) *_*



Ω καλή μου!:blush2: You have our attention!

#40 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1.136 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2010 - 11:02

θα ήθελα να παραγγείλω το Πρώτο opening του Sayonara Zetsubou sensei!(i mean for the karaoke) it seems i shall be present on that day as it will be a living hell for me if i aint O_O (it's gonna be anyways but i guess having a good time with ye olde friends will help me feel better)

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#41 Alex Akuma

Alex Akuma

    Alex akuma

  • Members
  • 58 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2010 - 14:24

Εγω παντως δεν θα ειχα κανενα προβλημα να σερβιρω!!χαχαχα δεν κολαω σε τετοια!!!θα ψηνωμουν αγρια!!ΧΔ
:unlucky:"What doen't kill you...will make you wish it had!!!"

Δημοσιευμένη  εικόνα

#42 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4.499 Δημοσιεύσεις:
  • LocationArah

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2010 - 14:33

Ερχομε με 1000 αν δω τον Tragic prince να τραγουδαει "oh desire"!

Περα απο την πλακα ισως περασω αν βρω χρονο, μπραβο για την οργανωση παιδες, συνεχιστε ετσι.

qzMHWHd.png


#43 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2010 - 16:07

well...εγω μπορω να σκεφτω υποψηφιους


Thank you, thank you.


(:P :P)
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#44 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2010 - 16:52

Thank you, thank you.


(:P :P)


αν οντος γινει Χοστ κλαμπ....εσενα θελω για σερβιτορο....να το ξερεις απο τωρα!!!! :P
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Δημοσιευμένη  εικόνα

#45 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2010 - 17:03

Αν ισχύσει το Host Club (τώρα που έμαθα και τί είναι^^), παίζει και να ξυριστώ.
Το μακρύ μαλλί το έχω, δεν είμαι ογκώδης, δεν έχω μπυροκοιλιά...
Άμα με θέλετε (αν γίνει anyway), ξέρετε που θα με βρείτε, αν και στο ανάλογο thread θα κάνω postaki μάλλον^^

Because girls need fanservice too!
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense