Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Bloody Monday


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#16 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 10 April 2011 - 19:28

Εχτές επιχείρησα να παρακολουθήσω το πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σαιζόν. Δέκα λεπτά ήταν αρκετά για να τη παρατήσω κι εγώ. Και το χειρότερο είναι ότι δεν κατάλαβα τι ακριβώς με «χάλασε».

Ίδιοι ηθοποιοί, ίδια σκηνικά αλλά κάτι την έκανε να μοιάζει «ψεύτικη». Δεν υπήρχε και το στοιχείο της έκπληξης πια...

#17 RSD

RSD

    Master Pua

  • Members
  • 9 posts

Posted 10 May 2011 - 13:36

Εχτές επιχείρησα να παρακολουθήσω το πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σαιζόν. Δέκα λεπτά ήταν αρκετά για να τη παρατήσω κι εγώ. Και το χειρότερο είναι ότι δεν κατάλαβα τι ακριβώς με «χάλασε».

Ίδιοι ηθοποιοί, ίδια σκηνικά αλλά κάτι την έκανε να μοιάζει «ψεύτικη». Δεν υπήρχε και το στοιχείο της έκπληξης πια...


Οντως δεν έλεγε τίποτα η 2η season.Δυστυχώς την είδα μέχρι το τέλος...

Btw για να μη κάνω νεο thread,μπορεί κάποιος να μου προτείνει σειρές που να έχουν στοιχεία από:

Liar Game
The Quizz Show
Bloody Monday

και να μην είναι πολύ romance ή σχολική φάση αν γίνεται

#18 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 12 May 2011 - 12:45

Οντως δεν έλεγε τίποτα η 2η season.Δυστυχώς την είδα μέχρι το τέλος...

Btw για να μη κάνω νεο thread,μπορεί κάποιος να μου προτείνει σειρές που να έχουν στοιχεία από:

Liar Game
The Quizz Show
Bloody Monday

και να μην είναι πολύ romance ή σχολική φάση αν γίνεται

Υπάρχει ήδη σχετικό thread. Κάνε κι ένα search εκεί, όλο και κάποιος θα έψαχνε ότι εσύ. :thatsit: (Ρίξε μια ματιά στο sp btw.)

Δεν την έχω δει τη 2η ακόμα, αλλά με όλα όσα λέγονται δεν νομίζω να τη δω σύντομα. Βασικά και η πρώτη δεν με είχε ενθουσιάσει. Είχε τις καλές στιγμές της αλλά θα μπορούσε και καλύτερα. Ίσως να έπρεπε να είχα διαβασει το manga τελικά. Ιδέα: Ίσως αντί της 2ης να διαβασω τη συνεχεια του manga όταν τελειώσει...:hmmm:

Posted Image

Posted Image


#19 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 22 June 2016 - 22:47

Θα ξεθαψω παλιο thread τωρα μιας και δεν εχω που αλλου να ρωτησω... Τελικα μ' αυτο τι εγινε, προχωρησε καλα ή το παρατησαν ολοι? Θυμαμαι οτι δεν το ειχα ακουσει τοτε γιατι πολλοι το θεωρουσαν φτηνη κοπια του death note. Ειμαι φανατικος φαν του dn (απο την πρεμιερα του μανγκα θυμαμαι τοτε), αλλα και φανατικος hater των κακων αντιγραφων που κυνηγουν τους φανς του ρευματος που φερνει η επιτυχια της σειρας που αντιγραφουν... Για διαφωτιστε καποιος please!


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."