Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party, 9 Ianouariou @ DaSein, Athens


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#16 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 07 January 2010 - 10:14

...και λέει ο Yo!Master πως όλο τις αγαπημένες του διαλέγω (!)


Χεχ. Δε μπορώ να πω, καλό & αξιαγάπητο κορίτσι η Sawyer, αλλά δε θα τη χαρακτήριζα ανάμεσα στα personal favorites της σειράς / γενικώς. (Πάλι καλά γιατί είχε αρχίσει να γίνεται creepy το όλο θέμα, ούτε τηλεπάθεια.)


Υ.Γ. Θα'μαι στο πάρτι, αλλά μόλις γύρισα Αθήνα, οπότε no στολή (είμαι αργοκίνητος, όχι σαν κάποιους που τις ξεπετάνε σε κάποιες ωρίτσες- οι άτιμοι!).

Edited by Yo! Master, 07 January 2010 - 10:19.

----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#17 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 09 January 2010 - 00:37

Πληροφορίες σχετικά με τους διαγωνισμούς:

Θα βρείτε κουπόνια για τον διαγωνισμό Cosplay σε κάθε τραπέζι. Μπορείτε να ψηφίζετε μέχρι τις 12.
Στη συνέχεια παραδίδετε τα κουπόνια στο Sakura Syndrome staff με την ειδική κάλπη ή στο μπαρ.

Επίσης θα διεξαχθεί κλήρωση για σπάνια και συλλεκτικά memorabilia, CD, υπογρεγραμμένα t-shirt κτλ από την τελευταία περιοδεία του πασίγνωστου συγκροτήματος DEAD END, με την ευγενική χορηγία της Danger Crue Records. Ο νέος δίσκος των DEAD END, παρουσιάστηκε σε αποκλειστικότητα από την Sakura Syndrome, στο Japan&Anime Party της 11ης Δεκεμβρίου '09, στη Θεσσαλονίκη.

Τα κουπόνια για την κλήρωση αυτή, θα είναι αριθμημένα και θα φέρουν το λογότυπο της Sakura Syndrome. Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν, μπορούν να τα προμηθευτούν από το μπαρ. Δεν θα υπάρχουν κουπόνια για αυτό τον διαγωνισμό στα τραπέζια.

#18 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 09 January 2010 - 13:28

cosplay progress 80%

I hope I can make it in time......I have a feeling that I will be a fail....:sadist:
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#19 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 09 January 2010 - 14:43

Αμα θυμηθεί, ας μου φερει καποιος στο πάρτυ ενα χειριστήριο playStation2, θα το χρειαστώ για τις φωτογραφίες....

#20 Getekid

Getekid

    Apprentice Human

  • Members
  • 251 posts

Posted 09 January 2010 - 15:23

Να ρωτήσω κάτι; Περίπου μέχρι τι ώρα κρατάει το party;
Παίζει να έρθω σχετικά αργά οπότε αν μπορείτε να μου πείτε θα με βοηθούσε να οργανώσω λίγο το πρόγραμμά μου.
Όλα έχουν τη μαθηματική τους προσέγγιση!!!
Posted Image

#21 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 09 January 2010 - 16:39

Να ρωτήσω κάτι; Περίπου μέχρι τι ώρα κρατάει το party;
Παίζει να έρθω σχετικά αργά οπότε αν μπορείτε να μου πείτε θα με βοηθούσε να οργανώσω λίγο το πρόγραμμά μου.


To ίδιο το πάρτι θεωρητικά κρατάει μέχρι το πρωί (04.00+).

Από την άλλη, ο πολύς ο μαζεμένος κόσμος είναι 23.00 - 00.00 περίπου. Μετά αρχίζει να σπάει, και αφού ανακοινωθούν τα αποτελέσματα του cosplay διαγωνισμού υπάρχει μία μαζική έξοδο. Και οι περισσότεροι που έχουν μείνει μετά να την κάνουν κατά τις 02.00 (για να προλάβουν Μετρό, κ.τ.λ.). Μέχρι αργά αργά δε κάθονται & τόσα πολλά άτομα (άμα είναι καμία 20 μέχρι τις 04.00 είναι καλά).

Αυτά από προσωπική εμπειρία σε αυτά τα πάρτι.


Υ.Γ. Επίσης έχω αρρωστήσει οπότε...

Edited by Yo! Master, 09 January 2010 - 17:12.

----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#22 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 10 January 2010 - 02:59

Πολύ ωραίο το πάρτυ! (Πρώτη μου φορά σε πάρτυ Sakura Syndrome). Καλή μουσικούλα, δυστυχώς όμως λίγη προσέλευση (και λόγω της βόμβας στο Σύνταγμα φαντάζομαι). Το πάρτυ για μένα "στιγμάτισαν":

1) Το DMC group cosplay, που κέρδισε κιόλας
2) Η επιστροφή του SpeedGrapher
3) Οι πολλές πολλές lolitες (δε θυμάμαι να ήταν πάντα τόσες)
4) Οι απουσίες των άλλων φωτογράφων (ειδικά για μένα του Neuro)
5) Η απουσία της Vegetasmate

Φώτοζ εδώ σε 2 ανεξάρτητα zip
ή εδώ σε 1 zip όλες μαζί

Edited by SpirosK81, 10 January 2010 - 12:57.

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#23 Xod

Xod

    Green and evil

  • Members
  • 46 posts

Posted 11 January 2010 - 01:42

Απολαυστικότατο το πάρτυ!

Posted Image


#24 Wisdom

Wisdom

    Dark Desire

  • Members
  • 23 posts

Posted 11 January 2010 - 22:36

Too bad, I wasn't there... :zetsubou:
...People live their lives bound by what they accept as correct and true... That's how they define "reality"...

#25 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 12 January 2010 - 13:55

5η προσπαθεια να το ποσταρω... ο σερβερ δεν με θελει..


Μετα απο το παρτυ σκεφτηκα να κανω ενα δωρακι στις Sakura Syndrome και στα παιδια στα παρτυ, οποτε εφτιαξα αυτο ετσι για το κεφι. Ελπιζω να μην το ποσταρω σε λαθος σημειο

Posted Image