Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

windows 7 home premium ή ultimate


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 28 November 2009 - 19:40

για έναν απλό χρήστη σαν εμένα που ασχολείται μόνο με παιχνίδια και ίντερνετ πια από τις 2 εκδόσεις είναι καλύτερη?

#2 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 28 November 2009 - 20:53

Εδω μπορείς να δείς ενα video που εξηγεί κάποια πράγματα, αν και μερικές φορές ο vlogger γίνεται φλύαρος

[media]http://www.youtube.com/watch?v=BX8ob4tZ9zA[/media]

Εδω μπορείς να δείς τις διαφορές απο τη σελίδα της Microsoft

http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/products/compare


Θα σου έλεγα να πάρεις τη Home Premium.

#3 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 29 November 2009 - 17:38

Kαι εγω που παιζω σαν τρελος games εχω το premium κ ειναι πολυ βολικοτερο απο το ultimate.

Posted Image


#4 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 30 November 2009 - 13:54

Kαι εγω που παιζω σαν τρελος games εχω το premium κ ειναι πολυ βολικοτερο απο το ultimate.


Βολικότερο/καλύτερο σίγουρα δεν είναι. Το ότι είναι όμως αχρείαστα τα χαρακτηριστικά του Ultimate σε σχέση με την τιμή του ισχύει.

oR4yYRl.gif


#5 igano

igano

    Shinobi Tousan

  • Members
  • 94 posts

Posted 30 November 2009 - 15:07

Off Topic: Οσοι απο εσας δεν ειχατε super μηχανηματα και πηρατε τα 7 και ειχατε πριν τα XP πως την βλεπετε την αποδοση?
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#6 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 30 November 2009 - 17:09

Το Ultimate γενικα φαινεται αχρειαστο, εχει ομως το XP Compatibility Mode το οποιο θα ειναι ιδιαιτερα χρησιμο στους πιο retro gamers.
Posted Image

#7 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 30 November 2009 - 18:14

Οπότε Γιάννη εμείς τι θα πάρουσε σύντομα από τα δύο:wis:;


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#8 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 30 November 2009 - 19:07

http://www.plaisio.gr/Computers/Software/Operating-System/Microsoft-Windows-7-Ultimate-64-bit-Greek-DSP.htm

Δαγκωτά Ultimate. :riiight:

(και Pro ~ δεν είναι άσχημα βέβαια http://www.plaisio.gr/Computers/Software/Operating-System/Microsoft-Windows-7-Pro-64-bit-Greek-DSP.htm)

oR4yYRl.gif


#9 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 30 November 2009 - 20:37

τελικά πρoτίμησα τα premium απο τα ultimate γιατί προσφέρουν αυτά που χρειάζομαι πραγματικά.όσο για την τιμή τους,αν πάρετε το upgrade μόνο τότε η τιμή κατεβαίνει αρκετά.
για εμένα το θέμα έλειξε.αν πιστεύτε όμως πως αξίζει να διατηρηθεί αφήστε το

#10 Guest-67807

Guest-67807

    Anime Freak

  • Members
  • 451 posts

Posted 02 December 2009 - 11:50

Off Topic: Οσοι απο εσας δεν ειχατε super μηχανηματα και πηρατε τα 7 και ειχατε πριν τα XP πως την βλεπετε την αποδοση?


σιγουρα ειναι ποιο γρηγορα απο τα XP(κι ομως δεν το περιμενα μετα την πατατα-vista), εχω την 32bit ultimate εκδοση και παει μια χαρα, μονο το παλιο κλασικο start menu να ειχε καλα 8α ηταν. χρησιμοποιει περισσοτερη φυσικη μνημη(παλι καλα γιατι 4 Gb ηταν αχρειαστα για τα XP) γενικα αμα 8ες ομως να τα αγορασεις καλυτερα περιμενε λιγο ακομα, να πεσουν οι τιμες, ισως να βγει και κανα service pack....

@Adventurer: εγω που 8ελω να παιξω Cossacks (European Wars) τι πρεπει να κανω δλδ ?? μονο στα XP με SP1 και κατω επαιζαν. μετα...

[Sorry για το offtopic]

#11 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 08 February 2010 - 10:56

Well εγώ Professional 64-bit έχω και μου τρέχουν μια χαρά.Ουσιαστικά μονο 2 features δεν έχουν που έχουν τα Ultimate και δεν νομίζώ ότι τις χρειάζομαι. :P.
Πάντως για τους φοιτητές να ξέρετε ότι είναι πολύ πιθανό να δικαιούστε τσάμπα λειτοργικό σύστημα (τουλάχιστον η σχολή μας, μας παρέχει κάτι τέτοιο) μέσω msdn.
Από εκεί εγώ έβαλα τα Professional.
Posted Image

#12 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 08 February 2010 - 12:42

Τεσταρα τα 7 απο την Beta μεχρι και την RC και το Δεκεμβρη τα εκανα δωρο στον εαυτο μου απο το Πλαισιο (Ultimate 64bit)!!
Ουσιαστηκα δεν χρειαζεσε ultimate εκτος και εαν εχεις σκοπο να ασχοληθεις ποιο ουσιαστικα με το λογισμικο και τις δυνατοτητες που αυτο μπορει να σο προσφερει περαν των games....

Λογο του οτι το λογισμικο ειναι μια γεφυρα XP-Vista (κληνει περισσοτερο σε Vista) ειναι καλυτερο απο τον προκατοχο του δηλαδη πιο γρηγορο εχει ολα τα καλα στοιχεια των Vista οπως π.χ το search που ειναι τελειο και αμεσο και φυσικα για εσενα Direct x11 (βαλε και μια Ati 57XX και θα σε αρχοντας)... Ουσιαστικα αυτο που τα καθηστα λιγο ποιο βαρια απο τα XP ειναι το οτι μιλανε πολυ στην γραφηκον οποτε καλυτερα να ειναι να η γραφηκων σου να εχει τουλαχιστον 512md ram!!!

Υπαρχουν ιδη παρα πολες συμβατοτητες οποτε coolαρε οτι προγραμμα δεν σου παιξει (λεμε τωρα..) θα το κανει λιαν προσεχως!!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#13 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 08 February 2010 - 19:56

Πάντως για τους φοιτητές να ξέρετε ότι είναι πολύ πιθανό να δικαιούστε τσάμπα λειτοργικό σύστημα (τουλάχιστον η σχολή μας, μας παρέχει κάτι τέτοιο) μέσω msdn.

Γίνεται να τα ζητήσεις στην αγγλική γλώσσα;

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#14 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 08 February 2010 - 19:57

ναι, μπαίνω irc για details :P

Posted Image


#15 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 08 February 2010 - 22:00

Γίνεται να τα ζητήσεις στην αγγλική γλώσσα;

Βασικά νομίζω μόνο αγγλικά έχουν :P και μέχρι windows 7 professional, δεν έχουν Ultimate.
Posted Image