Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Daybreakers


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 27 November 2009 - 11:03

Επιτέλους, μετά την αποτρόπαιη ταινία-ντροπή, Twilight, μια ταινία με πραγματικούς βρικόλακες βγαίνει στους κινηματογράφους. Λέγεται "Daybreakers" και παίρνει τους βρικόλακες στη σημερινή εποχή... από την ανάποδη.

Στον κόσμο των Daybreakers, οι βρικόλακες είναι το κυρίαρχο είδος. Κανένας δε γερνάει, κανένας δε βλέπει το φως του ήλιου. Οι άνθρωποι είναι ελάχιστοι και όσοι έχουν απομείνει, χρησιμοποιούνται ως απόθεμα αίματος. Τα πράγματα σοβαρεύουν πολύ, όμως, όταν το αίμα τελειώνει...

Ως vampire fangirl, περιμένω την ταινία πώς και πώς. Η ιδέα είναι αν μη τί άλλο πρωτότυπη, μιας και οι βρικόλακες ήταν πάντα αυτοί που κρύβονται σε άλλες ιστορίες.

Το treiler:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ayYiMygqlfo[/media]


:blingeye2:

Posted Image


#2 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 27 November 2009 - 11:17

[off topic]
is that Brian Molko I'm hearing there near the end?
[/off topic]

#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 November 2009 - 11:41

Nice cast αλλά μάλλον θα περιμένω το dvd!!!

We want Blade~~ :P
rsrGbGx.gif

#4 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 27 November 2009 - 11:43

μπράβο ρε tea-chan που άνοιξες το θρεντ, το σκευτόμουν κ εγώ ότι χρειάζεται δικό της θρεντ η ταινία
ελπίζω να βγει σύντομα γιατί τόσους μήνες μας έχουν πεθάνει στα teasers και στα trailers

'ντάξ' κ εγώ πωρωμένη μέρη αηδίας με τα vampires αδημονώ για την ταινία
επιτέλους κάτι πρωτότυπο και με σενάριο! (plus τα εφέ φαίνονται γαμάτα! )
πάλι καλά που έχουν γίνει popular τα βαμπίρια τα τελευταία χρόνια, γιατί αν και είδαμε ΠΟΛΛΕΣ πατάτες (αχεμ true blood, vampire diaries, lesbian vampire hunters) τουλάχιστον έχουμε και μία ταινία που (κατά μεγάλη πιθανότητα) θα είναι ευχάριστο να την βλέπεις

παράκληση, :nod2: plz μην το συγκρίνετε με το twatlight...μην το αναφέρετε καν, επειδή έχουν και τα δύο vamps δεν σημαίνει ότι έχουν κ καμία σχέση μεταξύ τους

Posted Image


#5 Tsunade-sama

Tsunade-sama

    Special Attack: Chombo

  • Members
  • 309 posts

Posted 27 November 2009 - 11:49

Yes, yes, yes finally!:joyful:

Μια από τις ταινίες που θέλω να δω οπωσδήποτε το 2010.Επιτέλους μια ανατρεπτική πλοκή, αν κ μεταξύ μας το περίμενα ότι αργά ή γρήγορα θα έβγαινε μια παρόμοια ταινία.

Τα συν επομένως είναι το story (παρόμοιο βέβαια με αυτό του ανθρωπίνου είδους όταν φτάνει σε βαθμό απελπισίας αλλά ας το δούμε κ από την άλλη πλευρά) κ ο Willem Dafoe που πραγματικά τον θαυμάζω σαν ηθοποιό.
Στα πλην...ο Ethan Hawke.Gomen fangirls, αλλα σε όσες ταινίες τον έχω δει ούτε κλικ δεν μου έκανε το...ταλέντο του να το πούμε?Ας όψετε που κάνει το vampire αλλιώς θα τον έκραζα κ άλλο...kukuku.

And yes Yami-san, that's Molko and that's Placebo.Το "Running Up That Hill" θα συμπεριλαμβάνεται στο επίσημο soundtrack της ταινίας...yataaaa!

Arigato Tea-chan for the thread :riiight:

x51y7-cover2_zpsaec145a1.jpg
 


#6 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 27 November 2009 - 12:20

Έρχεται ο άλλος και τους ανακοινώνει οτι βρήκε τη θεραπεία! Θεραπεία για ποιά ασθένεια; Την αθανασία; Αμα βάλουν και Paladins στη ταινία θα μιλάμε για αριστούργημα. Και μήν γράψει κανείς οτι οι τρελαμένοι χωρικοί με τα crossbows είναι Paladins...

#7 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 27 November 2009 - 14:07

Έρχεται ο άλλος και τους ανακοινώνει οτι βρήκε τη θεραπεία! Θεραπεία για ποιά ασθένεια; Την αθανασία; Αμα βάλουν και Paladins στη ταινία θα μιλάμε για αριστούργημα. Και μήν γράψει κανείς οτι οι τρελαμένοι χωρικοί με τα crossbows είναι Paladins...

Ένα trailer πόσα πια να πει;
Spoiler: wikipedia premise
Spoiler: ΙΜDB plot
Aυτό λενε και μια χαρά μου φαίνεται ότι στέκει. Αν και θα πρέπει να δούμε την ταινία για σίγουρα φυσικά.

Kαλή φαίνεται. Θα την δω σίγουρα.

Posted Image

Posted Image


#8 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 02 December 2009 - 18:48

Καλό φαίνεται. Και καλό cast βλέπω...
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#9 Guest-67807

Guest-67807

    Anime Freak

  • Members
  • 451 posts

Posted 10 December 2009 - 10:23

ωραιο φαινεται, τουλαχιστον δεν εχει ομοφυλοφιλους βρικολακες σαν το twilight.
και παιζουν και μερικοι γνωστοι η8οποιοι

#10 Tsunade-sama

Tsunade-sama

    Special Attack: Chombo

  • Members
  • 309 posts

Posted 10 December 2009 - 18:43

τουλαχιστον δεν εχει ομοφυλοφιλους βρικολακες σαν το twilight.


Απλά...δεν έχει καμία μα καμία σχεση με το Twilight.At last no more vamps made_by_Mayer, no more bittersweet*pukes*couples, τέρμα με τα υπαρξιακά τους προβλήματα!Mwahahaha...!:hero:

x51y7-cover2_zpsaec145a1.jpg
 


#11 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 11 December 2009 - 09:26

http://www.dreadcentral.com/news/34897/follow-daybreakers-twitter
γαμάτο promotion!
αμαααν με το twatlight! there are other vampire movies too you know!

Posted Image


#12 Guest-67807

Guest-67807

    Anime Freak

  • Members
  • 451 posts

Posted 11 December 2009 - 19:53

??we know, we know.. αυτο λεμε ναουμε:P

#13 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 11 December 2009 - 20:20

Χοχ... αυτο το τρειλερ μου θυμησε πως εχω 2 χρονια να παω στον κινηματογραφο... μωρε λες...?

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#14 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 11 December 2009 - 21:44

@ hellkeeper προφανώς εννοούσα αυτό που λέω και στο προηγούμενο ποστ
"plz μην το συγκρίνετε με το twatlight...μην το αναφέρετε καν, επειδή έχουν και τα δύο vamps δεν σημαίνει ότι έχουν κ καμία σχέση μεταξύ τους"

μια σελίδα είναι, διάβασε τα προηγούμενα πριν ποστάρεις, κακό δεν κάνει :P

Posted Image


#15 Guest-67807

Guest-67807

    Anime Freak

  • Members
  • 451 posts

Posted 12 December 2009 - 01:34

εμμ... τα διαβασα πριν ποσταρω, dun worry.
απλα η ταινια πατατα(για μενα) εχει υπερεκτιμηθεί και επρεπε να το αναφερω
το "there are other vampire movies too you know" απλα μου φανηκε λιγο ειρωνικος ο τροπος που το ειπες.