Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Από που μπορώ να κατεβάσω αυτό το J-album/Anime OST ? (Ρίξτε μια ματιά στο πρώτο post)


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#46 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 25 May 2012 - 00:30

Έχω αρχίσει να ασχολούμαι με KPOP την οποία βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρουσα . Θα ήθελα links για να κατεβάσω την δισκογραφία των ZE:A ( Children of Empire ) και των Clazziquai Project .
Arigato Gozaimasu !!!

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#47 Takahiro

Takahiro

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 09 June 2012 - 20:39

Έχω αρχίσει να ασχολούμαι με KPOP την οποία βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρουσα . Θα ήθελα links για να κατεβάσω την δισκογραφία των ZE:A ( Children of Empire ) και των Clazziquai Project .
Arigato Gozaimasu !!!


Νομίζω ότι νομίζω οτι ξέρω πως να κατεβάσεις κάποια LP, αλλά όχι απο torrentz.

#48 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 11 January 2013 - 23:34

Έχω φάει τον κόσμο για να βρω για κατέβασμα τα singles για το 3ο και 4ο ending του Pokemon Best Wishes με τίτλο Nanairo Arch και Mite Mite Kotchitchi αντίστοιχα. Καμιά βοήθεια παρακαλώ;

#49 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 12 January 2013 - 00:18

Έχω φάει τον κόσμο για να βρω για κατέβασμα τα singles για το 3ο και 4ο ending του Pokemon Best Wishes με τίτλο Nanairo Arch και Mite Mite Kotchitchi αντίστοιχα. Καμιά βοήθεια παρακαλώ;


θα βοηθουσε αν ειχες ανεφερει και artists but anyway.. ;p
το Nanairo Arch ειναι b-side του single Yajirushi ni natte! της Matsumoto Rica ( here ) και το みてみて☆こっちっち ειναι b-side του single Z Otome Sensou των Momoiro Clover Z ( here )

#50 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 13 January 2013 - 15:15

Xίλια ευχαριστώ! :yahoo:

Η αλήθεια είναι ότι ψάχνοντας στο Google για μουσικά albums (κυρίως ιαπωνικά) σπάνια θα στέκομαι τυχερός για να βρίσκω αυτό που θέλω. Εκτός κι αν δεν ξέρω να χρησιμοποιώ σωστά το Google οπότε κανά tip θα το εκτιμούσα δεόντως. Όχι τίποτε άλλο αλλά για να μην πρήζω τον κόσμο από 'δω κι από 'κει όταν θα θέλω να βρω κάποιο album.

#51 Zouhan

Zouhan

    業火に鋼鉄

  • Members
  • 397 posts

Posted 03 February 2013 - 12:44

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τα albums της UA; Έχω φάει τα Ίντερνετς και τπτ.

#52 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 03 March 2013 - 23:32

To UA είναι συντομογραφία; Για δώσε link με την βιογραφία της μπας και βοηθήσει.

Με την ευκαιρία ψάχνω ολόκληρο το album Cha-La Head-Cha-La 2005 ( http://en.wikipedia.org/wiki/Cha-La_Head-Cha-La#2005_Re-release ).

#53 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 20 May 2013 - 07:54

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το πρώτο ending του Yondemasuyo, Azazel-san ή ποίοι το τραγουδάνε ????

Youtube Video


#54 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 20 May 2013 - 09:44

Λέγετε "Like a Party" από Team Nekokan feat Chihiro Yonekura! :) Πολύ όμορφο κομματάκι!

Για download εδώ!

Edited by ice_hime, 20 May 2013 - 18:06.
link removed


#55 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 May 2013 - 17:11

Ανακοίνωση

Θα σας παρακαλούσαμε να μην ποστάρετε ddl links στο παρόν thread. Αν θέλετε να δώσετε κάποιο ddl link κάντε το με pm. Ευχαριστούμε πολύ.

Ανανεώθηκε και το πρώτο post.

xbJ3b2w.jpeg


#56 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 07 June 2013 - 21:47

Τώρα είμαι σίγουρη πως είμαι στο σωστό thread. :)

Είδα τη σειρά Hakkenden Touhou Hakken Ibun και μου άρεσε πολύ η μουσική επένδυσή της. Από τα site που γράψατε, προσπάθησα να βρω το soundtrack αλλα δυστυχώς βρίσκω μόνο το Opening και όχι και τα υπόλοιπα κομμάτια μέσα στη σειρά. Ξέρει κανένας που μπορώ να ψάξω;
Ευχαριστώ πολύ!!

30w46c0.jpg


#57 kalliniki

kalliniki

    Anime Newbie

  • Members
  • 181 posts

Posted 07 June 2013 - 23:38

Τώρα είμαι σίγουρη πως είμαι στο σωστό thread. :)

Είδα τη σειρά Hakkenden Touhou Hakken Ibun και μου άρεσε πολύ η μουσική επένδυσή της. Από τα site που γράψατε, προσπάθησα να βρω το soundtrack αλλα δυστυχώς βρίσκω μόνο το Opening και όχι και τα υπόλοιπα κομμάτια μέσα στη σειρά. Ξέρει κανένας που μπορώ να ψάξω;
Ευχαριστώ πολύ!!


Εφόσον θέλεις το Ost από το συγκεκριμένο anime θα τα βρεις http://animeost.info/21518/hakkenden-touhou-hakken-ibun-ost]εδώ

Edited by kalliniki, 07 June 2013 - 23:39.

Posted Image

#58 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 08 June 2013 - 13:28

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :)
έχει όλα τα αγαπημένα μου!!

30w46c0.jpg


#59 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 23 May 2014 - 18:28

Καλησπερα .Μηπως ξερετε που μπορω να βρω το αλμπουμ με τη μουσικη που επαιζε στο deadman wonderland? δοκιμασα τα λινκ στο πρωτο ποστ αλλα δεν βρηκα τιποτα. Εχετε καμια ιδεα. :hmmm:



#60 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 23 May 2014 - 19:48

Καλησπερα .Μηπως ξερετε που μπορω να βρω το αλμπουμ με τη μουσικη που επαιζε στο deadman wonderland? δοκιμασα τα λινκ στο πρωτο ποστ αλλα δεν βρηκα τιποτα. Εχετε καμια ιδεα. :hmmm:


[FLAC]

[MP3]


LfNX0dh.png