Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Οι αντρες του One Piece


  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

Poll: Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας αντρας απο το One piece (77 member(s) have cast votes)

Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας αντρας απο το One piece

  1. Monkey D. Luffy (15 votes [19.48%] - View)

    Percentage of vote: 19.48%

  2. Roronoa Zoro (26 votes [33.77%] - View)

    Percentage of vote: 33.77%

  3. Ussop (3 votes [3.90%] - View)

    Percentage of vote: 3.90%

  4. Sanji (11 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  5. Tony Tony Chopper (2 votes [2.60%] - View)

    Percentage of vote: 2.60%

  6. Franky (3 votes [3.90%] - View)

    Percentage of vote: 3.90%

  7. Trafglar Law (8 votes [10.39%] - View)

    Percentage of vote: 10.39%

  8. Portgas D. Ace (7 votes [9.09%] - View)

    Percentage of vote: 9.09%

  9. Wiper (2 votes [2.60%] - View)

    Percentage of vote: 2.60%

Vote

#46 Rewi

Rewi

    Anime Newbie

  • Members
  • 53 posts

Posted 21 May 2012 - 02:24

Αχαχαχα, πολύ μου αρέσει αυτό το θέμα. Για μένα πολύ ξεκαθαρο: Λατρεύω
  • Portgas D. Ace, πάρα πολύ όμορφος(σώμα,φακιδούλες,φωνή). Εχει απιστευτα άνετο αλλά ταυτόχρονα ευγενικό στυλ και μου αρεσει παρα πολύ που πάντα καθεται και παλευει για αυτους που αγαπαει(αν και αυτο τον σκοτωσε, ειναι για μένα τεραστια απώλεια από τη σειρα) Περα από την εμφάνιση, από τους καλύτερους από συμπεριφορά και στυλ χαρακτήρες σε όλο το one piece και ένα από τα καλύτερα φρούτα.
  • Roronoa Zoro,πολύ σέξυ, πολύ ενδιαφέρουσα προσωπικότητα, από τους καλύτερους και πιο αφοσιωμένους στους φίλους του χαρακτήρες, φοβερός τρόπος μάχης με τα 3 σπαθιά, τρελαίνομαι όταν φοράει τη μπαντανα και δημιουργούνται οι σκιές στα μάτια του!!
  • Red Hair Shanks, ότι και να πω είναι λίγο, περιμένω να μας δείξει περισσότερα για αυτόν, απίστευτο στυλ και μαλλί!

Δε μπορώ να τους βάλω σε σειρά προτεραιότητας, αναλογα με τη φαση της σειρας αλλάζει(πχ στον πόλεμο δε μπορούσα να ξεκολλήσω από Ace απλά φοβερός). Να συμπληρώσω επίσης πως Λατρεύω τον Luffy όταν θυμώνει (πάντα υπαρχει κάτι ελκυστικό σε εναν αντρα που αλλάζει ριζικά χαρακτήρα για να υπερασπιστεί τους δικούς του, είναι και γλυκας) και στις τελευταίες μου πολύ μεγαλες συμπάθειες ανήκει και ο Marco(τέλειο φρούτο, ο ορισμός του κουλλλ χαρακτήρα!) Τέλος, ομορφος και τυπάκι ειναι και ο Law , περιμένω να τον δω περισσοτερο, αν και με χαλαει πολυ το ντυσιμο με αυτο τον καπελο σα σκυλακι!Α και Sanji τώρα με το μουσάκι έχει ανέβει πολύ!! Ειδικά οταν ετοιμαζεται να παλεψει με κουστουμι, χαλαρο ύφος και τσιγαράκι.....!

#47 Seppuku

Seppuku

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 21 May 2012 - 08:43

Sanji!!

Spoiler:

Proud listener of Radio Rivendell

Posted Image


http://jewellersapprentice.wordpress.com/


#48 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 21 May 2012 - 09:32

Eustass Captain Kidd.


Οταν τους αλλους τους σταυρωνεις , ε εισαι πολυ badass
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#49 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 21 May 2012 - 11:04

Awww είμουν διχασμένη ανάμεσα στον Sanji και τον Zoro... Είναι τόσο γαμάτοιοι!!! :lovulovu:
Και γενικά απ'όλες τις απόψεις- έχουν και οι 2 πολύ στιλάκι, είναι πολύ δυνατοί και νικούν σχεδόν πάντα -ακόμα κι όταν χάνουν όμως χάνουν με στιλ δηλαδή λες "οκ αυτός ήταν πάρα πολύ δυνατός δικαιολογούνται"... έχουν πολύ πλάκα σε κάποιες φάσεις αλλά όταν σοβαρεύουν τρέμετε αντίπαλοι...

Τελικά όμως κατέληξα στον Zoro γιατί απλούστατα είμαι ένα ρηχό 15χρονο που τρελαίνεται για ακάλυπτο 6pack xDD (Just kiddin' of course μου αρέσει πιο πολύ το στιλ που μάχεται- ε τώρα συγκρίνονται τα κατάνα του Zoro με τα πόδια του Sanji?? :moeee: )
Posted Image

#50 Seppuku

Seppuku

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 21 May 2012 - 12:35

Α και να μην ξεχνάμε και το άλλο καλό του Sanji...

Spoiler:

Proud listener of Radio Rivendell

Posted Image


http://jewellersapprentice.wordpress.com/


#51 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 21 May 2012 - 12:37

Ο Luffy τις εχει ολες.Τωρα τι λετε εσεις :P

Spoiler:

#52 Strawhat

Strawhat

    Anime Newbie

  • Members
  • 305 posts

Posted 22 May 2012 - 17:57

ειναι λιγο για κοπελες το ποστ? :P για μενα παντως ολα τα $$ ειναι ο ζορο. λεει ατακες εκει που δε το περιμενεις και γενικοτερα τα σπαει! α μη ξεχασω το ξυλικι που δινει με το santoryou :lovulovu:

#53 kalliniki

kalliniki

    Anime Newbie

  • Members
  • 181 posts

Posted 22 May 2012 - 19:22

Ο Zoro εννοείται!! :lovulovu: :lovulovu:
Είναι ο άντρας της ζωής μου...
Ειδικά και το santoryou pου χρησιμοποιεί είναι το κάτι άλλο, το λατρεύω αφάνταστα!
Έχει κάτι τεχνικές, όλα τα λεφτά...
Posted Image

#54 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 02 June 2012 - 10:05

Ειμαι αναμεσα σε Zoro και Luffy αλλα τελικα διαλεξα Zoro επειδη γουσταρω πολυ μαχες με σπαθια και ειναι πιο badass χαρακτηρας.

#55 Jimking

Jimking

    Anime Amateur

  • Members
  • 134 posts

Posted 23 June 2012 - 21:59

Ζορό = Vegeta στο στυλάκι ^^ ή κάπως τους έχω συνδυάσει!
Posted Image