Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Halloween Cosplay >:3


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#31 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 28 October 2009 - 21:34

Sally cosplay progress: 80%

Posted Image

Γουϊιιιι! Ειμαι τόσο ενθουσιασμένη με αυτό το cosplay! Παει πολύς καιρός που το γυρόφερνα στο μυαλό μου κι εχω κλασει μαλλί από τη χαρά μου που δοθηκε η ευκαιρία να το παρουσιάσω!

Το φουστανάκι είναι απολύτως ετοιμο! Ευτυχώς που είχα το σύνδρομο της γριας που δεν πεταει παλιά ρουχα, γι αυτό και βρήκα να κοψω κουρελάκια για να το το φτιάξω.

Αν δεν αλλάξει γνώμη ο kabamaroudis και κανει τελικά τον δήμαρχο από το nightmare before christmas και σκάσει και κανας Jack Skellington (και παιχτει και κανα Tim Burton music theme)... εκει θα απογειωθεί το θέμα!

Εγώ...δηλωμένο-ξηγημενο! Θα το Τιμ Μπαρντονιάσω το θέμα!

Εσεις πως παει παιδιά με τις προετοιμασίες? Ολα καλά? Καμιά ερώτηση?
Μήπως θέλετε καμια πρόταση?

#32 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 28 October 2009 - 21:39

Omedetou, Lia-san. Ανυπομονώ να δω την verison που θα κάνεις
Το δικό μου είναι σε αρχικά στάδια ακόμα, έχω παραγγείλει καπέλο και περούκα για να τα τροποποιήσω όταν έρθουν, και οσονούπω σκοπεύω να ράψω και τα μανίκια. Το φόρεμα δεν το έχω βρει ακόμα, θα κάνω καμιά βόλτα σε κανένα κινέζικο μαγαζί τις επόμενες μέρες.

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#33 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 28 October 2009 - 21:53

ειμαι κομπλε 100% απλα πριν το παρτυ θα βαλω μια καλλιτεχνιδα να μου κανει τα φιδια
Posted Image

#34 lyon88

lyon88

    The kind one

  • Members
  • 19 posts

Posted 28 October 2009 - 22:23

Οι οι,τι διαβαζει ο ματης μου??Soul eater groupaki?Να το ψησω να κανω και εγω ενα Spirit Albarn cosplay να γελασουμε??Stein+spirit πανε παρεα!!!(εκτος και αν το εχει πιασει αλλος!).Μπορει να αναφερθηκε παραπανω αλλα για ποτε περιπου πεφτει(δν προσεξα ντεεεε,μη βαρατεεεεε : )
Which do you prefer?lion or hippo?

#35 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 28 October 2009 - 22:33

lyon88 το πάρτι είναι για 13 Νοεμβρίου. Υπάρχει και αντίστοιχο thread εδώ http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7845 με λεπτομέρειες. Όσο για το cosplay που ανέφερες, τουλάχιστον δεν έχω διαβάσει να το ανακοίνωσε κάποιος άλλος ούτε εδώ ούτε στο άλλο thread.

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#36 lyon88

lyon88

    The kind one

  • Members
  • 19 posts

Posted 28 October 2009 - 22:44

Αριγκατοοοοο παω να συνεχισω απο εκει!!
Which do you prefer?lion or hippo?

#37 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 28 October 2009 - 22:46

A, απλώς μην ποστάρεις για cosplay εκεί, μόνο εδώ, εκτός και εάν θελήσεις να ανακοινώσεις το cosplay σου. Οι επιπλέον συζητήσεις γίνονται εδώ!

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#38 lyon88

lyon88

    The kind one

  • Members
  • 19 posts

Posted 28 October 2009 - 23:16

και αυτο το ειδα εκει οποτε φρεναρα!!τελικα δεν ξερω για Σπιριτ,το σκεφτομαι!προς το παρον ψαχνω να βρω αν υπαρχει φτηνο σετακι κοστουμι+πουκαμισο ασπρο(ναι ακριβως,δεν εχω!!!)+παντελονι ασορτι.Που ειναι η δουλεια οταν την χρειαζεσαι???Ή ο κυριλες φιλος!Τελικα το μονο ευκολο μου φαινεται θα ειναι η περουκα =_=
Which do you prefer?lion or hippo?

#39 Didi

Didi

    Anime Newbie

  • Members
  • 39 posts

Posted 28 October 2009 - 23:52

Γιούπι γία για!^_^
Επιτέλους θα βγάλω την γυαλαμπούκα από τη μου΄ρη και δε θα μου καταστρέψει τα σχέδια για cosplay αυτή τη φορά!:hahaha:

halloween cosplay τέλειο τέλειο τέλειο^_^ Αλλά θέλω και μουσική από Nightmare before Christmas!

Team cosplay θα κάμνουμε (2 άτομα team:rolleyes:) αλλά πρέπει να επικοινωνήσω και με το συνεργό μου για περαιτέρω αποκαλύψεις!^_^

Υataaaa!


#40 aphroditechan

aphroditechan

    Anime Newbie

  • Members
  • 41 posts

Posted 29 October 2009 - 16:27

Πιστευω θα ειναι απο τα καλυτερα παρτυ:wooi2:
Κατα πασα πιθανοτητα η κολλητη μου θα κανει nagato-witch γιατι το ψηνει πολυ καιρο και εγω με μια αλλη κοπελια ψαχνομαστε για νεκρη νυφη.
Ολες οι ταινιες του Tim Burton θα παρουν σαρκα και οστα μου φαινεται!!(Αντε και κανενας ψαλιδοχερης!!)


#41 lyon88

lyon88

    The kind one

  • Members
  • 19 posts

Posted 30 October 2009 - 21:23

Καμια ιδεα για φτηνο cosplay?Εστω κατι που φτιαχνεται με κετσαπ!!!οτιδηποτε!!
Which do you prefer?lion or hippo?

#42 Didi

Didi

    Anime Newbie

  • Members
  • 39 posts

Posted 30 October 2009 - 21:41

Βαμπίρ με δόντια δράκουλα ζαχαρωτά από το candy shop της γειτονίας!

Ή κάτι με επιδέσμους και eye patch ψιλοcreepy φάση...


#43 lyon88

lyon88

    The kind one

  • Members
  • 19 posts

Posted 30 October 2009 - 22:04

Η δευτερη ιδεα πλακα πλακα λεει μια χαρα!!και θα βαλω και κετσαπ(το εχω αποθημενο)!!!ευχαριστωωωω!!
Which do you prefer?lion or hippo?

#44 Didi

Didi

    Anime Newbie

  • Members
  • 39 posts

Posted 30 October 2009 - 22:11

Αχά!Κέτσαπ πάνω στους επιδέσμους , eye patch , περίεργο βάψιμο , λίγο weirdo περπάτημα και έτοιμο το halloween creature!^_^
Δε κάνει τίποτα!Χαρά μου αν κατάφερα να βοηθήσω!


#45 Kurisu

Kurisu

    ⓢⓤⓟⓔⓡ(⌒_⌒)ⓚή

  • Members
  • 100 posts

Posted 30 October 2009 - 22:19

Καμια ιδεα για φτηνο cosplay?Εστω κατι που φτιαχνεται με κετσαπ!!!οτιδηποτε!!


Scarecrow απο το Batman Returns.Ενα σακι, κλωστη και σακοραφα!
Spoiler: piku piku

Spoiler: ~The Door~