Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Halloween Cosplay >:3


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 25 October 2009 - 16:23

I will be there and i have very cool idea for haloween cosplay
Posted Image

#2 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 25 October 2009 - 19:43

Ahem, θα κάνω την πρόωρη ανακοίνωση της ημέρας. Μιας και έψαχνα κάτι αρκετά Halloween για το επερχόμενο πάρτυ και σκευτόμουν κάτι σε μαγισσούλα, αποφάσισα να κάνω την Blair από Soul Eater
Posted Image

Είναι ένα σχετικά εύκολο cosplay στην υλοποίηση οπότε 8α έχω τον χρόνο να το κάνω μέχρι τότε.

Α και θα κουβαλάω μαζί μου και εκπληξούλα που εμπνεύστηκα από την αφίσα του πάρτυ.
Btw πανέμορφη η αφίσα omedetou!!

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#3 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 25 October 2009 - 20:36

Ahem, θα κάνω την πρόωρη ανακοίνωση της ημέρας. Μιας και έψαχνα κάτι αρκετά Halloween για το επερχόμενο πάρτυ και σκευτόμουν κάτι σε μαγισσούλα, αποφάσισα να κάνω την Blair από Soul Eater
Posted Image

Είναι ένα σχετικά εύκολο cosplay στην υλοποίηση οπότε 8α έχω τον χρόνο να το κάνω μέχρι τότε.


:nbleed::nbleed::nbleed: Η αγαπημένη μου μαζί με την meduza!!! Πρόσεχε πως θα την κανείς (γκουχου βαλέ πολύ ενίσχυση γκουχου ξέρεις σε τι αναφέρομαι γκουχου) και να είναι όσο γίνετε ποιο πιστή onegai.:blingeye2:
Spoiler:


#4 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 25 October 2009 - 21:11

χοχοχο η ιδεα που αναφερω παραπανω πως ειχα ηταν h Blair!!!αλα δεν πειραζει,ειναι ευκαιρια που περιμενα τοσο καιρο για να κανω την medussa!δεν ειναι 100% σιγουρο ομως γιατι ετοιμαζω και το cosplay του δεκεμβρη
Posted ImagePosted Image
Posted Image

#5 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 25 October 2009 - 21:20

Aww συγνώμη Lucy μου. Αν θές να το κάνεις πολύ το ακυρώνω:wis:. Is oke δεν θα χαλάσουμε και τις καρδιές μας για το cos:ureshii:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#6 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 25 October 2009 - 21:43

οχι καλε!!!!εγω εδω και 3 μηνες πρηζω τον Χα0ς και την Μισα και τους λεω πως θελω να κανω medusa,η Blair μου ρθε στο μυαλο επηδη ειναι πιο haloween style!αλλα αφου θα την κανεις εσυ εγω θα κανω την vilain!!!!
Posted Image

#7 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 25 October 2009 - 21:47

Εντάξει τότε! Οπότε θα είμαστε 2 από Soul Eater! Ακόμα καλύτερα!!!

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#8 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 25 October 2009 - 22:13

Ahem, θα κάνω την πρόωρη ανακοίνωση της ημέρας. Μιας και έψαχνα κάτι αρκετά Halloween για το επερχόμενο πάρτυ και σκευτόμουν κάτι σε μαγισσούλα, αποφάσισα να κάνω την Blair από Soul Eater
Posted Image

Είναι ένα σχετικά εύκολο cosplay στην υλοποίηση οπότε 8α έχω τον χρόνο να το κάνω μέχρι τότε.

Α και θα κουβαλάω μαζί μου και εκπληξούλα που εμπνεύστηκα από την αφίσα του πάρτυ.
Btw πανέμορφη η αφίσα omedetou!!

Extreme nosebleed warning!!!!!

Πάντως και γω από soul eater θα κάνω πάλι, μιας και προσφέρεται η μέρα



#9 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 26 October 2009 - 15:26

Extreme nosebleed warning!!!!!

Πάντως και γω από soul eater θα κάνω πάλι, μιας και προσφέρεται η μέρα


Και να σου ξαφνικά το μικρό Soul Eater γκρουπάκι. Really Nice!

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#10 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 26 October 2009 - 15:46

εγω δεν εχω ιδεα τι να κανω.....μαγισσα απο ανιμε ειναι ωραιο αλλα κλασσικη σκετη μαγισσα ειναι μπαναλ......:uhh::emptyonexg1:

#11 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 26 October 2009 - 16:00

Δεν νομίζω ότι μια κλασσική kawaii μαγισσούλα είναι μπανάλ. Δεν είπαμε να είναι η μάγισσα φούρκα και ούτε σώνει και καλά η τυπική sexy μάγισσα των καρναβαλιών αλλά εάν μπεις στο αγγλικό ebay (Τα προϊόντα από Αγγλία έρχονται πολύ πιο γρήγορα Ελλάδα) θα δεις και κάποιες kawaii εκδόσεις είτε για να αγοράσεις άν θες (είναι φτηνούτσικες) είτε για να πάρεις ιδέες.
Anyway sorry for the spamming

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#12 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 posts

Posted 26 October 2009 - 17:48

halloween party yeaaaahh κατι μου λεει οτι θε ειναι τελειο :riiight:

και για να ειμαι και εγω μεσα στο κλιμα του halloween θα κανω κατι σε zombie σιγκεκριμενα απο resident evil και ποιο συγκεκρημενα κατι απο αυτα τα 2 ((δυστηχος δεν εχω αποφασησει ακομα ποιο))Posted ImagePosted Image αλλα στην χειροτερη περιπτοση αν δεν με φτασει ο χρονος θα κανω dr stein απο soul eater ((που το εχω ετοιμο)) για να συμπληροσω το groupaki σας :P

#13 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 26 October 2009 - 19:11

εγω δεν εχω ιδεα τι να κανω.....μαγισσα απο ανιμε ειναι ωραιο αλλα κλασσικη σκετη μαγισσα ειναι μπαναλ......:uhh::emptyonexg1:

Posted Image:wis::tensai:

#14 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 26 October 2009 - 20:45

Λατρεύω το Halloween!
Και φυσικά η χαρά μου που θα γίνει τετοιο θεματικό πάρτυ δεν κρύβεται:joyful: (καράφες σπάει!)

Απ ότι βλέπω θα υπάρξει τεράστια δημιουργική συμμετοχή, σιγουρα και από άτομα που δε χρειάζεται να ανακοινώσουν κάτι από το φόρουμ.

Λοιπόν, η "μάνα του cosplayer" εντός του Halloween κλίματος, θα κανει εναν χαρακτήρα από μια λατρεμένη ταινία που εμπνεύστηκε ο Tim Burton:

character: Sally

from: Nightmare before Christmas


Posted Image

#15 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 26 October 2009 - 22:57

OMG Sally!!!!! Daisuki desu!!!:lovulovu:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809