Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Halloween J-Music Party Friday 13 Nov @ Art House (by Akai Panda & Nozomi Ongαku)


  • This topic is locked This topic is locked
236 replies to this topic

#196 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 15 November 2009 - 15:30

το ειδα κ εγω!!!! ηταν αυτο που μ ειχες δειξει στο παρτυ εε? ααααχ, πως τα καταφερνεις καθε φορα.....!!!!! θελω να κανω κ εγω ενα βιντεακι..αν και οποτε αποφασισουν ν αανεβουν οι φωτο απο το σαραβαλο υπολογιστη μου!!!! Αλλα προτεραιοτητα εχει το 3-ημερο του Μαλλ...μετα το Χαλογουιν!!!!
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#197 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 15 November 2009 - 16:20

wabbit ευχαριστουμε πολυ πολυ για την λιστα...να διορθωσω οτι το cosplay μου λεγεται Nekozawa senpai (Belzenef λεγεται η μαριονετα στο χερι μου).
Επισης, στην ομαδα του Ατριδη, υπηρχαν και αλλα παιδια που εκαναν cosplay, πρεπει να μας πει ο Ατριδης τι ακριβως γινεται.
Αλλο ενα που σου ξεφυγε, ηταν ο Vampire Hunter D, αλλα δεν ξερω ποιος τον εκανε
τελος, κατα τις 12, μαζι με τον shinigami που εμφανιστηκε απο το πουθενα, ειχαμε κανονισει να αλλαξω και εγω στολη, οποτε εβαλα ενα φορεμα μαγισσας και επαιξα με μακιγιαζ και μαλλια, δεν ειχα ντυθει κατι συγκεκριμενο επειδη με ρωτησαν πολλα παιδια, αλλα ισως να μπει στα specials

#198 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 posts

Posted 15 November 2009 - 16:27

Επισης, στην ομαδα του Ατριδη, υπηρχαν και αλλα παιδια που εκαναν cosplay, πρεπει να μας πει ο Ατριδης τι ακριβως γινεται.


Λιπον στην ομαδα ειμασταν εγω και ο gtp οι οπιοι εχουμε ειδη καταγραφη και επιπλεον ηταν ο Majeh π εκανε Crish apo resident evil 5 ενα αλο παιδι που εκανε Wesker παλι απο resident evil 5 και ενας αλος που εκανε umbrella corporation soldier ((ΤΑ δυο τελευτεα παιδια ο soldier kai o Wesker δεν ειναι απο το φορουμ))

#199 Alex Akuma

Alex Akuma

    Alex akuma

  • Members
  • 58 posts

Posted 15 November 2009 - 16:33

βασικα μπερδευτικα!!:hmmm: εγω ειχα παντως ενα μεγαλο στρογγιλο καπελο με παλτο μαβρο και κατι πιστολια και ενα τσεκουρι!!μαλλον εγω ειμουν ο vampire hunter D κε τα μπερδευψα!αρα ποιος ηταν απο witch hunter robin???:canthelp:

#200 amelie-chan

amelie-chan

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 15 November 2009 - 16:39

Hello και από εμένα. Παραθέτω την ημιτελή θα έλεγα λίστα με τα cosplay που κατέγραψα.

Cosplay

Beelzenef (Ouran High School Host Club) - Misa Yoshiko
Blair (Soul Eater) - Wabbit
Doctor Salvador (Resident Evil 4) - G.T.P._1982
Executioner (Resident Evil 5) - Atridis
Faust - Ice
Hei (Darker than Black) - Vasper
Jack Skellington (Nightmare before Christmas) - Ren
Kairi (Kingdom Hearts - Halloween Town) - Ayami
Kyoukei Takano (Wallflower) - Nerethil
Leero (D.Gray-man) - Noh
Medusa (Soul Eater) - Lucy-Nyuu
Noi Kasahara (Wallflower) - Maria
Panic at the Disco - Alx Lightning
Ranmaru Mori (Wallflower) - Raziel
Rin (Fate/Stay Night) - memole
Sally (Nightmare before Christmas) - Tomodachi2
Seilin (Μαγισσόπαιδο) - Jennx
Sephiroth (Final Fantasy VII) - ???
Shinigami-sama (Soul Eater) - Namida
Sora (Kingdom Hearts - Halloween Town) - Didi
Soul (Soul Eater) - Akihisa
Sunako Nakahara (Wallflower) - Camus
Takenaga Oda (Wallflower) - Marilou
Yukinojo "Yuki" Toyama (Wallflower) - Velvet Vortex
Yuuki Cross (Vampire Knight) - Morticia
Victoria Cindry (One Piece) - Vegetasmate
Witch Hunter Robin - Alex Akuma
Zero Kiryuu (Vampire Knight) - takara089

Special

Classic Lolita - Jack(son) Cannery
Gothic Lolita - Ioli
Gothic Lolita - xEllonex
Guro Lolita - Mikaela Fuyutsuki
J Fashion - Anna-chan
Kuro Lolita - Fireroses
Neko-chan - Julie lost in translation
Nurse - Evaofadawn
Vampire - Epilogue
Witch - Megan
Zombie - Demetra

Η λίστα έχει κάποια κενά, τα περισσότερα είναι μάλλον στην κατηγορία special αφού δεν πρόλαβα να τα καταγράψω όλα νομίζω. Από κει και πέρα δεν πρόλαβα καν να δω τον περιβόητο Sephiroth του πάρτι μιας και άργησα να πάω στο πάρτι, και κάτι μου είπανε για Witch Hunter Robin το οποίο επίσης δεν είδα πουθενά. Εάν λείπει κάτι άλλο δεν γνωρίζω, οπότε όποιος από εσάς έχει άλλες πληροφορίες για να συμπληρωθεί η λίστα ας μου πει:ureshii:.

kyaaaaa!!!γεια σε ολους και απο μενα!ειναι το πρωτο μου post εδω και ενα εχω να πώ-το παρτυ ηταν τελειο...στη λιστα απο πανω ειμαι η anna-chan![αυτο που ειχα ντυθει ηταν βαμπιρ σε στυλ twilight]-αν και μονο σε βαμπιρ δεν εμοιαζα το j-fashion ακουγεται καλυτερο!για το πρωτο j-party που πηγα ηταν κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-α!!!{για οσους γνωστους που καταλαβαν ποια ειμαι...sailor V is for victory!!!he!he!he!}περιμενω με ανυπομονεσια το επομενο cosplay party!!!ureshi-des!!!:gotit:

#201 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 15 November 2009 - 16:46

kyaaaaa!!!γεια σε ολους και απο μενα!ειναι το πρωτο μου post εδω και ενα εχω να πώ-το παρτυ ηταν τελειο...στη λιστα απο πανω ειμαι η anna-chan![αυτο που ειχα ντυθει ηταν βαμπιρ σε στυλ twilight]-αν και μονο σε βαμπιρ δεν εμοιαζα το j-fashion ακουγεται καλυτερο!για το πρωτο j-party που πηγα ηταν κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-α!!!{για οσους γνωστους που καταλαβαν ποια ειμαι...sailor V is for victory!!!he!he!he!}περιμενω με ανυπομονεσια το επομενο cosplay party!!!ureshi-des!!!:gotit:


βρε Wabbit, για βοήθησε μας λίγο: Anna-chan που έχεις γράψει είναι όντως η κοπέλα, ή η φίλη μου η Άννα, που είναι μαζί μου σε πολλές φωτογραφίες? κ αν είναι η amelie-chan, τότε μπορείς να προσθέσεις κ την άλλη Αννα? thanks!!!!!!!!!
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#202 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 15 November 2009 - 16:51

Ok, μέχρι να επιβεβαιωθεί ποιος έκανε Witch Hunter Robin, εάν έκανε κάποιος το σβήνω από την λίστα.

@ Misa Yoshiko: Gomenasai για το λάθος
@ Atridis: Τα 2 τελευταία παιδιά δεν έχουν έστω καποιο ψευδόνυμο εκτώς forum ή το μικρό τους όνομα άν γίνεται. Επίσης το umbrella corporation soldier από ποιο Resident evil είναι;

Edit: H Κοπέλα που έγραψα ώς Anna-chan είναι η φίλη της Evaofadawn που ήταν μαζί σε πολλές φώτο, με τα μαύρα μαλιά σε κοτσίδια και το κόκκινο κραγιόν αλλά Geisha.
@amelie-chan: Τελικά να σε γράψω ως Vampire ή J-fashion?

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#203 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 15 November 2009 - 17:00

βασικα μπερδευτικα!!:hmmm: εγω ειχα παντως ενα μεγαλο στρογγιλο καπελο με παλτο μαβρο και κατι πιστολια και ενα τσεκουρι!!μαλλον εγω ειμουν ο vampire hunter D κε τα μπερδευψα!αρα ποιος ηταν απο witch hunter robin???:canthelp:


αν ησουν εσυ που καθοσουν συνεχεια εξω απο το μαγαζι, και σε μια φαση σε ρωτησαμε τι εχεις ντυθει και ειπες vampire hunter, τοτε δε ξερω ποιος ηταν απο witch hunter robin. εκτοσ κ αν επειδη ημασταν μακρια, ειπες witch hunter, και δεν ακουσαμε

#204 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 posts

Posted 15 November 2009 - 17:10

@ Atridis: Τα 2 τελευταία παιδιά δεν έχουν έστω καποιο ψευδόνυμο εκτώς forum ή το μικρό τους όνομα άν γίνεται. Επίσης το umbrella corporation soldier από ποιο Resident evil είναι;


Το παιδι που εκανε Wesker δεν εχει nickname και λεγετε Νικος ο αλος π εκανε soldier δεν ξερω καν πως λεγετε γιατι δεν ηταν στην ομαδα εξ αρχης αλλα τον βρικαμε τυχεα στο club επισης ο soldier ειναι γενικα στον κοσμο του resident evil δλδ δεν ειναι απο καποιο συγκεκριμενο.

#205 Alex Akuma

Alex Akuma

    Alex akuma

  • Members
  • 58 posts

Posted 15 November 2009 - 17:13

Ναι εγω ειμουν που αν θυμασαι περιμενα εκεινους τους μπιμπ:hahaha: να φερουν ενα παιδι απο τον στατθμο!!!:wis:btw οταν φυγαμε μας πετυχαν στο μετρο καποιοι δημοσιογραφοι απο το βημα gazino κε μας βγαλαν ενα καρο φοτο κε τους αναλυσαμε ολο το θεμα για το παρτυ!!!ειχε πολυ φαση!!!:burningbe3:

#206 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 15 November 2009 - 17:14

Για το θέμα του Witch hunter, μπορώ να σας το λύσω νομίζω: δεν υπήρχε Witch Hunter Robin (που είναι κοπέλα), αλλά ένα παλλικάρι ντυμένο Witch Hunter (άνευ Robin - μάλλον σε Solomon Kane έφερνε) μάλλον καταγράφηκε ως Vampire Hunter D. Επίσης υπήρχε ένας Detective Boy Conan, αλλά κάπως διέφυγε του φακού μου. Gomen...

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#207 amelie-chan

amelie-chan

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 15 November 2009 - 17:15

Ok, μέχρι να επιβεβαιωθεί ποιος έκανε Witch Hunter Robin, εάν έκανε κάποιος το σβήνω από την λίστα.

@ Misa Yoshiko: Gomenasai για το λάθος
@ Atridis: Τα 2 τελευταία παιδιά δεν έχουν έστω καποιο ψευδόνυμο εκτώς forum ή το μικρό τους όνομα άν γίνεται. Επίσης το umbrella corporation soldier από ποιο Resident evil είναι;

Edit: H Κοπέλα που έγραψα ώς Anna-chan είναι η φίλη της Evaofadawn που ήταν μαζί σε πολλές φώτο, με τα μαύρα μαλιά σε κοτσίδια και το κόκκινο κραγιόν αλλά Geisha.
@amelie-chan: Τελικά να σε γράψω ως Vampire ή J-fashion?

Τελικα αλλη anna-chan ηταν στη λιστα:emptyonexg1:εγω ημουν μαζι με τη neco-chan και την goth-lolita...γραψε με ομως vampire!{οι φακοι και το make-up δεν ηταν εντονα βεβαια:tensai:...}την επομενη φορα θα ειναι καλυτερο το cosplay μου:hiding_something:!!!

#208 noh

noh

    pcofos sth psalida

  • Members
  • 22 posts

Posted 15 November 2009 - 18:53

Ναι εγω ειμουν που αν θυμασαι περιμενα εκεινους τους μπιμπ:hahaha: να φερουν ενα παιδι απο τον στατθμο!!!:wis:btw οταν φυγαμε μας πετυχαν στο μετρο καποιοι δημοσιογραφοι απο το βημα gazino κε μας βγαλαν ενα καρο φοτο κε τους αναλυσαμε ολο το θεμα για το παρτυ!!!ειχε πολυ φαση!!!:burningbe3:


α,και μας μας σταματησαν!!!!!
παιδια αγοραζουμε βημα τη αλλη κυριακη!!!!
εξαπλωνομαστεεεεε!!!!

θα κανουμε την ελλαδα ιαπωνια!!! muahahahahaha
:hahaha:
~να του κανω ενα chidori να φυγει?

~τι σε κανει να πιτευεις πως πουλανε akatsuke-ικο βερνικι νυχιων?

~το yamamoto ειναι κοινο επιθετο...πως λεμε παπαδοπουλος?

~απο τι πεθανε ο kimimaru???
.....οστεοπορωση


~ο aizen ειναι ο chuck norris του bleach

#209 noh

noh

    pcofos sth psalida

  • Members
  • 22 posts

Posted 15 November 2009 - 18:55

Τελικα αλλη anna-chan ηταν στη λιστα:emptyonexg1:εγω ημουν μαζι με τη neco-chan και την goth-lolita...γραψε με ομως vampire!{οι φακοι και το make-up δεν ηταν εντονα βεβαια:tensai:...}την επομενη φορα θα ειναι καλυτερο το cosplay μου:hiding_something:!!!



τι? δεν αγαπαμε την ομπρελα μας????ε?ε?ε?ΕΕ?:oo:
κακια αννα!!!!
δν σε αγαπαω πια! πρρρ:nanana:

[sorry για το διπλο post,αλλα δν ξερω πως να βαλω 2 quotes σε ενα reply:emptyonexg1:]
~να του κανω ενα chidori να φυγει?

~τι σε κανει να πιτευεις πως πουλανε akatsuke-ικο βερνικι νυχιων?

~το yamamoto ειναι κοινο επιθετο...πως λεμε παπαδοπουλος?

~απο τι πεθανε ο kimimaru???
.....οστεοπορωση


~ο aizen ειναι ο chuck norris του bleach

#210 DJ Gaara of Sound

DJ Gaara of Sound

    Kami korosu...

  • Members
  • 41 posts

Posted 15 November 2009 - 19:06

dont provoke her!!!! She can be tough if she wants....


I know...But i can be tough too...:8):Have no fear,Gaara is here!
Posted Image