Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

To Aru Kagaku no Railgun


  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#1 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 04 October 2009 - 23:19

To Aru Kagaku no Railgun ειναι ενα spin-off του To Aru Majutsu no Index και εχει για πρωταγωνηστρια την Mikoto Misaka ενα δευτερευων χαρακτηρα στην αρχικη σειρα.
Για οσους δεν εχουν δει το πρωτο η σειρα εξελισεται στην Academy City μια φανταστικη ποληη οποια ειναι εξολοκληρου αφιερωμενη στην επιστημονικη ερευνα και τεχνολογικη προοδο και η οποια διαθετη ενα μεγαλο αριθμο σπουδαστων οι οποιοι εκτος απο τα συνηθισμενα μαθηματα εκπαιδευονται στις esper powers που οι περισοτερη κατεχουν.
Το To Aru Kagaku no Railgun ασχοληται με μια ομαδα κοριτσιων και στις περιπετειες τους με πρωταγωνηστρια την Mikoto ενω guest κανουν και ορισμενη χαρακτηρες απο την αρχικη σειρα.
Βασικα στο πρωτο επ βλεπουμε τις πρωταγωνιστες μια ομαδα 4 κοριτσιων που απαρτιζονται απο 3 απο την προηγουμενη σειρα η biri biri(Mikoto Misaka)την φιλη της Shirai Kuroko και η Uiharu Kazari και την πρωτοεμφανιζομενη Saten Ruiko.
Για πρωτο επ ηταν αρκετα καλο το animation ειναι στα ιδια υψηλα επιπεδα οπως και του Index οπως και η μουσικη η οποια ειναι καπως πιο ζωηρη και up beat κατι που συμβαινη και με την ιδια την σειρα μιας και φαινεται να ειναι πιο κωμικη και ευχαριστη.
Για spin-off η σειρα φαινεται να ειναι αρκετα καλη ενω αν δεν εχει τις μεταπτωσης που ειχε το Index στο σεναριο μπορει να αποτελεση μια πολυ ευχαριστη εμπειρια,εγω παντως θα το συνεχισω.
Για γρουπ τωρα εγω προτεινω το [Mazui] μιας και με ικανοποιησε και στο spice and wolf.
Posted Image

Posted Image

Edited by Kenny, 11 October 2009 - 02:35.
image from zvyx.net never loads


#2 Sadman

Sadman

    The one that's forever away

  • Members
  • 531 posts

Posted 04 October 2009 - 23:28

Μια χαρά αρχή είχε,εγώ θα το συνεχίσω σίγουρα.:riiight:

#3 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 04 October 2009 - 23:28

Συμφωνώντας κι εγώ με τον melkior, η σειρά φαίνεται καλή, ενώ απο subbers έχουμε Ayako και Mazui, με προτίμηση στους Mazui μια και οι Ayako έβγαλαν μόνο ένα low quality avi.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#4 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 05 October 2009 - 12:10

στο Index το ψιλοείδα λιγάκι αλλά σίγουρα θα το ξανάβλεπα. Η μικότο ήταν αγαπημένη μου στη σειρά αλλά τώρα που είναι και πρωταγωνίστρια με 1000 θα την δώ την σειρά ! Σαν αρχή πολύ καλό επεισόδιο με δράση πλάκα και χαρούμενη διάθεση. Ίσώς το λεσβιακά να μην τα προτίμησα αλλά τρώγεται ευχάριστα

#5 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 05 October 2009 - 14:53

Συμφωνώντας κι εγώ με τον melkior, η σειρά φαίνεται καλή, ενώ απο subbers έχουμε Ayako και Mazui, με προτίμηση στους Mazui μια και οι Ayako έβγαλαν μόνο ένα low quality avi.

Γι'αυτο το λογο το προτεινα και εγω μεχρι στιγμης οι Mazui εχουν την καλυτερη εκδοση.

Black RockΗ μικότο ήταν αγαπημένη μου στη σειρά

Kαι μενα πολυ καλυτερη απο την index.
Ευκαιρια για τον μπατλερ τωρα που η ΝΔ ψαχνει αργηγο να θεσει υποψηφιοτητα.

#6 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 05 October 2009 - 15:50

Γι'αυτο το λογο το προτεινα και εγω μεχρι στιγμης οι Mazui εχουν την καλυτερη εκδοση.
Kαι μενα πολυ καλυτερη απο την index.
Ευκαιρια για τον μπατλερ τωρα που η ΝΔ ψαχνει αργηγο να θεσει υποψηφιοτητα.


έλα μώρε και η ιντέξου καλή ήταν
*changes signature text*

#7 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 05 October 2009 - 19:36

έλα μώρε και η ιντέξου καλή ήταν
*changes signature text*

Νταξει συμπαθιτικη ηταν δε λεω αλλασε σχεση με την biri biri δεν πιανη μια.
Τι εγινε παραιτηθηκε κι αυτος:hahaha:

#8 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 10 October 2009 - 14:09

Το 2ο επεισόδιο βρίσκεται στα γνωστά "μαγαζιά", δεν έχει κάποιο είδους σοβαρό plot, είναι αφιερωμένο στις 2 συγκατοίκους Misaka και Kuroko. Βλέπεται ευχάριστα πάντως.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#9 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 11 October 2009 - 00:02

Αλλο ενα κωμικο επ που αυτη τη φορα επικεντρωνεται στην σχεση μεταξυ Misaka/Kuroko καλο σε γενικες γραμες αλλα οπως ειπε ο Keiki νo plot ελπιζω απο το επομενο να δειξη κατι τετοιο και να μην την βγαλουν ολη τι σειρα ετσι,αλλωστε κατι τετοιο υποδεικνυεται απο καποιες σκηνες στο OP.
Ιδεα μου ειναι η Kuroko ειναι πολυ πιο yuri και perverted εδω απο τι στο index.

Edited by melkior, 11 October 2009 - 18:19.


#10 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 11 October 2009 - 02:21

Ιδεα μου ειναι η Kuroko ειναι πολυ πιο yuri και perverted εδω απο τι στο index.


Μα, το spin-off αυτό είναι shoujo-ai υποτίθεται, και όχι action/comedy shounen όπως ήταν το To Aru Majutsu no Index. Αν και περισσότερο για yuri raep το κόβω... :riiight: :hahaha:
Posted Image
Posted Image

#11 Monad

Monad

    Anime Amateur

  • Members
  • 99 posts

Posted 11 October 2009 - 15:38

Μα, το spin-off αυτό είναι shoujo-ai υποτίθεται, και όχι action/comedy shounen όπως ήταν το To Aru Majutsu no Index. Αν και περισσότερο για yuri raep το κόβω... :riiight: :hahaha:



Μην ανησυχείς έρχεται και action. Η σειρά έβαλε το συγκεκριμένο επεισόδιο τώρα ενώ κανονικά μερικά από αυτά τα γεγονότα είναι αργότερα στο μάνκα για περισσότερη γνωριμία με τους χαρακτήρες. Και για διασκεδαστικό fansercice comic επεισόδιο ήταν πολύ καλό.

Μέχρι τώρα η σειρά είναι πολύ καλύτερη από το Index. Σίγουρα μια από τις λίγες σειρές που θα δω αυτό το φθινόπωρο.

Καλά είχα πεθάνει στα γέλια όταν είπε για εξαρτήματα υπολογιστών και Kuroko νόμισε ότι την γλίτωσε αλλά μετά λέει το όνομα της εταιρίας με τα αφροδισιακά.
Αυτή η εικόνα ήταν epic
Posted Image

Posted Image


#12 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 11 October 2009 - 18:19

Το Index το droppαρα στο 7ο επεισόδιο...
Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι πιο συμπαγές σεναριακά και κυρίως χωρίς Touma. Το ξυλίκι που έδωσε η Kuroko στο πρώτο επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά, teleporting is awesome! Πλάκα είχε το δεύτερο επεισόδιο αν και θα προτιμούσα να μας έβαζε στο main story(αν υπάρχει δηλαδή).
Υuri raep is fine too!:kill4u:

#13 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 11 October 2009 - 18:37

Το Index το droppαρα στο 7ο επεισόδιο...
Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι πιο συμπαγές σεναριακά και κυρίως χωρίς Touma. Το ξυλίκι που έδωσε η Kuroko στο πρώτο επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά, teleporting is awesome! Πλάκα είχε το δεύτερο επεισόδιο αν και θα προτιμούσα να μας έβαζε στο main story(αν υπάρχει δηλαδή).
Υuri raep is fine too!:kill4u:

Nαι το Index ηταν πολυ ανισο μεταξη των αρκ,βασικα η ιστοριες που εχουν την Index και μαγεια ειναι πιο αδυναμες απο αυτες με την mikoto και espers.
Θα σου προτεινα να δεις αυτες επ 10-14 Accelerator αρκ που ειναι και η καλυτερη και 18-20 οπου και παλι παιρνουν μερος αυτοι οι δυο,αν σου αρεσουν ισως μετα δεις και τα υπολοιπα.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#14 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 14 October 2009 - 20:12

βασικά και μόνο που είδα αυτό... έλιωσα κυριολεκτικά
Spoiler:


#15 Sadman

Sadman

    The one that's forever away

  • Members
  • 531 posts

Posted 14 October 2009 - 22:56

xaxa,εγώ το έκανα gif και το έβαλα για φόντο στο κινητό μου:hero: