Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Από που μπορώ να κατεβάσω αυτό το J-Dorama/Movie Download links


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#16 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 17 February 2010 - 16:36

Ναι κάνουν αγγλικούς υπότιτλους οι ΓκιριΓκιρι και έχουν φτάσει στο 4ο επεισόδιο.
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#17 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 17 February 2010 - 16:38


Βεβαίως και το έχουν πάρει για υπότιτλους το YamaNade~ Δεν ξέρω ποιοί, αλλά η αδελφή μου κατεβάζει τα softsubs όποτε βγαίνουν για κάθε επισόδιο, νομίζω έχουμε για τα 4 πρώτα και περιμένουμε για το 5ο. Μπορώ να τη ρωτήσω πάντως :3


Lol. to post on the same moment with someone? XD

Μια απορία έχω, το Bara no Nai Hanaya πού θα βρω υπότιτλους? Και το καημένο το Untouchable γιατί έχει μείνει μόνο με 2 επισόδια subbed?
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/

#18 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 17 February 2010 - 16:40

thanx guys, το ξέρω ότι δεν είναι το κατάλληλο θρεντ αλλά αν μπορείτε να μου πείτε και από πού τα κατεβάζω θα σας κάνω χαλβά!! :blingeye2:

Posted Image


#19 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 17 February 2010 - 16:42

Εγώ βρίσκω τα raw στην κοινότητα jone_records αλλά και our_hour (livejournal - πρέπει να είσαι μέλος) και τα softsubs στο d-addicts.
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#20 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 17 February 2010 - 16:46

*ahem* οτι ερωτησεις για downloading/subs etc εδω περα plz T_T

*posts moved*

#21 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 17 February 2010 - 17:33

Anelis, raws here and subs here
:3
Note: τα subs φτιαχνονται με το 704x396 raw και απ'οτι λενε στο thread των GiriGiri ισως να μη δουλεψουν ακριβως με το 1280x720 raw. Haven't tried to know for sure, just mentioning.

Posted Image

Spoiler: &#33909


#22 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 17 February 2010 - 17:36

Μια πηγή για να βρίσκομεν εύκολα γιαπωνέζικους υπότιτλους; Ή μόνο εδώ;

#23 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 17 February 2010 - 18:51

thank you thank you thank you LucyBR!

Posted Image


#24 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 17 February 2010 - 22:09

^you're welcome ^^ o χαλβας με κανελα παρακαλω XD *j/k :P*

[s]
Μια απορία έχω, το Bara no Nai Hanaya πού θα βρω υπότιτλους? Και το καημένο το Untouchable γιατί έχει μείνει μόνο με 2 επισόδια subbed?


Bara no Nai Hanaya is at the usual places,(i'd recommend asian_doramas@lj, γιατι λεμε για σειρα 2 ετων οποτε τα torrents πρεπει να πνεουν τα λοισθια if they haven't already και στην jdramas ειναι πετσοκομμενο σε 8parts/episode) hardsubbed by LoveSong. Εκτος αν ελεγες για softsubs, οποτε i'm afraid there are none :/ (απ'οσο ξερω at least)

Το Untouchable παλι εχει τελειωσει quite a while ago, απλως μιας και οι SARS βγαζουν τα νεα releases τους μονο στο IRC πια, many people didn't notice i guess (it happened with Liar Game S2 too)...
Ειναι kind people ομως και υπαρχει ωραιοτατο batch torrent ici (διαλεγεις SD or HD και παιρνεις) :3


@meidei
personally speaking, δε ξερω αλλο μερος για ιαπωνικους υποτιτλους, και frankly, δε θεωρω οτι εξυπηρετουν καποιο αλλο σκοπο περαν του fansubbing. People who don't know adequate japanese can't use them and people who do, don't need them :P

Posted Image

Spoiler: &#33909


#25 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 17 February 2010 - 22:16

Μαθαίνω νέα κάντζι.

#26 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 22 February 2010 - 18:50

τα Kanji den Θα τα μάθεις απο τους υπότιτλους....εκτός αν θες να τα μάθεις λάθος.

#27 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 April 2010 - 20:46

το Saigo no Yakusoku το ανέλαβε κανείς;
έχει βγει πουθενα με υποτιτλους;

#28 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 06 April 2010 - 20:53

το Saigo no Yakusoku το ανέλαβε κανείς;
έχει βγει πουθενα με υποτιτλους;

Stormy,AST και οι girigiri(νομιζω)(yup) το εχουν βγαλει :P

#29 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 April 2010 - 21:25

thanks :)

#30 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 07 April 2010 - 15:38

Δε ξερω αν εχει αναφερθει αλλα βρηκα αυτο το link που εχει παλια και καινουρια drama με direct download. Δεν εχει απειρα αλλα έχει σιγουρα καποια που με torrent δεν θα κατεβαιναν ποτε.

http://www.otaku-share.com/drama
Posted Image