Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

VIDEO GAME MUSIC EVENT & STREET FIGHTER ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1/10/2009!!!


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 Sephiroid

Sephiroid

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 22 September 2009 - 22:41

Posted Image


Καλησπέρα. Ονομάζομαι Γιώργος Σακαλής και θα ήθελα να σας ενημερώσω για το "Gaming Soundscapes" event που διοργανώνω σε συνεργασία με το byteme.gr, καθώς και me την συμμετοχή των Animeplanet.gr, Critics.gr και Game20.gr . Το εν λόγω event πρόκειται για μία βραδιά αφιερωμένη στην μουσική των videogames που όλοι μας αγαπήσαμε και είναι το πρώτο στο είδος του στην Βόρειο Ελλάδα.

Η βραδιά θα ξεκινήσει στις 19:00 με ένα τουρνουά Street Fighter IV σαν "πρόλογο", και στις 21:00, θα ξεκινήσουμε ένα μουσικό ταξίδι, σε dance, rock, καθως και πολλούς άλλους ενδιαφέροντες ρυθμους, που θα μας πάει μέχρι και 30 χρόνια πίσω, εως και τα πιο σύγχρονα μουσικά κομμάτια από τον τομέα του gaming (και φυσικά, κομμάτια από επαγγελματίες μουσικούς και DJ, εμπνευσμένα από τον χώρο που όλοι μας λατρεύουμε). Επίσης θα υπάρχουν video projections με εικόνες και βίντεο από αξέχαστα παιχνίδια!

Θα χαρώ πολύ να σας δω όλους, την Πέμπτη 1η Οκτωβρίου στο Cofix (Λωρη Μαργαρίτη 11, Θεσσαλονίκη, 2310 250-011), όπου θα λάβει χώρο το event!

Είναι μία πρώτη προσπάθεια ώστε επιτέλους να διοργανώνονται στην Ελλάδα τέτοια event και να ανδειχτεί και στην πατρίδα μας επιτέλους το gaming ως ως το πιο σύγχρονο και πλέον αποδεκτό μέσο ψυχαγωγίας! Και φυσικά να ξέρετε πως εφόσον έχει επιτυχία το αυτό το event θα ακολουθήσουν και άλλες πολλές εκπλήξεις!

Υ.Γ (ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ): Το τουρνουά θα έχει ζεύγη τα οποία θα αποφασιστούν κατόπιν κληρώσεως, και στην συνέχεια θα προχωρήσει μέσω elimination (σε περίπτωση που δεν θα βγαίνει ζυγός αριθμός, θα έχουμε εύκαιρο κάποιον, ώστε να βγουν σωστά τα ζευγη).

Θα υπάρξουν βραβεία για τις 3 πρώτες θέσεις. Η κονσόλα θα είναι το PS3 και αντί για οθόνη θα υπάρχει προτζέκτορας.

Banned χαρακτήρας θα είναι ο Seth, καθώς είναι overpowered.


Για να δηλώσετε συμμετοχή στο τουρνουά Street Fighter IV, στείλτε ένα Mail με το ονοματεπώνυμό σας, και το κινητό σας στην παρακάτω διεύθυνση: ge.sakalis@gmail.com

#2 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 22 September 2009 - 22:47

Όλα τα καλά στην Θεσσαλονίκη γίνονται... :emptyonexg1:

oR4yYRl.gif


#3 Sephiroid

Sephiroid

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 22 September 2009 - 22:54

Έλα προλαβαίνεις να έρθεις, είμαι σίγουρος!!! όλοι οι καλοί χωράνε!

#4 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 22 September 2009 - 22:57

Θα ερχόμουν πετώντας αν ήταν αργότερα.
Αλλά νταξ, τώρα θα είναι στην αρχή των μαθημάτων, οπότε... :unlucky:

oR4yYRl.gif


#5 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 22 September 2009 - 23:20

Η Πέμπτη με χάλασε καθώς δουλεύω την επόμενη. Έστω Τετάρτη να ήταν καθώς Πέμπτη θα είχα ρεπό.Κρίμα.Θα ήθελα να ημουν εκεί:(


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#6 Sephiroid

Sephiroid

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 22 September 2009 - 23:35

Ναί, αλλα μεχρι και την Τετάρτη παίζει εξεταστική... οπότε Πεμπτη που λήγει... Έλα ασε τα αυτά και έστω και για λίγο θα μπορέσεις να έρθεις! :ureshii:

#7 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 22 September 2009 - 23:55

Μένω Κατερίνη >_<.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#8 ~*memole*~

~*memole*~

    ~ponyo ponyo~

  • Members
  • 106 posts

Posted 23 September 2009 - 00:45

oh crap....γιατί 1 οκτωβρίου, 2 μέρες πριν θα είμαι θεσσ...για πόσο το χάνω....crap και ξανά crap....
Posted ImagePosted Image

#9 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 25 September 2009 - 18:42

Hmm..sounds interesting....
και ειμαι αρκετα καλος στο SF VI... τη σειρα την ακολουθω απο τa 10 μου!! ;)

Ken Masters FTW!!!

* Eπισης υπαρχει συμμετοχη επι πληρωμη?!?

Δωσε λιγο ενα detail σε παρακαλω πολυ!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#10 Sephiroid

Sephiroid

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 28 September 2009 - 20:13

Nope,η συμμετοχή είναι free! ;)

#11 FunkyFisch

FunkyFisch

    Genin

  • Members
  • 101 posts

Posted 28 September 2009 - 21:02

Tέλεια!Αυτό σημαίνει οτι μπορώ επιτέλους να το παιξω και αυτο και να χαβαλεδιασω με παρεα ταυτόχρονα!

P.S. θελουμε κι αλλα τετοια events!ΠΟΛΛΑ!

#12 Sephiroid

Sephiroid

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 28 September 2009 - 23:18

Tέλεια!Αυτό σημαίνει οτι μπορώ επιτέλους να το παιξω και αυτο και να χαβαλεδιασω με παρεα ταυτόχρονα!

P.S. θελουμε κι αλλα τετοια events!ΠΟΛΛΑ!



Πίστεψε με και εγώ θέλω να κάνω και άλλα τέτοια events! Αλλά αυτό θα εξαρτηθεί από εσάς. Οπότε φέρτε φίλους και ελάτε! Αν υπάρξει καλή ανταπόκριση, δεν θα μείνουμε μόνο σε αυτό το event! ;)

#13 N-TG

N-TG

    OBJECTION

  • Members
  • 185 posts

Posted 29 September 2009 - 08:14

Εγώ πάντως θα είμαι εκεί... Δήλωσα και συμμετοχή στο τουρνουά...

Δεν γινόταν να ήταν Soul Calibur 3 που είμαι καλύτερος? :hahaha:
Posted Image

#14 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 29 September 2009 - 16:01

Πίστεψε με και εγώ θέλω να κάνω και άλλα τέτοια events! Αλλά αυτό θα εξαρτηθεί από εσάς. Οπότε φέρτε φίλους και ελάτε! Αν υπάρξει καλή ανταπόκριση, δεν θα μείνουμε μόνο σε αυτό το event! ;)


Αν δεις ότι έχει επιτυχία το event, σκέψου πολύ σοβαρά την πιθανότητα να έρθεις Αθήνα!
Υπάρχουν αρκετά παιδιά που παίζουν SFIV, και είναι αρκετά καλοί παίκτες.
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#15 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 29 September 2009 - 16:06

Αν πάλι ανακοινωθεί τίποτα για TEKKEN ανεβαίνω πάνω αυθημερόν :bike:

Καλή αρχή παίδες, και μακάρι να έχετε επιτυχία ώστε να συνεχίσετε και με άλλες τέτοιου είδους διοργανώσεις.

E5VV38U.jpg