Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Shichibukai vs Espada vs Akatsuki


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

Poll: Shichibukai vs Espada vs Akatsuki (53 member(s) have cast votes)

Shichibukai vs Espada vs Akatsuki

  1. Shichibukai(one piece) (26 votes [49.06%] - View)

    Percentage of vote: 49.06%

  2. Espada(bleach) (9 votes [16.98%] - View)

    Percentage of vote: 16.98%

  3. Akatsuki(naruto) (15 votes [28.30%] - View)

    Percentage of vote: 28.30%

  4. Και οι 3 (3 votes [5.66%] - View)

    Percentage of vote: 5.66%

Vote Guests cannot vote

#16 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 22 September 2009 - 14:55

Να δω πόσους ακόμα τρόπους θα βρείτε για να συγκρίνετε τα 3 μεγάλα shounen μεταξύ τους...

Προσοχή: ακολουθούν spoilers και για τα 3.

Spoiler:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#17 Xristos-san

Xristos-san

    Εθισμένος

  • Members
  • 106 posts

Posted 22 September 2009 - 14:57

Εγω διαλεξα τους Shichibukai γιατι απλα τα σπανε.Αν και μου την δινει ο donflamingo

#18 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 22 September 2009 - 15:54

Χεχ, με κίνδυνο της ζωής μου μόλις δουν το post όλοι οι fellow kaizoku του site, ως τώρα μπορώ να πω ότι οι Akatsuki μου άρεσαν πιο πολύ σαν σύνολο από τους Schichibukai! :P


Αυτό δεν συνεπάγεται ότι όλοι οι Akatsuki είναι καλύτεροι, υπάρχουν και κάποιοι που μου άρεσαν λιγότερο από κάποιους Schichibukai, μιλάω καθαρά σαν σύνολο, όπως είπα από πάνω. Ο λόγος βρίσκεται στο ότι ωραίες οι πλάκες και τα αστεία/ανάλαφρο κλίμα σε μια σειρά, αλλά τους κακούς τους θέλω σοβαρούς, τουλάχιστον στην στιγμή της μάχης. Οι Akatsuki κάνουν μεν βλακείες κι αυτοί, αλλά γίνονται συνειδητά και δεν επηρεάζουν τρομερά την έκβαση της μάχης, οι Schichibukai πάλι, πέρα από 1-2 περιπτώσεις, είναι κι αυτοί σχετικά σοβαροί στην διάρκεια της μάχης, αλλά τους καταστρέφει τρομερά η εμφάνισή τους imo, ο ένας χειρότερος από τον άλλο είναι, πέρα από 3, άντε 4 και δυσκολεύομαι να τους πάρω σοβαρά μερικές φορές. :frozen: Οι Akatsuki ενώ μου άρεσαν και πως ήταν εμφανισιακά, με τις μαύρες στολές + κόκκινα σύννεφα και που χρειάστηκε αρκετή στρατηγική για να νικηθούν.


Όλα αυτά μιλώντας καθαρά και μόνο για στυλ και εμφάνιση, αν το πάρουμε από πλευρά δύναμης θα ήταν δύσκολο να δώσω μια απάντηση, και οι 2 έχουν τούμπανα στις ομάδες τους που αν δεν γνωρίζεις τα αδύναμα σημεία είναι πολύ δύσκολο να τους νικήσεις, με μικρή διαφορά νικάνε οι Schichibukai νομίζω πάντως.


Οπότε πιο "ωραίοι" σαν κακοί οι Akatsuki, αλλά ίσως λίγο πιο δυνατοί οι Schichibukai για μένα. :P


Προσθέτω και ότι δεν ψήφισα στο poll γιατί δεν έχω μάθει τα πάντα ακόμη περί Akatsuki, οπότε η άποψή μου ενδέχεται να αλλάξει, ενώ δεν ξέρω τίποτα για τους Espada, οπότε θα περιμένω να δω Bleach για να ψηφίσω.


Τέλος, να πω την αλήθεια η επιλογή μου ίσως και να ήταν διαφορετική αν στους 7 Schichibukai προσθέτονταν και οι 3 Admirals για να κάνουν πακέτο (σχεδόν) όλους τους κακούς του OP, τότε θα υπήρχε ένας καλός συναγωνισμός (coz admirals rock), άλλωστε οι άλλες 2 ομάδες είναι στα 10 άτομα, οπότε θα μου άρεσε να γινόταν 10 και οι κακοί του OP, αλλά anw (kelborn :roar:).

Αν και απο ότι καταλαβαίνω οι Shichibukai πρέπει να δρουν ανεξάρτητα ο ένας απο τον άλλον σε σχέση με τους άλλους 2 (?)

Και ναι και όχι!

Για την κυβέρνηση δουλεύουν (σαν μισθοφόροι κάτι) οπότε όταν χρειάζεται και τους καλούν δρουν όλοι μαζί ή οι περισσότεροι, όμως όλες τις υπόλοιπες στιγμές μπορεί να κάνει ο καθένας του κεφαλιού του, μόνος του.

Edited by Zoro, 22 September 2009 - 16:33.


#19 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 25 September 2009 - 13:36

akatsuki για μενα, γιατι απο τοτε που αρχισα το σιπουντεν μονο στην αναφορα τους ενιωθα μια αγρια ομορφια + οποτε εμφανιζονται τρελαινομαι.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#20 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 26 September 2009 - 00:44

Τέλος, να πω την αλήθεια η επιλογή μου ίσως και να ήταν διαφορετική αν στους 7 Schichibukai προσθέτονταν και οι 3 Admirals για να κάνουν πακέτο (σχεδόν) όλους τους κακούς του OP, τότε θα υπήρχε ένας καλός συναγωνισμός (coz admirals rock), άλλωστε οι άλλες 2 ομάδες είναι στα 10 άτομα, οπότε θα μου άρεσε να γινόταν 10 και οι κακοί του OP, αλλά anw (kelborn :roar:).Και ναι και όχι!

Για τη.


Admirals suck .... όχι σοβαρά οι Croc, Doflamingo, Blackbeard αλλά και οι υπόλοιποι είναι πολύ καλύτεροι από τους Admirals και έχουν να επιδείξουν πολλαπλάσια ανάπτυξη, βάθος χαρακτήρα κτλ.. η αναφορά σου σε αυτους είναι εντελώς άστοχη...(προσωπική άποψη πάντα)
Posted Image

#21 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 20 June 2012 - 21:37

Shichibukai γιατί απλά είναι καλύτεροι

#22 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 20 June 2012 - 22:46

Οι Shichibukai ειναι πολυ πιο δυνατοι.

Mihawk swings his sword~

Spoiler:

#23 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 28 August 2012 - 10:51

Ε?Ειναι ερωτημα αυτο???Sichibukai εννοειται.Οχι γιατι δεν μαρεσουν οι Akatsuki και οι Espada αλλα μονο για Doflamingo Sir.Crocodile και Mihawk εεε τους ψηφιζεις.Δεν νομιζω καν να μπορουσε να νικησει αυτους τους 3ης καμια απο τις αλλες οργανωσεις.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#24 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 24 September 2012 - 18:12

Αν και λατρέβω τους Akatsuki (Hidan <3) Δεν είναι τόσο δυνατοί όσο οι shichibukai.. Κυρίως το πιστεύω αυτό διότι ναι μεν χάνουν οι δεύτεροι, αλλά χάνουν ένας-ένας συνήθως αφού βγάζουν Κ.Ο. όλα τα μέλη του πληρώματος (καλά εκτός του luffy :P )
Spoiler: Akatsuki


Άρα επιλέγω shichibukai. Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για τους espada (ακόμα τουλάχιστον ;D )
Posted Image

#25 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 24 September 2012 - 18:19

shichibukai.
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#26 RandomAnimeFun

RandomAnimeFun

    Starting...

  • Members
  • 153 posts

Posted 24 September 2012 - 18:23

απο αποψη δηναμης οι espada απο το πιοι ειναι πιο cool οι sichibukai αλλα δε γινετε να σιγκρινεις διαφορετικα μανγκα μεταξι τους δεν νμζ να εχει νοιμα απο αποψη Powers


Οσο για τους akatsuki δεν καταλαβα πως απο πολλυ cool κακοι με μαστερπλαν και ορεο πλοτ καταληξανε ετσι :( αποκοριφωση ο pain που αλαξε μιαλα οχι οταν ειχε τον δασκαλο του μπροστα του να αναροτιετε πος κατεληξε ετσι αλλα οταν ειχε εναν αγνοστο 16χρονο να του λεει μαλακιες μεσημεριατικα

Edited by RandomAnimeFun, 24 September 2012 - 18:28.


#27 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 24 September 2012 - 19:15

Παντα μεσημερι ειναι στο Naruto. :P
Καλα μπορει να κερδιζαν και οι Espada...ΕΕΕΕΕχουν Grimmjow,Ulquiorra,Nnoitra,Baragan κλπ.
Αλλα οι Sichibukai ειναι overpower :D
Doflamingo-Mihawk-Sir.Crocodile vs Akatsuki and Espada =Sichibukai members wins :P

Edited by Itachi Akatsuki, 24 September 2012 - 19:17.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#28 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 September 2012 - 21:32

Παρ'ότι σαν γνήσιος OPtard θέλω να ψηφίσω τους Shichibuckai, δεν θα εκφέρω άποψη (και συνεπώς δεν θα ψηφίσω) μέχρι να δω σε δράση τουλάχιστον και τους Espada.

Επίσης, δεν έχω δει Naruto αλλά οι Akatsuki έχουν αστείο όνομα σαν οργάνωση. Δεν ξέρω, ισως να γέλαγα αν μου έλεγαν ότι οι Akatsuki έρχονται να με σκοτώσουν (ίσως και όχι). Σαν όνομα σούσι-μπαρ με παρκουρίστες ντελιβεράδες μου ακούγεται.

#29 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 24 September 2012 - 22:34

shichibukai γιατι εχουν ωραιες στολες ;o

#30 SupG18

SupG18

    BibleThump

  • Members
  • 471 posts

Posted 24 September 2012 - 22:43

Shichibuckai, γιατι ειναι αλανια και κανουν ο,τι κανουν επειδη ετσι γουσταρουν , οι αλλοι εχουν ψυχολογικα και αναρωτιουνται γτ υπαρχουν (καλα οχι και ολοι) :P

απο τους espadas μου αρεσαν 3 μονο

Edited by SupG18, 24 September 2012 - 22:50.

Posted Image