Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ανδρικά κοστούμια με χαμηλή τιμή για cosplay?


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 02 September 2009 - 05:01

Θελω να βρω ενα ανδρικο κουστουμι (για μενα ομως) σε ηλιθιωδως χαμηλη τιμη, γτ το θελω για cosplay (45%). [νταξει νταξει CROSSPLAY εννοουσα, οκ? :P )
Βρηκα ενα online σε καλη τιμη αλλα το μαγαζι κανει ενα μηνα να τα στειλει :madtodeath:
Εχω σκεφτει να παω στα κινεζικα στην Πειραιως, φανταζομαι ολο και καποιο απο αυτα τα μαγαζια θα εχει κατι τετοιο, ετσι ελπιζω δηλαδη..

Καμια ιδεα? Εχετε δει καπου ετσι κανα φθηνο?
Μανα, εσυ τι προτινεις?

#2 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 02 September 2009 - 09:22

Γιατί δεν δοκιμάζεις μαγαζιά του στιλ Glou Outlet(που έχει μόνο stok προϊόντα) ... Ίσως και η Sprider να έχει αλλά δεν είμαι σίγουρος.

I would likePosted Image for a pet...


#3 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 02 September 2009 - 09:27

Η αληθεια ειναι οτι δεν μου περασαν καν απο το μυαλο τα στοκατζιδικα..
Τhanx Χα0ς-κουν :)

#4 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 02 September 2009 - 11:06

Glu εχουν καλές τιμές σε αντρικά ρούχα που δεν τα θέλουμε για cosplay, αλλά για να ντυθούμε για την καθημερινότητα μας. Επιχειρώντας να ψάξετε εκεί για αντρικά κοστούμια για cosplay (πράγμα που εχω ήδη κάνει) θ' ανακαλύψετε ότι οι τιμές ενός κοστουμιού-και ειδικά καποιου που μπορεί να θέλετε μετά να πετσοκόψετε ή να μεταποιήσετε, δεν είναι και τόσο χαμηλές.

Τα stock που αναφέρθηκαν είναι μια πάρα πολύ καλή λύση.

Όμως, όταν ψαχνουμε για κοστούμι, καλό είναι να θυμόμαστε ότι δύσκολα θα πετύχουμε εξεφτελιστικά χαμηλή τιμή, εφόσον ενα αντρικό κοστούμι (σακακι-παντελόνι) απαιτεί μια καποιου είδους ποιότητα στο ράψιμο. Ισως αυτός να είναι ενας λόγος που πολύ δύσκολα τα βρίσκουμε στα μαγαζιά με κινέζικα ρούχα (αν και σε καποια γύρω από την πλατεία Κουμουνδούρου-που ναι τίγκα απο δαυτα, μαλλον υπάρχουν).

Αν κάνετε μια γύρα στο κέντρο ή στη συνοικία σας, σε μικρά μαγαζάκια, ίσως βρείτε τη χαμηλή τιμή που ζητάτε.

Τελευταία λύση, είναι καποια μαγαζάκια χωμένα στο Μοναστηράκι, όπου πουλάνε κοστούμια "από δευτερο χέρι". Εκεί μπορεί να πετύχετε ακόμη και κασμιρένιο. Το μόνο πρόβλημα θα είναι ο πωλητής, ο οποίος θα προσπαθήσει να σας πείσει ότι αυτό το κοστούμι το φορούσε ο Κλάρκ Γκέημπλ στο "Όσα παίρνει ο άνεμος"....

Μη ξεχνάτε τη λύση: πρήζω το μπαμπά ή παίρνω σβάρνα τους μπαρμπάδες μου για να μου δανείσουν ένα....

#5 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 02 September 2009 - 20:38

Αh, arigatou..!
Η αληθεια ειναι οτι δεν με ενδιαφερει καθολου η ποιοτητα, θελω να ναι φτηνιαρικο, οποτε γιαυτο κ η χαμηλη τιμη που ψαχνω..
Ελπιζω να βρω κατι :)

#6 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 02 September 2009 - 21:24

εγω που πηγα να βοηθησω ενα φιλο μου να βρει κοστουμι για σαντζι(ασχετο το οτι δν βρισκαμε το σωστο πουκαμισο)
βρηκα οικονομικα κομματια σε γκλου,σπριντερ και ζαρα.το καθε τι που ψαχναμε κι απο αλλο μαγαζι.
αλλα αντι να σκασει την 500 σαρα που θα κοστιζε ενα καλο κοστουμι εφτασε γυρω στα 80
Posted Image

#7 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 02 September 2009 - 21:33

Αυτό που χρειάζεται να έχετε υπόψη σας, αρχίζοντας το ψάξιμο, είναι πως θα ναι αδύνατον να βρείτε κοστούμι (σακακι-παντελόνι) με λιγότερο από 80 ευρώ. Ακόμα και η κατώτερη ποιότητα στο ύφασμα, εχει κόστος γιατί το αντρικό σακάκι θεωρείται δύσκολο ρούχο στη ραφή. Όποτε η αναζήτηση της κατώτερης ποιότητας δε θα σας οδήγησει εύκολα στο ζητούμενο: βρήκα κοστούμι με 20 ή 50 ευρώ.

Τα 80ευρώ, για μια τετοια περίπτωση, τα θεωρώ πάρα πολύ καλή τιμή.