Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Σειρα με φιγουρες Dragonball


  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#46 akaska

akaska

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 06 October 2009 - 21:44

Παδιά εγώ απο την αρχή που είδα αυτην την συλλογη μολις ειδα οτι η εταιρια ειναι καπως αγνωστη το απερριψα! ομως μου αρεσε η φιγουρα και ειπα να παρω το πρωτο τευχος για να δω τον super sayan goku! ομως δεν προλαβα γιατι στα περιπτερα τελιωσε! ετσι αναγκαστηκα να το παραγειλω και η εταιρία με εγραψε κανονικα! για αυτο λεω: μην υποστηριζετε τετοιες προσπαθειες! αυτες οι εταιριες κοιταν μονο να βγαλουν κερδος! και μολις ειδαν οτι παρηγγειλα ενα τευχος με αξια 1,5Ε με απερριψαν τελειως! το βρισκεται λογικο αυτο?????
Spoiler:
Οι υπογραφές δεν θα πρέπει να ξεπερνάνε τα 250 pixels ύψος.

#47 spartankid

spartankid

    LALA-RU

  • Members
  • 138 posts

Posted 12 October 2009 - 19:27

μια χαρα ειναι οι φιγουρες για τα λεφτα τους πολλα παιδια ειδικα οσα ειναι κατω απο τα 18 και δεν μπορουν να παραγγειλουν απο εξωτερικο ειναι τυχερα που μπορουν και παιρνουν εστω και αυτες.
Posted Image

#48 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 12 October 2009 - 21:54

Πηρε κανεις το τελευταιο τευχος? Η φιγουρα του Frieza (ή οπως τον λενε ποτε δεν καταλαβα) δεν μου φανηκε καλη.

#49 spartankid

spartankid

    LALA-RU

  • Members
  • 138 posts

Posted 12 October 2009 - 21:56

οντως δεν ηταν πολυ καλη εδω που τα λεμε ο frieza οπως και να εχει στην πρωτη μορφη ειναι χαλια εμενα η αγαπημενη μου μεχρι στιγμης ειναι ο piccolo
Posted Image

#50 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 12 October 2009 - 23:39

την πηρα και μ αρεσει παρα πολυ η φιγουρα..σε αντιθεση με την δευτερη

#51 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 13 October 2009 - 23:57

Εγω ως τωρα πηρα μονο του Goku και του Piccolo που ειναι παρα πολυ ωραια και ειναι ο αγαπημενος μου μαζι με Trunks....(ελπιζω να ειναι ωραια και η φιγουρα του)!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#52 spartankid

spartankid

    LALA-RU

  • Members
  • 138 posts

Posted 14 October 2009 - 00:11

απο οτι ειδα στο οπισθοφυλλο ειναι αρκετα καλη εγω δεν ξερω κατα ποσο θα συνεχισω τις συλλογες γιατι παιρνω και τις τρεις που ειναι σχετικα με dragon και η περιπτερου εχει κανει ενα τεφτερι -60 ευρω XD
Posted Image

#53 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 05 November 2009 - 17:59

Σήμερα είδα πως βγήκε και το καινούριο τεύχος με τον Μπου Μπου (Mr Buu, Buu peek one). Δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά σε γενικές γραμμές οι φιγούρες είναι μια χαρά για την τιμή τους.
Posted Image



#54 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 05 November 2009 - 20:27

Αν και γενικά οι ονομασίες δεν είναι και άσχημες (σε αντίθεση με κάτι εξώφυλλα DBZ DVD της DeAgostiny), το συγκεκριμένο είναι τραγελαφικό. Τον Majin Buu τον έκαναν Mister Buu / Mr Buu. Βέβαια για να λέμε του στραβού το δίκιο, χρησιμοποιείται επισήμως και το Mr Buu σε μερικές περιπτώσεις, αλλά και πάλι... :deadga6:

Edited by Phantom Duck, 05 November 2009 - 20:32.

E5VV38U.jpg


#55 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 05 November 2009 - 22:40

Το ειχα ξεχασει εντελως! Πρεπει να παρω τον Buu!

#56 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 08 November 2009 - 20:58

Απο τον Piccolo και μετα δεν πηρα αλλα, τωρα πηρα μονο τον Buu. Οι προηγουμενες φιγουρες δε μου γεμιζαν το ματι, και απο κοντα οταν τις ειδα...:bahhh:
Ελπιζω να ειναι ωραια η επομενη, ο μικρος Goku με το συννεφακι του, καιρος ηταν να τον βαλουν πια.

#57 sirQuackly

sirQuackly

    Ανεμιστήρας

  • Members
  • 99 posts

Posted 30 December 2009 - 22:35

Γεια όσους ενδιαφέρονται να και η λίστα με τις φιγούρες που συνοδεύουν το κάθε τεύχος.



1.Goku Super Saiyan(kamehameha,vs frieza)
2.Vegeta
3.Piccolo
4.Frieza(1st form)
5.Trunks(vs mecha frieza)
6.Fat Buu
7.Goku kid
8.Bulma
9.Goku(genki dama)
10.Frieza(4th form)
11.Trunks Super Saiyan
12.Muten Roshi(Kame Sennin)
13.Kuririn(kienzan)
14.Cell
15.Gohan
16.Yamucha(1η εμφάνιση)
17.Lunch
18.Trunks(kid)
19.Goten
20.Android 17
21.Android 18
22.Σχολιαστής του Tenkaichi Budokai
23.Jackie Chun
24.Goku Super Saiyan 3
25.Buu
26.Gotenks Super Saiyan 3
27.Android 8
28.General Blue
29.Tao Pai Pai
30.Karin
31.Baba(?)(La vecchia Sibilla)
32.Cell
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#58 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 30 December 2009 - 23:49

Γεια όσους ενδιαφέρονται να και η λίστα με τις φιγούρες που συνοδεύουν το κάθε τεύχος.



10.Frieza(4th form)

22.Σχολιαστής του Tenkaichi Budokai


Δηλαδη ειναι ακομα στο 10ο τευχος.

Απορια: Ποιος στο καλο θελει τον σχολιαστη του τουρνουα; Ο.ο

#59 Ichigo_hollow

Ichigo_hollow

    Tensai_Sora

  • Members
  • 138 posts

Posted 05 January 2010 - 00:35

Δηλαδη ειναι ακομα στο 10ο τευχος.

Απορια: Ποιος στο καλο θελει τον σχολιαστη του τουρνουα; Ο.ο

Εγω και αν γινεται να βαλουν και τη πιστα του τουρνου μαζι αλλιως που θα πολεμαει ο goku με τον yamcha

Πλακα πλακα τον Tenshin-han, nappa, raditz, king kai και το δρακο του dragonball πιστευω ειναι πιο καλες απο αυτη του σχολιαστη. (και ο broly)

Posted Image


#60 sirQuackly

sirQuackly

    Ανεμιστήρας

  • Members
  • 99 posts

Posted 07 January 2010 - 12:07

το δρακο του dragonball


Βασικά ο Shenron δινόταν δώρο με την συνδρομή(όταν πρωτοεκδόθηκε στην Ελλάδα)καθώς και ο Toriyama πάνω στο nimbus.


Posted Image

Edited by sirQuackly, 08 January 2010 - 14:27.

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image