Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Higurashi no Naku Koro ni


  • Please log in to reply
343 replies to this topic

#61 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 23 March 2008 - 00:32

Spoiler:


Spoiler:

Και μιας και μιλάμε για Takano:

Spoiler:

phmava.php

#62 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 23 March 2008 - 01:46

:hahaha:

#63 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 23 March 2008 - 02:22

Ρε παιδιά εγώ είδα τα 3 πρώτα και εντάξει... Μετα βίας τα είδα. Θα επιμείνω επειδή μάλλον δεν ξεκίνησε "το καλό" ακόμα φαντάζομαι, ε?..

Πάω να δω το 4ο.

#64 Lolki

Lolki

    Shinigami και δερνει

  • Members
  • 40 posts

Posted 23 March 2008 - 02:23

Και μια και μιλάμε για Tομιτάκε.

Youtube Video


Πάρτε και του Κέιτσι.

Youtube Video


#65 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 23 March 2008 - 04:44

Ωραίο ήταν το 4ο, είδα και το 5ο και πλέον αγριεύομαι λίγο εύκολα όταν βλέπω το interaction μεταξύ των χαρακτήρων όταν έχω δει τι έγινε... Οπότε αρκέτο είναι αυτό για να μου κρατήσει το ενδιαφέρον για την ώρα.

#66 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 23 March 2008 - 14:16

Δηλαδή δεν αγριεύτηκες όταν είδες ένα αγοράκι να λιώνει με ρόπαλο δυο κοπελιές;:hahaha:

Εγώ απο το εισαγωγικό της πρώτης σειράς και μόνο, κατάλαβα πόσο θα μου αρέσει!:orly:


Όταν άρχισε μετά η Rena τα τρελά της με το machete βέβαια, σιγουρεύτηκα κιόλας! Χα χα χα!

#67 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 23 March 2008 - 17:57

Εγώ απο το εισαγωγικό της πρώτης σειράς και μόνο, κατάλαβα πόσο θα μου αρέσει!:orly:


Όταν άρχισε μετά η Rena τα τρελά της με το machete βέβαια, σιγουρεύτηκα κιόλας! Χα χα χα!


Αν είναι μόνο αυτό το appeal της σειράς να τη σταματήσω πάντως....

#68 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 23 March 2008 - 18:48

Το appeal της σειράς είναι οτι γίνονται ένα σωρό παράξενα πράγματα σε εκείνο το εντελώς μαμημένο χωρίο. Όπως είχα γράψει, βλέπουμε στη πρώτη season 3-4 ιστορίες. Κάθε φορά, κάποιος είναι ο κακός και κάποιος το χάνει(ή πολλοί). Δηλαδή, ξεκινάει ξανα και ξανα η ιστορία απο την αρχή με διαφορετική ροή, αλλά πάνω κάτω τα ίδια αποτελέσματα. Φαινομενικά, οι ιστορίες δε συνδέονται, αλλά όπως θα ανακαλύψεις, δεν είναι έτσι. Μετά απο αυτό βλέπεις πραγματικά τι τρέχει και στη μέση της 2ης season, αρχίζουν να γίνονται πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.

Προσωπικά, μου κρατάει το ενδιαφέρον πολύ ωραία. Το μυστήριο γύρω απο τα παράδοξα που συμβαίνουν.

Βέβαια, και μη το κοιτάξεις αυτό γιατί είναι mega spoiler που προορίζεται για αυτούς που έχουν δεί μέχρι τη μέση της 2ης,

Spoiler:


#69 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 23 March 2008 - 19:50

Spoiler:


Μην βγάζετε συμπεράσματα από την στιγμή που δεν την έχετε δει ολόκληρη την σειρά. Όσο για την τρίτη σαιζόν από όσο μου έχει πει ένας φίλος μου, έχει ακόμα πολλά να δείξει. Τί άλλα ακόμα μπορεί να δείξει έχω και εγώ απορία.

Μεγάλο spoiler για το τέλος, μην το διαβάσατε όσοι δεν έχετε δει την σειρά.
Spoiler:

Posted Image

#70 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 23 March 2008 - 20:18

Φαντάζομαι οτι σε τόσο καλή σειρά θα

Spoiler:


#71 Lolki

Lolki

    Shinigami και δερνει

  • Members
  • 40 posts

Posted 23 March 2008 - 23:40

Spoiler:


#72 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 24 March 2008 - 02:26

Spoiler:

Spoiler:

phmava.php

#73 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 24 March 2008 - 19:31

Τα είδα και τα 2 τελικά. Έτσι όπως έτυχε είδα πρώτα το δεύτερο και μετά το πρώτο, πράγμα που αποδείχτηκε και καλό και κακό. Καλό γιατί καταλάβαινα pretty much everything otherwise some comments που λέγανε μερικοί χαρακτήρες θα μου φαίνονταν απλά μυστηριώδη και όχι τόσο σημαντικά. Κακό γιατί το 2ο είναι καλύτερο και όσο να ναι χαίρεται κανείς να αφήνει το καλύτερο για το τέλος.

Anyway βαριέμαι να γράψω έκθεση αλλά αξίζουν και τα 2 πάνω από 7/10. Ειδικά το 2ο το είδα μέσα σε μια μέρα.

Είδα και ένα άκυρο special της πρώτης σειράς. No comments ήταν αυτό που λένε "just another day at the office" in a sense. Αλλά καλούλι.

Favs: Rena, Mion, Rika. Πλάκα πλάκα η Mion παίζει να είναι η μόνη φυσιολογική (όσο φυσιολογικός μπορεί να είναι ένας εκεί πέρα) στην παρέα. :drink:

Posted Image


#74 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 25 March 2008 - 10:49

Εγώ ξεκίνησα το Kai και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερο από την πρώτη Season. Άμα υπήρχε μόνο η πρώτη season χωρίς plans για συνέχεια, θα ήταν αρκετά αδιάφορη η σειρά.

#75 merQree

merQree

    Preacher Of Hate

  • Members
  • 8 posts

Posted 27 March 2008 - 02:20

Μια συμαντικη ερωτηση...εχει καποιος subs γιατι το κατεβασα σε torrent σε mkv και δεν εχει αγγλικους subs? οχι τπτ αλλο αλλα η αδερφη μου δε καταλαβαινει τιποτα :P

Posted Image